Vaser Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci?

blank
1 Cevap

Vaser Liposuction ameliyatı oldum. Önümdeki süreç hakkında beni bilgilendirebilir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Vaser Liposuction ameliyatı sonrasında hasta ilk 8 saat içinde ayağa kalkar ve 3-5 gün içinde normal hayatına geri dönebilir. Ameliyatı sonrasında ödemlerin geçmesi 4 haftayı bulmaktadır ve hastanın ameliyat sonrası 2-4 hafta boyunca çok sıkı olmayan bir korse giymesi tavsiye edilir. Operasyon sonrası oluşan ödemin vücuttan atılması için medikal masaj önerilmektedir. Medikal masaj yardımıyla iyileşme sürecini hızlandırmak mümkündür. Lenfatik drenaj masajı, her gün en az 35 dakikalık yürüyüş, proteinden zengin- karbonhidrattan fakir beslenme hızlı iyileşmeyi sağlar.

blank

İyi günler Leyla Hocam, vücudumun bazı bölgelerinde asla erimeyen yağ kütleleri var, vaser liposuction ile bu yağları aldırmak ve yazın plajda incecik görünmek istiyorum. Vaser liposuction yaptırdıktan sonra iyileşme süreci hakkında bilgi verebilir misiniz lütfen?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 2, 2020

İyi günler, Vaser liposuction operasyonu yağ hücrelerine yönelik ve ayrıştırıcı özelliğinden dolayı klasik liposuction uygulamasından farklı olarak doku, sinir ve bağ dokulara zarar vermemektedir. Kişi vaser liposuction sonrasında 5 ile 6 saat sonra ayağa kalkabilir ve hafif olarak yürüyebilir. Kişi operasyondan sonra 3-5 gün içerisinde normal hayatına geri dönebilmektedir. Kişinin ağrıya duyarlılığı çok fazla ise doktorun tavsiye edeceği ağrı kesiciler kullanılarak ağrı hafifletilebilir. Vaser liposuction sonrasında doktorun tavsiye edeceği özel medikal korse minimum 3 hafta takılmalıdır. Bu özel medikal korse sayesinde vaser yapılan bölgenin kıvrımlarının ve şeklinin korunması sağlanır, ödem ve şişlikler çok daha kolay bir şekilde vücuttan atılır. Operasyondan 2 gün sonra banyo yapılmasında bir engel yoktur. Banyo sırasında çıkarılan korse banyodan sonra tekrar takılmalıdır. Vaser liposuction uygulamasından sonra yağların dışarıya çıkması için deriye yerleştirilen kanüller için açılan kesi yerlerinin özellikle güneş ışığından korunması gereklidir. İşlemden sonra kişinin serin ve terleme yapmayacak rahat bir ortamda istirahat etmesi gerekmektedir. Drenaj masajı, hafif yürüyüşler ve protein den zengin beslenme tarzı iyileşme sürecini olumlu yönde etkilemektedir.

blank

Hocam düğünden önce daha ince görünmek için Vaser Liposuction ameliyatı olmak istiyorum. Düğünden ne kadar zaman önce bu ameliyatı olmalıyım? Vaser Lipo ameliyat sonrası süreç nasıldır? Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 24, 2019

Merhaba, Vaser Liposuction ameliyatından sonra iyileşme süreci ortalama 1-2 aydır. Bu nedenle düğünden en az 2 ay önce Vaser Liposuction ameliyatını olmanızı öneririm. Ameliyattan sonra 4 hafta boyunca sizlere önereceğimiz korseyi takmanız gerekecektir. Ameliyat sonrası iyileşme sürecini hızlandırmak için düzenli aralıklarla medikal masaj yaptırmalı ve protein açısından zengin bir diyet yapmalısınız.Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar