Genital Estetik

Ameliyatsız Vajina Daraltma

Kadınlarda vajinal destek dokuları, normal doğum, genetik sebepler veya başarısız cerrahi girişimlerden sonra zarar görebilir, vajinada gevşeklik gerçekleşebilir. Vajinal gevşeklik kadınlarda idrar kaçırma, vajinal sarkma ve cinsel kalite azalmasına yol açabilir. Vajinanın gevşekliği radyofrekans uygulaması ile düzeltilir, daha sıkı bir forma kavuşturulur. Elektromanyetik ışıma sistemlerinden biri olan radyofrekans, cilt yüzeyindeki epidermis tabakasına zarar vermez. Yüzeyden 3-5 mm. derinlikte bulunan dermis bölgesinde enerji yoğunluğu oluşur ve vajinal bölgede ortaya çıkan termal ısı etkisi sonucunda doku yenilenmesi ve sıkılaşmasında çok önemli bir rol oynayan kollajen sentezini desteklenir. Radyofrekans uygulaması sadece vajinal bölgeye değil vücudun her yerine uygulanabilir.

Viveve Radyofrekans Sistemiblank

Viveve radyofrekans sistemiyle vajina bölgesi daraltılabilir, ameliyatsız, ağrısız bir şekilde sıkı vajina bölgesine sahip olabilirsiniz. Viveve uygulamasında anesteziye gerek yoktur. Viveve ile vajina sıkılaştırmak sadece yarım saat sürer.

Viveve, introitus yani vajinanın giriş bölümüne uygulanır. Vajinanın dış tarafa yakın olan kısma uygulanan radyofrekans sayesinde vajina daha sıkı bir forma kavuşur. Vajina sıkılaştırma estetiğinden önce kişinin vajinal enfeksiyonu olup olmadığına emin olunmalıdır.

Viveve tekniği introital yani vajinal kanalın üçte bir dışa yakın kısmına uygulanır. Bu bölgeye saat kadranı yönünde 11-1 aralığı hariç kalacak şekilde monopolar radyofrekans atışlar yapılıyor. Bu atışlar her hasta için özel olarak kullanılan tek kullanımlık problar aracılığıyla yapılıyor. Viveve tekniğinde aktarılan enerji, 90 jul/cm2 şeklindedir.

Cilt dokusunun 3-5 mm. altında yoğunlaşan enerji sebebiyle ortaya çıkan ısı buradaki fibroblastları aktif hale getirir. Bu da kollajen dokunun tetiklenmesini sağlar. En ileri teknoloji ile buluşan Viveve başlığının ortaya çıkan ısının, cildin daha yüzeysel tabaklarında yanık olmasını önlemek için soğutucu etkisi de vardır.

İyileşme süreci

Viveve uygulaması yaklaşık yarım saatte tamamlanıyor. İşlem sonrası ilk cinsel ilişki 2-3 gün sonra olabilir. Uygulamayı takiben 30-90 gün içinde en yüksek etki ortaya çıkıyor.

Vajinal radyofrekans uygulaması kimlere uygundur?

Vajinal radyofrekans yapılması için kişinin adetsiz bir dönemde olması gerekiyor. Vajinal radyofrekans cinsel isteği arttırmak için hiç doğum yapmamış kişilere ya da sezaryenle doğum yapmış kişilere uygulanabileceği gibi, doğum sonrasında vajinalarında gevşeme ve genişlemeye bağlı olarak cinsel isteği azalan kadınlarda da uygulanabilir. Bunların yanı sıra cinsel ilişki sırasında orgazm olamama (koital anorgazmi – coital anorgasmia) ve ilişki sırasında hissizlik veya his eksikliği problemi yaşayanlar için de radyofrekans uygundur.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir