Ameliyatsız Kol Germe Mümkün mü?

1.03K görüntülenmeKol Germe Estetiği (Brachioplasty)
0
1 Yorum

İyi günler Leyla hanım ben 42 yaşındayım. Kilo verdim ve kollarımda sarkma meydana geldi ama ameliyat olmaktan korkuyorum. Ameliyatsız kol germe yapılabilir mi? Cevaplarsanız memnun olurum. İyi çalışmalar.

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Ameliyatsız kol germe işlemi için Thermage işlemi yapılabilir. Kolların sıkılaşması ve sarkmanın ortadan kalkması için Thermage ideal bir tercih olacaktır. Gevşeyen kol derisine radyofrekans verilerek cildin kolajen üretimi uyarılır. Böylece vücut kendini sıkılaştırma sürecini başlatır. Thermage uygulamasının etkisini 3.aydan itibaren görmeye başlarsınız. Thermage uygulamasının en büyük avantajlarından biri de iz bırakmaması, ağrı olmamasıdır. Böylece işlem sonrası günlük hayatınıza dönebilir, kollarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ameliyatsız kol germe işlemi hafif ve orta dereceli sarkmalar için önerilir. İleri derecede, yarasayı andıran sarkmalarda ise en etkili çözüm cerrahi işlemlerdir. Cerrahi işlemlerden sonra ameliyatın etkisini arttırmak için Thermage yaptırabilirsiniz. Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, ben 54 yaşındayım. Kollarımda bir miktar sarkma var. Genç yaşlardan beri spor yaptığım için çok rahatsız edici değil aslında aşırı değil yani. Ameliyat olmamam illa gerek var mı yoksa ameliyatsız kol germe mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bu sorunuza sağlıklı bir yanıt verebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekir. Eğer yüksek seviyelerde bir sarkma söz konusu değilse ameliyatsız tedavi mümkün. Thermage CPT, Ulthera ya da mezoterapi gibi medikal tedavi yöntemleri başlangıç seviyesinde olan, ileri boyutlara ulaşmamış sarkmaların tedavisinde oldukça etkili sonuçlar veriyor. Bu uygulamalardan sizin için en uygun olanı ile bir tedavi planı oluşturabiliriz eğer ki sarkma oranı medikal estetik için uygunsa. Sevgiler…

0

Hocam iyi günler, kollarımdaki sarkıklıklardan çok şikayetçiyim ancak ameliyat fikrine de pek sıcak bakmıyorum. Merak ediyorum ameliyatsız kol germe mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, kol sarkması problemi ameliyatsız yöntemlerle de giderilebilmektedir. Özellikle bu noktada Thermage ve Ultrashape gibi uygulamalar ön plana çıkmaktadır. Bu gibi cerrahi olmayan uygulamaları genç yaştaki hastalarımıza ve sarkıklık derecesi fazla ilerlememiş hastalarımıza uyguluyoruz. Ancak yaşı ileri olan ve sarkıklık seviyesi de şiddetli olan hastalarımız için kol germe ameliyatına başvurulabilmektedir. Siz yaş belirtmediğinizden net bir şey demem zor. O sebeple öncelikle muayene olmanız ardından da uygun tedavi planlamanızı yapmanız gerekmektedir.

0

Merhaba hocam, kollarımdaki sarkma ve yağlanmalar günden güne artmakta ve bu durum beni telaşlandırıyor. Hiç estetik görünmüyorum. Bu durumu düzeltmek istiyorum ancak cerrahi işlem fikri beni korkutuyor. Acaba ameliyatsız kol germe mümkün mü? Yanıtlarsanız çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, kol sarkması tedavisi için kol germe ameliyatı dışında Thermage ve Ultrashape gibi ameliyatsız yöntemler de mevcut. Aynı zamanda liposuction da kollarınızdaki fazla yağların vücudumuzdan atılmasına yardımcı bir diğer işlemdir. Eğer kollarınızdaki sarkma ve yağlanma çok şiddetli değil ise ameliyatsız yöntemlere başvurabilirsiniz. Fakat yoğun bir sarkma var ise kol germe ameliyatı yaptırmanız gerekebilir. Böylece daha uzun süreli ve etkili bir sonuç elde etmiş olursunuz. Bu nedenle öncelikle uzman bir hekime muayene olmanız gerekmektedir.

0

Leyla Hocam merhaba, 45 yaşındayım. Kol bölgemde sarkma var. Ameliyat olmak istemiyorum çünkü kanımın pıhtılaşması ile ilgili bir problemim var. Ameliyatsız kol germe mümkün mü? Önerilerinizi paylaşır mısınız? Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kol sarkmalarında eğer mevcut durum ileri boyutlara ulaştıysa kesin çözüm her zaman kol germe ameliyatları olur. Ancak tabii cerrahi müdahalelerde her zaman genel sağlık durumunu göz önünde bulundurmak gerekir. Thermage veya ultherapy cihazlar ile veya mezoterapi gibi sarkmaların tedavisinde etkin olarak kullandığımız bazı medikal tedavi yöntemleri de var. Muayene için gelebilirseniz hem sarkmanın derecesine bakalım hem de tıbbi geçmişiniz ile ilgili daha detaylı görüşelim. Sonrasında sizi memnun edecek şekilde bir tedavi yöntemi belirleriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, benim kollarımda sarkmalar meydana geldi. Ameliyat olmayı da pek istemiyorum açıkçası. Ameliyatsız kol germe mümkün mü acaba? Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kol sarkmalarında bizim en hassas konu cildin elastikiyet seviyesi ve sarkmanın ne boyutta olduğu. Eğer sarkmalar ileri boyutlarda ise o zaman en etkili çözüm olarak benim önerim kol germe ameliyatı olur. Ancak bazı medikal estetik uygulamaları ile de özellikle başlangıç seviyedeki sarkmaları giderebiliyoruz. Örneğin Thermage, Redtouch, Ultrashape V3 ya da Velashape 3 gibi medikal estetik uygulamaları kollardaki sarkmaların giderilmesine ve cildin çok daha genç bir görünüm kazanmasına oldukça yardımcıdır. Tabii sizin için en uygun yöntemin hangisi olacağına muayene etmeden bir fikir beyan etmem doğru olmaz. Sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar