Çok kilolu kişiler için vücut şekillendirme yapılabilir mi?

923 görüntülenmeVücut Şekillendirme
0
1 Yorum

Merhaba, hocam benim eşim çok kilolu kilo vermesini çok istiyorum. Acaba tüm vücut şekillendirme ameliyatı eşim için uygun mudur?

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vücut şekillendirme estetiği, vücut kitle indeksi 30 ve 30’un altında olan kişiler için uygundur. Aşırı kilolu olan kişilerin spor ve diyet programları ile doğal yollarla kilo vermesini öneriyoruz. Kilo verme süreci tamamlandıktan sonra vücut şekillendirme estetiği ile sarkan deri toparlanır, inatçı yağlar Liposuction ile dışarı çekilebilir. Sevgiler.

0

Merhaba doktor hanım, çok kilolu kişiler için vücut şekillendirme yapılabilir mi? Öneriniz nedir? Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, vücut şekillendirme ameliyatı ideal kilosuna yakın olmayan, obezite problemi yaşayan ve vücut kitle beden indeksi 30’un üstünde olan kişiler için uygulanması önerilmeyen bir işlemdir. Vücut şekillendirme estetiği uygulatmak istiyorsanız ilk olarak ideal kilonuzda olmanız ya da bu orana yakın olmanız gerekmektedir. Daha sonra ise alanında uzman bir cerrah tarafından muayene edilerek süreci başlatabilirsiniz. İyi günler dilerim.

0

Merhaba hocam, ben ideal kiloma erişmek için kilo verme sürecindeyim ancak hala çok fazla kilom var. 10 kilo daha vermem gerekiyor. İdeal kiloma erişmeden vücut şekillendirme estetiği yapıyor musunuz? Diğer bir deyişle çok kilolu kişiler için vücut şekillendirme yapılabilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücut şekillendirme estetiği fazla kilosu olan, obez olan ve vücut kitle indeksi 30’un üzerinde olan kişiler için uygulanması doğru bulunmayan bir operasyondur. Vücut şekillendirme ameliyatı yaptırmayı düşünüyorsanız öncelikle ideal kilonuza ulaşmanız veya yaklaşmanız gerekmektedir. Sonrasında alanında uzman bir cerraha muayene olarak süreci başlatabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, 45 yaşındayım. Son 10 yılda aşırı kilo aldım. Çok kilolu kişiler için vücut şekillendirme yapılabilir mi diye sizden öğrenmek istiyorum. Bana yardımcı olursanız çok memnun olurum. Ne yapmalıyım? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, aşırı kilo alıp vermelerde vücut şekillendirme estetiği oldukça etkileyici sonuçlar verir. Ancak tabii ki bu bir süreç gerektirir. Ben bu tip ameliyatlar öncesinde hastalarıma diyet ve egzersizle verebileceği maksimum orandaki kiloyu vermesini öneriyorum. Sonrasında vücutta kalan inatçı yağlanmalar için de gerekli durumda Liposuction gerekli durumlarda ise germe ameliyatlarını uyguluyorum. Uygun bir zamanda muayene için gelebilirseniz vücudun genel formuna bakalım, yağ oranını görelim, cilt elastikiyetinizi analiz edelim. Sonrasında en uygun tedavi yöntemi için bir planlama yapalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 1.60 boyundayım. 100 kiloyum. Vücut formumdan memnun değilim. Çok kilolu kişiler için vücut şekillendirme yapılabilir mi? Yanıtlamanızı rica ediyorum. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çok kilolu hastalarımda operasyon öncesi öncelikle spor ve egzersiz programıyla belli bir forma girilmesini öneriyorum. Daha sonra vücuttaki inatçı yağlar için Liposuction yöntemi uyguluyorum. Bu yöntemde ufak kesiler açarak farklı bölgelerde kanüller yardımıyla bölgedeki fazla yağların vücuttan atılması sağlanıyor. Deride sarkma meydana gelmemesi için çok kilolu hastalarıma germe ameliyatı da uyguluyorum. Bu sayede açtığımız bir kesi yardımıyla deriyi çekerek en gergin ve estetik hale getiriyoruz. Fazla deriyi ise keserek vücuttan atıyoruz. Bu operasyonu yapabilmek için genel sağlık durumu da çok önemli. Planlı bir tedavi uygulamamız gerek. Önce sizi bir muayene edelim, sonrasında en uygun tedavi planına karar verelim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, yıllardır fazla kilolarından kurtulmak isteyen bir kadınım ama bir türlü zayıflayıp istediğim fiziğe kavuşamadım. Çok kilolu kişiler de vücut şekillendirme estetiği yaptırabilir mi, vücut şekillendirme estetiği yaptırsam istediğim fiziki görünümü elde edebilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücut şekillendirme estetiği bir zayıflama ya da incelme yöntemi olmadığı için çok kilolu hastalarımızın öncelikle zayıflamasını istiyoruz. Eğer vücut kitle indeksiniz 30’un üzerindeyse vücut şekillendirme estetiği yaptırabilmeniz için öncelikle ideal kilonuza kavuşmanız gerekir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı