Silikon mu? Yağ Enjeksiyonu mu?

blank
1 Cevap

Merhaba doktor hanım, ben 28 yaşındayım göğüslerim çok küçük bu yüzden meme büyütme ameliyatı yaptırmaya karar verdim. Fakat silikon ve yağ enjeksiyonu arasında kaldım. Hangi yöntemi seçmeliyim sizce silikon mu ? Yağ enjeksiyonu mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 3, 2020

Merhaba, meme büyütmenin en etkili iki yolu meme protez ve memeye yağ enjeksiyonudur. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütmek, protez kullanmayı tercih etmeyen kişiler için alternatif bir meme büyütme yöntemidir. Daha doğal ve estetik bir şekilde, büyük memeye sahip olmak için kendi vücut yağınızı değerlendirebilirsiniz. Memenin her yerine eşit olarak dağıtılan yağlar sayesinde tıpkı silikon meme gibi dik ve dolgun doğal estetiğe sahip göğüslere kavuşabilirsiniz. Fakat yağ enjeksiyonu ile meme büyütme, protez ile meme büyütme kadar kalıcı olmayabilir. Enjekte edilen yağların bir kısmı tıpkı kilo verdiğimizde kaybettiğimiz bel, basen yağları gibi azalma gösterebilir. Enejkte edilen bütün yağların daima göğüslerinizde kalacağını düşünmeyin. Hangi yöntemi seçeceğinize karar verirken bu durumu da göz önünde bulundurarak kararınızı verin. Aynı zamanda bazı hastalarda silikon daha iyi sonuç verirken, bazı hastalarda yağ enjeksiyonu daha iyi sonuç veriyor. Bazen her ikisini birden uygulamam gerekebiliyor. Özellikle memede şekil bozukluğu ya da asimetri olan hastalarda vücudunda yeterli yağ var ise ve çok büyük memeleri olsun istemiyorsa yağ enjeksiyonu ilk tercihim oluyor. Meme protezi ömür boyu kalıcıdır ve kullandığım protez ömür boyu garantili bir protezdir aynı zamanda doğal görünümlü bir protezdir. Protez taktırırsam yapay durur gibi bir düşünceniz olmasın.

blank

Merhaba doktor hanım ben göğüslerimin küçük olmasından şikayetçiyim ameliyat olmak istiyorum ama hem doğal hemde büyük dursun istiyorum sizce silikon mu? yağ enjeksiyonu mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba,meme büyütme ameliyatının iki seçeneği vardı protez veya yağ enjeksiyonudur. Ömür boyu kalıcı olmasını isterseniz eğer protezi öneriyorum çünkü yağ enjeksiyonunda kişinin vücudundan yağ alıp gögüslere enjekte edildiği için vücudun bu yağı yakma olasılığı yüksektir. Doğal durmasını istiyorsanız protezle birlikte yağ enjeksiyonu yapıp görüntüyü daha doğal hale getirebiliriz.

blank

Merhaba hocam ben 25 yaşındayım. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum , Meme büyütme de hangisini seçmeliyim yağ enjeksiyonu mu yoksa silikon mu bu konuda bilgi verir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba meme büyütme ameliyatı kadınların en çok yaptırdığı estetik ameliyattır .
Silikon ile yapılan ameliyatlar daha kalıcıdır proteziniz ömür boyu garantilidir, zamanla meme dokusu değişebilir. Yağ enjeksiyonunda ise vücutta bir bölgeden yağ alınarak memeye enjeksiyon yapıyoruz, fakat yağ enjeksiyonu işleminde kendi yağınızı enjekte ettiğimiz için kilo verme gibi durumlarda bir kısmı eriyebilir ya da vücudunuzda emilebilir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar