Vaser Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci?

1.59K görüntülenmeVaser Liposuction
0
1 Yorum

Vaser Liposuction ameliyatı oldum. Önümdeki süreç hakkında beni bilgilendirebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Vaser Liposuction ameliyatı sonrasında hasta ilk 8 saat içinde ayağa kalkar ve 3-5 gün içinde normal hayatına geri dönebilir. Ameliyatı sonrasında ödemlerin geçmesi 4 haftayı bulmaktadır ve hastanın ameliyat sonrası 2-4 hafta boyunca çok sıkı olmayan bir korse giymesi tavsiye edilir. Operasyon sonrası oluşan ödemin vücuttan atılması için medikal masaj önerilmektedir. Medikal masaj yardımıyla iyileşme sürecini hızlandırmak mümkündür. Lenfatik drenaj masajı, her gün en az 35 dakikalık yürüyüş, proteinden zengin- karbonhidrattan fakir beslenme hızlı iyileşmeyi sağlar.

0

Doktor hanım kolaylıklar, ben uzun süredir vaser liposuction yaptırmak istiyorum ancak sonrasında çok sıkıntı çeker miyim bilemiyorum. Rica etsem beni bilgilendirir misiniz, acaba vaser liposuction ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl ilerliyor?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vaser liposuction iyileşme süreci klasik liposuction’a benzemektedir. Ancak klasik liposuction’a kıyasla çok daha konforlu ve hızlı toparlanabildiğiniz bir iyileşme dönemi sunar. Çoğu zaman hastalarımız 2 ila 7 gün içerisinde iyileşerek günlük hayatlarına geri dönebilmektedir. Bir süre ameliyat bölgesinde ödem, şişlik ve morarma gibi komplikasyonlar görülebilir. Endişe edilecek bir durum yoktur, Bu komplikasyonlar geçicidir. Operasyon sonrası bir müddet korse kullanmanız ameliyat bölgesinin daha çabuk şekillenmesinde oldukça önemli rol oynar. En az 1,5 ay boyunca vücudunuzu zorlayıcı aktivitelerden kaçınmanız sağlığınız için önemlidir.

0

Leyla Hocam selamlar, benim sorum vaser liposuction ile ilgili. Vaser liposuction ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır? Çok zorlu bir süreç mi bekliyor hastaları? Lütfen cevap verin. Kolaylıklar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Vaser liposuction yöntemi son teknoloji kullanılarak uygulanan bir yöntem olduğu için klasik liposuction’a kıyasla daha konforlu ve zorlu olmayan bir iyileşme sürecine sahiptir. Vaser liposuction cilt altına ses dalgaları göndererek burada bulunan fazla yağ hücrelerini eritir. Sıvılaşan yağlar vücuttan atılır. Vaser liposuction sonrası sizi sıkıntılı bir iyileşme dönemi beklemez. Ödem, şişlik ve morarma klasik liposuction’a göre çok daha az olur. Yaklaşık bir hafta içinde gündelik yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Yalnızca işlem sonrası bir gün hastanın hastanede kalması gerekmektedir. Ameliyat sonrası daha hızlı bir toparlanma süreci yaşamanız ve işlem bölgesinin daha şekilli hatlara sahip olabilmesi için belli bir süre korse kullanmanız da gerekir. Korse kullanım süresi vücudunuzdan alınan yağ oranına ve korse çeşidine göre değişmektedir. Ancak genellikle 2 ila 3 hafta arasında bu korseyi takmanız önerilir. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, ben Vaser Liposuction yaptırmak istiyorum. Özellikle bel ve göbek bölgemde bu operasyona ihtiyacım var. Liposuction ameliyatı sonrası iyileşme süreci hakkında bana bilgi verebilir misiniz? İyi günler dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle bu operasyonu olmak için sağlık durumunuz uygun mu ve gerçekten ihtiyacınız olan yöntem Vaser Liposuction ameliyatı diye emin olmak için öncelikle sizi muayene etmeliyim. Eğer bu operasyonu olmanıza karar verirsek, öncelikle yağ oranınıza ve deri elastikiyetinize bakmalıyım. Bazen Liposuction ameliyatlarını germe ameliyatı ile kombine halde uygulamamız da gerekli olabiliyor. İyileşme sürecine gelecek olursak, ilk 4-5 gün biraz ağrılı olabilir fakat ağrı kesiciler sayesinde bu ağrılar en düşük seviyeye gelir. İlk 1 ay size giydirilen korseyi kullanmanız operasyonun başarısı açısından oldukça önemli. Ameliyat olduğunuz bölgelerde bir süre morarma, şişme ve ödem görebilirsiniz. 1 ayın sonunda bu etkiler de yavaş yavaş ortadan kalkacaktır. İlk 1 haftayı dinlenmeye ayırın. 1 ay süresince ise ödem tutan durumlardan kaçının. Doktorunuzun tavsiyelerine de kulak verirseniz iyileşme süreciniz hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Hocam merhaba, bölgesel yağlanmalarımdan şikayetçiyim. Ameliyatla aldırmak istiyorum. Çünkü diyet ve egzersiz beni çok zorluyor. İstediğim sonucu da bir türlü alamıyorum. Vaser Liposuction ameliyatı sonrası iyileşme süreci hakkında bilgi almak istiyorum sizden. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction bölgesel yağlanmaların giderilmesinde oldukça hızlı ve memnun edici sonuçlar verir. Ancak bu operasyon için vücudunuzdaki ve operasyon olmak istediğiniz bölgenizdeki yağlanma oranları çok önemli. Bazen deri elastikiyetine bağlı olarak bu operasyonları germe ameliyatları ile kombine şekilde de gerçekleştirebiliyoruz. İyileşme sürecinde ilk 4- 5 gün biraz ağrılı geçebilir ancak ağrı kesiciler ile bu ağrıların şiddetini oldukça kesebiliyoruz. İlk 1 ay size verilen korseleri kullanmanız vücudunuzun istediğiniz forma girmesinde çok önemli. Operasyon sonrasında yağ alınan bölgelerde ödem ve morarmalar görülebilir. Bunlar oldukça normal. 1 ayın sonunda iyileşme olur. Ödemin çoğu vücuttan atılır. Bu süreçte tuzlu besin tüketmeyin, hafif tempolu yürüyüşler yapın. Profesyonellerin yaptığı medikal mesajları da ödemi arttırmayı hızlandırdığı için ben öneriyorum. Sorunuz günlük hayata dönmekse ortalama 5 gün içerisinde rutininize dönebilirsiniz. Tam iyileşme ve sonuçları almak da ortalama 1 ay kadar sürer.

0

Merhaba Leyla hanım, son dönemler bacaklarımdaki  ve karnımdaki yağlara takmış durumdayım bu yüzden bir vücut şekillendirme yöntemlerinden birini kullanarak vücudumu şekillendirmek istiyorum . Şimdilik tercihim vaser liposuction. Eğer vaser liposuction yaptırırsam kendimi ne kadar sürede toparlayabilirim, vaser liposuction ameliyatı sonrasındaki iyileşme süreci nasıl oluyor?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction sonrasındaki iyileşme süreci oldukça konforlu ve kısadır. Genellikle hastalar Vaser Liposuction yaptırdıktan sonra 5-7 gün sonra günlük hayatlarına dönebilir. Ancak bu süreçte uygulama yapılan bölgeyi zorlamamak oldukça önemli olduğu için yoğun aktivite gerektiren bir yaşamınız varsa dinlenme sürecini biraz artırmanızda fayda vardır. Vaser Liposuction sonrasında ağrı, ödem ve morarma gibi sorunları oluşması klasik Liposuction’a göre çok daha düşüktür. Ancak bu sorunlar ortaya çıkarsa da genellikle çok kısa bir süre içinde kendiliğinden geçer. Vaser Liposuction’da en çok dikkat edilmesi gereken konu korse kullanımıdır. Operasyonunuzun ardından doktorunuz size özel bir korse tavsiye edecek, bu korseyi yaklaşık olarak 4-6 hafta kullanmanız gerekir. Korse vücudunuzun yeniden şekillenmesine yardımcı olacağı için mutlaka kullanılması gerekir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı