Yağ Enjeksiyonu Kalıcılık Süresi?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, yağ enjeksiyonu kalıcılık süresi nedir acaba? Yüzümde kilo kaybı sonrası çökmeler ve sarkmalar var, yüzüme yağ enjeksiyonu istiyorum fakat kalıcılığı nedir ? sürekli yaptırmak mı zorundayım hocam?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 6, 2020

Merhaba, Yağ enjeksiyonu birçok alana uygulanabilen bir prosedür olmakla beraber, kalıcılık oranı da kullanılan bölgeyle doğru orantılıdır, ve kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.Yağ alımında uygulanacak teknik en önemli konudur. Vaser liposuction alınan yağları canlı tutmakta ve dokulara en az zarar veren prosedür olarak tercih ettiğim teknolojidir. Uygulama alanlarının en çok tercih edileni de yüz bölgesidir. Yaşlanmayla birlikte yüzdeki yağ miktarında azalma ve sarkma meydana gelir. Yağ transferi sayesinde yüzde kaybolan yağ dokusu yerine konur ve yüzün daha genç, dolgun ve taze görünmesi sağlanmış olur. Bazı kişilerde genç yaşlarda dahi yağ dokusu ve kemikli yüz yapısı nedeniyle hacim kayıpları görülebilir. Bu gibi durumlarda kendi yağınızı kullanarak etki yaratmak daha güvenli ve güzel sonuçlar elde etmemizi sağlıyor. İlk enjeksiyon sonrası hızlı bi kayıp gözlenir, yağların %40 ı hızla kaybolabilir. Buna çözüm olarak yağlarınızı aldığımız ilk seansta gereken soğuklukta yağlarınızı 4 ay kadar saklayabilir ve 2.seansı yine daha önce alınmış kendi yağlarınız ile eksilen kısımları doldurmak amacıyla kullababiliriz. Böylece hem eksilen kısımları tamamlamış hem de kalıcılığını arttırmış olduğumuz enjeksiyon sırasında canlı yağ hücreleri enjekte edildiği için sadece yağ hücresi öldüğünde etkisi kaybolabilir.

blank

Merhabalar, benim yüzümde kalıtsal olarak  bir çöküklük var. Aynı zamanda  sarkma da meydana geldi. Yüzüme yaptırsam  yağ enjeksiyonu kalıcılık süresi ne kadar olur?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, genetik faktörlerden dolayı yüz bölgesindeki çöküklükler, estetik küçük müdahalelerle çok rahat ve kolay bir biçimde çözülebilmektedir.Günümüz yüz şekillendirme yöntemlerinden biri de Yağ Enjeksiyonu yöntemidir. Bu yöntemde hastanın vücudundaki fazla yağ depoları kullanılmaktadır. Vaser Liposuction yöntemiyle ihtiyaç fazlası bölgeye küçük bir kesiden girilerek yağlar ince kanüllerle çekilmektedir. Çekilen yağlar hızlı bir şekilde daha küçük boyutlardaki kanüllerden yüz bölgesinde istenilen noktaya enjekte edilmektedir. Enjeksiyon yöntemiyle yüz şekillendirme estetiğinde kalıcılık süresi eskiye oranla artmıştır. Yeni medikal çözümler ve tekniklerle %60- 80 ile değişen aralıklarda kalıcılık sağlanabilmektedir.

blank

İyi günler dilerim Leyla Hanım, yaşlandığım ve biraz da zayıfladığım için yüzümde özellikle yanaklarımda çökmeler oluştu. Yüzüme yağ enjeksiyonu yaptırabiliyormuyum? Yağ enjeksiyonu kalıcılık süresi ne kadar?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

İyi günler, yüz bölgesine uyguladığımız yağ enjeksiyonu kilo kaybına, genetik faktörlere ya da yaşa bağlı olarak görülebilmektedir. Yüz bölgesine yapılan yağ enjeksiyonları vücudun diğer bölgelerine oranla daha uzun süre yüzde kalmaktadır. Yağ enjeksiyonu işleminde vücudun bel, basen, karın, kalça gibi bölgelerinden Vaser Liposuction yöntemiyle alınan yağlar yüz bölgesinde ihtiyaç olan yerlere daha ince uçlu kanüllerle transfer edilmektedir. Bu şekilde vücut ve yüz şekillendirme estetiğinde gelişen teknoloji ile beraber %80’e varan bir kalıcılık sağlamaktayız. Yağ transfer işleminde yağın nakledildiği bölge çok önemlidir. Kalça , basen , bacak gibi vücut bölümlerinde erime hızlı olabiliyorken, hareketin daha az olduğu yüz ve göğüs bölümünde yağlar daha kalıcı olabilmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar