Çarpık Bacak Nasıl Düzelir?

1.29K görüntülenmeBacak Estetiği
0

Merhaba hocam, lise yıllarından beri çarpık bacak problemim var.25 yaşındayım çarpık bacaklı diye dalga geçiyorlar benimle özgüvenimi kaybettim.Bu sorunun çözümü varmıdır çarpık bacak nasıl düzelir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Bacaklardaki çarpık görüntü, orantısız duruş bozukluğu kadınlarda güven eksikliğine yol açar. Bacaklardaki çarpık görüntünün sebebi dengesiz yağ dağılımı veya kemiklerde görülen eğrilik olabilir. Çarpık bacak estetiği sayesinde bu problemi ortadan kaldırabilir, kusursuz görünen bacaklara sahip olabilirsiniz. Yağ enjeksiyonu yöntemiyle bu bölgelere ekstra hacim kazandırılarak çarpık görünüm ortadan kaldırılabilir. Kendi yağınız herhangi bir bölgeden lokal anestezi yardımıyla alınır. Hacim verilmek istenen bölgeye özel işlemlerden geçirilerek ince kanüller yardımıyla verilir. Yağlar özellikle eğriliğin olduğu, genellikle dizin hemen iç ve alt kenarındaki bölgeye dengeli bir biçimde enjekte edilir. Operasyon sonrasında en az 15 gün basınçlı varis çorabı giyilmesi önerilir.Çok konforlu ve kısa bir işlemle çarpık bacaklarınızdan kurtulabilirsiniz.

9 Cevap

0

Doktor Hanım merhaba, bana çarpık bacak teşhisi kondu. Çarpık bacak nasıl düzelir? Tedavisi nasıl olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çarpık bacak sorunu için benim sıklıkla tavsiye ettiğim yöntemlerin başında yağ enjeksiyonu geliyor. Oldukça konforlu olan bu operasyon estetik kaygılara neden olan görüntülerin tedavisinde son derece ideal. Liposuction ile kişinin vücudundan aldığımız fazla yağları özel işlemlerden sonra bacakta ihtiyaç olan bölgelere enjekte ediyoruz ve en estetik görüntünün yakalanmasını sağlıyoruz. Uygun bir zamanda kliniğimize gelin lütfen, bu işlemlerin yapılabilmesi için vücudunuzda gerekli analizleri yapalım ve uygun bir tedavi planı oluşturalım. Sevgiler…

0

Merhaba doktor hanım iyi çalışmalar, çarpık bacak nasıl düzelir acaba? Lütfen yanıtlar mısınız? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çarpık bacak maalesef günümüzde çoğu insanda görülen bir rahatsızlıktır. Ancak çözümü olan bir sorundur, bu nedenle endişe kapılmadan bu problemin üstesinden gelinebilir. Çarpık bacak estetiği için yağ enjeksiyonu işleminden yararlanılır. Yağ enjeksiyonu operasyonu iki aşamada gerçekleştirilir. Öncesinde vücudun belli bölgelerinden yağ alınır. Alınan bu yağ özel işlemden geçirilerek bacaklarda eğrilik bulunan kısımlara transfer edilir. İyileşme süreci oldukça konforlu geçen bu operasyonda yaklaşık 4 günde ayağa kalkmanız mümkün. Ancak tam iyileşmenin gerçekleşmesi için 2 ay geçmesi gerekebilir.

0

Merhaba Leyla Hocam, çarpık bacaklı olmaktan çok sıkıldım. Aynaya bakınca hiç estetik görünmüyorlar ve bu durum benim psikolojik olarak da kaygı yaşamama neden oluyor. Acaba çarpık bacak nasıl düzelir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, çarpık bacak genetik yapıya bağlı olarak ortaya çıkabileceği gibi herhangi bir kaza sonucu da meydana gelebilir. Çarpık bacak rahatsızlığına sahip olan kişiler her iki bacağını birleştirdiğinde orta kısımda büyük bir boşluk oluşur. Bu durumu düzeltmek ve kusursuz bacak görünümüne kavuşmak için yağ enjeksiyonu uyguluyoruz. Bu operasyon ile vücudunuzun belli bir bölgesinden alınan yağlar özel işlemden geçerek bacaklarınıza transfer edilir. Özel iğneler eşliğinde transfer edilen bu yağlar ile bacaklarınız yeni bir forma kavuşturularak daha estetik görünür.

0

Leyla Hocam merhaba, kız kardeşimde çarpık bacak sorunu var. Çarpık bacak nasıl düzelir acaba? Tedavi ile ilgili bilgi verir misiniz? İyi çalışmalar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çarpık bacak sorunlarının tedavisinde genellikle başvurduğumuz ve memnun edici sonuçlar aldığımız bir yöntem olan yağ enjeksiyonu işlemini tercih etmekteyiz. Bu uygulamada Liposuction yönteminden faydalanılarak vücudun farklı bölgelerinde bulunan fazla yağlar alınır ve özel işlemlerden geçirilmesinin akabinde bacakta çarpık görüntü yaratan boşluk kısımlara enjekte edilir. Eğer kız kardeşiniz uygun bir zamanda muayene için gelebilirse mevcut duruma bir bakalım. Çarpıklığı gidermede ne oranda yağa ihtiyaç var, bunu karşılamak için vücudun farklı bölgelerinde yeterli oranda yağ var mı? Bu analizlerin neticesinde uygun tedavi yöntemine karar verelim. Sağlıklı günler diliyorum.

0

Leyla Hanım merhaba, benim bacaklarım çok ince. 19 yaşındayım. 1.76 boyundayım. 55 kiloyum. Çarpık bacak nasıl düzelir? Bilgi almak istiyorum kendim için. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, özellikle uzun boylu ve kilosu düşük olan kadınlarda çarpık bacak sorunu ile çok fazla karşılaşıyorum. Tabi ki uygun tedavi yöntemi için sizi muayene etmem gerek. Ancak çok sıklıkla kullandığım ve hastalarımın da sonuçlarından çok mutlu olduğu bir uygulamayla ilgili bilgileri sizinle paylaşayım. Çarpık bacak tedavisinde yağ enjeksiyonu yöntemi çoğu hastamın sorunu çözdü. Bu yöntemde vücudunuzun farklı bir bölgesinden Liposuction yöntemi ile yağ alımı yaparız. Daha sonra aldığımız bu yağları bacaklarınızın çarpık görüntüye sahip olmasına sebep olan boşluk noktalarına enjekte ederiz. Böylelikle çok daha güzel, orantılı bir görünüme sahip olursunuz. Muayene gelirseniz sizi gördükten sonra daha detaylı bilgi aktarabilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, bacaklarım çarpık olduğu için giydiğim hiçbir şey yakışmıyor, ne etek giyebiliyorum ne de bacaklarımı saracak bir pantolon. Bu durum beni psikolojik anlamda çok rahatsız ediyor. Çarpık bacak görüntüsünden nasıl kurtulabilirim, çarpık bacak sorunu nasıl düzelir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, birçok kadının korkulu rüyası olan çarpık bacak iki bacak arasındaki boşluğu ifade etmek için kullanılır. Çarpık bacak sorunundan kurtulmak için iki bacak arasındaki boşluğu yok etmek gerekir. Bu da artık yağ enjeksiyonu uygulamasıyla oldukça basit bir şekilde yapılabilir. Yağ enjeksiyonu kapsamında vücudunuzun çeşitli bölgelerinden yağ alırız ve bu yağları iki bacağınızın arasındaki boşluğu kapatacak şekilde bacaklarınıza enjekte ederiz. Bacaklarınıza enjekte edilen bu yağlar sayesinde çarpık bacak sorunu ortadan kalkmış olur.

0

Merhaba doktor hanım,  21 yaşında bir kızım var, bacakları çarpık görünüyor. Kendisi bu durumdan oldukça rahatsız, bacakları yüzünden özgüven sorunu yaşıyor. Çarpık bacak nasıl düzelir, bu konuda neler yapabiliriz.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle ‘Çarpık bacak nasıl anlaşılır’ bundan bahsetmek istiyorum Çarpık bacaklı kişilerde topuklar bir araya getirildiğinde iki bacak arasında bir boşluk oluşur. Bu boşluktan dolayı da kişi çarpık bacaklı olarak değerlendirilir. Çarpık bacaklı kişilerde olan iki bacak arasındaki bu boşluk, iki durumdan kaynaklanıyor. İlki kemik eğriliğidir, ortopedik bir sorundur; ikincisi ise bacaklardaki orantısız yağ dağılımıdır, tedavisi oldukça kolaydır. Çarpık bacak estetiği olarak adlandırılan bacak yağ enjeksiyonu yöntemiyle bacaklarınıza yeni bir görünüm kazandırıyoruz. İşlem sırasında öncelikle vücudunuzun uygun olan bir bölümünden Liposuction ile yağ alıyoruz ve bu yağları tekrar vücudunuza transfer edilecek hale getiriyoruz. Gerekli işlemler yapıldıktan sonra bu yağları iğne yardımıyla bacakların ihtiyacı olan yerlerine transfer ediyor ve bacaklarınızı yeni kusursuz görünümüne kavuşturuyoruz.

0

İyi günler Hocam, 26  yaşındayım. Benim bacaklarımda çocukluktan beri çarpıklık var. Bacaklarımın ince ve çarpık olması  artık beni psikolojik olarak yoruyor, Çocukluktan bu yana insanların benimle alay etmelerine ya da bacaklarıma dik dik bakmalarını artık kafama takmak istemiyorum. Çarpık bacak tedavisi var mı? Çarpık bacak nasıl düzelir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, genel olarak sizin belirttiğiniz gibi bacaklarında incelik ve çarpıklık olan hastalarıma yağ transferi uygulaması yapmaktayım. Hastanın bacaklarında bulunan kemik eğriliği ve orantısız yağ dağılımı ile bacaklar olduğundan daha da çarpık görünebilmektedir. Bu bozukluğu Yağ Enjeksiyonu yöntemiyle tedavi etmekteyim. Bu tedavi yönteminde hastanın karın, bel, göbek gibi bölgesel yağlanma yaşadığı bölümlerden ince kanüllerle yağları almaktayım. Kapalı lipokit tekniği ile aldığım yağları hastanın bacaklarındaki eğriliği düzeltmek için daha önceden belirlediğim noktalara daha da küçük kanüller vasıtasıyla enjekte etmekteyim. Bu şekilde vücuttan çekilen yağ canlılığını korumaktadır ve alerji riski olmayan bir tekniktir. Yağ enjeksiyonu yöntemi ömür boyu kalıcıdır ve bacaklarınız düzgün ve mükemmel bir görünüme kavuşturulmaktadır.

0

İyi günler Leyla Hanım, çok tanınmış bir havayolu şirketinde hostes olarak çalışıyorum. Alt formamız mini etek şeklinde. Bacaklarımda çocukluktan beri bir çarpıklık var, sürekli mini etek giydiğim için artık çarpık bacaklarımı düzelttirmek istiyorum. Ancak mesleğim gereği ameliyat gibi bir işleme ayıracak zamanım yok. Bana öneriniz ne olur? Çarpık bacak nasıl düzelir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, çarpık bacak problemine sahip kişiler bacaklarını kapatarak görünmesini istemezler. Sizin gibi iş hayatında etek giyme zorunluluğu olan hastalarım için iki farklı tedavi yöntemi sunmaktayım. Bunlar Yağ enjeksiyonu ve Liposuctiondır. Yağ enjeksiyonu işleminde hastanın vücudundan ince kanüller aracılığıyla aldığımız yağları bacaklarda çarpıklık olan bölüme daha ince kanüllerle enjekte etmekteyim. Bu işlem hasta için alerji riski taşımayan konforlu bir yöntemdir. Ancak hastanın yağ enjeksiyonu işleminden sonra birkaç gün dinlenmesi gerekmektedir. Lokal anestezi yöntemiyle kliniğimde uyguladığım bu işlemi acı çekmeden ya da ağrı duymadan hızlı bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Start typing to see posts you are looking for.