Bacak estetiği için enjekte edilen yağlar erir mi?

1.13K görüntülenmeBacak Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba hocam bacak estetiği operasyonu geçirdim. Yağ transferi yaptırdım ilk başlarda çok güzeldi tam istediğim şekli almıştı sonra giderek yağlar eridi. Bu durum neden olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Hastalarımızdan gelen en önemli sorulardır biride yağların erimesidir. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki operasyondan sonra ilk haftalarda hastalarımız bacaklarını çok güzel bulurlar ama bu haftalarda bacaklarda ödem yani su birikmesi vardır. Bu durumda transfer edilen yağlar ile birlikte daha fazla şiş ve dolgun bir görüntü oluşturur. Hasta bacak güzelliği algısını bacak kalınlığı sanıyorsa ilk haftada görülen durum kişiyi çok mutlu eder. Biz o aşamada ödemle birlikte bacakların fazla kalın olduğunu düşünürken hasta bu durumdan çok memnun olabilir. Fakat sonraki süreçte ödemlerin inmesi ile birlikte hastada bir mutsuzluk oluşur. Hastalar bu aşamada yağların çok hızlı eridiğini ve geriye bişey kalmayacağı hissine kapılırlar. Bacak estetiği operasyonlarında kök hücre ile zenginleştirilse bile yağların bütününün tutması ve erimemesi çok mümkün değildir. Bu durumun iki tane sebebi vardır. İlki kişinin bacak derisinin çok gergin olması ve bu gerginlikten oluşan baskının yağları eritmesi.İkinci sebebi ise bacak derisinde olan kanlanmanın yüz bölgesine göre daha az olması. Yüz kısmında olan kuvvetli kanlanma o bölgeye transfer edilen yağları beslemektedir. Fakat bacak derisinde bu kadar yoğun kanlanma olmaması yağların daha fazla erimesine neden olur. Ayrıca bizimde kontrolümüzün dışında olan bir nokta vardır ki önceden saptayamadığımız sebeplerden dolayı bazı hastalara uygulanan yağ transferlerinde yağların büyük kısmı eriyebilir. Bu nedenle ameliyata karar verdikten sonra mutlaka uzman hekiminiz ile bu konudaki bütün ayrıntıları konuşmanızda fayda vardır. Sağlıkla kalın.

0

Hocam merhaba, çarpık bacak problemim için yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum ancak operasyon sonrası enjekte edilen yağların eridiğini duydum. Bu doğru mu? Bacak estetiği için enjekte edilen yağlar erir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, çarpık bacak problemi günümüzde birçok insanda bulunan ve oldukça huzursuz olunan bir sorundur. Ancak endişe edilecek bir durum yok. Cerrahi işlemler yardımıyla bu sorunun üstesinden rahatlıkla gelinebilir. Yağ enjeksiyonu işlemi ile çarpık bacak görüntüsüne son verebilirsiniz. Yağ enjeksiyonu işlemi öncesinde vaser liposuction yardımıyla vücudunuzun belli bölgelerinden yağ alma gerçekleştirilir. Bu uygulama sonrası alınan yağlar işlenerek bacaklarınızın uygun bölgelerinde transfer edilir. Böylece çarpık bacak görüntüsünden kurtulmuş, arzuladığınız yeni bacak görüntüsüne kavuşmuş olursunuz. Ancak yağ enjeksiyonu operasyonu sonrası aktarılan yağların erime riski bulunur. Fakat bu risk tamamen size bağlıdır. Eğer sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemez, devamlı kilo alıp verirseniz transfer edilen yağlarda erime meydana gelebilir. O nedenle operasyon sonrası beslenme tarzınıza oldukça dikkat edilmelisiniz.

0

Merhaba doktor hanım, genetik yapım nedeniyle çarpık bacaklara sahibim. Bu durum da beni aşırı rahatsız ediyor. Hiç estetik görünmüyor bacaklarım. Çarpık bacak görüntüsünü yok etmek için estetik olmak istiyorum. Bu nedenle de yağ enjeksiyonu yaptırmaya karar verdim ancak bir sorum olacaktı. Acaba bacak estetiği için enjekte edilen yağlar erir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, çarpık bacak sorunu günümüzde birçok insanın şikayetçi olduğu bir durumdur. Sizin gibi genetik faktörlere bağlı olarak veyahut da kaza sonucu çarpık bacak görüntüsü oluşabilir. Bu durumdan kalıcı olarak kurtulmanın en etkili yolu ise estetik operasyon olmaktır. Günümüzde estetik operasyonların kolay ulaşılabilirliği sayesinde bu tür problemleri rahatlıkla yok etmek mümkün. Çarpık bacak rahatsızlığı ise yağ enjeksiyonu uygulaması ile kolaylıkla düzeltilebilir. Yağ enjeksiyonu uygulamasında vücudunuzun uygun bir bölgesinden yağ alınması gerekmektedir. Vaser liposuction olarak adlandırılan bu uygulama ile vücudunuzdan alınan yağlar özel işlemlerden geçerek bacaklarınızın uygun kısımlarına transfer edilmek üzere hazırlanır. Böylece bacaklarınızı yeni bir forma kavuşturarak çarpık bacak görünümünü ortadan kaldırıyoruz. Bu işlem sonrasında sık kilo alıp verme gibi sağlıksız bir durum yaşarsanız enjekte edilen bu yağların erime olasılığı yüksektir. Bu nedenle bu operasyonun kalıcı olabilmesi için işlem sonrasında da kilo almamaya dikkat etmeniz büyük önem arz etmektedir.

0

Leyla Hocam merhaba, ben bacaklarımdaki çarpıklık için bir doktora danıştım. Yağ enjekte etmeyi önerdi. Bu doğru bir çözüm mü? Bacak estetiği için enjekte edilen yağlar erir mi? Sizin de görüşünüzü almak istedim. Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonunun kişiyi istediği görüntüye kavuşturan ve işlem sonrası memnun edici sonuçlar veren bir uygulama olduğunu söyleyebilirim. Ancak, ilerleyen sürelerde ilk zamanki kalıcılığı ne yazık ki azaları. Çünkü bölge fark etmeksizin vücuda enjekte edilen yağlar zamanla vücuda entegre olur ve bu yağların bir kısmı buna bağlı olarak erime gösterir. Yine de tedavi sonrası bacaklar bugünkü haline dönmeyecektir. Sonuçlar sizi mutlu eder. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, benim bacaklarım çok ince. O yüzden çarpık bir görüntüye sahip. Bu şekil bozukluğunun giderilmesini istiyorum. Yağ enjeksiyonu düşündüm aslında ama bacak estetiği için enjekte edilen yağlar erir mi? Bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bacaklarının daha estetik bir görüntüye sahip olması için kapımı çalan çok sayıda hastam var. Birlikte bir tedavi planladıktan sonra da kliniğimizden çok memnun bir halde ayrılıyorlar. Hepsi de tabi ki sonuçların ilk günkü gibi kalıcı olmasını istiyorlar. Yağ enjeksiyonları hastaları istenilen görüntüye kavuşturur ama ilk günkü gibi kalıcı olduğunu söylemek zordur. Bölgeye enjekte ettiğimiz yağlar zaman içerisinde vücutla bütünleşir. Böylelikle kilo alıp verme ile ya da hareketle birlikte bir kısmı zamanla eriyebilir. Veya metabolizma yapısına göre de bu sonuç olabilir. Bacaklarınız bu yüzden estetik sonrası ilk halinde kalmaz ama estetik öncesindeki haline de dönmez. Yani bacak estetiği size mutlaka bir fayda sağlayacaktır. Görüntünüz sizi mutlu etmiyorsa en kısa sürede uzman bir doktora başvurmanızı ve işlemlerinizi planlamanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, bacaklarım çok ince, özellikle üst bacağım çok ince ve iç kısmı boş görünüyor.  Bu görüntüden kurtulmak için bacaklarıma yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum ama enjekte edilen yağlar zamanla eriyor diyenler var. Gerçekten bacak estetiği için enjekte edilen yağlar erir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bacaklara güzel ve çekici bir görünüm kazandırmak için yapılan bacak estetiklerinde yağ enjeksiyonu yöntemi oldukça sık tercih edilir. Yağ enjeksiyonu ile yapılan bacak estetiğinde çok güzel ve kalıcı sonuçlar alınabilir. Ancak eğer kişi çok kilo alıp verirse zayıflamayla doğru orantılı olarak bacaklarda da incelme görülebilir. Eğer kişi kilo alıp verirse bacaklarda incelebileceği için bacaklara enjekte edilen yağlarda eriyebilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı