Vaser Hi-Def Sonrası İyileşme Süreci?

1.39K görüntülenmeVaser Hi-Def
0
1 Yorum

Merhaba hocam, 36 yaşındayım. Spor yapmama rağmen karın kaslarımı bir türlü çıkartamadım. Vaser hi-def operasyonunu duydum, araştırdım biraz. Süreci ve sonrası hakkında bilgi alabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Operasyon hastanede genel anestezi altında yağ miktarına göre ortalama 3-7 saat sürer. Vücuttaki yağ ultrasonik ses dalgaları aracılığı ile sıvılaştırılarak vücuttaki diğer dokulara zarar vermeden ayrıştırılır. Operasyon sonrası hasta gözle görülebilir farkı hisseder. Yaklaşık 1 ay kadar özel hi-def korsesi giyilerek şeklin oturması sağlanır. Oluşan şişlik ve morluk 7-10 gün içinde tamamen geçer. Operasyon sonrası ikinci haftası itibariyle haftada bir presoterapi veya haftada iki olacak şekilde lenf drenaj masajı tavsiye edilmektedir.

0

Doktor Hanım merhaba, göbek bölgemdeki yağlanma için bir doktora muayene oldum. Vaser Hi- Def önerdi. Vaser Hi-Def sonrası iyileşme süreci nasıl oluyor?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, uygun olduğunuz zamanda ben de en etkili tedavinin ne olabileceğini analiz etmek için sizi muayene etmek isterim. Şayet Vaser Hi-Def ameliyatına karar verirsek, operasyon sonrası ortalama 5 günde günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Ancak bu ameliyatlar sonrası vücutta belli bir ödem oluşumu görülebilir. Bu son derece normal. Ödem atılımını hızlandırmak ve iyileşme sürecini de aynı şekilde hızlı bir şekilde atlatmak için ameliyat sonrası korseyi sürekli ve düzenli kullanın. Bol bol su için. Tuz ve alkol kullanmayın. Hafif tempolu yürüyüşler yapın. Zaten ameliyat sonrası muayenenizde gerekli bilgileri size yeniden aktarıyor olacağız. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, fazla yağlanma için vaser hi-def yaptırmak istiyorum ancak merak ettiğim şu, vaser hi-def sonrası iyileşme süreci nasıl ilerliyor?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, vaser hi-def uygulaması klasik liposuction’dan farklı olarak cilt altına ultrasonik dalgalar göndererek fazla olan yağın vücuttan atılmasını sağlayan bir operasyondur. Genel anestezi etkisi altında gerçekleştirilen bir operasyon olduğundan işlem sonrası bir gün hastanede kalmanız gerekir. Sonrasında evde dinlenmeye devam etmelisiniz. Hastalarımız genellikle kısa zaman içerisinde gündelik yaşamlarına dönebiliyorlar. Ancak bu süreçte vücutlarını zorlayacak her hareketten kaçınmaları gerekiyor. Vaser hi-def sonrası hafif bir ağrı meydana gelebilir. Bu ağrıya ödem ve şişlik eşlik edebilir. Bu durum oldukça normaldir. Ayrıca ameliyat sonrası doktorunuzun size vereceği korseyi bir müddet kullanmanız çabuk toparlamanız açısından önemlidir.

0

Doktor hanım merhabalar kolay gelsin. Vaser Hi-Def operasyonu yaptırmaya karar verdim ancak sonraki süreç hakkında şüphelerim var. Rica etsem beni bilgilendirebilir misiniz? Çok teşekkür ederim iyi çalışmalar hocam.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, vaser Hi-Def operasyonundan yaklaşık 7-8 saat sonra ayaklanmanız mümkün. Operasyon sonrası gündelik yaşamınıza geri dönme süreniz ise tahmini 3 ila 5 gün arasında değişir. Vaser Hi-Def iyileşme dönemi çok uzun süren bir operasyon değildir. Bir ay içerisinde tamamen toparlayabilirsiniz. Ancak işlem sonrası mutlaka doktorunuzun tavsiyelerine uymalı, size verilen özel korseyi belli bir süre takmalısınız. İşlem sonrası tedavi bölgesinde ödem ve şişlik gibi olağan komplikasyonlar görülebilir. Özellikle ödemin daha hızlı vücudunuzu terk etmesi için bol bol su içmeli, çok fazla su tüketmemelisiniz. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, benim sorum Vaser Hi-Def sonrası iyileşme süreci ile ilgili. Bu operasyonu olmak istiyorum ama sonraki süreci merak ediyorum. Anlatabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Hi-Def ameliyatlarından ortalama 7- 8 saat sonra ayağa kalkabilirsiniz. 3 ila 5 günlük bir sürenin sonunda ise rutin yaşantınıza dönüş sağlayabilirsiniz. Bu operasyon sonrası vücutta şişlik ve ödem görülebilir. Bu ödemin vücuttan atılması ortalama 25- 30 gün kadar sürer. Süreci hızlandırmak için bol su için, tuz kullanmayın. Ameliyat sonrası verilen korseyi düzenli kullanın. Alkol tüketmeyin. Hafif tempolu yürüyüşlere çıkın. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, Vaser Hi-Def ameliyatı olmak istiyorum. Ancak iş yerinden uzun süreli izin alamam. Vaser Hi-Def sonrası iyileşme süreci hakkında bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Hi-Def ameliyatından 8 sonra hastalarımız ayağa kalkabilir. Normal hayatınıza dönebilme süreniz ise 3- 5 gün sürer. Vücudunuzdaki ödemlerin atılması ortalama 1 ay alabilir. Ameliyattan sonra size giydirilen korseyi düzenli olarak kullanın. Hafif tempolu yürüyüşler yapın. Tuz kullanımından uzak durun. Alkol kullanmayın. Bu şekilde vücudunuzun ödemi atmasını hızlandırabilirsiniz. Ayrıca profesyonellerce uygulanan medikal masajlar da ödem atılmasında oldukça etkilidir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı