Genital Estetik

Ameliyatsız Vajina Daraltma

Kadınlarda vajinal destek dokuları, normal doğum, genetik sebepler veya başarısız cerrahi girişimlerden sonra zarar görebilir, vajinada gevşeklik gerçekleşebilir. Vajinal gevşeklik kadınlarda idrar kaçırma, vajinal sarkma ve cinsel kalite azalmasına yol açabilir. Vajinanın gevşekliği, vajinal radyofrekans uygulaması ile ameliyatsız vajina daraltma işlemi ile düzeltilir, daha sıkı bir forma kavuşturulur. Elektromanyetik ışıma sistemlerinden biri olan radyofrekans, cilt yüzeyindeki epidermis tabakasına zarar vermez. Yüzeyden 3-5 mm. derinlikte bulunan dermis bölgesinde enerji yoğunluğu oluşur ve vajinal bölgede ortaya çıkan termal ısı etkisi sonucunda doku yenilenmesi ve sıkılaşmasında çok önemli bir rol oynayan kollajen sentezini desteklenir. Radyofrekans uygulaması sadece vajinal bölgeye değil vücudun her yerine uygulanabilir.

Vajina Daraltma da Vajinal Radyofrekans Sistemi

Radyofrekans sistemiyle vajina bölgesi daraltılabilir, ameliyatsız, ağrısız bir şekilde sıkı vajina bölgesine sahip olabilirsiniz. Vajina daraltma uygulaması da denilen ameliyatsız vajina daraltma da anesteziye gerek yoktur. Ameliyatsız vajina daraltma ile vajina sıkılaştırmak sadece yarım saat sürer.

Vajinal radyofrekans, probu introitus yani vajinanın giriş bölümünden başlayarak uygulanır. Vajinanın dış tarafa yakın olan kısma uygulanan radyofrekans sayesinde vajina daha sıkı bir forma kavuşur. Vajina sıkılaştırma estetiğinden önce kişinin vajinal enfeksiyonu olup olmadığına emin olunmalıdır.

Vajinal daraltmada radyofrekans tekniği, introital yani vajinal kanalın üçte bir dışa yakın kısmına uygulanır. Bu bölgeye saat kadranı yönünde 11-1 aralığı hariç kalacak şekilde monopolar radyofrekans atışlar yapılıyor. Bu atışlar her hasta için özel olarak kullanılan tek kullanımlık vajinal problar aracılığıyla yapılıyor. Radyofrekans tekniğinde aktarılan enerji, 90 jul/cm2 şeklindedir.

Cilt dokusunun 3-5 mm. altında yoğunlaşan enerji sebebiyle ortaya çıkan ısı buradaki fibroblastları aktif hale getirir. Bu da kollajen dokunun tetiklenmesini sağlar. En ileri teknoloji ile buluşan radyofrekans başlığının ortaya çıkan ısının, cildin daha yüzeysel tabaklarında yanık olmasını önlemek için soğutucu etkisi de vardır.

Ameliyatsız vajina daraltma sonrası iyileşme

Vajinal Radyofrekans uygulaması yaklaşık yarım saatte tamamlanıyor. İşlem sonrası ilk cinsel ilişki 2-3 gün sonra olabilir. Uygulamayı takiben 30-90 gün içinde en yüksek etki ortaya çıkıyor.

Vajinal radyofrekans uygulaması kimlere uygundur?

Vajinal radyofrekans yapılması için kişinin adetsiz bir dönemde olması gerekiyor. Vajinal radyofrekans cinsel isteği arttırmak için hiç doğum yapmamış kişilere ya da sezaryenle doğum yapmış kişilere uygulanabileceği gibi, doğum sonrasında vajinalarında gevşeme ve genişlemeye bağlı olarak cinsel isteği azalan kadınlarda da uygulanabilir. Bunların yanı sıra cinsel ilişki sırasında orgazm olamama (koital anorgazmi – coital anorgasmia) ve ilişki sırasında hissizlik veya his eksikliği problemi yaşayanlar için de radyofrekans uygundur.

Ameliyatsız Vajina Daraltma fiyatları nedir?

Ameliyatsız vajina daraltma fiyatları, yapılan uygulamanın teknolojisine göre değişkenlik gösterir. Vajinal radyofrekans pahalı bir teknolojidir. Buda fiyatları yukarı çekebilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak ameliyatsız vajina daraltma fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir