Elmacık Kemiği Nasıl Belirginleştirilir?

1.42K görüntülenmeYanak Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba, ben 22 yaşındayım yüzüm çok küçük ve düz gibi. Elmacık kemiklerim hiç yok. Elmacık kemiklerimi nasıl belirginleştirebilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, elmacık kemiği belirginleştirmek için dolgu enjeksiyonu yapıyoruz. Son zamanlarda popüler olan Hollywood tarzı yüz estetiği etkisi, Türkiye’de de kadınlar tarafından oldukça tercih edilen bir görünüm haline geldi. Elmacık kemiklerinin daha belirgin, yanakların daha dolgun olması yüze genç bir ifade kazandırıyor. Hyaluronik asit elmacık kemiği dolgusu ile yanaklar ileriye doğru dengelenir. Elmacık kemiği dolgusu sayesinde yanak hafif bir şekilde yukarı kaldırılır ve daha yuvarlak görünmesi amaçlanır. Elmacık kemiği dolgusundan sonra yüzün geneli daha kalkık görünür ve lifting etkisi ortaya çıkar. Elmacık kemiği dolgusunun bir diğer etkisi ise alın ve çene çıkıntıları arasındaki farkı eşitlemektir. Böylece yüz, altın orana kavuşur. Yanak kontürünün ortaya çıkmasını ve yanak üzerindeki kırışıkların daha az belirgin olmasını isteyen kişilerin tercihi elmacık kemiği dolgusundan yana oluyor. Elmacık kemiği dolgusu Hyaluronik asit dolgusu ile yapılır. Dolgu uygulamasından önce yüze anestezik krem sürülerek hasta işleme hazırlanır. Sonrasında yüzün ihtiyacı olan bölgelerine dolgu enjeksiyonu yapılır. Elmacık kemiği dolgusu 15 dakika içinde tamamlanır. Morarma ve ağrı olmaz.

0

Doktor Hanım merhaba, 40 yaşındayım. Son 3 yıldır yanaklarımda çökme oldu. Estetik durmuyor. Elmacık kemiği nasıl belirginleştirilir? Bir tedavisi var mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yaşın ilerlemesine bağlı olarak yüzde ya da vücutta yağ erimelerine bağlı çökmeler yaşanması çok normaldir. Elmacık kemiğini belirginleştirmek için uyguladığımız birden fazla yöntem var. Bu yöntemi belirlerken ben kişinin mevcut durumunu göz önüne alıyor ve hastamdaki en etkili yöntemin hangisi olacağına göre bir öneride bulunuyorum. Örneğin dolgu ya da yağ enjeksiyonu sıklıkla başvurduğum yöntemler arasında. Muayene için gelebilirseniz gerekli analizleri yapalım ve tedaviyi planlayalım. Sevgiler…

0

Merhaba doktor hanım, özellikle yanaklarımda son zamanlarda çökmeler belirginleşti. Yüzüm daha yorgun ve daha düşük duruyor. Bu durum ifademi de olumsuz etkiliyor. Elmacık kemiklerime yapılacak küçük dokunuşların bu sorunu çözebileceğini öğrendim fakat detaylı bilgi almak için size yazdım. Acaba elmacık kemiği nasıl belirginleştirilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, zamanla yaş artışına veya başka nedenlere bağlı olarak yüzümüzde sarkma ve çökmeler meydana gelebilir. Gelişen estetik tıp ile bu sorunların önüne geçmek ise oldukça kolay. Elmacık kemiği belirginleştirme özellikle kadınların arzu ettiği bir işlemdir. Elmacık kemiğini belirginleştirmek ve yüzünüzde daha görünür hale getirmek için genellikle dolgu uygulamasından yararlanırız. Hyalüranik asit bazlı dolgu uygulaması ile elmacık kemikleriniz ortaya çıkarak çok daha estetik ve dolgun bir görünüme sahip olmanız sağlanır. Dolgu uygulaması yanında yağ enjeksiyonu da elmacık kemiği belirginleştirmede sıkça uyguladığımız bir yöntemdir. Yağ enjeksiyonu daha kalıcıdır ancak dolgu daha kolay ve kısa süren bir işlem olmasıyla daha çok tercih edilir.

0

Merhabalar doktor hanım, genetik yapım gereği yanaklarım çok çökük duruyor. Elmacık kemiklerim de hiç belirgin değil. Bu durum beni mutsuz ve daha yaşlı gösteriyor. Acaba elmacık kemiği nasıl belirginleştirilir? Ameliyat olmam şart mıdır? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için ameliyat olmanıza gerek yok. Genellikle elmacık kemiği belirginleştirme arzusuyla gelen hastalarımıza dolgu işlemi uyguluyoruz. Hyalüranik asit bazlı dolgu yöntemiyle yanaklarınızı daha dolgun, elmacık kemiklerinizi daha belirgin hale getiriyoruz. Böylece daha genç ve dinamik bir görüntüye sahip oluyorsunuz. Dolgu uygulaması kişiden kişiye değişse de genellikle 12 ila 18 ay arasında kalıcılık gösteren bir işlem. Eğer daha kalıcı bir uygulama isterseniz yağ enjeksiyonu uygulamasını da düşünebilirsiniz. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben yanaklarımdaki çöküntüden hiç memnun değilim. Sizden elmacık kemiği nasıl belirginleştirilir öğrenmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bu tip sorunların çözümünde farklı yöntemlere başvuruyoruz. Sizin ihtiyacınız olan yöntemi sadece sizi muayene ettikten sonra net bir şekilde söyleyebilirim. Ancak genel bir bilgi aktarmak gerekirse elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirmek için çoğunlukla dolgu uygulamasından yararlanırız. Bu işleminin 12- 18 ay ay arasında bir kalıcılığı bulunuyor. Daha uzun süre kalıcı sonuçlar veren bir diğer yöntem de yağ enjeksiyonu. Dediğim gibi en uygun yöntemi muayene sonrası belirleyebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, benim yüz hatlarım çok düz, yanaklarım içe basık gibi duruyor. Güldüğümde bile istediğim ifade yüzümde oluşmuyor. Sürekli makyajla bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama hiç tatmin edici sonuçlar alamıyorum. Daha etkili daha yuvarlak yüz hatları istiyorum. Elmacık kemiği nasıl belirginleştirilir? Ameliyat olmam gerekir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yuvarlak ve orantılı hatlar yüzünüzü daha hoş, estetik bir görüntüye kavuşturur. Elmacık kemikleri de bu hatların oluşumunda oldukça etkilidir. Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için ameliyat olmanıza gerek yok. Elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi için biz dolgu uygulamasına başvuruyoruz ve oldukça memnun edici sonuçlar alıyoruz. Yaptığımız dolgunun kalıcılık süresi de 12- 18 ay arasında oluyor. Ancak daha uzun süreli kalan bir uygulama isterseniz yağ enjeksiyonu da yapılabilir. Size yapılacak muayene sonrasında en doğru karar verilecektir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar