Çarpık Bacak Nasıl Düzelir?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, lise yıllarından beri çarpık bacak problemim var.25 yaşındayım çarpık bacaklı diye dalga geçiyorlar benimle özgüvenimi kaybettim.Bu sorunun çözümü varmıdır çarpık bacak nasıl düzelir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 1, 2020

Merhaba, Bacaklardaki çarpık görüntü, orantısız duruş bozukluğu kadınlarda güven eksikliğine yol açar. Bacaklardaki çarpık görüntünün sebebi dengesiz yağ dağılımı veya kemiklerde görülen eğrilik olabilir. Çarpık bacak estetiği sayesinde bu problemi ortadan kaldırabilir, kusursuz görünen bacaklara sahip olabilirsiniz. Yağ enjeksiyonu yöntemiyle bu bölgelere ekstra hacim kazandırılarak çarpık görünüm ortadan kaldırılabilir. Kendi yağınız herhangi bir bölgeden lokal anestezi yardımıyla alınır. Hacim verilmek istenen bölgeye özel işlemlerden geçirilerek ince kanüller yardımıyla verilir. Yağlar özellikle eğriliğin olduğu, genellikle dizin hemen iç ve alt kenarındaki bölgeye dengeli bir biçimde enjekte edilir. Operasyon sonrasında en az 15 gün basınçlı varis çorabı giyilmesi önerilir.Çok konforlu ve kısa bir işlemle çarpık bacaklarınızdan kurtulabilirsiniz.

blank

İyi günler Hocam, 26  yaşındayım. Benim bacaklarımda çocukluktan beri çarpıklık var. Bacaklarımın ince ve çarpık olması  artık beni psikolojik olarak yoruyor, Çocukluktan bu yana insanların benimle alay etmelerine ya da bacaklarıma dik dik bakmalarını artık kafama takmak istemiyorum. Çarpık bacak tedavisi var mı? Çarpık bacak nasıl düzelir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, genel olarak sizin belirttiğiniz gibi bacaklarında incelik ve çarpıklık olan hastalarıma yağ transferi uygulaması yapmaktayım. Hastanın bacaklarında bulunan kemik eğriliği ve orantısız yağ dağılımı ile bacaklar olduğundan daha da çarpık görünebilmektedir. Bu bozukluğu Yağ Enjeksiyonu yöntemiyle tedavi etmekteyim. Bu tedavi yönteminde hastanın karın, bel, göbek gibi bölgesel yağlanma yaşadığı bölümlerden ince kanüllerle yağları almaktayım. Kapalı lipokit tekniği ile aldığım yağları hastanın bacaklarındaki eğriliği düzeltmek için daha önceden belirlediğim noktalara daha da küçük kanüller vasıtasıyla enjekte etmekteyim. Bu şekilde vücuttan çekilen yağ canlılığını korumaktadır ve alerji riski olmayan bir tekniktir. Yağ enjeksiyonu yöntemi ömür boyu kalıcıdır ve bacaklarınız düzgün ve mükemmel bir görünüme kavuşturulmaktadır.

blank

İyi günler Leyla Hanım, çok tanınmış bir havayolu şirketinde hostes olarak çalışıyorum. Alt formamız mini etek şeklinde. Bacaklarımda çocukluktan beri bir çarpıklık var, sürekli mini etek giydiğim için artık çarpık bacaklarımı düzelttirmek istiyorum. Ancak mesleğim gereği ameliyat gibi bir işleme ayıracak zamanım yok. Bana öneriniz ne olur? Çarpık bacak nasıl düzelir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2020

İyi günler, çarpık bacak problemine sahip kişiler bacaklarını kapatarak görünmesini istemezler. Sizin gibi iş hayatında etek giyme zorunluluğu olan hastalarım için iki farklı tedavi yöntemi sunmaktayım. Bunlar Yağ enjeksiyonu ve Liposuctiondır. Yağ enjeksiyonu işleminde hastanın vücudundan ince kanüller aracılığıyla aldığımız yağları bacaklarda çarpıklık olan bölüme daha ince kanüllerle enjekte etmekteyim. Bu işlem hasta için alerji riski taşımayan konforlu bir yöntemdir. Ancak hastanın yağ enjeksiyonu işleminden sonra birkaç gün dinlenmesi gerekmektedir. Lokal anestezi yöntemiyle kliniğimde uyguladığım bu işlemi acı çekmeden ya da ağrı duymadan hızlı bir şekilde yaptırabilirsiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar