Bacak Estetiği, Liposuction - Yağ Alma, Vaser Liposuction

Diz İçi Liposuction

İnatçı ve bölgesel yağların görüldüğü yerlerden biri de diz içi oluyor. Diz kapağının daha kalın ve kaba görünmesine neden olan diz içindeki yağlanma, günümüz estetik koşulları altında tedavi edilebiliyor. Güzel bacaklardaki estetik dinamiklik insanları her anlamda etkilemektedir. Bacakların daha güzel görünmesini sağlayan duruş ve bacak hareketlerindeki zerafet, bacakları çok daha çekici ve güzel göstermektedir. Liposuction veya cerrahi yöntemle bölgesel yağlarınızdan kurtularak daha fit ve sıkı bacaklara kavuşabilir, diz kapağındaki yağlanmayı azaltabilirsiniz.

Diz içi yağ fazlalığı nedir?

Diz bölgesi, uyluk ve bacağın geçiş noktasında bulunmaktadır. Mini bir elbise ya da kısa bir etek giyildiği zaman estetik konumundan dolayı çok kolay ön plana çıkmaktadır. Diz bölgesi bacakların merkez noktasıdır. Uyluk ve bacak kemiklerinde kasların da bulunduğu çıkıntılı bölümler mevcuttur. Bu sebeple diz çevresinin konveks ve konkav görünmesi normaldir. Diz çevresi doku kalınlığı 2,5-3 santimetreyi geçmesi durumunda diz estetiği bozulmaktadır. Dizin iç tarafındaki yağlanmalar bacak iç yüzünü olduğundan daha kalın ve kısa göstermektedir. İç bacağın yere doğru zarif bir şekilde ilerlemesi gereken siluet bozulmaktadır.

Son zamanlarda Diz İçi Estetiğine rağbet oldukça artmıştır. Diz İçi Estetiğindeki  bu artışın çeşitli sosyal sebepleri bulunmaktadır. Diz bölümü yırtık jeanler,  dizi ön plana çıkaran çoraplar, elbiseler ve çizmeler diz estetiğinin yaygınlaşmasını sağlamakta ve talebi artırmaktadır. Diz çevresi estetik kontürünü diz altı bacak bölgesi belirlemektedir. Bacağın alt kısmı daha ince olduğu için diz kapağı çok daha büyük ve kalın görünür. Diz içi yani diz mediali bölgesinde toplanan yağları spor ve ya beslenme programıyla eritmek zordur. Özellikle kadınlarda görülen bu yağlanma cerrahi yöntemlerle tedavi edilebilir. 

Diz içi estetiği, diz kapağının içinde biriken yağ fazlalıklarını azaltmayı amaçlıyor. Dizlerin çevresindeki yağ fazlalığı bacakların kalçadan ayak bileğine kadar olan estetik görüntüsünü bozar. Dizlerin içindeki fazla yağlar bacak simetrisinin etkilenmesine neden olur. 

Liposuction uygulaması

Diz içinde biriken yağların alınması için liposuction uygulaması en uygun yöntemlerden biridir. Liposuction ile yağ alma yöntemi diz çevresinde fazla yağlanma görülen kişiler için uygun olmaktadır.Bu yöntemde 2 mm çapındaki bir kanülerden içeri girilir ve yağlar parçalanarak çekilir. Deneyimli bir hekim tarafından gerçekleştirildiği zaman iz kalmaz ve  uygulama sonrası şekil bozukluğu görülmez. Bölgesel liposuction lokal anestezi altında yapılır. VASER lipo tekniği diz içi yağ alımı için uygundur. Liposuction uygulamasında bacak, diz ve uyluk bölgesi arasındaki uyum göz önünde bulundurulur. 

Cerrahi yöntem

Diz çevresinde toplanan yağlar cerrahi yöntemle kalıcı olarak alınabilir. Diz kapağındaki deri kesilerek altında kalan fazla yağlar alınır ve minimal dikişlerle kapatılır. Diz içindeki yağların alınması için cerrahi yöntem tercih edildiğinde iz kalacaktır. Bu nedenle kişilerin çoğu liposuction yöntemiyle daha kusursuz dizlere sahip olmayı tercih eder.

İyileşme süreci

Diz İçi Liposuction uygulaması yaklaşık olarak bir-iki saat arasında sürmektedir. Operasyondan sonra hasta rahatlıkla evine gidip iyileşme sürecini normal rutini içinde devam ettirebilmektedir. Diz içi yağ alımından sonra hastanede yatmanız gerekmez, aynı gün taburcu olabilirsiniz. İlk 3 günden sonra yavaş yavaş yürümeye başlamalı ve hareketsiz olmamalısınız.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir