Yağ Enjeksiyonu Ne Kadar Kalıcı?

blank
1 Cevap

İyi günler,yüzümde çok çökme oldu ve sarktı, göz altlarımda ve nazolabial bölgeye yağ enjeksiyonu yapmak istiyorum.Merak ettiğim konu ise yağ enjeksiyonu yaptırırsam kalıcılığı ne kadar olur?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 1, 2020

Merhaba,Yüze yağ enjeksiyonu işlemini yüzünde yağ kaybı veya genetik çöküklük olan, yumuşak doku kaybı yaşanan kişilere uyguluyoruz. Sizin gibi göz altlarında morluklar,çukurluklar olan ve nazolabial bölgesinde çökme oluşan hastaların ilk tercihi oluyor. Yağ transferinin kalıcılığı günümüz teknolojisiyle günden güne artmaktadır. Yağ transferi ile vücut şekillendirme estetiği, ilk ortaya çıktığında yağ hücrelerinin kalıcılığı %30 civarındaydı. Gelişen tekniklerle birlikte günümüzde %60’a ulaşan kalıcılık yakalayabiliyoruz. Vaser Liposuction sayesinde bölgesel yağlar sıvı halde çekilebiliyor. Çekilen yağlar ayrıştırılarak yağ hücreleri dolgunlaştırmak istediğimiz bölgelere ince kanüllerle enjekte ediliyor. En yeni Vaser Liposuction teknikleri sayesinde artık %60 ila %80 arasında kalıcılık sağlayabiliyoruz. Yağ transferinin kalıcılığı yağın hangi bölgelere enjekte edildiğine de bağlıdır. Bacak, popo gibi hareketli bölgelerde yağlar daha hızlı erirken, yüz ve meme gibi bölgelerde daha uzun süre kalabiliyor.Bu yüzden rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

blank

İyi günler Leyla Hocam, benim burnumun iki yanı, şakaklarımdan aşağısı yanaklarım ve yanaklarımın hepsi içe doğru çökmüş görünüyor. Yağ enjeksiyonu yapılabildiğini öğrendim. Yağ enjeksiyonu yaptırsam kalıcılığı ne kadar olur? sık sık yaptırmak gerekir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, yağ enjeksiyonu işlemi hastanın vücudundan hekimin belirlediği alandan Vaser Liposuction yöntemiyle alınıp yüz bölgesine nakledilme işlemidir. Ani kilo kayıplarında ya da yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan yüz bölgesindeki doku kaybı Liposuction uygulamasıyla dolgun ve diri bir görünüme getirilmektedir. Yağların yüz bölgesine uygulandıktan sonra kalıcılığı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu tamamen kişinin fizyolojik yapısıyla ilgili bir durumdur. Yüzdeki doku kaybı her yaştan insanın etkilenebileceği ve yaşayabileceği bir durum olabilmektedir. Sadece doku kaybı değil, kişinin kemikli yüz yapısı da yüz bölgesini çökük gösterebilmektedir. Bu bakımdan kliniğimizde yapılan muayeneden sonra hangi bölgeye yağ enjectionu yapılması gerektiğine hekim karar vermektedir. Yağ transferi yapıldıktan hemen sonra yüz bölümünde hızlıca %40 oranında bir yağ kaybı görülmektedir. Biz bu bakımdan ilk liposuction uygulamasında aldığımız yağın bir bölümünü özel bir cihazda saklamaktayız. Bir süre sonra hastayı ikinci seansa çağırmaktayız ve sakladığımız yağları enjekte etmekteyiz. Böylelikle yüzdeki eksik kısımlar tamamlanır, hasta mağduriyeti yaşanmamış olur ve injection işleminin kalıcılığı sağlanır.

blank

İyi günler Leyla Hanım, 45 yaşındayım, yüz bölgemde özellikle yanaklarımda ve gözaltlarımda zayıflıktan dolayı bir çökme oluştu. Dolgu çok kalıcı değil dediler. Yağ enjeksiyonu kalıcılığı ne kadar olur?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

İyi günler, zayıflama ve yaş alımıyla beraber yüzde yağ kaybı ve yüz derisinde sarkma görülebilmektedir. Yağ enjeksiyonu işleminde hastanın bu işlem için uygun bölgesi ilk önce hekim tarafından belirlenir. Yağ enjeksiyonu , hastanın vücudundaki yağların Vaser Liposuction yöntemiyle alındıktan sonra yüz bölgesine verilmesi işlemidir. Ancak bu işlemde kalıcılık oranı kişiden kişiye göre değişebilmektedir. İlk enjeksiyondan hemen sonra yüz bölümüne transfer edilen yağlarda %40 oranında bir azalma görülmektedir. Bu vücudun yağ yakma mekanizması ile ilgili bir durumdur. Kliniğimizde ilk işlemde vücudunuzdan aldığımız yağların bir kısmını yaklaşık dört ay boyunca gereken soğuklukta tutmaktayız ve ikinci uygulamada , tekrar Vaser Liposuction işlemi kullanmadan uygun durumda sizin için sakladığımız yağları uygulamaktayız. Böylelikle %40 oranında kaybedilen yağlar ve eksik kalan kısımlar onarılmakta hem de kalıcılık sağlanmış olmaktadır. Yağ transferi ile yüzün daha dolgun, genç ve sağlıklı görünmesi sağlanmış olur.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar