360 Derece Vücut Germe

Vücut liftingi diğer adıyla kuşak ameliyatı veya belt lipektomi olarak da kullanılabilir. Vücut bölgesinde genel olarak bir kaldırma etkisi, gençlik ve toparlanma isteyen kişiler için 360 derece vücut germe ameliyatı önerilir. Bu ameliyat genellikle kilo vermiş olan kişiler için vücuttaki sarkmayı ortadan kaldırmak için yapılır. Aynı zamanda doğum sonrası vücudunda sarkma olan kadınlar için de vücut germe ameliyatı önerilebilir. Vücut liftingi ameliyatında orta ve alt karın bölgesi, uylukların dış kısmı, kalça bölgesi, kuyruk sokumu bölgelerinden yağ çekimi yapılır ve yağlar alındıktan sonra sarkan deri daha gergin bir hale getirilir. Vücut germe ameliyatı bir zayıflama yöntemi değildir, tam tersi zayıfladıktan sonra yapılması önerilen bir ameliyattır.

360 derece vücut germe kimlere uygundur?

Vücut germe ameliyatı, vücut kitle endeksi 30 ve 30un altında olan herkes için uygundur. Vücut kitle endeksinizi bulmak için kilonuzu ve boyunuzu karesine bölebilirsiniz. Ortaya çıkan sonuç 30 ve altındaysa vücut germe yaptırabilirsiniz. Yoğun diyet ve spor programları sonrası aşırı kilo verdikten sonra vücudunuz da sarkmalar olması çok normaldir. Doğumdan sonra da karın bölgeniz de sarkma görülebilir. Spor ve egzersiz programları ile bu sarkmaları ortadan kaldırmak çok uzun zaman alacağı için vücut germe estetiğini değerlendirebilirsiniz. Tek seansta vücudunuzda lifting etkisi yaratmak ve daha gergin bir vücuda sahip olmak için 360 derece vücut germe estetiği size uygun olacaktır.

Vücut germe estetiği nasıl yapılır?

Vücut germe estetiği genel anestezi altında yapılır. Genellikle ameliyat 5 ila 7 saat arasında sürer. Vücut germe ameliyatında göbek deliğinin ortalama 8-10 cm altında yani iç çamaşırının altında kalacak şekilde uzun bir kesi açılır. Bu bölgeye ameliyat sırasındaki toplanacak sıvılar için iki adet dren yerleştirilir. Karın bölgenizdeki ve uylukların dış bölgelerindeki fazla yağlar çekilir, fazla olan deri kesilir. Kalan deri gerilerek estetik dikişle ameliyat tamamlanır. Ameliyattan sonra karın bölgenize korse giydirilir. Bu korsenin amacı, dikişlerinizi sıkı tutmak ve vücudun daha hızlı iyileşmesini sağlamaktır. Ameliyattan sonra ilk gün hastanede kalmanız gerekecektir. İdrar sondası takılarak daha rahat etmeniz sağlanır. Ertesi gün taburcu olabilirsiniz.

Vücut germe estetiği sonrası iyileşme süreci

Vücut germe ameliyatından sonraki ilk gün ağrılarınız olabilir. Ağrı kesicilerle daha rahat bir gün geçirebilirsiniz. İlk günler sıvı gıdalar tüketmenizi öneririz. Drenler ameliyattan sonraki 2.gün alınır. Ameliyat sırasında kullanılan dikişler estetik dikiş olduğu için alınması gerekmez. Karın korsesini ise 4-6 hafta arasında kullanmanız önerilir. 6 haftadan sonra vücudunuzun daha sıkı ve ince göründüğünü fark edeceksiniz.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir