Bacak Estetiği

Diz Kapağı Estetiği

diz kapağıGünden güne yaygınlaşan estetik uygulamalar, kişilerin baştan aşağı kusursuz görünmesine yardımcı oluyor. Daha önce dikkat etmediğimiz bölgelerimiz artık önemli hale geliyor. Beğenmediğimiz yerleri cerrahi operasyonlarla değiştirerek öz güvenimizi arttırabiliyoruz. Diz kapağı estetiği de bu bölgelerden biri. Her ne kadar dikkat çekici bir alan gibi görünmese de bacak güzelliği için kilit noktalardan biridir. Diz kapağı estetiği sayesinde dizlerinizi istediğiniz görünüme getirebiliriz.

Diz bölgesinde neden bozulmalar meydana gelir?

Diz kapaklarımız aslında oldukça önemli bölgelerden biri. Yürürken, koşarken kısaca hareket anında olduğumuz her an dizlerimizi kullanıyoruz. Diz ekleminin hemen üzerindeki diz kapakları kullanıma bağlı olarak elastikiyet kaybına uğrayabiliyor. Aynı zamanda sık kilo alıp vermek de dizlerde hafif dereceli sarkmalara yol açıyor. Kolajen dokunun azalmasıyla birlikte diz derisinde incelme, hyaluronik asit miktarında azalma ve kuru, buruşuk diz kapaklar gibi problemler karşımıza çıkabiliyor. Her ne kadar diz kapaklarındaki değişim yaş faktörüyle birlikte gelse de bazı durumlarda gençlerde de diz kapağı sarkmaları görülebiliyor.

Diz kapağına ilk müdahale

Genç yaşlardaki kişilerin diz kapaklarında görülen bozulma ve sarkmalar için cerrahi operasyondan önce Volite veya benzeri nem enjeksiyonları uygulanmalıdır. 25 yaşından itibaren vücudumuzda hyaluronik asit azalmaya başlar. Bu da diz çevresinin daha kuru ve yaşlı görünmesine yol açar. Nem enjeksiyonları diz çevresindeki deri altının tekrar neme kavuşmasını sağlar. Kuru ve yaşlı görünümü giderir.

Diz kapağına dolgu uygulaması

Yaş faktörüyle birlikte sadece nem kaybı sorunu olmaz. Deri altındaki yağ tabakası da azalır bu da diz kapağının kuru ve zayıf görünmesine yol açar. Bu gibi durumlarda deri altına uygulanan dolgular yardımı ile dizlerde ki boşluklar doldurulur. Uzun vadede kolajen dokusunun arttırılması için kolajen dokusunu destekleyen tetikleyen Radiesse, Ellanse veya Sculptra gibi dolgular diz bölgesi için tercih edilir.

Dolgu uygulamasının yanı sıra, diz bölgesinin daha genç görünmesi için kök hücreden zenginleştirilmiş kişinin kendi yağ dokusu tercih edilmelidir. Karın bölgesindeki yağlar özel bir işlemden geçirilir ve diz kapağındaki boşluklara eklenir. Böylece daha estetik bir diz kapağı amaçlanır.

Diz kapağında sıkılaşma

Deri altını dolgu ve nemle doldurmak kadar deriyi de sıkılaştırmak önemlidir. Diz kapağını sıkılaştırmak için Ulthera, Fraksiyonel karbondioksit lazer etkinlikleri tercih edilir. Birkaç seansta uygulanan lazer uygulamaları elastikiyet kaybını azaltır. Bu işlemler nem enjeksiyonu ve dolgu uygulamaları ile birleştirilerek kullanılmalıdır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir