Elmacık Kemiği Nasıl Belirginleştirilir?

blank
1 Cevap

Merhaba, ben 22 yaşındayım yüzüm çok küçük ve düz gibi. Elmacık kemiklerim hiç yok. Elmacık kemiklerimi nasıl belirginleştirebilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 25, 2020

Merhaba, elmacık kemiği belirginleştirmek için dolgu enjeksiyonu yapıyoruz. Son zamanlarda popüler olan Hollywood tarzı yüz estetiği etkisi, Türkiye’de de kadınlar tarafından oldukça tercih edilen bir görünüm haline geldi. Elmacık kemiklerinin daha belirgin, yanakların daha dolgun olması yüze genç bir ifade kazandırıyor. Hyaluronik asit elmacık kemiği dolgusu ile yanaklar ileriye doğru dengelenir. Elmacık kemiği dolgusu sayesinde yanak hafif bir şekilde yukarı kaldırılır ve daha yuvarlak görünmesi amaçlanır. Elmacık kemiği dolgusundan sonra yüzün geneli daha kalkık görünür ve lifting etkisi ortaya çıkar. Elmacık kemiği dolgusunun bir diğer etkisi ise alın ve çene çıkıntıları arasındaki farkı eşitlemektir. Böylece yüz, altın orana kavuşur. Yanak kontürünün ortaya çıkmasını ve yanak üzerindeki kırışıkların daha az belirgin olmasını isteyen kişilerin tercihi elmacık kemiği dolgusundan yana oluyor. Elmacık kemiği dolgusu Hyaluronik asit dolgusu ile yapılır. Dolgu uygulamasından önce yüze anestezik krem sürülerek hasta işleme hazırlanır. Sonrasında yüzün ihtiyacı olan bölgelerine dolgu enjeksiyonu yapılır. Elmacık kemiği dolgusu 15 dakika içinde tamamlanır. Morarma ve ağrı olmaz.

blank

İyi günler Leyla Hanım, çevremdeki kadınların hemen hepsinde çıkık elmacık kemikleri var, ben de elmacık kemiklerimin çıkık ve biraz belirgin olmasını istiyorum, elmacık kemiği nasıl belirginleştirilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 14, 2020

İyi günler, günümüzdeki yüz estetiği anlayışında çıkık elmacık kemiklerinin kadınları daha çekici göstermekte olduğu düşünülmektedir. Elmacık kemiğinin yüz ile orantılı hale getirilmesi istenilen bölgeye yağ enjekte edilmesi yada dolgu enjeksiyonu yöntemiyle yapılmaktadır. Varolan elmacık kemiklerinin daha belirgin hale gelmesi için hastanın uygun olan bölgesinden yağ alınır ve birtakım işlemlerden geçirilir. Bu işlemlerden sonra küçük kanüller yardımıyla yağlar elmacık kemiğinin üzerindeki bölgeye enjekte edilir. Operasyonda lokal anestezi kullanılmakta ve işlem bir ile bir buçuk saat arasında sürmektedir. Operasyondan sonra yüzdeki şişlik 2-3 gün içerisinde inmektedir. Uygulanan operasyonla çıkık ve etkileyici elmacık kemiklerine sahip olunur.

blank

Hocam merhaba, ben 18 yaşındayım ve suratımın daha kemikli görünmesini istiyorum. Hangi uygulama elmacık kemiğimi belirginleştirebilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba, uyguladığım iki yöntem var. Biri dolgu enjeksiyonuyla yaptığım işlem, biri protez uyguladığım cerrahi yöntem. Dolgu enjeksiyonu 1 yıl kalıcılık sağlarken, cerrahi yöntem yıllar boyu kalıcılık sağlar. Kişiye uygun bir uygulama önerebilmem için muayene sonrası planlama gerekecektir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar