Yağ Dolgusu

Yağ dolgusu ile kalıcı dolgu etkisi!

Yaşlanma normaldir ve onu yavaşlatmak da zordur. Sonuçta, kendimiz için her zaman elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz ve bu, gençlik özelliklerimizi mümkün olduğu kadar uzun süre korumayı da kapsıyor. Yaşlanma ile birlikte ince çizgiler ve kırışıklıklar, ciltte hacim kaybı ve sarkıklık, çökük göğüsler veya yüz gibi, pek çok insanın hoşuna gitmeyen etkiler ortaya çıkar. İyi haber şu ki, bu yaşlanma problemlerini gidermek için aralarından seçim yapabileceğiniz bir yöntem var ‘yağ dolgusu’!

Yağ dolgusu nedir?

Yağ dolgusu, vücudun bir veya birkaç bölgesinden fazla yağın alınıp ve eksikleri doldurmak veya düzeltmek, hacim kazandırmak ve yüz veya vücuttaki farklı bölgelere tanımlanan konturları şekillendirmek için kullanılan bir işlemdir. Yağla dolgu, mikro yağ transferi de denen teknolojiyi kullanarak yağları mikro boyuta getirerek dolgu maddesi olarak kullanılmasına olanak verir.

Yağ dolgusu nasıl elde edilir?

Fazla yağ öncelikle hastanın vücudundan ‘bölgesel yağlanma’ olarak bilinen bölgelerinden, genellikle karın veya bacakların iç kısmından alınır. Sınırlı bir vaser liposuction formu kullanılarak, yağ, yaklaşık üç ila beş milimetre uzunluğunda küçük kesilerle yerleştirilen küçük bir tüp veya kanül kullanılarak aspire edilir.

Yağ alındıktan sonra özel bir teknik kullanılarak işlenerek tedavi alanına enjekte edilmeye hazır kök hücreden zengin saf mikro yağlara dönüştürülür. Enjekte edilen yağların sağlıklı doku ile çevrelenmesi için, tedavi bölgesindeki dokuların içine ustalıkla çok az miktarda enjekte edilir. Bu, nakledilen yağın oksijen ve besinler ile beslenmesini sağlar ve vücuda reddedilme ve yeniden emilme riskini azaltır. Normalde başarılı vakalarda bile, nakledilen yağın yaklaşık yüzde 20-30’unun işlemden sonraki iki ila üç ay içinde vücut tarafından emilmesini bekleyebilirsiniz; bu tamamen normaldir ve gerekli sonuçları elde etmek için hastanın yağ alınan bölgesinden ne kadar yağ alınması gerektiğine karar verilirken bu kaybı hesaplamalarına dahil ederler. En iyi sonuçların uzun sürmesi ve istenilen sonuç için 2-3 seans yağ transferi gerekebilir. Mikro yağ dolgusu ile yağların kalıcılığı artarken erimesi de direk yağ transferinden daha yüksektir. Bu nedenle dolgu içeriği olarak mikro yağ enjeksiyonu tekniği kullanımı tercih edilir.

Yüze Yağ Dolgusu 

Yüze Yağ Dolgusu minimal invaziv bir prosedürdür, çünkü tipik olarak liposuction yoluyla sadece küçük bir miktar yağ alınır, özel teknik ile ayrıştırılarak saflaştırılır ve hacmi geri kazandırmak,boşalan bölgeleri dolgunlaştırmak ve doğal güzelliği geliştirmek için cildin altına stratejik olarak yeniden enjekte edilir. Herhangi bir yağ enjeksiyon işleminin en büyük avantajı, kendi yağınız kullanıldığı için vücudumuz tarafından herhangi bir alerjik reaksiyon veya reddedilme riski olmadan kullanılmasıdır ve kalıcıdır.

Yüze enjekte edilen yağlar ile genç ve daha parlak hissettirebilir ve tamamen doğal görünebilir. Yüze Yağlar, yanakları dolgunlaştırma, kırışıklıkları ve yumuşatma, göz altı torbalarını yumuşatma ve çok daha fazlası gibi dolgu maddeleri ile benzer sonuçlar elde eder. Dermal dolgu maddeleri ile Mikro Yağ dolgusu arasındaki fark, dolguların sonuçlarının geçici olması, Yağ enjeksiyonu sonuçlarının sizinle doğal olarak yaşlanmanın yanı sıra daha uzun süreli ve dengeli bir estetik görünüm sağlamasıdır…

Yüze yağ dolgusu hangi bölgelere yapılabilir?

Yağ dolgusu yüzde dolgu yapılan her alana kullanılabilir ancak dudaklarda kullanılması tercih edilmez. Bunun nedeni yağların eşitsiz olarak eriyebileceğinden dudakta eşitsizlik ve asimetri görülebilir. Bunu ekarte etmek için dudaklarda kullanılmaması iyi olur. Bazen dudak çizgisine çok ince yapılabilir.

Yüze yağ dolgusu şu alanlarda yapılabilir:

 • Göz altıları
 • Elmacık kemiği
 • Çene
 • Yanak
 • Jawline
 • Alın yağ dolgusu olarak kullanılabilir.

Yağ Dolgusu veya yağ transferi şu amaçlarla kullanılabilir:

 • Göğüsler veya kalçalar gibi vücudun belirli bölgelerine hacim kazandırmak
 • Aknenin neden olduğu derin yüz izlerini azaltmak
 • Yüzün yanaklar veya gözler gibi dolgun çökmüş veya sarkık bölgelerini doldurmak
 • El gençleştirme için dolgu maddesi olarak
 • Vücut şekillendirme için dolgu olarak kullanmak
 • Yüz gençleştirme için dolgu maddesi olarak kullanmak
 • Daha önceki işlemlerden kalan çukurlukları doldurmak

Vücutta yağ dolgusu hangi bölgelere yapılabilir?

Yüz dışında, vücut hatlarını düzeltmek ve yuvarlaklaştırmak ve hatta boşlukları doldurmak için yağlar enjekte edilerek dolgu olarak kullanılabilir. Ancak fazla miktarda yağ ihtiyacı gerekiyorsa hasta da buna yetecek yağ olması gerekir. Özellikle meme de popoda kullanılır.

Yağ Dolgusu Fiyatları

Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı merkezlerin çeşitli internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Uzman doktor tarafından uygulanan yağ dolgusu yaptırmak için Nişantaşı Quartz Clinique +90 212 241 46 24 numaralı hattımızı arayarak Yüze ve vücuda Yağ Dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Yağ Dolgusu
Bu Yazılar İlginizi Çekebilir
SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ
Haber Bültenimize Katılın
Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

SOPRANO ICE BUZ LAZER
Bir Sorunuz mu Var ?
Soprano Ice Buz Lazer hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.

Yağ Dolgusu Soru ve Cevapları

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.

Doktorunuza Sorun

  Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

  Sorunuz.

  Diğer Tedaviler