Liposuction - Yağ Alma, Erkeklere Özel

Erkeklere Özel Liposuction

erkek lipo

Erkeklere Özel Liposuction Erkeklere özel liposuction son yıllarda en çok talep alan estetik ameliyatlardan biri. Daha ince ve fit görünmek isteyen erkekler çareyi yağ aldırmada buluyor. Diyet yaparak, spor salonlarına giderek veremediğiniz kilolar, bölgesel yağlar vücudunuzun sağlıksız görünmesine yol açabilir.

Erkeklerde en çok şikayet edilen durum aşırı yağlanan göbek çevresi, kalın kollar ve sarkan göğüslerdir. Liposuction estetiği sayesinde maskülen vücut hatlarınızı koruyarak bölgesel yağlardan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Yağların alındığı bölgede tekrar yoğun bir şekilde yağlanma olmadığını ve vücutlarının mükemmel haline kavuştuğunu söylüyorlar.

Erkeklerde Hangi Bölgelere Yapılabilir?

 • Kollar
 • Bacaklar
 • Kalça
 • Göbek ve çevresi
 • Sırt
 • Omuz
 • Göğüsler

Ne Zaman Liposuction Yaptırmalıyım?

Erkekler spor ve diyet programlarında kadınlardan daha farklı vücut genetiğine sahip oldukları için daha etkili sonuçlar alıyor gibi gözükse de bel ve göğüs gibi bölgelerden yağ vermek oldukça zordur. Çok sıkı disiplin ve beslenme şartları gerektiren incelme süreci takip edilse dahi bölgesel problemler size ömür boyu sıkıntı yaratsın istemiyorsanız Liposuction ile yağ aldırmayı tercih etmelisiniz. Liposakşın ameliyatında tek seansta bölgesel yağlarınız dışarı çekilerek vücut hatlarınızın daha fit görünmesi sağlanır. Vücudunuzdan bölgesel yağlar uzaklaştıktan sonra spor yaptığınızda çok daha hızlı bir şekilde kas oluşumu gözlemleyeceksiniz.

Bölgesel yağlarınızdan dolayı hayat kaliteniz düşüyor, kısa zamanda yoruluyor ve aynada bedeninizi beğenmiyorsanız sizin için fazla yağlarınızdan zamanı geldi demektir. Liposuction ameliyatından sonra kendinizi daha enerjik ve fit hissedecek, çevrenizdekiler tarafından gelen etkileyici tepkilerle de farkı hızla hissedeceksiniz.

Göğüslerdeki Sarkma Liposakşın ile Gider Mi?

Erkek göğsünün kadın göğsü şeklinde büyük olması ve sarkması durumuna Jinekomasti diyoruz. Genetik veya çevresel faktörlerden dolayı meydana gelen kadın tipi meme görünümü Liposakşın ile ortadan kaldırılabilir. Erkeklerde görülen kadın tipi meme görünümü Vaser Liposuction yapılarak fazla olan yağ dokuları dışarı çekilir. Minik kesiler uygulanarak yapılan bu ameliyat sayesinde göğüsleriniz daha maskülen görünecektir.

Eğer hastanın göğsü aşırı büyük ve ileri derecede sarkıyorsa yağ aldırma ameliyatının yanında germe işlemi de yapılması önerilir. Böylece sarkan deri cerrahi yöntemlerle kesilerek kişinin daha erkeksi ve fit bir göğüs yapısına sahip olması amaçlanır. Jinekomasti ameliyatında memeden yağ aldırma ve meme küçültme işlemleri kombinleyerek daha etkili bir değişim yaratabiliriz.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction estetiği genel anestezi altında hastane koşullarında yapılmalıdır. Yağ alınacak bölgenin büyüklüğüne göre ameliyat 1-3 saat arasında sürebilir. Erkekler için Liposuction klasik ve Vaser olmak üzere iki farklı yöntemle yapılır. Klasik yöntemde, kişinin uygulama yapılan bölgesinde kesiler açılarak yağlar dışarı vakumlanır.

Vaser Liposuction ise cilt altı yağ dokusundaki yağ hücrelerine odaklanır. Ultrasound dalgası sayesinde yağ hücrelerinin parçalanmasını ve sıvı forma dönüşmesini sağlar. Vaser Liposakşın kanülleri ise klasik yönteme göre oldukça incedir. 2-3 mm kanüller aracılığı ile yağ alma yapılabilir. Vaser Liposuction estetiğinde yağ dokusu dışarı sıvılaştırılarak çekildiği için tek seferde daha fazla yağ çekmek mümkündür.

Liposuction Sonrası İyileşme

Liposuction yaptırdıktan sonra 3 ila 4 gün evde dinlenmenizi öneririz. 5.günden itibaren iş hayatınıza başlayabilirsiniz. Yağların alındığı bölgeye özel korse giymek, iyileşme sürecini destekleyecektir. Doktorunuzun önerdiği korseyi en az 3 hafta  boyunca kullanmalısınız. Ameliyatta 5 litreye kadar yağ çekilebilir, bu da vücudunuzda iddialı değişimler yaratmak için yeterlidir. Bu nedenle iyileşme sürecinde ağrılarınızın olması normaldir.

Doktorunuzun önerdiği ağrı kesicilerle evde dinlenerek bu süreci rahatlıkla geçirebilirsiniz. Ameliyattan bir ay sonra hafif spor hareketlerine başlayabilirsiniz. Erkeklere özel Liposuction yaptırdıktan sonra spor ve diyet yaparak, sonrasında kusursuz fiziklerini koruyabilirler.

Erkekler İçin Liposuction Ücretleri Ne Kadar?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Erkeklere özel Liposuction fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Erkeklere Özel Liposuction” İçin 8 Soru Soruldu

 1. ADİL dedi ki:

  1.84 Boy 122 kg ile Liposuction yaptırsam göbek ve bel çevresi, en hızlı uygulama hangisi olur, uygulama ve fiyat bilgisi için ayrıntılı bilgi talep ediyorum teşekkürler

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, kilo alımında yağlar bazen karın içi birikebiliyor. Karın içi yağlar için liposuction yapamıyoruz. Ancak kaslarının üstünde kalan yağları alabiliyoruz. Kaslarınızı sıktığınızda elinize gelen yağlı doku alabileceğimiz yağlar. Sizin kilonuzda daha etkili olabilmesi için bir miktar kilo verip 100 civarına düşerseniz liposuction daha etkili bir görünüm sağlayacaktır. Uygulama ve fiyat bilgisi için 05442684433 e fotoğraf gönderirseniz net fikrimi ve etkinliğini söyleyebilirim. Teşekkürler.

 2. ÖZGÜR dedi ki:

  merhabalar
  1,73 boy ve 115 kilodayım kötü bir görüntüm var sorun göbek ve basenlerimde nasıl bir işlem yapabilirsiniz ve fiyatı nedir
  şimdiden teşekkür ederim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 3. Eray dedi ki:

  Merhaba spor ve diyet uygulayarak 118 kg dan 92 kiloya düştüm. Karın bölgem de ki hafif sarkmaları ve yağlanmayı en kolay hangi yöntemle çözebiliriz ve bunun maliyeti ne olur. Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 4. Ali dedi ki:

  Merhaba,
  Erkekler icin Liposuction fiyatlarini alabilirmiyim?
  Kalca ve Göbek bölgesi olunacak.
  Tskler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, bilgi ve fiyat için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir