Botox®

El Ayak Terleme Botoks

El Ayak Terleme Botoks

Botox for Hyperhidrosis El ayak terleme botoks uygulaması gündelik hayatınızı kolaylaştırıyor! Vücudunuzda 2 ila 4 milyon aralığında ter bezi olduğunu biliyor muydunuz? Ter bezlerinizin çoğu koltuk altlarınızda, avuçlarınızda ve ayaklarınızda bulunur, bu nedenle çoğu insanın en çok terleyen alanlar olarak görmesi şaşırtıcı değildir.

Ter bezleri, ter üretimini tetikleyen sinir uçlarına bağlıdır. Beyninizden bu sinir uçlarına kimyasal bir mesaj gönderildiğinde vücudunuz terlemeye başlar ve ter bezlerini harekete geçirir. Tetikleyiciler sadece sıcak bir ortamla ilgili olmak zorunda değil, aynı zamanda stres, hormonlar ve endişe de aşırı ve ani terlemeye sebep olabilir.

Ciddi olmamasına rağmen, hiperhidroz yani aşırı terleme fazlasıyla utanç verici olabilir çünkü hastalar uzun süre terli el, koltuk altı ve ayaklarda ve vücudun diğer kısımlarında da terleme nöbetleri geçirebilir. Hiperhidrozu tedavi etmenin güvenli tek yolu BOTOX enjeksiyonudur. Bir enjeksiyon, iletişimi bozan ter bezlerine bağlı sinirleri hedef alır. Bu, hedeflenen ter bezlerinin ter üretmesini engeller. 

Hiperhidroz veya aşırı terleme, dünyanın dört bir yanında insanları kötü etkileyen çok yaygın bir sorundur. Tüm dünya nüfusun% 7sinin aşırı terlemeden muzdarip olduğu tahmin edilmektedir. Dr. Leyla Arvas, aşırı terlemeyi azaltmak ve ortadan kaldırmak için botoks ile uzun süreli tedaviler sunmaktadır. Botoks enjekte tedavisi, aşırı terlemeyi geçici olarak azaltmanın en etkili yollarından biridir. 

Klinik çalışmalara göre, şiddetli terleme hastalarının % 95’i, hiperhidroz için Botoks enjeksiyonları ile tedavi edildikten sonraki bir hafta içinde olumlu sonuçlar yaşadığını belirtiyor.

Botoks ile Terleme Tedavisi İyileşme Süreci!
Asgari rahatsızlık hissedilir ve çoğu durumda, enjekte Botoksun neden olduğu morarma çok azdır veya sadece kızarıklık şeklindedir. Hemen ardından makyaj yapabilir ve 3 saat sonra normal aktivitelere dönebilirsiniz. Tüm tıbbi prosedürlerin bir dereceye kadar riski vardır ve komplikasyonlar olabilir.

Botox Enjeksiyonu Ne Kadar Sürer?

Genellikle bir Botox ile terleme tedavisi yaklaşık 15 dakika sürer.

Terleme Tedavisinde Neden Botoks’u Seçmelisiniz?

Aşırı terleme yani hiperhidroz, başka bir sağlık sorununa işaret etmez, ancak bu sadece terli koltuk altı, el ve yüzü olan insanlarla tanışmayı zor bulan bazı insanlar için bir endişe kaynağıdır. Özellikle terli ayaklar bazen rahatsızlık yaratır çünkü kötü bir kokuya neden olurlar, bu da ayaklarınızı defalarca yıkasanız bile normalde kolay kaybolmaz.

Bu insanlar için en iyi tedavi terleme için Botoks’tur çünkü basit ve hızlı bir çare olup, birkaç gün içinde umut verici sonuçlar doğurur. El ayak terleme botoks tedavisinde etkinliği ve başarısı dışında, Botoks’u seçmenin bir başka nedeni de güvenliğidir.

Terleme Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Öncelikle tedavi bölgesi belirlenir ve gerekirse uyuşturulur. Ardından, terleme tedavisi için Botox cilde enjekte edilir. Botox cildinizin altındayken bölgedeki kimyasal vericilerin ekrin bezleri (insan vücudunun başlıca ter bezleri) ile iletişim kurması engellenmeye çalışır.

Ekrin bezlerinizin terlemesini söyleyen mesajı bloke ederek, aşırı terleme seviyeleri azalır. Sadece 15-20 dakikanızı ayırarak, 6 aya kadar tersiz tasasız yaşayacaksınız. Tedaviyi takip eden ilk birkaç günde bile, terlemede bir azalma görebilirsiniz.

7 ila 14 gün içinde, Botox tedavisinin terleme için tam etkisini fark edeceksiniz. Tedavi sırasında hafif bir rahatsızlık olabilir ”enjeksiyondan kaynaklanan iğneler nedeniyle” ve ara sıra morarma yaşayabilirsiniz.

El Ayak Terleme Botoks Fiyatları Nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak El ayak terleme botoks fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir