Vaser Hi-Def Sonrası İyileşme Süreci?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, 36 yaşındayım. Spor yapmama rağmen karın kaslarımı bir türlü çıkartamadım. Vaser hi-def operasyonunu duydum, araştırdım biraz. Süreci ve sonrası hakkında bilgi alabilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Operasyon hastanede genel anestezi altında yağ miktarına göre ortalama 3-7 saat sürer. Vücuttaki yağ ultrasonik ses dalgaları aracılığı ile sıvılaştırılarak vücuttaki diğer dokulara zarar vermeden ayrıştırılır. Operasyon sonrası hasta gözle görülebilir farkı hisseder. Yaklaşık 1 ay kadar özel hi-def korsesi giyilerek şeklin oturması sağlanır. Oluşan şişlik ve morluk 7-10 gün içinde tamamen geçer. Operasyon sonrası ikinci haftası itibariyle haftada bir presoterapi veya haftada iki olacak şekilde lenf drenaj masajı tavsiye edilmektedir.

blank

Merhaba Leyla Hocam, ben Savaş, 35 yaşındayım, düzenli olarak spor yapan biri olmama rağmen karnımdaki ve bel çevremdeki ince yağ tabakasını eritemiyorum. Vaser Hi Def ameliyatı olan bir arkadaşımdan bu ameliyatın etkili olduğunu duydum. Vaser Hi Def ameliyatı olmak istiyorum ben de ama iyileşme süreci çok uzun sürüyor mu? İşyerinden uzun süreli izin almam gerekir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 30, 2020

Merhaba, vücut kontürünü düzeltmek ve hatların ortaya çıkmasını sağlamak için yaptığımız Vaser High Definition Liposuction son zamanlarda en çok talep edilen estetik uygulamalardan biridir. Vaser Hi Def klasik liposuction uygulamasından farklı olarak yağların bulundukları doku tabakasından ayırarak ultrasonik dalgalar aracılığıyla bu yağların parçalanmasını sağlar. Genel anestezi ile vücuttaki yağ oranına göre 3-6 saat süren ameliyattan sonra özel olarak kullanılan korse vücudun şeklini korumasına yardımcı olurken ödem oluşumunu engelliyor. Operasyondan hemen sonra farkı gözlemlemek mümkün olmaktadır. Korse ortalama bir ay kullanılmaktadır. Operasyondan sonra oluşan şişlik ve morluklar 10 gün içinde kendiliğinden geçer. İkinci haftadan sonra ağır olmayan egzersiz programına başlayabilir ya da lenf drenaj alarak şekil alan vücut hatlarınızı koruyabilirsiniz. Uygulayacağınız sağlıklı beslenme programıyla daha hızlı bir şekilde iyileşme sağlayabilirsiniz. Sevgiler.

blank

Hocam vücudumu şekillendirmek için Vaser Hi-Def ameliyatı olmak istiyorum ama süreçle ilgili beni bilgilendirir misiniz? Ameliyattan sonra daha sportif görünmek mümkün mü?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mart 25, 2020

Merhaba, Vaser Hi-Def ameliyatı genel anestezi altında gerçekleşir. Öncelikle kişinin vücudunda yoğunlaşan yağ hücreleri dışarı çekilerek özel bir işlemden geçirilir. Vaser Liposuction ile çekilen bu yağlar, daha uzun süre kalıcı ve canlı kalması amaçlanır. Daha sonra hastanın belirginleştirmek istediği bölgeye / bölgelere bu yağlar enjekte edilerek vücut şekillendirme ameliyatı tamamlanır. Vaser Hi-Def ameliyatı sayesinde six packler daha belirgin bir hale getirilir veya kişinin poposu, memesi dolgunlaştırılarak vücut hatları ön plana çıkarılır. Vaser Hi-Def ameliyatından sonraki süreç de oldukça konforlu ve rahat geçer. Yağ transfer edilen bölgenin yeni şeklini daha kolay alması için bir ay boyunca korse takmasını öneriyoruz. Bir ay sonunda vücudunuzdaki ödem iner ve kıvrımlı vücut hatlarınızın tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar