Çarpık Bacak Nasıl Düzelir?

706 görüntülenmeBacak Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba hocam, lise yıllarından beri çarpık bacak problemim var.25 yaşındayım çarpık bacaklı diye dalga geçiyorlar benimle özgüvenimi kaybettim.Bu sorunun çözümü varmıdır çarpık bacak nasıl düzelir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Bacaklardaki çarpık görüntü, orantısız duruş bozukluğu kadınlarda güven eksikliğine yol açar. Bacaklardaki çarpık görüntünün sebebi dengesiz yağ dağılımı veya kemiklerde görülen eğrilik olabilir. Çarpık bacak estetiği sayesinde bu problemi ortadan kaldırabilir, kusursuz görünen bacaklara sahip olabilirsiniz. Yağ enjeksiyonu yöntemiyle bu bölgelere ekstra hacim kazandırılarak çarpık görünüm ortadan kaldırılabilir. Kendi yağınız herhangi bir bölgeden lokal anestezi yardımıyla alınır. Hacim verilmek istenen bölgeye özel işlemlerden geçirilerek ince kanüller yardımıyla verilir. Yağlar özellikle eğriliğin olduğu, genellikle dizin hemen iç ve alt kenarındaki bölgeye dengeli bir biçimde enjekte edilir. Operasyon sonrasında en az 15 gün basınçlı varis çorabı giyilmesi önerilir.Çok konforlu ve kısa bir işlemle çarpık bacaklarınızdan kurtulabilirsiniz.

0

Merhaba doktor hanım iyi çalışmalar, çarpık bacak nasıl düzelir acaba? Lütfen yanıtlar mısınız? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çarpık bacak maalesef günümüzde çoğu insanda görülen bir rahatsızlıktır. Ancak çözümü olan bir sorundur, bu nedenle endişe kapılmadan bu problemin üstesinden gelinebilir. Çarpık bacak estetiği için yağ enjeksiyonu işleminden yararlanılır. Yağ enjeksiyonu operasyonu iki aşamada gerçekleştirilir. Öncesinde vücudun belli bölgelerinden yağ alınır. Alınan bu yağ özel işlemden geçirilerek bacaklarda eğrilik bulunan kısımlara transfer edilir. İyileşme süreci oldukça konforlu geçen bu operasyonda yaklaşık 4 günde ayağa kalkmanız mümkün. Ancak tam iyileşmenin gerçekleşmesi için 2 ay geçmesi gerekebilir.

0

Merhaba Leyla Hocam, çarpık bacaklı olmaktan çok sıkıldım. Aynaya bakınca hiç estetik görünmüyorlar ve bu durum benim psikolojik olarak da kaygı yaşamama neden oluyor. Acaba çarpık bacak nasıl düzelir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, çarpık bacak genetik yapıya bağlı olarak ortaya çıkabileceği gibi herhangi bir kaza sonucu da meydana gelebilir. Çarpık bacak rahatsızlığına sahip olan kişiler her iki bacağını birleştirdiğinde orta kısımda büyük bir boşluk oluşur. Bu durumu düzeltmek ve kusursuz bacak görünümüne kavuşmak için yağ enjeksiyonu uyguluyoruz. Bu operasyon ile vücudunuzun belli bir bölgesinden alınan yağlar özel işlemden geçerek bacaklarınıza transfer edilir. Özel iğneler eşliğinde transfer edilen bu yağlar ile bacaklarınız yeni bir forma kavuşturularak daha estetik görünür.

0

Leyla Hocam merhaba, kız kardeşimde çarpık bacak sorunu var. Çarpık bacak nasıl düzelir acaba? Tedavi ile ilgili bilgi verir misiniz? İyi çalışmalar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çarpık bacak sorunlarının tedavisinde genellikle başvurduğumuz ve memnun edici sonuçlar aldığımız bir yöntem olan yağ enjeksiyonu işlemini tercih etmekteyiz. Bu uygulamada Liposuction yönteminden faydalanılarak vücudun farklı bölgelerinde bulunan fazla yağlar alınır ve özel işlemlerden geçirilmesinin akabinde bacakta çarpık görüntü yaratan boşluk kısımlara enjekte edilir. Eğer kız kardeşiniz uygun bir zamanda muayene için gelebilirse mevcut duruma bir bakalım. Çarpıklığı gidermede ne oranda yağa ihtiyaç var, bunu karşılamak için vücudun farklı bölgelerinde yeterli oranda yağ var mı? Bu analizlerin neticesinde uygun tedavi yöntemine karar verelim. Sağlıklı günler diliyorum.

0

Leyla Hanım merhaba, benim bacaklarım çok ince. 19 yaşındayım. 1.76 boyundayım. 55 kiloyum. Çarpık bacak nasıl düzelir? Bilgi almak istiyorum kendim için. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, özellikle uzun boylu ve kilosu düşük olan kadınlarda çarpık bacak sorunu ile çok fazla karşılaşıyorum. Tabi ki uygun tedavi yöntemi için sizi muayene etmem gerek. Ancak çok sıklıkla kullandığım ve hastalarımın da sonuçlarından çok mutlu olduğu bir uygulamayla ilgili bilgileri sizinle paylaşayım. Çarpık bacak tedavisinde yağ enjeksiyonu yöntemi çoğu hastamın sorunu çözdü. Bu yöntemde vücudunuzun farklı bir bölgesinden Liposuction yöntemi ile yağ alımı yaparız. Daha sonra aldığımız bu yağları bacaklarınızın çarpık görüntüye sahip olmasına sebep olan boşluk noktalarına enjekte ederiz. Böylelikle çok daha güzel, orantılı bir görünüme sahip olursunuz. Muayene gelirseniz sizi gördükten sonra daha detaylı bilgi aktarabilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, bacaklarım çarpık olduğu için giydiğim hiçbir şey yakışmıyor, ne etek giyebiliyorum ne de bacaklarımı saracak bir pantolon. Bu durum beni psikolojik anlamda çok rahatsız ediyor. Çarpık bacak görüntüsünden nasıl kurtulabilirim, çarpık bacak sorunu nasıl düzelir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, birçok kadının korkulu rüyası olan çarpık bacak iki bacak arasındaki boşluğu ifade etmek için kullanılır. Çarpık bacak sorunundan kurtulmak için iki bacak arasındaki boşluğu yok etmek gerekir. Bu da artık yağ enjeksiyonu uygulamasıyla oldukça basit bir şekilde yapılabilir. Yağ enjeksiyonu kapsamında vücudunuzun çeşitli bölgelerinden yağ alırız ve bu yağları iki bacağınızın arasındaki boşluğu kapatacak şekilde bacaklarınıza enjekte ederiz. Bacaklarınıza enjekte edilen bu yağlar sayesinde çarpık bacak sorunu ortadan kalkmış olur.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı