Diz İçi Liposuction

İnatçı ve bölgesel yağların görüldüğü yerlerden biri de diz içi oluyor. Diz kapağının daha kalın ve kaba görünmesine neden olan diz içindeki yağlanma, günümüz estetik koşulları altında tedavi edilebiliyor. Liposuction veya cerrahi yöntemle bölgesel yağlarınızdan kurtularak daha fit ve sıkı bacaklara kavuşabilir, diz kapağınızdaki yağlanmayı azaltabilirsiniz.

Diz içi yağ fazlalığı nedir?

Diz içi estetiği, diz kapağının içinde biriken yağ fazlalıklarını azaltmayı amaçlıyor. Dizlerin çevresindeki yağ fazlalığı bacakların kalçadan ayak bileğine kadar olan estetik görüntüsünü bozar. Dizlerin içindeki fazla yağlar bacak simetrisinin etkilenmesine neden olur. Bacağın alt kısmı daha ince olduğu için diz kapağı çok daha büyük ve kalın görünür. Diz içi yani diz mediali bölgesinde toplanan yağları spor ve ya beslenme programıyla eritmek zordur. Özellikle kadınlarda görülen bu yağlanma cerrahi yöntemlerle tedavi edilebilir.

Liposuction uygulaması

Diz içinde biriken yağların alınması için liposuction uygulaması en uygun yöntemlerden biridir. Bu yöntemde 2 mm çapındaki bir kanülerden içeri girilir ve yağlar parçalanarak çekilir. Bu yöntemle iz kalmaz ve uygulama sonrası şekil bozukluğu görülmez. Bölgesel liposuction lokal anestezi altında yapılır. VASER lipo veya laser (lazer liposuction) teknikleri diz içi yağ alımı için uygundur. İhtiyaca göre bu iki teknik birleştirilerek daha doğal görünen dizler yaratılabilir.

Cerrahi yöntem

Diz çevresinde toplanan yağlar cerrahi yöntemle kalıcı olarak alınabilir. Diz kapağındaki deri kesilerek altında kalan fazla yağlar alınır ve minimal dikişlerle kapatılır. Diz içindeki yağların alınması için cerrahi yöntem tercih edildiğinde iz kalacaktır. Bu nedenle kişilerin çoğu liposuction yöntemiyle daha kusursuz dizlere sahip olmayı tercih eder.

İyileşme süreci

Diz için yağ alımından sonra hastanede yatmanız gerekmez, aynı gün taburcu olabilirsiniz. İlk 3 günden sonra yavaş yavaş yürümeye başlamalı ve hareketsiz kalmamalısınız.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir