Botox®

Göz Çevresi Botoks

Göz Çevresi Botoks

Yüz çizgilerinin ve kırışıklıkların oluşmaya başlaması, gülme, gülümseme, kaş çatma ve diğer yaşam tarzından kaynaklı faktörlerin birleşmesinden kaynaklanır. Bu eylemler de ilk olarak göz çevresinde gerçekleşir.

Dermal dolgular, kimyasal peelingler, cilt sıkılaştırma gibi bunlara yönelik birçok modern tedavi mevcut olsa da, göz çevresi botoks tedavisi en sık uygulanan tedavidir.

Göz çevresi botoksunun avantajları her zaman vardır çünkü alın ve göz çevresindeki çeşitli kırışıklıkları tedavi etmek için invaziv olmayan ve kolay uygulanan bir yaklaşımdır.

Göz çevresindeki botoks kırışıklıkları düzeltebilir ancak gençleşmiş görünümü korumak için dört ila altı ay arasında tekrarlanması gerekir. Göz çevresindeki kaz ayakları denen kırışıklıklara uygulanan botoks aynı zamanda kaş ile göz arasındaki mesafeyi genişletir ve gözlere genç ve fresh bir görünüm verir.

Bu tedavi iyileşme sürecine neden olan “göz kapağı” ameliyatından kaçınmak isteyen hastalar için ideal bir seçenektir. Çünkü düşen göz kapaklarınıda bir miktar yukarı kaldırır. Özellikle erken dönem göz kapağı düşmesine karşıda bir tedavi seçeneği gibi bakılabilir.

Botox, kasların kasılmasına neden olan sinir uçlarını bloke ederek çalışır ve ince mimik kaslarının kasılmasını durdurur ve “dinamik” kırışıklıkların görünümünü en aza indirir. Kozmetik cerrahide, çoğunlukla yüzün üst üçte birlik kısmına ve özellikle kaş, kaz ayağı ve yatay alın kırışıklıkları arasındaki çizgilere enjekte edilir. Bu bölgeler de direkt olarak göz çevresini işaret eder.

Göz çevresi botoksu özellikle kaz ayaklarının görünümünü ve alın ortası çizgilerini yumuşatmak, asimetrik göz kapakları veya kaşları düzeltmek için kullanılır. Bununla birlikte, sarkık göz kapakları ve diğer istenmeyen yan etkilerden kaçınmak için uzman doktor tarafından yapılması önemlidir.

Botoks ile her türlü kırışıklığın azalmadığını unutmamak önemlidir. Örneğin, kozmetik sorunları güneş hasarından kaynaklanan ince çizgiler ve yumuşak doku atrofisi “büzülme” nedeniyle derin kırışıklıklar olan hastalar botoks tedavisinden hiç veya çok az iyileşme elde edecektir. En önemlisi kırışıklıklar derinleşmeden göz çevresi botoksunun düzenli uygulanması gençlik görünümünü uzun süre korumayı sağlar.

Yumuşak doku atrofisinin neden olduğu derin kırışıklıklarda, kozmetik cerrahi uzmanlarının önerdiği gibi, dermal dolgu enjeksiyonu veya yağ transferi en iyi seçenek olmaya devam ediyor çünkü yüzdeki hacim kaybının yerini alabiliyor.

Bazı Botox uygulayacıları, bölgedeki kasların günlük işlevler için gerekli olduğunu ve zayıflatılmaması gerektiğini düşündükleri için yüzün alt yarısına botoks uygulamaktan tamamen kaçınırlar ve alın dışındaki bölgede en sık göz çevresini tedavi etmek için kullanılabilir.

Göz Çevresi Botox Tedavisi Nedir?

Göz çevresi botoks tedavisi, gülme, kaş çatma gibi mimiklerin neden olduğu kırışıklıkların ve ince çizgilerin giderilmesi ve doğal olarak genç bir görünüm elde edilmesi için güvenli ve etkili bir yöntemdir. Botoks veya dysport ile yapılabilir. Göz çevresinde belirlenen bölgeye küçük miktarlarda botoks enjeksiyonu yapılır.

Uygulama sonrası 1 hafta sonra yapılan kontrolde eksik bölgeler tamamlanır. Göz çevresi botox bir ila on gün arasında sonuç verebilen hızlı ve minimal invaziv bir prosedür kullanıyoruz. Botoks tedavisinin sonuçları ilk tedavide 6 ay, sonraki tekrarlayan işlemlerde ise 6-9 ay arasında gözlenebilmektedir.

Göz Çevresi Botoks Özellikleri ve Faydaları

Ciltteki kırışıklıkları ve çizgileri azaltarak gençliğin güzelliğini geri getirir.

  • İnce çizgilerin ve derin kırışıklıkların başlamasını önler.
  • Son derece kontrollü tedavi, gülümseme ve kaş çatma gibi doğal yüz ifadelerinin korunmasını sağlar.
  • Prosedürün non-invaziv yapısı, herhangi bir iyileşme süresi gerektirmez. Tedaviden hemen sonra normal günlük aktiviteler yapılabilir.
  • Doğal olarak etkisi kendiliğinden azalacak, kalıcı olmayan prosedürdür.
  • Aşırı terlemeyi azaltma ve migren semptomlarını hafifletme gibi ek faydalar da sağlar.

Cilt sıkılaştırma ve lazer işlemleri gibi işlemlerle, ister tek başına ister kombine olarak kullanılsın, göz çevresi botoksu daha taze, daha genç bir görünüm sağlayabilir. Cildiniz için en iyi işlemin hangisi olduğunu öğrenmek için kliniğimizde bir takip randevusu alabilirsiniz. Sizinle oturup tedavinizden beklediğiniz sonuçları tartışabiliriz.

Botoks İle Kaşlarda Değişiklik Yapılabilir?

Botoksun yüz bölgesi mimik çizgileri dışında kaş ve çevresine de etkileri vardır. Kaşların düşük olması kişiyi daha yaşlı, bazen de daha öfkeli gösterir. Burada botoks ile kaşları aşağı çeken kaslar bloke edilerek kaşlar köşelerden biraz yukarı kalkar ve daha etkileyici bir hal alır. Botox kaş kaldırma ameliyatının alternatifi olmayıp diğer botoks uygulamaları ile kombine edilerek yapılabilir. Botoks kaş kaldırma işlemi oldukça doğal bir şekilde yapılabilmektedir.

Göz Çevresi Botoks Tedavisi neleri içerir?

Botoks kliniğimizde prosedürlerimiz için FDA onaylı maddeler kullanıyoruz. Botoks, sertifikalı doktorumuz tarafından ince bir iğne ile enjeksiyon yoluyla hedef bölgeye uygulanır. Tüm prosedür, minimum rahatsızlık ile sadece 15 dakika sürer. İşlemin çabukluğu ve basitliği sayesinde anestezi uygulanmasına gerek duyulmaz, bu da tedaviden hemen sonra günlük rutininize devam edebileceğiniz anlamına gelir.

Botos kırışıklık karşıtı enjeksiyonlar, kırışıklıklar ve ince çizgilerle mücadele söz konusu olduğunda en iyi tedavilerden biri olarak kabul edilir. Bununla birlikte, iğnelerden korkmanız durumunda başka alternatif tedaviler de vardır veya cerrahi olmayan farklı bir tedaviyi düşünmek isteyebilirsiniz.

Göz Çevresi Botoks Fiyatları

Göz çevresi botoks fiyatları yapılan botoks dozuna, kullanılan botox miktarına göre değişir. Ayrıca botox fiyatlarını belirleyen bir diğer faktörde doktorun tecrübesidir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak göz çevresi botoks fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir