Bacak Estetiği

Bacak Liposuction

Bacak Liposuction

Bacak Liposuction bacakların daha kusursuz ve ince görünmesini sağlamak için dizlere, üst bacağa, ayak bileğine ve basenlere yapılabilen estetik operasyonudur. Bacak Liposuction ameliyatında, bacak bölgesindeki fazla yağların dışarı çekilmesi amaçlanır. Bacakları genetik olarak kalın yapılı olan veya spor yapmasına rağmen bacaklarında incelme görülmeyen kişiler için bacak Liposuction estetiği önerilir. Herkesin hayalindeki sütun bacaklar artık hayal olmaktan çıkıyor. Siz de vücudunuzun daha kusursuz, pürüzsüz ve ince görünmesi için bacak estetiği yöntemlerinden bacak Liposuction yaptırabilirsiniz. 

Bacak Liposuction Nedir?

Liposuction yani yağ alma yöntemi ile yapılan bacak estetiği son zamanların en çok tercih edilen estetik operasyonlarından biridir. Bacak Liposuction estetiğinde bacaklardaki fazla yağlar dışarı çekilir, bacaklara ince ve pürüzsüz bir görünüm kazandırılır. 

Bacak estetiğinde genellikle yağlanmanın daha fazla olduğu üst bacak ve basen bölgesi hedeflenir. Vücut anatomisi gereği, alt bacaklar daha kaslı ve yağlanmaya daha az meyillidir. Bu nedenle aşırı kilo alıp veren kişilerde üst bacakta deforme, iç bacakların birbirine değmesiyle oluşan cilt problemleri oluşmaya başlar. Bacak Liposuction estetiğinde bacağın bütününe uygun olacak şekilde yağ çekimi yapılarak alt ve üst bacağın dengelenmesi sağlanır. 

Bacak Liposuction Bana Uygun Mudur?

Bacak Liposuction, bacağında aşırı yağlanma sorununu diyet ve spor programları ile kontrol altına alamayan kişiler için uygundur. Liposuction ameliyatını aşırı kilolu, obez sınırının üzerindeki hastalar için önermiyoruz. Kilo verme sürecinin sonunda, bacaklarınızda istediğiniz inceliği yakalayamadığımız zaman Liposuction operasyonuna başvurabilirsiniz. 

Bacak Liposuction ameliyatı bacak ve basen bölgesindeki fazla yağlanmadan kurtulmayı amaçlar. Fakat bazı kişilerde görülen aşırı ince bacak ve çarpık bacak problemleri için de Liposuction yöntemi kullanılarak yağ transferi yapılabilir. Kişinin vücudunun diğer bölgelerinden alınan yağ dokusu ile çarpık ve ayrık bacaklara transfer edilerek problem düzeltilebilir, dizdeki estetik sorunlar giderilir ve ince bacaklara yağ enjeksiyonu yapılarak bacaklar daha dolgun gösterilir. 

Bacak Liposuction ile Hangi Sonuçlar Elde Edilebilir?

Daha ince ayak bilekleri

Basenlerdeki yağ dokusunda azalma

Üst bacaktaki sarkma ve selülit görünümünde azalma

Daha simetrik diz görünümü

İç bacaklardaki birbirine sürtme problemi giderilmesi

Alt ve üst bacak arasında orantı sağlaması

Bacak Liposuction Nasıl Yapılır?

Bacak Liposuction ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Bacaklarda yoğun yağlanma olan bölgelere ince kanüller aracılığı ile girilir. İnce kesilerden giren bu kanüller sayesinde ameliyat sonrasında belirgin bir iz kalmayacaktır. 

Bacak Liposuction ameliyatında gerekli olan yağ dokusu dışarı çekildikten sonra ameliyat tamamlanır. Bacak Liposuction ameliyatından sonra bir gün hastanede yatış öneriyoruz. İlk hafta evde dinlendikten sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. 

Bacak Liposuction Fiyatları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Bacak Liposuction fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bacak Liposuction” İçin 137 Soru Soruldu

 1. Zeynep dedi ki:

  Merhabalar annemin üst bacak ve üst kollarında vücudunun diğer bölgelerine göre aşırı yağlanma var. Özellikle üst bacaktaki bu durum dizlerininde eğilmesine sebep olmuş. Buralarda yağ alma işlemi yapılabilir mi? Birde ricam etsem fiyat konusunda bilgi alabilir miyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, daha detaylı bilgi verebilmem için annenizi görmem daha doğru olur. Dizlerinde eğilme var derken neyi kastettiğinizi çok anlayamadım.

 2. Merve dedi ki:

  Merhaba basen ve bacak yağ aldırma işlem i için fiyat öğrenebilir miyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat belirlemede liposuctionın kaç bölgeye uygulanacağı önemlidir. Bunu belirlemek ve net fiyat vermek için 05424647433 tlf na fotoğraf iletebilirseniz, size daha net bilgi verebiliriz. teşekkürler

 3. Ahmet dedi ki:

  Hocam iyi günler sağ dizimden belime kadar olan kısım diğer bacağıma göre on cm daha kalın. estetik ile her iki bacağı eşitleme yapabilirmisiniz? Kastamonu da ikamet ediyorum. Sağlık personeliyim. Daha önce bir çok farklı hastane ve hekime gittim. Birçok girişimsel görüntüleme işlemleri yapıldı ancak bacağımdaki bu şişliğin çözümü maalesef bulanamadı. Ankarada görüştüğüm bir hekimimiz bana bunun ancak plastik cerrahi ile mümkün olabileceğini söyledi. Sizce bacağımı cerrahi bir işlemle eşitleme şansımız var mıdır? Müsait olduğunuzda bilgi verirseniz çok memnun olurum iyi günler dilerim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, . Hangi bacağınızın görünümünden memnunsunuz yada kalınlık ve incelik neden kaynaklanıyor araştırıldıktan sonra buna uygun estetik uygulama yapılabilir. Ama öncesinde görürsem daha net bilgi verebilirim.

 4. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

  Merhaba, fiyat için mail atılmıştır.
  Sevgiler,

 5. Aycan dedi ki:

  Merhaba tüm bacak inceltme fiyatı nedir ?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 6. Basenli dedi ki:

  Basen ve iç bacak için fiyat alabilir miyim?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 7. Seray dedi ki:

  Merhaba. İç bacak liposuction operasyonu için fiyat alabilir miyim? Teşekkürler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 8. Fatma dedi ki:

  Merhabalar alt bacak ve üst bacak fiyat listesini öğrenebilir miyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat için tarafınıza mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 9. Furkan dedi ki:

  Baldır iç bacak ve simit bölgesi için fiyat alabilirmiyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir