Blog

25 Soruda Badem Göz Estetiği Hakkında Her Şey

badem göz

Badem göz son zamanlarda oldukça popüler olan çoğu kadının rağbet ettiği bir estetik müdahale haline geldi. Özellikle ünlüler dünyasında pek çok ünlü badem göz ameliyat yaptırıp bunu bir trend haline sokması diğer kişilerin de badem göze yönelmesine neden oldu. Badem gözler bakışların daha çekici ve derin olmasını sağlıyor. Ayrıca badem göz estetiği sayesinde göz çevresinde yer alan kırışıklık torbalanma gibi sorunlar da çözülüyor. Badem göz estetiği yaptırmak isteyen fakat konu ile ilgili kafasında sorular olan kişiler için detaylı olarak 25 soruda badem göz hakkında her şeyi açıkladık. 

1)Badem göz estetiği nedir?

Gözlerin daha çekik bir görünüme sahip olması amacıyla gözlerin köşelerden yukarı doğru asılması ile gözlere badem şeklinin verildiği estetik operasyondur. Çekik göz yapısını sağlayan bu estetik ile günümüz estetik görünüm trendlerine siz de uyabilir ve daha güzel gözlere sahip olabilirsiniz.

2) Badem göz estetiği nasıl yapılır?

Badem göz ameliyatı yaptırmadan önce ilk aşama fiziki muayene kısmıdır. Fiziki muayenede operasyonu yapacak olan doktor göz ve genel sağlığınızı değerlendirir. Operasyona engel herhangi bir durum yok ise badem göz ameliyatı yapılır. Badem göz ameliyatında ilk olarak göz ve çevresi sterilize edilip lokal anestezi uygulanır. Sonrasında ise gözün dışından yani üst kısmından işlem için bir kesi atılır. Atılan kesi oldukça küçüktür. Sonrasında bu kesiden özel ipler yardımı ile göz yukarı çekilip kemik zarına sabitlenir. Böylelikle göz  badem şeklini alır ve çekik görünüm elde edilmiş olur.  Kesi küçük olduğu için atılan dikiş sayısı da 3-4 tanedir. badem göz estetiği aynı zamanda endoskopik olarak da yapılabilir. Bu durumda kesi saç içinde kalır ve görünmez. İşlem bittikten sonra kişi kontrol altında tutulur. Sonrasında herhangi bir risk yok ise taburcu edilir.

3) Badem göz estetiği sonrası iyileşme dönemi nasıldır?

İşlemden sonra aynı gün taburcu olup günlük hayata devam edebilirsiniz. İyileşme sürecinde bazı durumlara dikkat etmeniz gerekir. İlk gün yüzünüze su, kimyasal ürün vurmamalısınız. İkinci günden sonra duş alabilirsiniz. İlk hafta boyunca göz ve çevresine herhangi bir makyaj veya bakım uygulamak yasaktır. Bu süreçte gözlerinizi direk olarak güneş ışınlarından korumak için gözlük kullanmanızı öneririz. Ameliyattan 1 hafta sonra atılan dikişler alınır. 1 hafta sonunda herhangi bir şişlik veya morluk kalmayacaktır. 

4) Badem göz estetiği ne kadar sürmektedir?

İşlem yapılan tekniğe göre ortalama olarak her göz için 30-60 dakika kadar sürmektedir.

Ameliyatın detayları ve diğer uygulamalar hakkında daha fazlasını Badem Göz Estetiği sayfamızda keşfedin.

5) Badem göz estetiği için yaş sınırı nedir?

Tüm operasyonlarda olduğu gibi badem göz estetiğinde de yaş sınırı +18’dir.

6) Badem göz estetiği kimler için uygundur? 

Daha çekik bir göz görünümüne sahip olmak isteyen ve sağlık koşulları iyi olan herkes yaptırabilir. Özellikle düşük göz yapısı olan kişilerin tercih etmesi gerekir. Düşük göz yapısı kişilerin yorgun, hasta ve kötü görünmesine neden olmaktadır. Badem göz estetiği ile bu görüntü ortadan kaldırılır. 

7) Badem göz estetiği ağrılı bir işlem midir?

Uygulama sırasında lokal anestezi yapıldığı için kişi herhangi bir acı hissi duymamaktadır.

8) Badem göz ameliyatı sonrası oluşan komplikasyonlar nelerdir?

Operasyon sırasında direk deriye işlem yapıldığı için ilk hafta morluk, kızarıklık veya ödem oluşması normaldir. Bu durum birinci hafta sonunda geçecektir. Yani oluşan komplikasyonlar önemsiz ve geçicidir. 

9) Badem göz ameliyatı sonrasında ağrı olur mu? 

İlk saatler ağrı olması normaldir. Ağrı hissini azaltmak için doktorunuzun önerdiği ağrı kesici ilaçları kullanmanız gerekir. Bir kaç gün çekilme hissi olur ve bu zamanla geçecektir.

10) Badem göz estetiğinin sosyal hayat açıdan etkileri nelerdir?

Yorgun ve düşük göz görünümünü sürekli olarak makyajla kapatan kişiler için badem göz ameliyatı sonrası sosyal hayat daha kolay hale gelmektedir. Toplum içerisinde daha özgüvenli, çekici ve güzel hissetmenizi sağlamaktadır. 

11) Badem göz estetiği yaptırdığım dışarıdan bakılınca anlaşılır mı?

Hayır anlaşılmaz. Dışarıdan bakılınca anlaşılması zor bir estetik müdahaledir. Etrafınızdakiler siz de farklı bir güzellik olduğunu fark eder ama bunun badem göz estetiği olduğunu anlayamaz.

12) Badem göz ameliyatı sonrasında iz kalır mı?

Operasyon sonrasında herhangi bir iz kalmaz. Göz üstünden açılan kesilerde dikişler çok küçük ve az olduğu için oluşan iz doğal göz çizgileri ile birleşmektedir. Endoskopik yapılan badem göz de kesi saç içinde kaldığından dışarıdan görülen bir iz olmaz.

13) Badem göz estetiği kalıcı bir işlem midir?

Badem göz estetiğinin kalıcılık süresi ortalama olarak 5-7 yıl kadardır. Bu süre zarfı sonunda tekrar işlemin yenilenmesi gerekebilir.

14) Badem göz estetiği sonucunu beğenmezsem düzeltilebilir mi? 

Eğer operasyondan memnun kalmazsanız yapılan askılama işlemi düzeltilebilir ve eski göz görünümünüze kolayca geri dönüş yapabilirsiniz.

15) Hamilelik döneminde badem göz estetiği yaptırabilir miyim?

Yapılması önerilmez. Hamilelik döneminde herhangi bir estetik müdahale uygun değildir.

16) Emzirme döneminde badem göz estetiği yaptırmak uygun mudur?

Yaptırması önerilmez. Emzirme dönemi sona erdiğinde estetik uygulamaları yaptırmanız daha doğru ve sağlıklı olacaktır.

17) Badem göz estetiği göz sağlığımı etkiler mi?

Hayır etkilemez. Badem göz estetiğinin göz sağlığı ile herhangi bir ilişkisi yoktur. Göz kapaklarınızı ve genel göz yapınız düşük ise badem göz ameliyatı sonrasında daha iyi görebilirsiniz. Yani iyi anlamda göz sağlığınız görme açısından etkilenir.

18) Badem göz ameliyatı sonrası iyileşme kaç gündür?

İşlemden bir hafta sonra tamamen iyileşme olur. Çekik göz şekli daha net ortaya çıkar.

19) Badem göz estetiği riskli bir operasyon mudur?

Tüm estetik operasyonlarda risk vardır. Riski en aza indirgemek için uygulama yaptığınız kinik ve doktoru iyi seçmeniz gerekir. Bunun dışında oluşan ödem ve morarmalar ise geçicidir.

20) Badem göz estetiği sonrasında doğal bir görünüm oluşur mu?

Ortaya çıkan göz şekli son derece doğal ve çekici olacaktır. Özellikle ilk bir aylık süreç sonrasında yeni göz şekliniz tamamen oturur ve doğal bir görünüm ortaya çıkar.

21) Operasyon sonrasında ne zaman makyaj ve bakım yapılabilir?

1 haftalık süreç sonrasında gönül rahatlığı ile makyaj ve bakım yapabilirsiniz.

22) Erkekler badem göz estetiği yaptırabilir mi?

Evet yaptırabilir. Badem göz estetiğinde cinsiyet farkı yoktur.

23) Aynı anda farklı estetikler de yaptırabilir miyim?

Evet yaptırabilirsiniz. Medikal ve cerrahi uygulamalar ile birlikte badem göz estetiğini yaptırabilirsiniz.

24) Badem göz estetiği ifademi değiştirir mi?

İfadenizin daha çekici ve genç olmasını sağlar. Ama düşünüldüğü gibi anlamsız veya ifadesiz bir bakış ortaya çıkarmaz. Doğal ve iyi bir görünüm sağlar.

25) Badem göz estetiği fiyatları nelerdir?

Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı merkezlerin çeşitli internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Badem göz estetiği iki farklı yöntemle yapılabilir; göz kenarından kesi ile ve endoskopik olarak yapılabilir. Badem göz estetiği fiyatları yapılacak tekniğe göre değişkenlik gösterebilir. Uzman doktor tarafından uygulanan badem göz estetiği uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir ve kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve uzmanlar badem göz estetiği hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha güzel, çekik, çekici ve estetik görünümde bir göz görünümüne kavuşmak, daha özgüvenli olmanız için sizlere estetiğin her alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. Badem Göz Estetiği yaptırmak için Nişantaşı Quartz Clinique +90 212 241 46 24 numaralı hattımızı arayarak Badem Göz Estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.