Ameliyatsız Kol Germe Mümkün mü?

blank
1 Cevap

İyi günler Leyla hanım ben 42 yaşındayım. Kilo verdim ve kollarımda sarkma meydana geldi ama ameliyat olmaktan korkuyorum. Ameliyatsız kol germe yapılabilir mi? Cevaplarsanız memnun olurum. İyi çalışmalar.

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Ameliyatsız kol germe işlemi için Thermage işlemi yapılabilir. Kolların sıkılaşması ve sarkmanın ortadan kalkması için Thermage ideal bir tercih olacaktır. Gevşeyen kol derisine radyofrekans verilerek cildin kolajen üretimi uyarılır. Böylece vücut kendini sıkılaştırma sürecini başlatır. Thermage uygulamasının etkisini 3.aydan itibaren görmeye başlarsınız. Thermage uygulamasının en büyük avantajlarından biri de iz bırakmaması, ağrı olmamasıdır. Böylece işlem sonrası günlük hayatınıza dönebilir, kollarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ameliyatsız kol germe işlemi hafif ve orta dereceli sarkmalar için önerilir. İleri derecede, yarasayı andıran sarkmalarda ise en etkili çözüm cerrahi işlemlerdir. Cerrahi işlemlerden sonra ameliyatın etkisini arttırmak için Thermage yaptırabilirsiniz. Sevgiler.

blank

İyi günler Leyla Hocam, ben İzmirden Aylin. Hocam benim kollarımda aşırı deri sarkması var. Açıkçası ben ameliyat olup da vücudumda bir iz kalsın istemiyorum ayrıca ameliyattan da çok korkuyorum.  Ameliyatsız kol germe mümkün mü? Bana bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, ameliyat olmak istemeyen hastalar için alternatif tedavi yöntemleri mevcuttur. Thermage, Ultrashape V3, Velashape III uygulamaları ileri olmayan, az ve orta dereceli kol sarkmalarını tedavi eden uygulamalardır. Bu uygulamaların ortak özelliği cilt üzerinde herhangi bir kesi izi olmaması ve radyofrekans enerjisi kullanılmasıdır. Radyofrekans enerjisi cildin kolajen uyarımını tetiklemekte ve yoğunlaşan kolajen cildi sıkılaştırmaktadır. Hangi cihazın kullanılacağını doktor belirlemektedir. Zira bu üç teknolojik cihaz da temelde uygulanan bölgede yağ azaltma, cilt sıkılaştırma prensibine sahip olsa da birbirlerinden farklı özelliklere sahiptirler. Kollardaki sarkma ileri düzeyde bulunuyorsa o zaman tek çare cerrahi operasyondur.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar