Silikon mu? Yağ Enjeksiyonu mu?

1.03K görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba doktor hanım, ben 28 yaşındayım göğüslerim çok küçük bu yüzden meme büyütme ameliyatı yaptırmaya karar verdim. Fakat silikon ve yağ enjeksiyonu arasında kaldım. Hangi yöntemi seçmeliyim sizce silikon mu ? Yağ enjeksiyonu mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütmenin en etkili iki yolu meme protez ve memeye yağ enjeksiyonudur. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütmek, protez kullanmayı tercih etmeyen kişiler için alternatif bir meme büyütme yöntemidir. Daha doğal ve estetik bir şekilde, büyük memeye sahip olmak için kendi vücut yağınızı değerlendirebilirsiniz. Memenin her yerine eşit olarak dağıtılan yağlar sayesinde tıpkı silikon meme gibi dik ve dolgun doğal estetiğe sahip göğüslere kavuşabilirsiniz. Fakat yağ enjeksiyonu ile meme büyütme, protez ile meme büyütme kadar kalıcı olmayabilir. Enjekte edilen yağların bir kısmı tıpkı kilo verdiğimizde kaybettiğimiz bel, basen yağları gibi azalma gösterebilir. Enejkte edilen bütün yağların daima göğüslerinizde kalacağını düşünmeyin. Hangi yöntemi seçeceğinize karar verirken bu durumu da göz önünde bulundurarak kararınızı verin. Aynı zamanda bazı hastalarda silikon daha iyi sonuç verirken, bazı hastalarda yağ enjeksiyonu daha iyi sonuç veriyor. Bazen her ikisini birden uygulamam gerekebiliyor. Özellikle memede şekil bozukluğu ya da asimetri olan hastalarda vücudunda yeterli yağ var ise ve çok büyük memeleri olsun istemiyorsa yağ enjeksiyonu ilk tercihim oluyor. Meme protezi ömür boyu kalıcıdır ve kullandığım protez ömür boyu garantili bir protezdir aynı zamanda doğal görünümlü bir protezdir. Protez taktırırsam yapay durur gibi bir düşünceniz olmasın.

0

Doktor Hanım merhaba, Silikon mu? Yağ enjeksiyonu mu? 22 yaşındayım. 75 göğüs ölçüm. 1 beden falan büyüsün istiyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, her iki yöntemde göğüslerde dolgunluk sağlar. Ancak benim önerim meme büyütme operasyonu olur. Çünkü yağ enjeksiyonunda enjekte ettiğimiz yağlar istenilen görüntüyü sağlamada etkilidir ancak vücuda entegre oldukça ilerleyen zaman içerisinde belli oranda erime gösterir. Dolayısıyla da belirli zaman aralıklarıyla tekrarlanması gerekir. Fakat silikon protez takıldığında bir defada istediğiniz ölçüye ulaşabilirsiniz ve ömür boyu kalıcılık sağladığı için sizin için daha konforludur. Yine de tabii kişiye özel net bir bilgi verebilmem için öncelikle muayene etmem şart. Uygun bir zamanda kliniğimize gelebilirseniz meme yapınıza bakalım ve istekleriniz doğrultusunda hangi yöntemin sizin için daha uygun olacağına karar verelim. Sevgiler…

0

 Merhaba hocam, memelerimi büyütmek istiyorum. Bu nedenle de estetik operasyon yaptırmak istiyorum. Ancak bir noktada kararsız kaldım. Silikon mu yoksa yağ enjeksiyonu mu? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütmede yağ enjeksiyonu ve silikon protez olmak üzere iki farklı yöntem kullanılır. Yağ enjeksiyonu işleminin gerçekleşebilmesi için kişinin vücudunun yağ alımı için yeterli fazla yağının olması önemlidir. Böylece yağ dokusu alınarak transfere hazır hale getirilir. Silikon protez işleminde ise vücudun farklı yerlerine açılan kesiler yardımıyla hasta için ideal silikon ölçüsüne uygun olarak protez yerleştirilir. Her iki uygulama da oldukça etkilidir ancak silikon protez uygulaması siz değiştirme talebinde bulunmadığınız sürece ömür boyu etkisini sürdürür. Herhangi bir erime ya da patlama yapmaz. Ancak yağ enjeksiyonu aşırı kilo değişimlerine bağlı olarak erime özelliği gösterebilmektedir.

0

Merhaba Leyla Hanım, meme büyütme operasyonu yaptırmaya karar verdim ancak yağ enjeksiyonu mu yoksa silikon protez mi yaptırmam gerektiği konusunda kararsız kaldım. Acaba hangi operasyon bana daha uygun olur? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme operasyonları yağ enjeksiyonu ve silikon protez olmak üzere ikiye ayrılır. Her ikisi de oldukça etkili olan ve uzman bir cerrah tarafından uygulandığında başarılı sonuçlar veren uygulamalardır. Yağ enjeksiyonu yaptırabilmeniz için vücudunuzun bir başka bölgesinden yağ alımı yapılması gerekmektedir. Böylece alınan bu yağ dokusu memelerinize enjekte edilir. Eğer vücudunuzun başka bir bölgesinde bölgesel yağlanma var ise bu yöntemden yararlanabilirsiniz. Ancak şunu belirtmek gerekir ki yağ enjeksiyonu uygulaması silikon proteze göre daha az ömürlüdür. Etkisini yitirebilen bir uygulamadır. Silikon protez ise ömür boyu kalıcılığını koruyan, erime veya patlama gibi sorunlara yol açmayan, ideal göğüs ölçünüze uygun yapıldığında son derece doğal sonuçlar alabileceğiniz bir uygulamadır.

0

Leyla Hocam iyi günler, ben göğüslerimin bir beden kadar büyümesini istiyorum. Bunun için öneriniz Silikon mu? Yağ enjeksiyonu mu? Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ben meme büyütme operasyonları için genellikle protez ile meme büyütme ameliyatlarını öneriyorum. Çünkü bu ameliyatlar kalıcı sonuçlar vermesi dolayısıyla hastalarımı daha memnun ediyor. Yeterli fazla yağınız varsa yağ enjeksiyonu ile memeyi bir beden daha büyütmek mümkün. Ancak net bir şey söylemek için uygun olduğunuz bir zamanda merkezimize gelebilirseniz sizi bir muayene edeyim. İstek ve beklentilerinizi tam manasıyla konuşalım. Memenin genel yapısında mı bir büyüme istiyorsunuz yoksa bölgesel bir dolgunluk mu istediğiniz şey, bunu en iyi hangi yöntemle elde ederiz diye konuşalım. O zaman kesinlikle daha net bilgi aktarabilirim hangi uygulama yapılması gerektiği ile ilgili. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, iki göğsümün büyüklüğü birbirinden farklı. Estetik durmuyor. Yakın zamanda evlilik düşünüyorum ve evlilik öncesi bu sorunu çözmek istiyorum. Silikon mu? Yağ enjeksiyonu mu? Hangisini olmamı önerirsiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bununla ilgili net bir bilgi verebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerek. İki göğsünüz arasındaki ölçüm farklılığına bakmamız sağlıklı olur. Eğer çok büyük bir fark yoksa sadece dikkatli bakıldığında hissedilen bir fark varsa o zaman yağ enjeksiyonu ile çözebiliriz. Vücudunuzun farklı bölgesinden aldığımız fazla yağları işlemden geçirip küçük göğsünüze enjekte edip şeklen iki meme boyutunu birbirine yakın hale getiririz. Ama eğer büyüklük farkı fazlaysa o zaman önerim silikon protezlerden faydalanmak olur. Bu yöntem aslında daha garantili ve daha kalıcıdır. Dediğim gibi önce ihtiyacınızı tespit etmem gerekiyor. Sevgiler.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar