Vaser Hi-Def Yaz Aylarında Yapılır mı?

1.23K görüntülenmeVaser Hi-Def
0
1 Yorum

Hocam merhabalar ben 38 yaşındayım sporla uğraştım ama çok yoğun iş tempom kaynaklı artık fazla vakit ayıramıyorum. Ama kendine bakan ve dikkat eden biriyim o yüzden vücudumun atletik görünmesi benim için çok önemli. Bir araştırma yaptığımda benim için en uygun ameliyatın Vaser Hi-Def olduğunu düşündüm. Ameliyatı yaptırmak istiyorum fakat çevremdekiler hep bu ameliyatın yazın yapılmayacağını söylemekte en doğru bilgiyi sizden alırım hocam cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Hi-Def operasyonu için herhangi bir mevsim yoktur. Bu tamamen kişiye bağlıdır. Hava şartlarının ameliyat sonrası iyileşmeye olumlu yada olumsuz etkisi yoktur. Sadece bu girişim sonrasında hastadan 1 ay boyunca korse kullanmasını istemekteyiz. Çok sıcak havalarda ve özellikle de dış mekanlarda bulunması gereken hastalar için bu süreç sıkıntılı olabilir. Eğer hasta serin bir yerde iyileşme sürecini tamalyacaksa yazın olmasında bir sakınca yoktur. Eğer yazın operasyon yaptırmış ve tatile gitmiş ise ameliyattan 3 ila 4 gün sonra deniz yada havuza girmesinde bir mahsur yoktur. Sadece yara izlerini güneşten korunması gerekecektir. Ameliyatta küçük kesiler ile deri altından yapıldığı için bu izleri güneşten korumak da çok sorun yaşanmayacaktır.Sağlıklı günler dilerim.

0

Doktor Hanım merhaba, ben yurt dışında yaşıyorum. Temmuz ayında İstanbul’a geleceğim. Vaser Hi-Def yaptırmak istiyorum geldiğimde. Vaser Hi-Def yaz aylarında yapılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Hi-Def yılın her mevsimi uygulanabilen bir operasyondur. Dolayısı ile yaz mevsiminde de ameliyat olabilirsiniz. Yaz mevsimi için bizlerin uyarıda bulunduğu bazı konular var sadece. Örneğin bu ameliyat sonrası sürekli kullanmanızı istediğimiz sıkı özel bir medikal korse olacak. Yaz sıcağından bunalsanız da bu korseyi çıkarmamanız lazım. Operasyonun başarısında oldukça önemli. Kesi yerlerini güneşten hassasiyetle korumalısınız ki iz kalmasın. Ameliyattan sonra en az 10 gün de deniz ya da havuza girmemelisiniz. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, acaba vaser hi-def yaz aylarında yapılır mı? Bir tanıdığım yalnızca kış mevsiminde yapıldığını söyledi emin olamadım. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vaser hi-def yaz / kış fark etmeksizin her mevsim uygulanabilen bir operasyondur. Ancak biz hastalarımıza eğer imkanları varsa bu operasyonu kış aylarında yaptırmalarını öneriyoruz. Bunu sebebi ise işlem sonrasında atılan dikişleri bir müddet güneş ışınlarından korumanız gerektiği ve işlem sonrası 4-6 hafta korse kullanmanız gerektiğidir. Bu uygulamaları yazın gerçekleştirmek daha zor olduğundan vaser hi-def kış mevsiminde çok daha rahat edeceğiniz bir uygulama olacaktır. Ancak elbette dikkat ettiğiniz sürece yaz mevsiminde de yaptırmanızda bir sakınca yoktur.

0

Leyla Hocam selamlar iyi haftalar, vaser Hi-Def operasyonu olmaya karar verdim ancak işyerimden izin alabileceğim tek zaman yaz ayları. Bu nedenle acaba yaz aylarında vaser Hi-Def uygulanmasında sakınca olur mu beni bilgilendirir misiniz? Çok sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, vaser Hi-Def dört mevsim de uygulanabilen, yaz mevsiminde uygulanmasında sakınca bulunmayan bir operasyondur. Vaser Hi-Def sonrası iyileşme dönemi hava koşullarına bağlı değildir. Bu sebeple istediğiniz zaman yaptırmakta özgürsünüz. Ancak ameliyat sonrası bir süre korse kullanmanız gerektiğinden yaz aylarında bu durum sizi daha çok zorlayabilir. Operasyon bitiminin 4.gününden sonra havuz veya deniz gibi ortamlara girmekte serbestsiniz. Ancak korse kullanımını bırakmamanız gerekir. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben Vaser-Hi Def ameliyatı olmak istiyorum. Yazın İstanbul’da olacağım. Vaser Hi-Def yaz aylarında yapılır mı? Yardımcı olurmusunuz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Hi-Def operasyonu için sakıncalı bir mevsim yok, yaz aylarında da ameliyat olabilirsiniz. Ancak biraz daha dikkatli davranmanız lazım. Kesi yerlerinde iz kalmaması için güneş ışınlarından özellikle korunmanız lazım. Bir de ameliyat sonrası size giydirilecek korseyi bir süre sürekli kullanmanız çok önemli. Yaz aylarında hava sıcak olacağından belki korse giymek sizi biraz zorlayabilir. Ancak bunlar ameliyatın önünde kesin bir sakınca değildir. İlk 10 gün denize ve havuza da girmezseniz yazın eğer genel sağlık durumunuz ile ilgili bir sıkıntı da yoksa bu ameliyatı olabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım iyi günler. Ben size Almanya’dan yazıyorum. Yazın Türkiye’ye geleceğim ve size Vaser Hi-Def ameliyatı yaptırmak istiyorum. Vaser Hi-Def yaz aylarında yapılır mı? Bu konuda bilgi verebilir misiniz? Başka bir zamanda gelme ihtimalim yok çünkü…

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Hi-Def ameliyatı için belirli bir mevsim yoktur. Genelde havanın daha serin olduğu zamanlarda yapmayı tercih ederiz. Ancak bunun sebebi operasyona bağlı değildir. Ameliyattan sonra size bir korse giydirir ve sizden 1 ay boyunca bu korseyi kullanmanızı isteriz. Vücudun kendini toplamasında ve şekle girmesinde bu korsenin kullanılması çok önemlidir. Hava sıcakken bu korseyi kullanmak biraz daha sıkıcı olabilir. Bunun haricinde operasyondan yaklaşık 1 hafta 10 gün sonra denize yada havuza girmenizde bir sakınca yoktur. Ancak kesi yerlerini iz kalmaması için güneş ışınlarından korunmanız gerekir. Korse giyiminize ve güneşte kalmamaya özen gösterirseniz operasyonu yazın yapmamızda hiçbir sakınca yoktur. Türkiye’ye geldiğinizde lütfen muayene olmaya gelin, size özel detaylı bir analiz ve plan yapalım.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar