Vücut Şekillendirme

Vücutta yapılan şekillendirme işlemleri, vücudu bir bütün olarak ele alıp, yapılacak işlemlerin kişinin istediği görünüme kavuşması için gerçekleştirilmesi sağlanır. Vücut şekillendirme ameliyatları kombine ameliyatlar sunarak birçok bölgeye uygulanarak vücudu yeniden şekillendirip düzeltilmesini amaçlar.

 

Vücut şekillendirme, genetik ya da sonradan oluşan deformasyonları düzeltmek amacıyla yapılan işlemlerin tümüdür. Kişinin kendisinde rahatsız olduğu bölgenin tespit edilmesi ve uzman doktorla en uygun cerrahi işlemin kararıyla düzeltilmesi amaçlanır.

 

Fazla yağların birikmiş olduğu bölgelerde sıklıkla vaser liposuction işlemi uygulanmaktadır. Hem kadın hem de erkeklerin tercih ettiği bu girişim ile vücudun şekillenmesi ve istenilen vücut şekline ulaşılması sağlanmaktadır. Erkleklerde meme büyümesinin ortadan tamamen kaldırılması yani jinekomasti işlemleri de yine vaser liposuction ile izsiz ve ağrısız şekilde giderilebilir. Kadınlarda, vücut anatomilerine ve bulunduğu duruma bağlı olarak dikleştirme, büyütme ya da küçültme operasyonları ile şekil verilmesi sağlanır.

 

Hem kadın hem de erkeklerde aşırı kilo alıp verme ve özellikle son dönemde mide küçültme operasyonu olan hastalarda karın, kol ve bacak germe operasyonları da vücut şekillendirmeye yönelik girişimler arasındadır. Germe girişiminin amacı, fazla deri ve yağı ortadan kaldırmak, içerideki kas onarımını sağlamaktır. Vücut şekillendirmenin belki de en önemli girişimlerinden olan germe işlemi yüz güldüren sonuçlar vermektedir.

 

Vücut şekillendirme girişimlerinde yüz germe işlemi de kadınlar tarafından oldukça tercih edilen bir girişimdir. Orta ve tam yüz germe girişimleri ile sarkma ve kırışıklıklardan kesin olarak kurtulmaları mümkündür.


Vücut şekillendirme girişimleri tüm vücudu ele alarak kişinin rahatsız olduğu bölgelerin onarılması işlemidir. Bu yüzden öncelikle doktor kontrolüne gelerek kendisine uygun operasyonun belirlenmesi ve gerekirse kombine işlemerle tek seferde tüm bu rahatsızlıklarından kurtulması mümkündür.


 • Vaser Hi-Def ile Vücut Şekillendirme

  Vaser Hi-Def ile Vücut Şekillendirme Vücut şekillendirmek için saatlerce spor salonlarında ter döken kişiler için yeni gelişen teknoloji Vaser Hi-Def yöntemi sayesinde kaslı ve ideal bir vücut görünümüne sahip olmak artık çok daha kolay. Bu yöntem ile bölgesel yağlar özel bir teknik ile alınıp ihtiyacı olan bölgelere aktarılmaktadır. Buradaki amaç kilo vermek değil vücuda şekil vermektir.

 • Ayak ve Ayak Bileği Estetiği

  Ayak ve Ayak Bileği Estetiği Ayaklar genellikle eller kadar önemsenmez ve hep ikinci planda kalır. Daha çok bahar gelince aklımıza gelir hızlı bakım kürleri düzenleriz.

 • Popo Estetiği ve Dikleştirme Fiyatları

  Popo Estetiği ve Dikleştirme Fiyatları Birçok estetik cerrahi operasyon gibi popo estetiği ve dikleştirme fiyatları da genel olarak değişebilir. Bu operasyonun maliyetini çeşitli parametreler belirler. Uygulanacak yöntem,  ameliyatın yapılacağı hastane ve verdiği hizmet, operasyonda kullanılacak cihaz ve sarfları, anestezi, ilaçlar, operasyon öncesi yapılan tıbbi tetkikler ve operasyon sonrası kullanılan özel giysiler genel olarak maliyeti belirleyecektir. 

 • İnce ve Çarpık Bacak Estetiği

  İnce ve Çarpık Bacak Estetiği Bacakların güzelliği kadının çekiciğini ve öz güvenini arttırır. Kavisleri uyumlu ve ayağa doğru zarif bir şekilde incelen bacak estetik olarak idealdir. Bacaklar, kalın, çarpık, veya çok ince olabilir. Bacaklardaki estetik olmayan görüntü bozuklukları yerine düzgün, uzun ve yeterli dolgunlukta bacaklara sahip olmak bütün kadınların ortak hayalidir.

 • Çarpık Bacaklara Liposuction-Lipofilling Çözümü

  Çarpık Bacaklara Liposuction-Lipofilling Çözümü Bacak estetiği özellikle genç kadınlarda oldukça önem verilen ve özgüven problemi yaratan  konulardan biridir. Bazı kişilerde yapısal olarak alt bacakların özellikle iç kısımlarındaki kas dolgunluğunun normalden daha az olduğunu görürüz. Bu nedenle bacaklar çarpık görünebilir.

 • Popo Estetiği ve Dikleştirme

  Popo Estetiği ve Dikleştirme Popo bölgesinin kavisli ve estetik görünümü pek çok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur. Günümüzde özellikle ince bel ile belirginleşen yuvarlak ya da ters kalp şeklindeki popo görünümü istenilen ve arzu edilen görünümdür. Ancak genetik, yerçekimi, yaş, kilo alıp-verme, doğumlar gibi birçok faktör poponun şeklinin oluşmasında ve kalça kavsinin değişmesinde etkilidir.

 • Bacak Şekillendirme

  Bacak Şekillendirme Dünya modası kadınlarda bacak güzelliğini ön plana çıkaran kıyafetlerle iddialı kreasyonlarını sunmaya başladı. Bu da plastik cerrahi taleplerinin şekillenmesinde rol oynuyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı  Op. Dr. Leyla Arvas, Düzgün bacaklara sahip olmak, önceki yıllara oranla çok daha önemli gibi gözüküyor.