Vücut Şekillendirme

360 Derece Vücut Germe

360-Derece-Vücut-Germe

360 derece vücut germe, diğer adıyla kuşak ameliyatı veya belt lipektomi olarak da adlandırılabilir. Vücutlarının orta bölgesinde genel olarak bir kaldırma etkisi, gençlik ve toparlanma isteyen kişiler için 360 derece vücut germe ameliyatı önerilir. Bu ameliyat genellikle fazla kilo vermiş olan kişiler için vücut oluşan sarkmayı ortadan kaldırmak için yapılır.

Aynı zamanda doğum sonrası karın germe isteyen kişilerde, vücudunda sırt ve popo bölgesinde sarkma olan kadınlar için de vücut germe ameliyatı önerilebilir. Vücut germe ameliyatında orta ve alt karın bölgesi, uylukların dış kısmı, kalça bölgesi, kuyruk sokumu bölgelerinden yağ çekimi yapılır ve yağlar alındıktan sonra sarkan deri daha gergin bir hale getirilir, fazla deri kesilerek çıkarılır. Vücut germe ameliyatı bir zayıflama yöntemi değildir, tam tersi zayıfladıktan sonra yapılması önerilen bir ameliyattır.

360 derece vücut germe kimlere uygundur?

Vücut germe ameliyatı, vücut kitle endeksi 30 ve altında olan herkes için uygundur. Vücut kitle endeksinizi bulmak için kilonuzu ve boyunuzun karesine bölebilirsiniz. Ortaya çıkan sonuç 30 ve altındaysa vücut germe yaptırabilirsiniz. Yoğun diyet ve spor programları sonrası aşırı kilo verdikten sonra özellikle yaş aldıkça, vücudunuz da sarkmalar olması çok normaldir.

Doğumdan sonra da karın bölgeniz de sarkma görülebilir. Spor ve egzersiz programları ile bu sarkmaları ortadan kaldırmak çok uzun zaman alacağı veya ne kadar spor yapılsada gergin bir görünüme kavuşamayacak kadar fazla olduğu için vücut germe estetiğini değerlendirebilirsiniz. Tek seansta vücudunuzda lifting etkisi yaratmak ve daha gergin bir vücuda sahip olmak için 360 derece vücut germe estetiği size uygun olacaktır.

Vücut germe estetiği nasıl yapılır?

Vücut germe estetiği genel anestezi altında yapılır. Genellikle ameliyat 5 ila 7 saat arasında sürer. Vücut germe ameliyatında göbek deliğinin ortalama 8-10 cm altında yani iç çamaşırının altında kalacak şekilde uzun bir kesi açılır. Bu kesi arkaya doğru gerilecek alanın genişliğine göre uzatılır.

Bazen 270 derece bazen 360 derece vücut germe olarak yapılabilir. 360 derece vücut germede germe yapılan bölge tüm sırt ve karın ön bölgesi ile yanlardaki sarkan derinin çıkarılmasını amaçlar. Deri istenen gerginlik sağlanan kadar gerildikten sonra fazla deri kesilerek çıkarılır. Geri kalan iki yüzey birbirine estetik dikiş ile dikilerek kapatılır.

Karın ve sırt bölgenizdeki ayrıca uylukların dış bölgelerindeki fazla yağlar çekilir. Kalan deri gerilerek estetik dikişle ameliyat tamamlanır. Bu bölgeye ameliyat sırasındaki toplanacak sıvılar için iki adet dren yerleştirilir. Ameliyattan sonra tüm vücudu saracak korse giydirilir.

Bu korsenin amacı, dikişlerinizi sıkı tutmak ve vücudun daha hızlı iyileşmesini sağlamaktır. Ameliyattan sonra ilk gün hastanede kalmanız gerekecektir. İdrar sondası takılarak daha rahat etmeniz sağlanır. Ertesi gün kendinizi iyi hissederseniz taburcu olabilirsiniz veya hastanede 1 gece daha kalabilirsiniz.

360 derece vücut estetiğinde ameliyat sonrası görünümü etkileyen en önemli üç unsur dikiş izleri, dikiş izlerinin yeri ve göbek deliğinin konumudur. Bu nedenle ameliyat öncesi planlamanın doğru yapılması, kesi alanı ve kesinin nasıl dikildiği önem kazanır. Eğer planlama düzgün yapılmaz ise dikiş izleri girintili çıkıntılı olacak sonrasında görünümü bozacaktır.

Beklenen dikiş izlerinin çamaşır içinde kalarak görünmemesidir. 360 derece vücut germelerde karın derisi gerilirken göbek deliğini yeniden konumlandırmak gerekebilir. Bu nedenle göbek deliğinin yerinin belirlenmesi ve göbek deliğindeki dikişlerin belli olmayacak şekilde atılması cerrahi bir yetenek gerektirir.

360 derece Vücut germe estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Vücut germe ameliyatından sonraki ilk gün ağrılarınız olabilir. Ağrı kesicilerle daha rahat bir gün geçirebilirsiniz. İlk günler sıvı gıdalar tüketmenizi öneririz. Drenler ameliyattan sonraki 2.gün alınır. Ameliyat sırasında kullanılan dikişler estetik dikiş olduğu için alınması gerekmez.

Korsenizi ise 4-6 hafta arasında kullanmanız önerilir. 6 haftadan sonra vücudunuzun daha sıkı ve ince göründüğünü fark edeceksiniz. Dikiş izleri önce kırmızı görünecektir ancak çamaşır içinde kaldığı için görünmeyecektir. 1 yıl içinde izler beyazlayarak silini hale gelir. Eğer izler ile ilgili görünüm rahatsız edici olursa lazer tedavileri ile görünümü silinebilir.

360 Derece Vücut Germe Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak 360 derece Vücut germe estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir