Bacak Liposuction

Bacak İnceltme Estetiği | Bacak Liposuction Nedir? | Op. Dr. Leyla Arvas

Bacak Liposuction bacakların daha kusursuz ve ince görünmesini sağlamak için dizlere, üst bacağa, ayak bileğine ve basenlere yapılabilen estetik operasyonudur. Bacak Liposuction ameliyatında, bacak bölgesindeki fazla yağların dışarı çekilmesi amaçlanır. Bacakları genetik olarak kalın yapılı olan veya spor yapmasına rağmen bacaklarında incelme görülmeyen kişiler için bacak Liposuction estetiği önerilir. Herkesin hayalindeki sütun bacaklar artık hayal olmaktan çıkıyor. Siz de vücudunuzun daha kusursuz, pürüzsüz ve ince görünmesi için bacak estetiği yöntemlerinden bacak Liposuction yaptırabilirsiniz. 

Bacak Liposuction Nedir?

Liposuction yani yağ alma yöntemi ile yapılan bacak estetiği son zamanların en çok tercih edilen estetik operasyonlarından biridir. Bacak Liposuction estetiğinde bacaklardaki fazla yağlar dışarı çekilir, bacaklara ince ve pürüzsüz bir görünüm kazandırılır. 

Bacak estetiğinde genellikle yağlanmanın daha fazla olduğu üst bacak ve basen bölgesi hedeflenir. Vücut anatomisi gereği, alt bacaklar daha kaslı ve yağlanmaya daha az meyillidir. Bu nedenle aşırı kilo alıp veren kişilerde üst bacakta deforme, iç bacakların birbirine değmesiyle oluşan cilt problemleri oluşmaya başlar. Bacak Liposuction estetiğinde bacağın bütününe uygun olacak şekilde yağ çekimi yapılarak alt ve üst bacağın dengelenmesi sağlanır. 

Bacak Liposuction Bana Uygun Mudur?

Bacak Liposuction, bacağında aşırı yağlanma sorununu diyet ve spor programları ile kontrol altına alamayan kişiler için uygundur. Liposuction ameliyatını aşırı kilolu, obez sınırının üzerindeki hastalar için önermiyoruz. Kilo verme sürecinin sonunda, bacaklarınızda istediğiniz inceliği yakalayamadığımız zaman Liposuction operasyonuna başvurabilirsiniz. 

Bacak Liposuction ameliyatı bacak ve basen bölgesindeki fazla yağlanmadan kurtulmayı amaçlar. Fakat bazı kişilerde görülen aşırı ince bacak ve çarpık bacak problemleri için de Liposuction yöntemi kullanılarak yağ transferi yapılabilir. Kişinin vücudunun diğer bölgelerinden alınan yağ dokusu ile çarpık ve ayrık bacaklara transfer edilerek problem düzeltilebilir, dizdeki estetik sorunlar giderilir ve ince bacaklara yağ enjeksiyonu yapılarak bacaklar daha dolgun gösterilir. 

Bacak Liposuction ile Hangi Sonuçlar Elde Edilebilir?

Daha ince ayak bilekleri

Basenlerdeki yağ dokusunda azalma

Üst bacaktaki sarkma ve selülit görünümünde azalma

Daha simetrik diz görünümü

İç bacaklardaki birbirine sürtme problemi giderilmesi

Alt ve üst bacak arasında orantı sağlaması

Bacak Liposuction Nasıl Yapılır?

Bacak Liposuction ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Bacaklarda yoğun yağlanma olan bölgelere ince kanüller aracılığı ile girilir. İnce kesilerden giren bu kanüller sayesinde ameliyat sonrasında belirgin bir iz kalmayacaktır. 

Bacak Liposuction ameliyatında gerekli olan yağ dokusu dışarı çekildikten sonra ameliyat tamamlanır. Bacak Liposuction ameliyatından sonra bir gün hastanede yatış öneriyoruz. İlk hafta evde dinlendikten sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. 

Bacak Liposuction Fiyatları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Bacak Liposuction fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bacak Liposuction” İçin 137 Soru Soruldu

  1. Zeynep AvatarZeynep dedi ki:

    Merhabalar annemin üst bacak ve üst kollarında vücudunun diğer bölgelerine göre aşırı yağlanma var. Özellikle üst bacaktaki bu durum dizlerininde eğilmesine sebep olmuş. Buralarda yağ alma işlemi yapılabilir mi? Birde ricam etsem fiyat konusunda bilgi alabilir miyim

    1. Op. Dr. Leyla Arvas AvatarOp. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

      Merhaba, daha detaylı bilgi verebilmem için annenizi görmem daha doğru olur. Dizlerinde eğilme var derken neyi kastettiğinizi çok anlayamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.