Yağ Enjeksiyonu Kalıcılık Süresi?

716 görüntülenmeYağ Enjeksiyonu
0
1 Yorum

Merhaba hocam, yağ enjeksiyonu kalıcılık süresi nedir acaba? Yüzümde kilo kaybı sonrası çökmeler ve sarkmalar var, yüzüme yağ enjeksiyonu istiyorum fakat kalıcılığı nedir ? sürekli yaptırmak mı zorundayım hocam?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Yağ enjeksiyonu birçok alana uygulanabilen bir prosedür olmakla beraber, kalıcılık oranı da kullanılan bölgeyle doğru orantılıdır, ve kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.Yağ alımında uygulanacak teknik en önemli konudur. Vaser liposuction alınan yağları canlı tutmakta ve dokulara en az zarar veren prosedür olarak tercih ettiğim teknolojidir. Uygulama alanlarının en çok tercih edileni de yüz bölgesidir. Yaşlanmayla birlikte yüzdeki yağ miktarında azalma ve sarkma meydana gelir. Yağ transferi sayesinde yüzde kaybolan yağ dokusu yerine konur ve yüzün daha genç, dolgun ve taze görünmesi sağlanmış olur. Bazı kişilerde genç yaşlarda dahi yağ dokusu ve kemikli yüz yapısı nedeniyle hacim kayıpları görülebilir. Bu gibi durumlarda kendi yağınızı kullanarak etki yaratmak daha güvenli ve güzel sonuçlar elde etmemizi sağlıyor. İlk enjeksiyon sonrası hızlı bi kayıp gözlenir, yağların %40 ı hızla kaybolabilir. Buna çözüm olarak yağlarınızı aldığımız ilk seansta gereken soğuklukta yağlarınızı 4 ay kadar saklayabilir ve 2.seansı yine daha önce alınmış kendi yağlarınız ile eksilen kısımları doldurmak amacıyla kullababiliriz. Böylece hem eksilen kısımları tamamlamış hem de kalıcılığını arttırmış olduğumuz enjeksiyon sırasında canlı yağ hücreleri enjekte edildiği için sadece yağ hücresi öldüğünde etkisi kaybolabilir.

0

Merhaba doktor hanım, yağ enjeksiyonu uygulaması tekrar ister mi? Yağ enjeksiyonu kalıcılık süresi ne kadar?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, yağ enjeksiyonu uygulaması vaser liposuction tekniği yardımıyla vücudun belli bölgesinden alınan yağ dokularının tedavi bölgesine transfer edilme işlemine denir. Fakat zamanla transfer edilen bu yağ dokuları az da olsa metabolize olacağından dolayı erime riski her zaman bulunur. Ancak yağ dokularının yüzde 50’si kalıcılığını korumaya devam edecektir. Bu uygulama istendiği takdirde tekrarlanabilir.

0

Merhaba doktor hanım, yağ enjeksiyonu tekrar gerektiren bir işlem mi? Yağ enjeksiyonu kalıcılık süresi ne kadar? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonu işleminde vaser liposuction ile vücudun belirli bir bölgesinden çekilen yağlar uygulama bölgesine transfer edilir. Ancak zaman geçtikçe transfer edilen bu yağlar bir miktar metabolize olacağındab erime riski söz konusudur. Fakat yağların yaklaşık yüzde 50’si kalıcılığını korur. İşlem istenirse tekrar uygulanabilir.

0

Leyla Hocam merhaba, ben bacaklarıma yağ enjeksiyonu istiyorum. Yağ enjeksiyonu kalıcılık süresi ne kadar oluyor? Bir kere yaptırmak yeter mi? İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonu yapılan bölgelerde, bölgeye enjekte edilen yağlar zaman içerisinde %40 ila %50 oranında kalıcılık gösterir. Vücudun farklı bölgelerinden alınan yağlar bu işlemde kullanıldığı için zamanla enjekte edildiği bölgeye adapte olacaktır ve bütünleşecektir. Dolayısıyla belli bir miktarda bir erimenin olması olağan bir durumdur. Görüntü hiçbir zaman ilk günkü haline dönmez ancak istenirse bu işlem tekrarlanabilir. Muayene için gelirseniz mevcut vücut analizinizi yapıp bir tedavi planı oluşturalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba, ben vücut şekillendirme için yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum. Yağ enjeksiyonu kalıcılık süresi hakkında bilgi verebilir misiniz Leyla Hanım? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücutta fazla yağ bulunan bölgelerden Liposuction yöntemi ile bu yağları alır ihtiyaç olan bölgelere transfer ederiz. Yağların vücutla bütünleşmesi sonrasında belli bir miktarı eriyebilir. Ayrıca hastanın ileriki dönemlerde aşırı kilo alma veya verme durumunda yine belli oranlarda erime olabilir. Ancak enjekte edilen bu yağların %50- %60 aralığındaki bir oranda kalıcılık gösterdiğini söyleyebilirim. Vücut operasyon sonrasında ilk haline dönmez. İstenirse yağ enjeksiyonu tekrarlanabilir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım,  bacaklarımı yağ enjeksiyonuyla şekillendirmek istiyorum. Yağ enjeksiyonu yaptırdıktan sonra bacaklarım eski haline döner mi,  yağ enjeksiyonunun kalıcılık süresi ne kadardır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonu ile elde edilen sonuçlar kalıcıdır ancak yağ enjeksiyonun etkisinin ne kadar süreceği kişinin yaşantısıyla doğru orantılıdır. Eğer bacaklarınızı yağ enjeksiyonu ile şekillendirdikten sonra çok sık kilo alıp verirseniz kilo vermenin etkisiyle bacaklarınıza enjekte edilen yağlar eriyebilir. Ancak kilonuzu sabitleyebilirseniz bacağınıza enjekte edilen yağların kendiliğinden erimesi söz konusu olamaz. Bu nedenle yağ enjeksiyonunun kalıcılık süresini kişi kendisi belirler.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar