Alın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

651 görüntülenmeAlın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği
0
1 Yorum

İyi günler Leyla Hanım, benim üst yüzümde yani alnımda çok fazla kırışıklık var alın germe için uygun muyum acaba onu merak ediyorum. Alın germe ameliyatı kimlere uygulanır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yaşımız ilerledikçe alın bölgesindeki çizgilerimiz artıyor ve gevşeyip sarkmaya başlıyor. Bu sebeplerden kaynaklı yüzümüzde sürekli bir yorgun ifade beliriyor. Özellikle 35-40 yaş sonrası ortaya çıkıyor bu belirtiler. Alın bölgesi de yüzümüzün ilk bakışta ön plana çıkan alanıdır. Bu nedenle alın bölgesi ne kadar genç görünürse yüzümüzün bütünü de o kadar dinamik ve diri görünecektir. Alın bölgesindeki minik çizgileri zamanla derinleşerek dikey veya yatay çizgiler meydana getirir. Özellikle kaşlar yaşlanma ve yer çekiminin etkisi ile gözlerin üstüne düşer ve eskisinden küçük görünmesine neden olur. Bu görünüm kadınlarda yorgun, yaşlı ve solgun bir ifadeye neden olur. Bunun yanı sıra düşük ve çatık kaşlar da alın kırışıklığının sebeplerinden bazılarıdır. İki kaşınızın arasında burnunuza doğru uzanan derin dikey bir veya iki çizgi oluşmuşsa ve kaşlarda düşme artık botoks uygulaması düzelmiyorsa alın germe ameliyatının zamanı gelmiş demektir. Eğer siz de alın bölgenizdeki kırışıklılardan, yüzünüzdeki yorgun ifadeden rahatsızlık duyuyorsanız ve herhangi bir sağlık probleminiz yoksa bu ameliyat için uygun bir aday olabilirsiniz. Bu ameliyat ile alındaki çizgileri minimal hale getiriyorum ve kaş düşüklüğü gibi problemi olan hastalarıma çözüm buluyorum.

0

Doktor Hanım merhaba, alın germe ameliyatı kimlere yapılır? 42 yaşındayım yüzümde sarkma var, alnımda da var.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, biz uygun tedaviyi mutlaka kişinin mevcut durumuna göre belirliyoruz. Bunun için de muayene şart. Alın germe ameliyatını alın derisinde kırışıklık, sarkma vb deformasyonların ileri derecede görüldüğü hastalarımıza uyguluyoruz. Tabii genel sağlık durumunun da ameliyat için uygun olması öncelikli kriterimiz. Eğer ki sarkma ve kırışıklıklar ileri boyutlarda değilse botoks gibi medikal yöntemlerle tedavinizi gerçekleştirebiliriz. Ancak oran fazlaysa cerrahiye başvurmak gerekebilir. Sevgiler…

0

Merhaba doktor hanım iyi çalışmalar, alnımdaki kırışıklıklara artık sarkma da eşlik etmeye başladı. Beni oldukça huzursuz eden bu durum karşısında ne yapabileceğimi bilmiyorum. Çevremden alın germe ameliyatının etkili olduğunu duydum ancak benim için uygun mu emin değilim. Acaba alın germe ameliyatı kimlere yapılır? Yanıtlarsanız sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın germe ameliyatı alın bölgesinde kırışıklık ve sarkıklık görülen, genellikle ileri yaştaki hastalarımıza uygulamayı tercih ettiğimiz bir işlemdir. Ancak genç veya orta yaşta olup bu sorunlara sahip kişilere de alın germe ameliyatı yapmaktayız. Sizin şikayetleriniz alın germe ameliyatının tedavi alanını kapsadığından genel sağlık durumunuz da uygun ise en kısa zamanda muayene olarak tedavi sürecinizi başlatmanızı öneririm.

0

Merhaba doktor hanım, ben alın gerdirme işlemi yaptırmak istiyorum. Alnım kırışmaya başladı ve bu durum beni oldukça rahatsız ediyor. Acaba ameliyat olmam zorunlu mu? Yoksa başka yöntemler de var mı? Alın germe ameliyatı kimlere yapılıyor bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, alın germe ameliyatı operasyonunu alın bölgesinde oldukça yoğun olan ilerlemiş düzeydeki kırışıklıklara sahip hastalarımıza ve buna ilaveten alı bölgesinde sarkma görülen hastalarımıza uyguluyoruz. Eğer sizin alın bölgeniz çok kırışık değil ise botoks veya iple alın germe yöntemleri de işe yarayabilir. Ancak öncelikle sizi muayene etmem şart. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, benim sorum alın germe ameliyatı kimlere yapılır? Benim alnımda da kırışma var ameliyat olmam şart mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alında ciddi ve derin kırışıklıklar bulunan, alın derisinde sarkma problemi yaşayan ve genel sağlık durumu ameliyat olmasına engel teşkil etmeyen herkes alın germe ameliyatı olabilir. Uygun tedavi yöntemini belirlemede kişinin rahatsızlık derecesi çok önemli. Eğer kırışmalar çok derin değilse botoks gibi medikal tedavi yöntemleri de sorununu çözmede yeterli olabilir. Ancak derideki sarkma medikal işlemlerle çözülemeyecek oranda fazlaysa o zaman alın germe ameliyatına başvurmak gerekebilir. Buna net bir şey söyleyebilmek için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, ben 42 yaşındayım. Bu yaşıma dek yüzümün farklı bölgelerine botox ve dolgu işlemi uygulandı. Ama artık kalıcı çözümler arıyorum. Özellikle alnımdaki kırışıklıkları hiç sevmiyorum. Ameliyat olmaya uygun bir aday mıyım? Alın germe ameliyatı kimlere yapılır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın bölgesinde derin kırışıklıklara sahip veya şakak bölgelerinde, kaşlarında düşüklükler meydana gelmiş kişilere alın germe ameliyatlarını uygulamaktayız. Ayrıca 40 yaş üzeri hastalarımızda kombine işlemler ile de bu operasyonu uygulayarak yüzdeki estetik görünümün tekrar kazandırılmasını sağlarız. Sizi muayene ettikten sonra net bilgileri aktarabileceğimi söylemekle birlikte kalıcılık isteyen bir kişi olarak alın germe ameliyatı sonuçlarının sizi tatmin edeceğini tahmin ediyorum. Ayrıca bu operasyon özellikle kaş kaldırma işlemi ile sıklıkla kombine ettiğimiz bir operasyon olma özelliğinde. Yüzünüzdeki simetriye bir bakalım. Gördüğünüz işlemlerden sonra şu anki ihtiyaçlarınızı net belirleyelim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı