Vücut Şekillendirme
360-Derece-Vücut-Germe

360 derece vücut germe, diğer adıyla kuşak ameliyatı veya belt lipektomi olarak da adlandırılabilir. Vücutlarının orta bölgesinde genel olarak bir kaldırma etkisi, gençlik ve toparlanma isteyen kişiler için 360 derece vücut germe ameliyatı önerilir. Bu ameliyat genellikle fazla kilo vermiş olan kişiler için vücut oluşan sarkmayı ortadan kaldırmak için yapılır.

Aynı zamanda doğum sonrası karın germe isteyen kişilerde, vücudunda sırt ve popo bölgesinde sarkma olan kadınlar için de vücut germe ameliyatı önerilebilir. Vücut germe ameliyatında orta ve alt karın bölgesi, uylukların dış kısmı, kalça bölgesi, kuyruk sokumu bölgelerinden yağ çekimi yapılır ve yağlar alındıktan sonra sarkan deri daha gergin bir hale getirilir, fazla deri kesilerek çıkarılır. Vücut germe ameliyatı bir zayıflama yöntemi değildir, tam tersi zayıfladıktan sonra yapılması önerilen bir ameliyattır.

360 derece vücut germe kimlere uygundur?

Vücut germe ameliyatı, vücut kitle endeksi 30 ve altında olan herkes için uygundur. Vücut kitle endeksinizi bulmak için kilonuzu ve boyunuzun karesine bölebilirsiniz. Ortaya çıkan sonuç 30 ve altındaysa vücut germe yaptırabilirsiniz. Yoğun diyet ve spor programları sonrası aşırı kilo verdikten sonra özellikle yaş aldıkça, vücudunuz da sarkmalar olması çok normaldir.

Doğumdan sonra da karın bölgeniz de sarkma görülebilir. Spor ve egzersiz programları ile bu sarkmaları ortadan kaldırmak çok uzun zaman alacağı veya ne kadar spor yapılsada gergin bir görünüme kavuşamayacak kadar fazla olduğu için vücut germe estetiğini değerlendirebilirsiniz. Tek seansta vücudunuzda lifting etkisi yaratmak ve daha gergin bir vücuda sahip olmak için 360 derece vücut germe estetiği size uygun olacaktır.

Vücut germe estetiği nasıl yapılır?

Vücut germe estetiği genel anestezi altında yapılır. Genellikle ameliyat 5 ila 7 saat arasında sürer. Vücut germe ameliyatında göbek deliğinin ortalama 8-10 cm altında yani iç çamaşırının altında kalacak şekilde uzun bir kesi açılır. Bu kesi arkaya doğru gerilecek alanın genişliğine göre uzatılır.

Bazen 270 derece bazen 360 derece vücut germe olarak yapılabilir. 360 derece vücut germede germe yapılan bölge tüm sırt ve karın ön bölgesi ile yanlardaki sarkan derinin çıkarılmasını amaçlar. Deri istenen gerginlik sağlanan kadar gerildikten sonra fazla deri kesilerek çıkarılır. Geri kalan iki yüzey birbirine estetik dikiş ile dikilerek kapatılır.

Karın ve sırt bölgenizdeki ayrıca uylukların dış bölgelerindeki fazla yağlar çekilir. Kalan deri gerilerek estetik dikişle ameliyat tamamlanır. Bu bölgeye ameliyat sırasındaki toplanacak sıvılar için iki adet dren yerleştirilir. Ameliyattan sonra tüm vücudu saracak korse giydirilir.

Bu korsenin amacı, dikişlerinizi sıkı tutmak ve vücudun daha hızlı iyileşmesini sağlamaktır. Ameliyattan sonra ilk gün hastanede kalmanız gerekecektir. İdrar sondası takılarak daha rahat etmeniz sağlanır. Ertesi gün kendinizi iyi hissederseniz taburcu olabilirsiniz veya hastanede 1 gece daha kalabilirsiniz.

360 derece vücut estetiğinde ameliyat sonrası görünümü etkileyen en önemli üç unsur dikiş izleri, dikiş izlerinin yeri ve göbek deliğinin konumudur. Bu nedenle ameliyat öncesi planlamanın doğru yapılması, kesi alanı ve kesinin nasıl dikildiği önem kazanır. Eğer planlama düzgün yapılmaz ise dikiş izleri girintili çıkıntılı olacak sonrasında görünümü bozacaktır.

Beklenen dikiş izlerinin çamaşır içinde kalarak görünmemesidir. 360 derece vücut germelerde karın derisi gerilirken göbek deliğini yeniden konumlandırmak gerekebilir. Bu nedenle göbek deliğinin yerinin belirlenmesi ve göbek deliğindeki dikişlerin belli olmayacak şekilde atılması cerrahi bir yetenek gerektirir.

360 derece Vücut germe estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Vücut germe ameliyatından sonraki ilk gün ağrılarınız olabilir. Ağrı kesicilerle daha rahat bir gün geçirebilirsiniz. İlk günler sıvı gıdalar tüketmenizi öneririz. Drenler ameliyattan sonraki 2.gün alınır. Ameliyat sırasında kullanılan dikişler estetik dikiş olduğu için alınması gerekmez.

Korsenizi ise 4-6 hafta arasında kullanmanız önerilir. 6 haftadan sonra vücudunuzun daha sıkı ve ince göründüğünü fark edeceksiniz. Dikiş izleri önce kırmızı görünecektir ancak çamaşır içinde kaldığı için görünmeyecektir. 1 yıl içinde izler beyazlayarak silini hale gelir. Eğer izler ile ilgili görünüm rahatsız edici olursa lazer tedavileri ile görünümü silinebilir.

360 Derece Vücut Germe Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak 360 derece Vücut germe estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Body Lift (Vücut Germe)

Büyük kilo kaybı veya hamilelikten sonra, hem erkeklerde hem de kadınlarda tek başına diyet ve egzersiz yoluyla giderilemeyen, sarkmış cilt ve inatçı yağ cepleri kalması yaygındır. Bu fazladan hacim, görünüş açısından rahatsızlığa neden olabileceği gibi, tam olarak uyan kıyafetleri bulmayı zorlaştırabilir. Body lift yani tam vücut germe, vücudunun her yerinde fazla deriden muzdarip hastalar için mükemmeldir.

Vücut germe ameliyatı, vücudunuzda aşırı kilo vermeden veya hızlı kilo kaybı sonucu oluşan deformiteleri düzeltmek için yapılan bir ameliyattır. Vücut germe ameliyatında birden fazla bölgeye etki edilir, böylece ameliyat sonrası vücudunuz daha sıkı, ince ve kontürlü görünür. Body Lift ameliyatı sarkan cilt dokusunu hedef alarak vücudu yukarıya doğru toparlamayı amaçlar.

 

 

Vücut germe ameliyatı adayları, diyet, egzersiz veya daha yaygın olarak bariatrik cerrahi (gastrik baypass) nedeniyle önemli kilo kaybının bir sonucu olarak vücudun bir veya birçok bölgesinde tipik olarak gevşek (elastik olmayan) cilde sahiptir. Bu nedenle,  uygun vücut oranını korumak için yapılacak olan operasyonlar genellikle meme dikleştirme ameliyatı, çevresel karın germe, kol germe ameliyatı ve liposuction gibi prosedürlerle birleştirilir.

Çoğu zaman hastaların güvenliği ve konforu için çok sayıda prosedür ayrı aşamalarda gerçekleştirilir. Vücut germe karın, sırt, kalça ve uyluk bölgelerini sıkılaştırır ve şekillendirir. Ameliyattan sonra tüm vücutta genel bir gençlik etkisi görülür. Body Lift ameliyatını aşırı kilo verdikten sonra vücudunda yoğun sarkmalar bulunan veya hızlı kilo verdiği için derisinde gevşeme, bollaşma ve çatlama görülen kişilere öneriyoruz. Eğer siz de vücudunuzun deforme olduğunu görüyorsanız vücut germe ameliyatı ile hemen tanışmalısınız.

Body Lift (Vücut Germe) Nedir?

Body lift, vücut şekillenmesi için yapılan kombine ameliyatlara verilen isimdir. Body lift ameliyatı ile karın, basen, kalça, uyluk, gıdı, kol ve pubik bölgelerden yağ çekimi ve deri germe işlemi yapılabilir. Vücut germe ameliyatı birden fazla bölgenin kombine ameliyat edilmesinden dolayı daha ekonomik fiyatlara sahiptir. Vücut germe ile birkaç farklı ameliyatın etkisini tek ameliyatta birleştirebilir ve tek iyileşme dönemiyle daha hızlı bir şekilde istediğiniz vücuda kavuşabilirsiniz.

Vücut germe ameliyatında hastanın ihtiyaçlarına göre liposakşın yapılabilir veya sadece deri toparlama ve germe işlemi yapılabilir. İnatçı yağlarından kurtulamayan kişiler için hem Liposuction hem de vücut germe ameliyatları tek seansta birleştirilebilir.

Body Lift Nasıl Yapılır?

Vücut Germe ameliyatı için önce hastanın vücudu incelenerek body lift ameliyatının aşamaları tasarlanır. Kilo verme sürecinin sonunda eğer vücudunuzdaki bazı inatçı yağlardan hala kurtulamıyorsanız Liposuction ile fazla yağlar dışarı çekilir. Sonrasında ise sarkan ve bollaşan deri kesilerek gergin bir şekilde tekrar dikilir.

Vücut germe ameliyatı ortalama olarak 5-7 saat içinde tamamlanır. Genel anestezi altında yapılan ameliyat sonrası bir gün hastanede kalmanız önerilir. Body lift ameliyatından sonra kesi izleri mayo içine gizlendiği için belli olmaz. Kol germe ameliyatının izleri de koltuk altına gizlenerek hastanın konforlu bir şekilde hayatına devam etmesi amaçlanır.

Vücut Germe Ameliyat İzleri Görünür Mü?

Yara izleri, ameliyatın kaçınılmaz bir parçasıdır, ancak sonuçlarınıza gölge düşürmemelidir. İmza niteliğindeki bir vücut germe ameliyatında yapılan kesiler, iç çamaşırınızın bandı, sütyen hattının altına veya bir mayo altına kolayca gizlenebilecekleri stratejik konumlara yerleştirilir.

Body Lift İyileşme Dönemi Nasıldır?

Body lift ameliyatından sonra korse giyerek vücudunuzun daha hızlı şekil almasını sağlamalısınız. Ameliyattan sonraki ikinci gün evinize dönebilirsiniz. Günlük işlerinize devam etmeniz için iki hafta geçmesi gerekir. 4.haftadan itibaren ise iş hayatınıza dönüş yapabilirsiniz.

Kombine yapılan ameliyatlar sonrasında tek bölgede ağrı yoğunlaşır bu nedenle ameliyat olan her farklı bölgede ayrı ağrı hissetmezsiniz. Body lift ameliyatı sonrasında ağrı duyduğunuzda ağrı kesicilerle bunu kontrol altına alabilirsiniz. Body lift ameliyatından sonraki 2.aydan itibaren yavaş yavaş spor yapmaya başlayabilir, vücudunuzun yeni şeklinin konforunu yaşayabilirsiniz.

Vücut Germe Kimlere Uygundur?

  • Spor yapmasına rağmen inatçı yağlarından ve deriden kurtulamayanlara
  • Kilo verdikten sonra vücudunda bollaşma olanlara
  • Çatlak ve selülitleri olanlara
  • Hızlı kilo verdikten sonra sarkma oluşanlara
  • Liposuction sonrası vücudunu toparlamak isteyenlere
  • Vücut kontürünü ön plana çıkarmak isteyenlere

Body lift işleminden sonra, kişiler, fazla deri ve yağ şişkinlikleri olmadan kıyafetlerinde daha güvenli ve rahat olduklarını fark ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir