Meme Estetiği

Meme estetiği günümüzde oldukça tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Kadınlar için dik ve dolgun bir memeye sahip olmak güzelliğin olmazsa olmazıdır. Ancak anatomik olarak her kadının memesi istendiği şekil ve formda olmayabilir. Yapısal olarak çok küçük ya da çok büyük meme yapıları hastayı rahatsız edebilir. Bunların dışında doğum sonrası, yaşlanma ve kilo alıp verme sonucu oluşan sarkıklıklar da hastayı rahatsız edebilmektedir.

 

Meme estetiği bu sorunların tümüne çare olabilmektedir. Sarkan göğüslerin toparlanması, küçük memelerin büyütülmesi ve kanser sonucu kaybedilen göğüsün tekrar kazanılması gibi durumlarda bu girişim tercih edilir. Meme estetiği, tüm estetik ameliyatlarının en ön sırasında yer almaktadır. Estetik cerrahi alanında 2000'li senelerin başından bu yana gerçekleştirilen meme estetiği operasyonu sayısı 530 bini aşmıştır.

 

Meme estetiği ameliyatları meme büyütme, meme küçültme, meme toparlama operasyonları ile hastanın vücut görüntüsünü değiştirip, estetik görünümüyle hastanın iyi hissetmesini sağlar. Meme estetiği ameliyatlarında, meme küçültme girişimde fazla yağ dokusunun alınarak hafif ve sıkı hale getirilir. Meme büyütme operasyonu ile şeklini güzelleştirmek, asimetriyi düzeltme amacıyla silikon - meme protezi yerleştirilmesi sağlanır. Meme toparlama operasyonlarında göğüs protezi ya da hastanın kendi dokusunun eklenmesiyle göğüs yeniden oluşturulur.

 

Meme estetiği hastanın isteği  üzerine kararlaştırılan fakat doktorun anatomik yapıya uygun gördüğü büyüklük ve şekilde olmalıdır. Meme estetiği operasyonları birçok kadını duygusal ve fiziksel olarak son derece tatmin edici bir operasyondur. Meme estetiği sonrasında sonuç hemen görülebilir fakat meme estetiği sonrası ödemin atılması ve gerçek neticeyi alabilmek için 1 sene beklenmesi gerekir.

 

Meme estetiği sonrasında 1 ay boyunca doktorun önerdiği korse giyilmelidir. Girişim anatomik yapısından rahatsız olan herkes için uygundur. Emziren annelerin, emzirmeden bir yıl sonra meme estetiği olması daha uygun olacaktır. Süt kanallarının tamamen kapanması operasyonun başarısı ve hastanın sağlığı açısından çok daha iyi olacaktır.

 

Meme estetiği operasyonları erkeklerin de tercih ettiği girişimler arasındadır. Testosteron hormonunun azalmasına bağlı olarak meme büyümesi yaşayan erkekler Jinekomasti girişimini tercih ederler.

 

 

2 Yorum
Pınar
İyi günler, 25 yaşındayım ve göğüslerimin çok büyük olmasından şikayetçiyim. Dik durmakta bile zorlanıyorum, sırtım çok ağrıyor. Lütfen bana yardımcı olabilir misiniz?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba Pınar Hanım, meme küçültme ameliyatı ile bu sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Meme küçültme girişimde memedeki fazla yağ dokusu alınarak hafif ve sıkı hale getirilir. Böylelikle hem daha küçük hem de sıkı göğüslere kavuşmuş olursunuz.
Şengül
30 yaşındayım. Şu ana kadar 3 doğum yaptım. Genç yaşta yaptığım bu doğumlar nedeniyle göğüslerimde aşırı derecede sarkma meydana geldi. Artık istediğim kıyafeti dilediğim gibi giyemiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba Şengül Hanım, göğüslerinizdeki sarkmadan meme dikleştirme ameliyatı ile kurtulabilirsiniz. Meme dikleştirme operasyonu göğsü kaldırıp yeniden şekillendirerek, (fazla doku çıkarılarak ) meme altı dokusu ve göğüs ucunu yeniden konumlandırma işlemidir. Bu işlem bazı durumlarda göğüs büyütme operasyonuyla kombine edilebilir. Sarkık görüntü giderilerek, daha sıkı ve genç bir görüntü elde edilir.
 • Meme Dikleştirme Fiyatları

  Meme Dikleştirme Fiyatları Meme dikleştirme ameliyatı memenin büyüklüğü ile ilgili önemli bir sorun olmamasına karşın, sarkmış olan gögüslerin toparlanması amacıyla yapılan ameliyatları kapsar. 

 • Meme Küçültme & Büyütme Fiyatları

  Meme Küçültme & Büyütme Fiyatları Meme ameliyatı şekilsiz göğüslerin düzelmesi daha iyi bir estetik görünüm sağlanması için yapılan estetik ameliyatlardır. Göğüsler vücudun yapısına göre küçükse, memenin birisi diğerine göre gözle görülür derecede küçük veya büyükse. 

Meme ameliyatları ile küçültme, büyütme yapılır.

 • Doğum Sonrası Meme Estetiği

  Doğum Sonrası Meme Estetiği Hamilelik ve doğum sonrasında kadınların özellikle vücutlarının meme  bölgesinde değişikliklere ve deformasyonlar yol açar. Memeler doğum ve emzirme dönemimden süt bezleri sürekli büyüdüğü için derisi genişler. Hamilelik dönemi sonrası kadınlarda meme küçülmesi, incelmiş ve genişlemiş çatlak meme derisi,  küçülmeye uyum sağlayamaz, meme başının üstünde hacim boşalması sonucu sarkık bir göğüs görüntüsü. 

 • Meme Küçültme Ameliyatı

  Meme Küçültme Ameliyatı Kadınlarında meme dokusu gelişimi sırasında veya sonradan büyümesi (şişmanlık veya hamilelik) sadece estetik değil birtakım medikal problemlere de yol açmaktadır. Meme hipertrofisi veya makromasti denilen bu durumda meme küçültme ameliyatları yapılmaktadır . İleri derecede meme büyüklüğü ve ağırlığına bağlı olarak vücudun öne doğru eğilmesi, sırt ve omurga ağrıları, kemik deformasyonları, meme altında gelişen pişik veya yaralar, boya ve kiloya uygun giysi bulamama gibi durumda cerrahi işlem ile

 • Meme Dikleştirme Ameliyatı

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Meme dikleştirme ameliyatı memenin büyüklüğü ile ilgili önemli bir sorun olmamasına karşın, sarkmış olan memenin toparlanması amacıyla yapılan ameliyatları kapsar. Memenin sarkmasına yol açan çeşitli faktörler mevcuttur.Memenin gelişim çağı sonrasında aldığı şekil ve pozisyon zaman içerisinde yaşlanma süreci ile veya hamilelikler ve/veya emzirme sonrasında kadın göğsünde deforme olabilmekte ve sarkmaya yol açarlar.

 • Meme Büyütme Ameliyatı

  Meme Büyütme Ameliyatı Kadın olmanın tanımlayıcı unsurudur biride memedir. Meme güzelliğinden memnun olmayan kadınlar giyinmelerindi kendilerini kısıtlar ve bu kısıtlamalarından ötürü istedikleri gibi rahat davranamazlar. Memelerde, kilo alıp vermeler, doğumlar ve bazen de genetik olarak meme dokusunda  gevşekliği, sarkmalar ve deformiteler ortaya çıkmaktadır. Bu durumda memeyi göğüs kafesinde uygun yere taşımak, meme başını yeni şekillendirilen memeye göre ideal yerine ve büyüklüğüne almak ve meme dokusunu bir bütün

 • Meme Estetiğindeki Ameliyatlar Nelerdir?

  Meme Estetiğindeki Ameliyatlar Nelerdir? Meme ameliyatı şekilsiz göğüslerin düzelmesi daha iyi bir estetik görünüm sağlanması için yapılan estetik ameliyatlardır. Göğüsler vücudun yapısına göre küçükse, memenin birisi diğerine göre gözle görülür derecede küçük/büyükse. Meme toparlama ameliyatları ile küçültme-dikleştirme yapılır.Diğer bir önemli problem de meme büyüklüğü ve gelişiminin o vücuda göre yetersiz olmasıdır. Meme büyütme ameliyatı meme dokusu yerleştirilen meme protezleri ile hacminin artırılır.

 • Meme Estetiği Ameliyatı

  Meme Estetiği Ameliyatı Meme Büyütme, operasyonu tüm meme prosedürleri içinde en sık uygulanan işlemdir.Amaç sadece küçük olanı büyütmek değil aynı zamanda gebeliğe ya da kilo vermeye bağlı olarak kaybolan hacmi yerine koymaktır. Bu operasyonla; meme dolgunluğu ve projeksiyonu artırılır, görüntünüz ve özgüveniniz böylece iyileştirilir.