Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız göz kapağı estetiğini incelerken dikkat etmemiz gereken detaylar! İlk gözle görülür yaşlanma belirtileri genellikle göz çevresinde görülür. Bu hassas bölgedeki koyu halkalar ve hacim kaybı kişinin yorgun ve yaşlı görünmesine neden olabilir. Ameliyatsız göz kapağı prosedürleri, ameliyat veya kesinti olmaksızın genç bir görünümü geri kazanmanın mükemmel bir yoludur.

Ameliyatsız üst göz kapağı estetiği cerrahi olmayan prosedürlerle uygulanabilir, kapsamlı çözüm yollarını barındırır. En yaygın ameliyatsız göz kapağı estetiği göz kapağı ve kaşları kaldırmayı amaçlar. Tahmin edebileceğiniz gibi ameliyatsız göz kapağı estetiği tüm göz çevresinin gençleştirilmesini hedefler. 

Ameliyatsız göz kapağı düzelir mi?

Ameliyatsız bir arayışa girdiğimizde yapmamız ve yapmamız gereken birkaç önemli tercih var. İlk ve en önemlisi yapmamamız gerekenler! Cildi zarara uğratacak, deri kalitesini zayıflatacak işlemlerden kesinlikle uzak durulmalı. Çünkü bu tarz bir işlemden sonra cilt kaliteniz zayıfladığı için bir gün cerrahiye karar verseniz bile bu sizin için zorlayıcı bir iyileşme süreci anlamına gelir.

Uygun olmayan cilde tercih edilen bazı lazer cihazları, göz kapağındaki en hassas derinizi inceltebilir yada alt doku ile yapışıklıklar oluşturabilir. Cihazlı tedaviler en büyük desteği verse de, yanlış alanda yanlış kullanımı büyük negatif sonuçlar doğurarak göz kapağı estetiği cerrahisinden de tamamen uzaklaştırabilir. Böyle bir sorun yaşamak yerine alternatif enjeksiyon prosedürleri ve/veya ip askı gibi uygulamalar ile ameliyatsız destekleyici tedaviler uygulamak sizin için hem gerçekten sonuç almanızı sağlayan hem de sağlığınıza zarar vermeyecek bir uygulamayla hayatınıza devam etmek sizi mutlu edecektir.

Yağ enjeksiyonu veya dolgu ile ameliyatsız göz kapağı estetiği olur mu?

Göz çevresindeki hassas cilt incedir ve yaşlandıkça daha da incelir ve yer çekimi ile sarkar. Ek olarak, bu bölgedeki cilt daha az yağ ve ter bezi içerir, bu da onu yaşlanmanın etkilerine karşı daha duyarlı hale getirir. Yaşa veya genetiğe bağlı en yaygın değişiklikler ve şikayetler arasında koyu halkalar, göz torbaları, göz kapağı sarkması veya göz altı şişliği yer alır. Koyu halkalara, alt göz kapağının hemen altındaki bölgede zamanla yağ kaybı neden olur. Oluşan oyuk karanlık bir daire gibi görünür çünkü boşluğa bir gölge düşer. Göz torbaları, göz kapağı yapısının zamanla zayıflaması ve gözü çevreleyen yağ yastığının bir kısmının küçük bir çıkıntı gibi göründüğü yere çıkmasıdır. Geçmişte, kabarık gözler ve koyu halkalar için tek etkili çözüm ameliyat idi. Göz kapağındaki ve altındaki yağın veya dolgunluğun yeniden konumlandırılması göz altı ve göz kapağı bölgesini pürüzsüzleştirir ve çukurluğu, sarkmaları ortadan kaldırır. Şiddetli göz kapağı ve göz altı hacim kaybı için yağ transferi veya dolgu işlemi çok iyi bir seçenek olabilir.

Dolgu ile ameliyatsız göz kapağı estetiği olabilir mi?

Gözlerin ve yüzün yaşlanmasına katkıda bulunan ana faktörlerden biri, yüzden ve göz çevresindeki hacim “yağ” kaybıdır. Bu yaşlanma sürecinde göz bölgesi erken ve belirgin bir şekilde etkilenir, içi boş çökük gözler, üst göz kapakları oyuk görünür, üst göz kapağı derisi gevşer ve göz altı torbaları koyu halkalar oluşur. Göz çevresindeki “şakaklar, kaşlar, yanaklar” yağ kaybı sorunu daha da şiddetlendirerek kaşların ve yanakların düşmesine katkıda bulunur. 

Gözlere ve yüze yeniden hacim kazandırmak, tüm yüz estetiğine doğal, genç bir görünüm yaratacaktır.  Alt ve üst göz kapağı dolgusu enjeksiyonu, hasta oturur pozisyonda uyuşturuculu kremle 25 dakikada uygulanabilen bir prosedürdür. Prosedür, doğrudan bir iğne ile enjekte etmek yerine künt uçlu bir mikro kanül kullanımını içerir; bu, morarma, şişme ve rahatsızlığı en aza indirmeye yardımcı olur.

Daha da iyisi, prosedür tamamlandıktan sonra günlük rutininize geri dönebilirsiniz. 

Ultherapy ile ameliyatsız göz kapağı tedavisi yapılabilir mi?

Daha genç bir göz kapağı elde etmek için sunulan en son tedavi, odaklanmış ses dalgalarını (ultrason) ve vücudun kendi doğal iyileşme sürecini kullanarak FDA onaylı, cerrahi olmayan ve invaziv olmayan bir cilt sıkılaştırma tedavisi olan Ultherapy’dir. ve gevşek, sarkan cildi toparlayabilir. Ultherapy, genellikle yalnızca invaziv prosedürlerle ele alınan, ancak ameliyat olmadan da işe yarayan derinin altındaki derin dokuları hedefler . Ultherapy ameliyatsız göz kapağı tedavisinde uygulanabilir bir prosedürdür.

Ameliyatsız yapılabilecek bir çok işlem sayesinde göz kapağı sarkmanızı minimuma indirmek mümkün fakat işlemin size uygunluğunu tespit etmek çok önemli. Her cilt kalitesi her işleme uygun olmayabilir. Size en uygun ameliyatsız göz kapağı uygulamasını öğrenmek için bizden konsültasyon talep edebilirsiniz. 

Ameliyatsız göz kapağı estetiği fiyatları nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak ameliyatsız göz kapağı estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.