Blog, Fraxel Dual

Fraksel Lazer Kırışıklık ve Leke Tedavisi

fraksel lazer

Kırışıklık ve leke tedavisinde son yıllarda en etkili sonuçların alındığı uygulamalardan biri Fraksel lazer ile yapılmaktadır. Cilt yenileme teknolojisine sahip olan olan Fraksel lazer, cilt dokusunu yeniler, gözenekleri sıkılaştırır ve sivilce/yara izlerini tedavi eder. İki lazer dalga boyuna sahip olan Fraksel lazer kırışıklık ve leke tedavisinde cilt tonunu dengelemek ve kırışıklıkları gidermek için çift lazer birlikte kullanılır. Sadece akne izlerini yok etmek, cilt dokusunu pürüzsüzleştirmek için 1550 nm dalga boyu tercih edilir. Akne izlerini tedavi etmek zordur, özellikle uzun zamandır yüzünüz de olan izleri silmek için etkili bir tedaviye ihtiyacınız olacaktır. İzin derinliğine bağlı olarak Fraksel lazer tedavisi ile üç seansta olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Fraksel Lazer ile leke tedavisi

Fraksel Lazer, pigmentasyonları hedef alarak cilt dokusunda iyileşme sağlıyor, akne izlerini siliyor, cilt kırışıklarını minimuma indiriyor, gözenekleri kapatıyor ve kahverengi lekelerin açılmasını sağlıyor. Fraksel Lazer, cilt yüzeyinin yenilenmesini sağlar. ABD’den gelen devrim niteliğindeki yeni teknoloji, cildin görülemeyen yüz binlerce mikroskobik küçük delik ile tedavi edilmesini sağlar. Cilt yüzeyi bozulmadan kaldığı ve tek bir seansta cildin %30- %50sini tedavi ettiği için bu işlem hızlı bir iyileşme sağlar. Üçüncü nesil cilt yenileme teknolojileri arasında gösterilen Fraksel lazer, cildi hızlıca gençleştirir, akne izlerini yok eder.

Fraksel lazer tedavisi güneşten zarar görmüş ve yaşlanan cilt ile ilgili çeşitli problemleri tedavi etmek için kullanılır. Pigmentasyonu, ince ve orta derinlikteki çizgileri ve kırışıklıkları, sivilce izlerini tedavi etmek için etkili bir şekilde kullanılır. Sivilce yara izi üzerinde mükemmel sonuçlar görülür. Ayrıca kolajen üretimini teşvik ederek cilt dokusunda genel bir iyileşme sağlar.

Yüz, boyun, göğüs, el ve bacakları tedavi etmek için kullanılabilir. Tüm cilt tipleri tedavi edilebilir. 

Fraksel lazer nasıl yapılır?

Fraksel yapılmadan önce cilt temizlenir. Tüm yüzeye yada sadece leke ve kırışıklık alanlarına uygulama yapılacaksa lazerin uygulama derinliği ayarlanır. İşlem acılı olabilir bu nedenle cilt yüzeyinin topikal lokal anestezikler ile uyuşturulması gerekir. Uyuşma olduktan sonra fraksel lazer ile tüm cilt taranır. Tedavi tamamlandıktan sonra cilde koruyucu ve tedavi edici krem veya serumlar sürülür. Hastaya nasıl koruması gerektiği ile bilgi verilir.

Fraksel lazer sonrası

Fraksel lazerin uygulandığı bölgelerde, birkaç gün hafif ila orta şişlik ve kızarıklıklar görülebilir, bu normaldir. Kızarıklığı ve şişmeyi azaltmak için sizlere önereceğimiz losyonları kullanabilirsiniz. Kızarıklıklar geçerken cilt soyulmaya başlar ve yenilenmiş cilt altta görünür hale gelir. iyileşme gerçekleşip, pullanma tamamen döküldüğünde cildiniz sanki yeni doğmuş gibi kırışıklıklardan ve lekelerden arınmış halde görünür. Fraksel lazer tedavisi yüksek derinlikte yapıldığında yüz gençleştirme olarak soyma tedavisi gibi işlev görür. Ancak işlem acılı ve sonrası yaklaşık 2 hafta süreçte iyileşme görüldüğünden, ancak bunun için hazırlıklı olmak gerekir. Daha düşük dozlarda tekrarlayan tedaviler ile bu süreçler daha kısa sürede ve daha hafif etkiler ile aynı sonuçlar elde edilir. 

Fraksel lazer tedavisinin sonuçları

  • Daha pürüzsüz, daha taze, daha genç görünümlü bir cilt
  • Eşitlenmiş cilt tonu
  • İstenmeyen kahverengi lekelerin silinmesi
  • Göz çevresindeki ince çizgiler ve kırışıklıkların iyileşmesi
  • Akne izleri ve cerrahi yara izlerinin daha iyi görünümünün azalması görülür.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.