Traşsız Saç Ekimi Yapılır mı?

1.12K görüntülenmeSaç Ekimi
0

İyi günler, benim saçlarımın ön tarafında açılma var, saç ektirmek istiyorum ama açıkcası bu işlem için saçlarımı kazıtmak ve saç ekimi yaptırdığımın belli olmasını istemiyorum. Traşsız saç ekimi yapılması mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, hastalar için kullanımı en konforlu saç ekimi tekniklerinden biri olan DHI saç ekimi (Direct Hair Implant) yönteminde saçlar köklerden tek tek alınarak saçsız olan bölgeye nakil edilir. Bu uygulama herhangi bir kesi işlemi yapılmadan ve greftlerin (saç köklerinin) topluca alınmadan yapılan bir transfer işlemidir. Traşsız saç ekiminde saçların tamamen tıraşlanmasına gerek yoktur. Ön saç çizgisi geriye çekilmiş hastalarda ve yine şakak kısımları ile tepe bölgesinde dökülme yaşayan hastaların tercih ettiği bir yöntemdir. Traşsız saç ekim uygulamasında saçların hiçbir şekilde traş edilmemesi, önemli bir avantajdır. Bu işlemde saçların uzun olması önemlidir ancak daha kısa saçlı kişilerde de ekim işlemi rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. DHI tekniğinde greftler canlı saç hücreleri olduğu için özel bir alet tarafından hassasiyetle çıkartılır. Bu bakımdan saç köklerinin zarar görme olasılığı azalmaktadır. Ekim yapılacak seyrek ya da saçsız alan yuvarlak ve ince uçlu iğnelerle delinip greftler için yuva oluşturulduktan sonra, greftler mikro iğneler kullanılarak açılan yuvalara yerleştirilmektedir. Bu uygulamayla saç olmayan baş bölgesinde herhangi bir kesi açılmaz ve dikiş sorunu olmamaktadır. Greftlerin doğrudan alınıp hiç bekletilmeden saçsız bölgeye yapılan transfer işleminde, saç köklerinin hava ile teması da ortadan kalkmaktadır. DHI yönteminde kesi ya da kan akışı olmadığı için hiçbir iz kalmamaktadır. Saç ekim işlemi yaptırdığını belli etmek istemeyen hastalar için en ideal uygulama yöntemi DHI yöntemidir. Uygulamada herhangi bir kan akışı olmadığı için enfeksiyon riski de ortadan kalkmış olur. Bu yöntem tamamen doğal bir sonuç ve görüntü vermekte, hastalar topluma daha kolay adapte olabilmekte ve yapılan işlem başkaları tarafından anlaşılmamaktadır.

4 Cevap

0
Misafir

Saç ekimi yaptırırken saçımı kazıtmak istemiyorum. Traşsız saç ekimi yapsak olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, saçları tıraş etmeden saç ekimi yapılmaktadır. Özellikle kadınlar saçlarının kazınmasını istemediklerinden kişiye özel DHI tekniğiyle saç ekimi gerçekleştirmekteyiz. Saç ekimi öncesinde ekim yapılacak alanın tıraşlanmasının nedeni o bölgede kanal açılacak olmasıdır. Açılan kanallara donör bölgeden alınan saç kökleri taşınır. DHI (Direct Hair Implantation) tekniğinde ise farklı olarak saç kökleri donör bölgeden choi implanter adındaki alet ile alınır, saç ekilecek bölge tıraş edilmeden ve kanal açılmadan direkt olarak yerleştirilir. DHI tekniğinde saç kökleri choi implanter ile ekim yapılacak alana tek tek taşınır. Saç ekilecek alanın büyüklüğüne göre işlem uzun sürebilmektedir. Gerektiğinde birden fazla seanslar halinde de uygulanmaktadır. DHI tekniğinin bir diğer avantajı kesi yapılmadığı için iyileşme sürecinin daha kolay ve hızlı geçmesidir. DHI tekniği tıraş olmak istemeyen kişilerin yanı sıra yoğunlaştırma isteyen kişilerde de başarıyla uygulanmaktadır.

0
Misafir

29 yaşında saç dökülmesi yaşayan bir kadınım. Saçlarımın dökülmesine iyi gelmesi için doğal pek çok ilaç denedim. Hiçbir fayda göremedim. Son çare olarak saç ektirmeye karar verdim. Saçlarımı kazıtmak istemiyorum. Tıraşsız saç ekimi yapılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, saç dökülmesi sorunu özellikle kadınlarda sosyal yaşantıyı oldukça olumsuz etkilemektedir. Fakat saç dökülmesi sorununun çözümü gelişen tekniklerle oldukça kolaylaşmıştır. Kliniğimizde uyguladığımız Direct Hair Implant yani DHI saç ekimi tekniğiyle bu işlemi gerçekleştirmekteyiz. Bu yöntemin avantajı, kesi yapılmaması ve saçın tamamının tıraşlanmasına gerek kalmamasıdır. Bu yöntem kan akışı olmadan gerçekleştirilmektedir. DHI saç ekiminde saç kökleri aktif bulundukları bölgeden alınır ve ince uçlu enjektörlerle saçsız bölgeye aktarılır. Bu yöntemin özelliği her bir saç kökü için bu işlemin tek tek yapılmasıdır. DHI uygulaması uzun sürdüğü için pek çok seansa bölünerek gerçekleşebilir. Dolayısıyla DHI yöntemi sayesinde traşsız bir görünümünüz olmamaktadır. Çünkü uygulama bölgesi uzun saç kökleriyle doldurulduğu için saç ekimi yaptırdığınız dışarıdan anlaşılmamaktadır.

0
Misafir

Merhabalar hocam, adım Aylin. Sakaryadan yazıyorum size. Alnımın ön bölümünden arkaya doğru bi açılma var. saç ekimi yaptırmak istiyorum ama öyle kazıtma ,traşlama filan kesinlikle istemiyorum. Traşsız saç ekimi yapılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, saçlarımız dış görünüşümüzün bir parçası olduğu için saçlarınızı traşlatmak istememeniz gayet doğal bir durum. Dış güzellik kaygısının özellikle kadınlar için son derece önemli olduğu bir çağda yaşamaktayız. Bu kaygının doğal bir getirisi olarak her soruna çözüm üretme anlayışında olmamız bizi farklı tekniklerin icat edilmesine , bulunmasına ve uygulanmasına yönlendirmektedir. Traşsız saç ekim tedavisi ile kişi yapılan işlemden kısa bir süre sonra iş ve gündelik hayatına dönebilmektedir. Kliniğimde uyguladığım DHI yöntemiyle hastalarım traş olmadan ya da saçlarını kazıtmadan saç ekimi işlemi yaptırabilmektedir. DHI yani Direct Hair İmplant işleminde saçlar donör bölgeden teker teker alınarak saçsız olan bölgeye nakli gerçekleştirilmektedir. Bu işlemde greftler özel bir alet ile hassasiyetle bulunduğu bölgeden çıkarılmaktadır. Saçsız bölümde daha önceden iğnelerle açılmış olan minik yuvaların içerisine yerleştirilmektedir. Hiçbir şekilde kesi izi, dikiş izi gibi bir iz kalmamaktadır. DHI yönteminde donör bölgeden alınan greftler hiç bekletilmeden tek tek transfer edilmektedir. Herhangi bir kan akışı olmadığı için enfeksiyon riski de bulunmamaktadır. DHI yöntemiyle hastaya uyguladığımız işlem dışardan anlaşılmamakta, bu da kişinin gündelik hayatına uyumunu kolaylaştırmaktadır.

0
Misafir

İyigünler hocam, şakaklarımdan başımın üst bölgesine kadar ilerleyen bölümde M harfi gibi saç dökülmem var. Saç ektirmek istiyorum ama başımın arkası düz olduğu için saçlarımı  kazıtmak istemiyorum.  Traşsız saç ekimi yapılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, saçlarımız görüntümüzü tamamlayıcı bir faktör olduğu için saç ekimi isteyen hastalarımızın büyük bölümü saçlarının kazıtılması taraftarı olmamaktadır. Estetik kaygılardan dolayı ortaya çıkan traşsız saç ekim yöntemi ile hastalar operasyon sonrasında kısa bir süre içerisinde iş ve sosyal hayatlarına dönebilmektedirler. DHI yani direk saç implantı yönteminde hastanın donör bölgesindeki saçların tamamen kazıtılmasına gerek yoktur. Bu teknik, greftlere zarar vermeden donör bölgeden alınarak, kısmi ya da tam saç kaybı yaşanan bölgeye bekletilmeden yerleştirme işlemidir. Daha önceden ekim yapılacak bölge belirlenmekte ve bu bölgeye minik iğnelerle greftlerin girebileceği şekilde mikro yuvalar açılmaktadır. Bu tedavi yönteminde kesi izi ya da dikiş gibi komplikasyonlar bulunmamaktadır. Dolayısıyla enfeksiyon riski yok denebilir. DHI tekniği ile saç ekimi yapılan kişinin ekim yaptırdığı belli olmamaktadır, bu da hastanın sosyal hayatına adaptasyonunun daha kolay olmasını sağlamaktadır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Bulmak istediğiniz içerikle ilgili bir şeyler yazıp enter tuşuna basın.