Boyun ve Gıdı Estetiği

Ameliyatsız Gıdı Estetiği

Ameliyatsız Gıdı Estetiği

Gıdı sarkması hem kadınların hem erkeklerin ortak estetik problemlerinin başında gelir. Bu gıdı görünümü ameliyatsız gıdı estetiği ile düzeltilebilir.Büyük ve sarkık gıdı görünümü kişileri olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Gıdı sarkması yaygın bilinenin aksine kilo ile doğru orantılı değildir. Zayıf kişilerde de görülen gıdı sorunu spor ve diyetle ortadan kalkmaz. Bu nedenle gıdı sarkması olan kişiler çareyi estetik uygulamalarda buluyor. Gıdı egzersizlerini deneyen ve başarılı sonuç alamayan kişiler ameliyatsız gıdı estetiği ile hızlı ve konforlu bir şekilde bu sorunu aşıyor. Ameliyatsız gıdı estetiğinde iz kalmaz ve acı hissetmezsiniz. Estetik sonrasında aynaya her baktığınızda ne kadar değiştiğinizi fark edeceksiniz. 

Ameliyatsız Gıdı Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Ulthera

Deepsea teknolojisinden yararlanan Ultherapy cihazı, gıdının sıkılaşmasına ve incelmesine yardımcı olur. Deepsea teknolojisi, focus ultrasound yani odaklanmış ultrason yöntemini kullanıyor. Bu sayede cilt dokusunun altında yaratılan sıcak noktalar kolajen üretimini arttırarak çene altındaki gıdı derisinin daha sıkı ve düz görünmesi sağlanıyor. 

Ulthera teknolojisinin bu kadar etkili olmasının nedenlerinden biri, 3 mm ile 4,5 mm altına ulaşabilmesidir. Deri altındaki kolajen üretiminin hızlanmasına yardımcı olan bu teknik, derinin kendi kendini tedavi etmesini sağlıyor. Gıdı bölgesinde azalan kolajen üretimi, Ulthera cihazı sayesinde hızlanarak, kişinin sanki genç yıllarında olduğu gibi yoğun bir şekilde hücre yenilemesi sağlıyor. Ulthera ile gıdı sıkılaştırma uygulamasını bir kere yaptırmanız etkili sonuçlar elde etmeniz için yeterli olacaktır. Gıdı dokusundaki kollajen miktarı kademeli bir şekilde arttığı için en etkili sonuç için 3 ay beklemeniz öneriliyor. 

Ulthera ile gıdı sıkılaştırma ne kadar sürüyor?: Ulthera ile gıdı estetiği ortalama 30 dakika sürer. Daha genç ve sıkı bir görünüm için boyun bölgesine de Ulthera yaptırabilirsiniz. Böylece uygulama sonrasında daha etkili bir değişim yaşarsınız. 

Thermage

Thermage (Termaj) uygulaması, radyofrekans ile gıdınızın sıkılaşıp toparlanmasını sağlar. Gıdı derisinin 8 mm altına etki edebilen Thermage cihazı sayesinde kollajen lifleri büzülür ve kısalır. Kollajen lifler uyarıldıktan sonra hızlı bir şekilde kollajen üretimi başlar. Thermage uygulamasından çıkarken gıdının %15 oranında daha sıkı göründüğünü anında fark edersiniz fakat bu uygulamanın nihai sonucu 2 ay sonra ortaya çıkacaktır. 

Gıdınıza Thermage yaptırdıktan sonra 6 ay boyunca kollajen lifleri daha hızlı çalışmaya devam edecektir. Bu süreçte gıdınız toparlanacak, daha ince görünecek ve gıdıda sarkma varsa bu görünüm ortadan kalkacaktır. Thermage ile gençlik etkisi 2 yıl boyunca devam eder.

Thermage ile gıdı germe kimlere uygundur?: Thermage CPT yöntemini 30 ile 65 yaş arasındaki herkes yaptırabilir. Bu yöntem sayesinde hem kadınlarda hem de erkeklerde sıkılaşma etkisi görebiliyoruz. Thermage uygulamasından en iyi etkiyi almak için gıdınızın sarkmasını ve yoğun bir şekilde kırışmasını beklemenize gerek yok. Gıdınızda 30’lu yaşlardan itibaren kolajen azalması başlayacaktır. Yaşlılığın ilk izlerini gördüğünüz anda ameliyatsız sıkılaştırma yöntemlerine başvurmalısınız. 

İple Gıdı Germe

Gıdı sarkmasını toparlamanın bir diğer yolu ise iple gıdı germe estetiğidir. Pratik bir şekilde yapılabilen bu gıdı estetiği sayesinde, gıdınızda lifting etkisi görebilirsiniz. İple gıdı germe estetiğinde medikal cerrahide kullanılan Polidiaxanon ve Polilaktik Asit malzemesinden üretilen ipler tercih edilir. FDA onaylı bu medikal ipler sayesinde kişinin gıdısında 2-3 sene boyunca gençlik etkisini yakalayabiliyoruz.

İple gıdı germe klinik ortamda lokal anestezi veya sedasyon uygulaması ile pratik bir şekilde uygulanır. Gıdı bölgesine yerleştirilen medikal ipler yukarı doğru sabitlenerek gıdıdaki sarkma giderilir. İple gıdı germe estetiğinden sonra aynı gün içinde günlük hayatınıza dönebilirsiniz. 

Ameliyatsız gıdı estetiği yaptıranlar, sadece gıdı bölgesinde değil yüzün genelinde bir gençlik etkisini gördüğünü söylüyorlar. Gıdı estetiğinden sonra çene (jawline) hattınız daha belirgin olur, alt yüz bölgesindeki hatlarınız belirginleşir. 

Ameliyatsız Gıdı Estetiği Fiyatları Nedir?

Ameliyatsız gıdı estetiği fiyatları yapılan uygulamaya göre farklılık gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak ameliyatsız gıdı estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği” İçin 4 Soru Soruldu

 1. Este dedi ki:

  Merhaba 19 yaşındayım bu operasyonlardan birini yaptırmam yaşım dolayısıyla sakıncılı olabilir mi?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, yaşınıza uygun olarak farklı uygulamalar yapılabilir. Bu yaşlarda kiloya bağlı değilse gıdı varlığı genetik olarak var olabilir. Bunun neden kaynaklandığını bilirsek, buna uygun bir tedavi verebiliriz.

 2. Çiğdem dedi ki:

  Merhaba hangi yöntemin daha etkili olacağını nasıl belirleriz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, sizin için uygun olan işleme muayene sonucunda karar vermekteyiz. Bunun için 0544 268 44 33 nolu telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.