Erkeklere Özel, Liposuction - Yağ Alma, Vaser Liposuction

Erkeklere Özel Liposuction

erkek lipo Erkekler için Liposuction son yıllarda en çok talep alan estetik ameliyatlardan biri. Daha ince ve fit görünmek isteyen erkekler çareyi Liposuction’da buluyor. Diyet yaparak, spor salonlarına giderek veremedeğiniz kilolar, bölgesel yağlar vücudunuzun sağlıksız görünmesine yol açabilir. Erkeklerde en çok şikayet edilen durum aşırı yağlanan göbek çevresi, kalın kollar ve sarkan göğüslerdir. Liposuction estetiği sayesinde maskülen vücut hatlarınızı koruyarak bölgesel yağlardan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Liposuction yaptıran erkekler, uygulama yapılan bölgede tekrar yoğun bir şekilde yağlanma olmadığını ve vücutlarının mükemmel haline kavuştuğunu söylüyorlar. 

Erkeklerde Hangi Bölgelere Liposuction Yapılabilir?

 • Kollar
 • Bacaklar
 • Kalça
 • Göbek ve çevresi
 • Sırt
 • Omuz
 • Göğüsler

Ne Zaman Liposuction Yaptırmalıyım?

Erkekler spor ve diyet programlarında kadınlardan daha farklı vücut genetiğine sahip oldukları için daha etkili sonuçlar alıyor gibi gözükse de bel ve göğüs gibi bölgelerden yağ vermek oldukça zordur. Çok sıkı disiplin ve beslenme şartları gerektiren incelme süreci takip edilse dahi bölgesel problemler size ömür boyu sıkıntı yaratsın istemiyorsanız Liposuction tercih etmelisiniz. Liposuction ameliyatında tek seansta bölgesel yağlarınız dışarı çekilerek vücut hatlarınızın daha fit görünmesi sağlanır. Vücudunuzdan bölgesel yağlar uzaklaştıktan sonra spor yaptığınızda çok daha hızlı bir şekilde kas oluşumu gözlemleyeceksiniz. 

Bölgesel yağlarınızdan dolayı hayat kaliteniz düşüyor, kısa zamanda yoruluyor ve aynada bedeninizi beğenmiyorsanız sizin için Liposuction zamanı geldi demektir. Liposuction ameliyatından sonra kendinizi daha enerjik ve fit hissedecek, çevrenizdekiler tarafından gelen etkileyici tepkilerle de farkı hızla hissedeceksiniz. 

Göğüslerdeki Sarkma Liposuction ile Gider Mi?

Erkek göğsünün kadın göğsü şeklinde büyük olması ve sarkması durumuna Jinekomasti diyoruz. Genetik veya çevresel faktörlerden dolayı meydana gelen kadın tipi meme görünümü Liposuction ile ortadan kaldırılabilir. Erkeklerde görülen kadın tipi meme görünümü Vaser Liposuction yapılarak fazla olan yağ dokuları dışarı çekilir. Minik kesiler uygulanarak yapılan bu ameliyat sayesinde göğüsleriniz daha maskülen görünecektir. 

Eğer hastanın göğsü aşırı büyük ve ileri derecede sarkıyorsa Liposuction ameliyatının yanında germe işlemi de yapılması önerilir. Böylece sarkan deri cerrahi yöntemlerle kesilerek kişinin daha erkeksi ve fit bir göğüs yapısına sahip olması amaçlanır. Jinekomasti ameliyatında meme Liposuction ve meme germe işlemleri kombinlenerek daha etkili bir değişim yaratabiliriz. 

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction estetiği genel anestezi altında hastane koşullarında yapılmalıdır. Liposuction yapılacak olan bölgenin büyüklüğüne göre ameliyat 1-3 saat arasında sürebilir. Erkekler için Liposuction klasik ve Vaser olmak üzere iki farklı yöntemle yapılır. Klasik yöntemle yapılan Liposuction estetiğinde, kişinin uygulama yapılan bölgesinde kesiler açılarak yağlar dışarı vakumlanır.

Vaser Liposuction ise cilt altı yağ dokusundaki yağ hücrelerine odaklanır. Ultrasound dalgası sayesinde yağ hücrelerinin parçalanmasını ve sıvı forma dönüşmesini sağlar. Vaser Liposuction kanülleri ise klasik Liposuction yöntemine göre oldukça incedir. 2-3 mm kanüller aracılığı ile Liposuction yapılabilir. Vaser Liposuction estetiğinde yağ dokusu dışarı sıvılaştırılarak çekildiği için tek seferde daha fazla yağ çekmek mümkündür. 

Liposuction Sonrası İyileşme

Liposuction yaptırdıktan sonra 3 ila 4 gün evde dinlenmenizi öneririz. 5.günden itibaren iş hayatınıza başlayabilirsiniz. Liposuction yaptırdığınız bölgeye özel korse giymek, iyileşme sürecini destekleyecektir. Doktorunuzun önerdiği korseyi en az 3 hafta  boyunca kullanmalısınız. Liposuction ameliyatında 5 litreye kadar yağ çekilebilir, bu da vücudunuzda iddialı değişimler yaratmak için yeterlidir. Bu nedenle iyileşme sürecinde ağrılarınızın olması normaldir. Doktorunuzun önerdiği ağrı kesicilerle evde dinlenerek bu süreci rahatlıkla geçirebilirsiniz. 

Liposuction ameliyatından bir ay sonra hafif spor hareketlerine başlayabilirsiniz. Erkekler Liposuction yaptırdıktan sonra spor ve diyet yaparak Liposuction sonrası kusursuz fiziklerini koruyabilirler. 

Erkekler İçin Liposuction Ücretleri Ne Kadar?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Erkekler için Liposuction fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Erkeklere Özel Liposuction” İçin 4 Soru Soruldu

 1. blank Eray dedi ki:

  Merhaba spor ve diyet uygulayarak 118 kg dan 92 kiloya düştüm. Karın bölgem de ki hafif sarkmaları ve yağlanmayı en kolay hangi yöntemle çözebiliriz ve bunun maliyeti ne olur. Teşekkür ederim.

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 2. blank Ali dedi ki:

  Merhaba,
  Erkekler icin Liposuction fiyatlarini alabilirmiyim?
  Kalca ve Göbek bölgesi olunacak.
  Tskler.

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, bilgi ve fiyat için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir