Yağ Enjeksiyonu Ne Kadar Kalıcı?

940 görüntülenmeYağ Enjeksiyonu
0
1 Yorum

İyi günler,yüzümde çok çökme oldu ve sarktı, göz altlarımda ve nazolabial bölgeye yağ enjeksiyonu yapmak istiyorum.Merak ettiğim konu ise yağ enjeksiyonu yaptırırsam kalıcılığı ne kadar olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba,Yüze yağ enjeksiyonu işlemini yüzünde yağ kaybı veya genetik çöküklük olan, yumuşak doku kaybı yaşanan kişilere uyguluyoruz. Sizin gibi göz altlarında morluklar,çukurluklar olan ve nazolabial bölgesinde çökme oluşan hastaların ilk tercihi oluyor. Yağ transferinin kalıcılığı günümüz teknolojisiyle günden güne artmaktadır. Yağ transferi ile vücut şekillendirme estetiği, ilk ortaya çıktığında yağ hücrelerinin kalıcılığı %30 civarındaydı. Gelişen tekniklerle birlikte günümüzde %60’a ulaşan kalıcılık yakalayabiliyoruz. Vaser Liposuction sayesinde bölgesel yağlar sıvı halde çekilebiliyor. Çekilen yağlar ayrıştırılarak yağ hücreleri dolgunlaştırmak istediğimiz bölgelere ince kanüllerle enjekte ediliyor. En yeni Vaser Liposuction teknikleri sayesinde artık %60 ila %80 arasında kalıcılık sağlayabiliyoruz. Yağ transferinin kalıcılığı yağın hangi bölgelere enjekte edildiğine de bağlıdır. Bacak, popo gibi hareketli bölgelerde yağlar daha hızlı erirken, yüz ve meme gibi bölgelerde daha uzun süre kalabiliyor.Bu yüzden rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

0

Leyla Hanım iyi günler, çarpık bacak problemim var. Acaba yağ enjeksiyonu ne kadar kalıcı? Çok uzun süreli değil diye bir duyum aldım ancak emin de değilim. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonu işlemiyle çarpık bacak problemini ortadan kaldırabiliriz. Öncesinde vücudumuzdaki belli bir kısımdan vaser liposuction yardımıyla alınan yağ dokuları bacaklarınızda çarpıklığa neden olan bölgelere transfer edilir. İşlem sonucunda çok daha estetik bir bacak görüntüsü meydana gelmektedir. Yağ enjeksiyonu operasyonu sonrasında enjekte edilen bu yağ dokuları vücut ile bütünleşerek bir miktar erime meydana getirebilir. Fakat bacaklarınızın eski görüntüsüne geri dönmesi imkansızdır diyebiliriz.

0

Merhaba Leyla Hanım iyi çalışmalar, çarpık bacak problemim için yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum ancak uygulama uzun ömürlü mü emin değilim. Yağ enjeksiyonu ne kadar süre kalıcı acaba? Rica etsem bilgi verir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, yağ enjeksiyonu uygulaması ile çarpık bacak sorununuzu gidermek mümkün. Vücudunuzun belirli bir bölgesinden vaser liposuction ile çıkarılan yağlar bacaklarınızda çarpıklığa sebep olan bölgelere enjekte edilerek daha estetik bir bacak yapısı elde edilir. Yağ enjeksiyonu uygulaması sonrasında transfer edilen yağlar vücut ile bütünleştiğinde bir miktar eriyebilir. Ancak bacaklarınızın eski görüntüsünü alması neredeyse imkansız bir durumdur.

0

Leyla Hanım merhaba, ben bacaklarıma yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum. Yağ enjeksiyonu ne kadar kalıcı? Tekrar uygulama yaptırmam gerekecek mi? Yanıtlayabilir misiniz? İyi çalışmalar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bacakları estetik bir şekle sokmak için çoğunlukla yağ enjeksiyonundan faydalanırız. Vaser Liposuction ile vücudun farklı bölgelerinden aldığımız yağları bacaklarda şekil bozukluğunu gidermek amacıyla gerekli noktalara enjekte ederiz. Bu yağlar zaman içerisinde vücut ile bütünleşir ve bir miktar erime gösterebilir. Ancak şunu söyleyebilirim ki enjekte edilen bu yağlar neredeyse yarı yarıya kalıcılık gösteriyor. Yani bu işlem yapıldıktan sonra bacaklarınızın bugünkü haline dönmesi çok zor bir ihtimal. Dolayısıyla işlem sonuçlarından uzun süreli olarak memnun kalacağınızı düşünüyorum. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hocam. Ben popoya yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum. Ancak bu işlem tekrarlanması gereken bir uygulama mı? Yağ enjeksiyonu ne kadar kalıcı? Bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bir çok kadın daha dolgun ve kadınsı hatlara sahip olmak ister. Bu hayalleri ile kapımı çalan çok sayıda hastam var. Hepsi ile de tedavimiz sonrası oldukça memnun edici sonuçlar alıyoruz. Popoya yağ enjeksiyonu da sıklıkla yaptığım uygulamalardan bir tanesi. Vücutta bulunan fazla yağları Liposuction yöntemi ile alarak özel işlemlerden geçirilmesini sağlıyoruz. Sonrasında ise popo bölgesine enjekte ediyoruz. Zamanla elbette bu yağlar vücutla bütünleştiğinden bir kısmı eriyebiliyor. Ayrıca fazla kilo alıp vermelerde de yine belli oranlarda erime gözlemleyebiliyoruz. Ancak bu enjekte edilen yağların %50 ila %60 arasında kalıcı olduğunu söylemek mümkün. İhtiyaç duyulursa tekrar yağ enjeksiyonu yapılabilir ancak yapılmasa bile vücut hiçbir zaman ilk haline dönmez. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, dolgun kalça yapısını çok beğendiğim için popomu yağ enjeksiyonu uygulamasıyla şekillendirmek istiyorum. Eğer bu uygulamayı yaptırırsam popom ne kadar süre dolgun kalır, yağ enjeksiyonu ne kadar kalıcıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonu ile yapılan vücut şekillendirme uygulamaları oldukça başarılı ve kalıcı sonuçlar verir. Yağ enjeksiyonu uygulaması yapılan bölgede ilk aşamada yağların yüzde 30’u erir ancak kalan yağlar transfer edilen alana adapte olur. Eğer ilerleyen zamanlarda kilonuzu sabitleyebilirseniz poponuza enjekte edilen yağlar kalıcılığını sürdürür. Ancak sürekli kilo alıp verirseniz vücudunuzun diğer bölümlerinde olduğu gibi poponuzda da incelme görülebilir. Sonuç olarak yağ enjeksiyonunun ne kadar kalıcı olacağı sizinle ilgilidir, kilonuzu dengelemeye başarırsanız yağ enjeksiyonunu kalıcılığını sürdürür.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı