Blog, PRP

Cildinizi Yaza PRP ile Hazırlayın

Son yıllarda Hollywood yıldızlarının gençlik iksiri olarak bilinen PRP yöntemi Türkiyede de çok yaygın şekilde uygulanmaktadır. Açılımı Platelet Rich Plasma, tedavisi ciltteki yaşlanmayı geciktirme konusunda oldukça başarılıdır. Kişinin kendisinden damar yolu ile alınan kanı özel bir işlemden geçirilerek ayrıştırılır. Kanın trombosit bakımından zengin olan kısmı ayrıştırılarak tedavi edilecek bölgeye enjekte edilir. Aynı zamanda PRP ile elde edilen içerik kişinin kendisine ait olduğu için herhangi bir alerji riski ve bulaşıcı hastalık riski taşımaz. Uygulamanın yaş sınırı yoktur, ayrıca laboratuvar ortamında yapılmasından kaynaklı güvenilir bir işlemdir. Trombositlerde bulunan büyüme faktörleri cildi yenileyerek ve besleyerek etki eder. 

PRP uygulaması kolay ve acısız bir işlemdir, uygulama yaklaşık olarak 10 dk kadar sürmektedir, ancak kanın alınması ve hazırlanması 30-45 dakika arası sürebilir.  PRP uygulaması derin enjeksiyon veya mezoterapi şeklinde uygulanmaktadr, ayrıca maske ve krem olarak da hazırlanması mümkündür. Tüm bu işlemlerin teknik ve hijyenik olarak aynı yerde ve güvenilir bir hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Uygulamadan sonra ciltte sağlıklı parlak ve genç bir görünüm ortaya çıkar.3 hafta aralıklı 3 seanslık kür halinde uygulama yapılabilir. 4 veya 6 ayda 1 seans koruma amaçlı yaptırılırsa da daha kalıcı bir etki sağlanır.

PRP uygulamasının en önemli amacı da dolgu ve benzer uygulamalar gibi sadece belirli bir bölgede yoğunlaşmaması, gençleştirici etkinin geniş uygulama alanında yapılan tüm bölgeye yayılması ve daha kalıcı olmasıdır. Uygulamanın herhangi bir mevsimi yoktur her mevsim rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Sadece trombosit sayısı az olan kişilere ve kanser hastalarına PRP uygulanamaz.

Yüz PRP uygulaması kişinin birçok beklentisini karşılamaktadır. Cildi en doğal şekilde gençleştirir ve canlı dinamik bir görüntüye kavuşturur. Cilt üzerinde uzun süreli bir etki sağlar. Uygulaması kolay ve güvenilirdir. Kırışıklıkları dolguyla değil gençleştirme yöntemi ile iyileştirir, sonuçları da kısa sürede görülür.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.