Alın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

blank
1 Cevap

İyi günler Leyla Hanım, benim üst yüzümde yani alnımda çok fazla kırışıklık var alın germe için uygun muyum acaba onu merak ediyorum. Alın germe ameliyatı kimlere uygulanır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 23, 2020

Merhaba, yaşımız ilerledikçe alın bölgesindeki çizgilerimiz artıyor ve gevşeyip sarkmaya başlıyor. Bu sebeplerden kaynaklı yüzümüzde sürekli bir yorgun ifade beliriyor. Özellikle 35-40 yaş sonrası ortaya çıkıyor bu belirtiler. Alın bölgesi de yüzümüzün ilk bakışta ön plana çıkan alanıdır. Bu nedenle alın bölgesi ne kadar genç görünürse yüzümüzün bütünü de o kadar dinamik ve diri görünecektir. Alın bölgesindeki minik çizgileri zamanla derinleşerek dikey veya yatay çizgiler meydana getirir. Özellikle kaşlar yaşlanma ve yer çekiminin etkisi ile gözlerin üstüne düşer ve eskisinden küçük görünmesine neden olur. Bu görünüm kadınlarda yorgun, yaşlı ve solgun bir ifadeye neden olur. Bunun yanı sıra düşük ve çatık kaşlar da alın kırışıklığının sebeplerinden bazılarıdır. İki kaşınızın arasında burnunuza doğru uzanan derin dikey bir veya iki çizgi oluşmuşsa ve kaşlarda düşme artık botoks uygulaması düzelmiyorsa alın germe ameliyatının zamanı gelmiş demektir. Eğer siz de alın bölgenizdeki kırışıklılardan, yüzünüzdeki yorgun ifadeden rahatsızlık duyuyorsanız ve herhangi bir sağlık probleminiz yoksa bu ameliyat için uygun bir aday olabilirsiniz. Bu ameliyat ile alındaki çizgileri minimal hale getiriyorum ve kaş düşüklüğü gibi problemi olan hastalarıma çözüm buluyorum.

blank

Merhaba hocam ben 32 yaşındayım ve alnımdaki genişlik  ve kırışıklıklar için ameliyat olmak istiyorum alın germe ameliyatının bana uygun olup olmadığını nereden bilebilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 1, 2020

Merhaba yaşımız ilerledikçe yaşadığımız her durumdan ortaya kırışıklıklarımız çıkabiliyor, bu durumlar da bir çok işlem vardır, fakat kırışıklık ve alnınızdaki genişlik için sağlıkla ilgili herhangi bir rahatsızlığınız yok ise herkes için ameliyat yapılabilir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar