Merhaba, ben Eskişehir den Timur Günay 31 yaşındayım 4 sene önce diyet yaparak 60 kg verdim. Alt karın bölgemde sarkma var ve bu deri ve yağ fazlalıklarından kurtulmak istiyorum. Sizden ameliyatla ilgili bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

Merhaba , Karın Estetiği operasyonları genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Karın germe operasyonları Vaser Liposcution ile kombine bir şekilde yapılan bir girişimdir. Operasyon sonrası bir gece hastanede kalış ve takip eden 1 ay uygun görülen korse giyilmelidir. Karın estetiği operasyonları sonrasında iz kalmaktadır. Fakat bu iz iç çamaşır ya da bikini altında kalacağından kişiye herhangi bir rahatsızlık vermez.

Karın estetiği ameliyatı, karın bölgesinde oluşan çatlak ve sarkıklık olan hastalarda kalıcı ve ideal sonuç veren bir yöntemdir. Karnın ön kısmındaki fazla yağ ve sarkık derinin alındığı, zayıf kasların girişim sırasında gerilerek dikildiği ve sağlamlaştırıldığı bir operasyondur. Operasyon yaklaşık 2-4 saat sürer. Dikişlerin iyileşme süreci 10-14 gün sonra olur.

Doktor Hanım merhaba, ben obezite tedavisi sonunda kilo vermeye başladım ama şimdi de alt karın bölgemde sarkma var? Bunu nasıl tedavi edebiliriz?

Merhaba, fazla kilo verdiren tedavilerde vücudun farklı bölgelerinde sarkmalar görülmesi oldukça normal. Alt karın bölgesi de bu bölgelerin başında gelmekte. Eğer sarkma oranı fazla değilse Thermage CPT, Ulthera ya da mezoterapi gibi medikal yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz. Ancak bu yeterli gelmezse karın germe ameliyatı öneriyorum. Müsait bir zamanınızda kliniğimize gelebilirseniz muayenenizi gerçekleştirelim. Uygun tedavi için planınızı yapalım. Sevgiler…

Hocam merhaba, alt karın bölgemde sarkma var. Kilo verdiğim için çok sarktım ancak sporla da toparlayamadım. Herhalde estetik ameliyat şart oldu. Bu durumu düzeltmek için ne önerirsiniz?

Merhaba, alt karın bölgesindeki sarkma ve yağlanmaların giderilmesinde en etkili tedavi karın germe ameliyatıdır. Karın germe ameliyatı ile fazla yağlar vücuttan atılır. Sarkmaya neden olan deri de vücuttan kesilerek atılır. Tüm bu işlemler bittiğinde karın germe ameliyatı da tamamlanmış olur ve hasta daha düz ve sıkı bir karına kavuşmuş olur. Ancak her halükarda operasyon öncesi uzman bir doktora muayene olmanızda fayda var. En etkili tedavi yöntemi ancak o şekilde belirlenir.

Sevgili Leyla Hocam iyi çalışmalar, özellikle doğum sonrası alt karın bölgemde sarkıklıklar bir hayli fazlalaştı. Bu durum da beni oldukça rahatsız ediyor. Bu bölgede yağlanma da var ve sporla dahi gitmiyorlar. Bu nedenle ameliyat olmayı düşündüm. Siz ne tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

Merhabalar, kadınlarda özellikle doğum sonrası alt karın bölgesinde ciddi bir sarkma meydana gelebilir. Düzenli ve uzun süreli bir egzersiz programı ile bu bölge toparlanabilir. Ancak bunun için ayrılacak bol bir vakit genellikle çoğumuzun yoktur. Estetik operasyonlar bu noktada imdadımıza yetişen, çok daha etkili olan uygulamalardır.

Alt karın bölgesindeki sarkma ve yağ fazlasını ise karın germe ameliyatı ile toparlamak mümkündür. Karın germe ameliyatında fazla yağlanma bulunan bölgedeki yağlar öncelikle vücuttan atılır. Ardından karın bölgesinde bulunan sarkan kısımdan fazla deri alınır. Daha sıkı ve formda bir göbek görüntüsü elde edilir. Eğer ameliyat olmayı düşünüyorsanız mutlaka öncesinde uzman bir hekime muayene olmalı, bu operasyonlar için uygun olup olmadığınızı öğrenmelisiniz.

Leyla Hanım iyi günler, benim alt karın bölgemde sarkma var. Doğumdan önce çok kilo aldım. Bu kiloyu verince sarkma oldu. Bunu gidermek için nasıl bir yol izlemeliyim. Önerileriniz neler acaba? Teşekkürler.

Merhaba, hamilelikte alınan kilolar verildikten sonra özellikle alt karın bölgesinde deride sarkmalar oluşması son derece olağan. Burada öncelikle sarkmanın miktarına bakmak lazım. Eğer yoğun bir sarkma yoksa medikal işlemler yardımıyla sorununuzu çözeriz. Ancak ileri boyutta bir sarkma varsa mini karın germe ameliyatı öneriyorum.

Bu ameliyatta göbeğin alt kısmında bir kesi atıyoruz ve cildi olabildiğince geriyoruz. Artan deriyi ise keserek alıyoruz. Uygun bir zamanda muayene için merkezimize gelme imkanınız olursa sarkmayı bir analiz edelim, en etkili tedavi ne olur üzerine konuşalım. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hocam merhaba, 38 yaşındayım. Alt karın bölgemde sarkma var. 90 kilodan 65 kiloya düştüm sanırım fazla kilo verdiğim için böyle oldu. Bu sarkmalar nasıl gider? Bilgi paylaşmanızı rica ederim.

Merhaba, yüksek miktarda kilo verildiğinde ciltte sarkmalar oluşması oldukça normal. Alt karın bölgesindeki sarkmaları gidermek için öncelikle medikal uygulamaları deneriz. Ancak fazla kilo verdiğiniz için medikal uygulamalar yeterli olmayabilir. Ve mini karın germe ameliyatı yapmak gerekebilir.

Mini karın germe ameliyatlarında göbeğin alt kısmında bir kesi açarız ve cildi olabildiğince gergin hale getiririz. Artan deriyi ise keserek atarız. Oldukça etkili sonuçları vardır. Ancak tabii en sağlıklı kararı verebilmek için ve size özel olarak daha kesin tedavi yolları önerebilmek için muayene olmanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla hanım, çok kilo almıştım ani bir kararla yaşam biçimimi değiştirerek hızlı bir şekilde kilo verdim. Genetik olarak karın bölgemde çok fazla yağlanma oluştuğu için hızlı bir şekilde kilo verince alt karın bölgemde bir sarkma oluştu. Sarkıklık çok fazla, tuttuğumda elime fazla deri geliyor. Alt karın bölgemdeki oluşan bu sarkma nasıl geçer?

Merhaba, vücutta oluşan sarkmaların giderilmesi için genellikle gençleştirme yöntemlerinden ya da germe estetiklerinden faydalanıyoruz. Sizin anlattığınız durumdaki gibi alt karın bölgenizde bir deri fazlalığı varsa mini karın germe ameliyatı uygulamamız gerekir. Mini karın germe ameliyatında göbeğin alt bölümüne bir kesi açılır ve bu kesi yardımıyla cildin gergin bir görünüm kazanması sağlanır ve bu esnada fazla deri kesilerek atılır. Göbek deliğinin yeri değişmez. Ancak göbek deliğinin üstünde de sarkma varsa tam karın germe yapılması uygun olur.

Merhaba hocam, alt karın bölgemde sarkma var, spor yaparak toparlamaya çalıştım ancak cilt elastikiyetim azaldığı için maalesef toparlanmadı. Aslında alt karın bölgemde bir deri fazlalığı var, bence ameliyatla alınması gerekiyor. Karın germe ameliyatı olsam bu sarkıklık geçer mi?

Merhaba, karın germe ameliyatı karın bölgesindeki fazla yağlanma ve sarkma olan kişiler tarafından en çok tercih edilen estetik uygulamalardandır; hızlı, etkili ve kalıcı bir sonuç verir. Karın ameliyatında öncelikle karnın orta ve alt kısımlarında fazla yağlanma varsa bu fazla yağlar alınır. Daha sonra bu bölgede sarkmaya yol açan fazla deri kesilerek alınır. Ameliyatın ardından karın bölgesindeki yağlanma ve sarkma giderildiği için düz ve sıkı görünen bir karın ortaya çıkar.

Siz de karın bölgenizde sarkmanız olduğunu söylüyorsunuz; ameliyat sırasında bu sarkıklığı yol açan deri alınarak karnınız gerginleştirilerek fit bir görünüm elde edilebilir. Ancak sizi görmeden önce kesin bir şey söylemem de mümkün değil, öncelikle karnınızı görmeli ve bu bölgede yağlanma ve sarkma var mı bakmalıyım. Ancak karın bölgesindeki yağlanmanın seviyesi, sarkmanın ne kadar olduğu, cildin elastikiyetini ne kadar kaybettiği tedavi sürecinin nasıl olacağını belirler. Bu nedenle öncelikle alanında uzman bir hekime muayene olmanızı tavsiye ederim.