Göz çevresini ameliyatsız gençleştirmek mümkün mü?

1.14K görüntülenmeGöz Kapağı Estetiği
0
1 Yorum

İyi günler hocam, benim göz kapaklarımda düşüklük var ama ameliyat olmaktan korkuyorum. Ameliyat olmadan göz çevresini gençleştirmek mümkün mü? Bilgi verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Ultera FDA onaylı bir cihazdır. Bu cihazı özellikle göz alanını açmak için kullanıyoruz. Biliyorsunuz özellikle göz kapağı üzerine biriken düşük kaşlar vardır. Bu köşe kaldırmak için kaşın dış hattına uygulama yapıyoruz. Ultera uygulaması özel ve güçlü bir uygulamadır. Bu uygulamayı yılda bir defa yapabilirsiniz. Tharmage uygulaması yine göz kapağı ameliyatı düşünmeyen hastalarıma önerdiğim kendi başlığı olan bir uygulamadır. Bunlar farklı uygulamalar, farklı teknolojiler ama hepsi FDA onaylı ve güçlü cihazlardır. Eğer siz 15 yıl etkili bir yöntem isterseniz burada olay cerrahiye döner. O zaman bu göz kapağındaki sarkıklıklar, göz hattının aşağıya bakan ve üzgün gösteren durumlarda cerrahi ameliyat yapmak gerekiyor mutlaka. Dış kantüsü belki yerinden ayırıp yukarıya asmak gerekiyor. Bunlar daha büyük ameliyatlar ama daha kalıcı sonuçlar elde ediyoruz. Alt ve üst göz kapağında özellikle altta çukurlaşma ve torbalaşmalar varsa mutlaka cerrahi ameliyat yapmak gerekiyor. Alt göz kapağında kirpiklerin hemen altından üst göz kapağında ise kıvrım yerinden bir kesi yaparak bu bölgedeki hem fazla cildi alıyoruz hem de özellikle alt göz kapağındaki yağ dokusunu yeniden şekillendiriyoruz.Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, göz çevresini ameliyatsız gençleştirmek mümkün mü acaba? Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, göz çevresi ameliyatsız yöntemler ile de tedavi edilebilir. Göz çevrenizde gelişen sorunlar tedavi yöntemlerini de etkiler. Mesela göz çevrenizde kırışıklık var ise bunun en etkili ameliyatsız çözümü botoks uygulamasıdır. Kırışıklık değil de göz altı halkaları ve morlukları problemi yaşıyorsanız göz altı ışık dolgusu yönteminden yararlanıyoruz. Dediğim gibi, göz çevrenizdeki mevcut soruna bağlı olarak ameliyatsız yöntem değişir. Sizin sorununuzu bilmeden bu soruyu yanıtlamam pek mümkün değil. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, 50 yaşındayım. Göz çevremde kırışıklıklar oldu son birkaç yıldır. Artık kırışık kremleri ile önüne geçemiyorum. Göz çevresini ameliyatsız gençleştirmek mümkün mü? Yardımcı olabilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet ameliyat etmeden medikal uygulamalar ile de göz çevresini gençleştirmeye yönelik işlemler gerçekleştirmekteyiz. Örneğin göz kenarlarındaki kırışıklıklar için botoks yapıyoruz. Göz altı morluklarını gidermede ise göz altı ışık dolgusundan faydalanıyoruz. Bu tip kombine işlemlerle hem kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırıyoruz hem de göz etrafındaki yorgun ifadenin yok olmasını sağlıyoruz. Uygun bir zamanda kliniğimize gelebilirseniz mevcut durumunuzu bir muayene edelim ve göz çevresi için ihtiyacınızı belirleyelim. Bu doğrultuda planınızı oluşturalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhabalar Leyla Hanım, göz altlarımdaki morluklar ve halkalanmalar bir hayli çoğaldı. Aynaya bakınca kendimi hiç güzel hissetmiyor, bu deformiteler belli olmasın diye bol bol fondöten sürüyorum. Bu da cildime zarar veriyor. Aynı zamanda kırışıklıklarım da çoğaldı. Acaba göz çevresini ameliyatsız gençleştirmek mümkün mü? Öneriniz nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, elbette göz çevresini ameliyatsız bir şekilde tedavi etmek mümkün. Göz çevrenizdeki sorunlara bağlı olarak tedavi yöntemleri değişiyor. Örneğin kırışıklıklar için en sık uyguladığımız ve oldukça etkili bir yöntem olan botoksu öneriyorum. Botoks ile kırışıklığa neden olan kasların hareketini zayıflatıyoruz ve böylece daha genç ve dinamik bir yüz görünümü elde ediyoruz. Göz altı halkaları ve morlukları için de göz altı ışık dolgusu uygulamasını yapıyoruz. Hyaluronik asit etken maddesi ile uygulanan göz altı ışık dolgusu sonrası daha parlak, ışıltılı ve genç bir göz altı çevresi görünümü vaat ediyoruz.

0

Leyla Hanım merhaba, benim göz kenarlarımda çizgiler ve göz altlarımda morluklar var. Bu yüzden olduğumdan daha yaşlı göründüğümü hissediyorum. Göz çevresini ameliyatsız gençleştirmek mümkün mü? Ne yapmam gerekir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet bazı özel medikal uygulamalar ile göz çevresini gençleştirmek için çeşitli uygulamalar yapıyoruz. Göz kenarlarındaki çizgileri ortadan kaldırmak üzere en sık kullandığım uygulama botoks. Bu konuda oldukça etkileyici sonuçları var. Kırışmaya sebep olan kasların hareketini kısıtlıyor ve işlem yapılan bölge de çok daha genç, dinamik ve canlı bir görünüm sağlıyor. Göz altı morlukları için de göz altı ışık dolgusu oldukça faydalı. Kullandığımız dolgu maddesi gözün çevresine uygun olacak şekilde özel olarak üretiliyor. Bu sayede göz çevresinde çok daha aydınlık bir görünüm sağlanmış oluyor. Bu şekilde kombine işlemler ile göz çevrenizi ameliyatsız olarak gençleştirebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, göz çevrem genel olarak biraz sorunluydu. Yaşlanmanın etkisiyle bu sorunlarım biraz daha arttı, göz çevremdeki kırışıklıklar derinleşti, gözaltımdaki morluk ve torbalanma sorunu da arttı. Göz çevremdeki bu problemler beni hem yorgun hem de çok yaşlı gösteriyor. Göz çevresindeki bu sorunlardan kurtulmak ve ameliyatsız bir şekilde göz çevresini gençleştirmek mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz çevresinde kişiyi daha yaşlı ve yorgun gösteren sorunlardan kurtulmak için kullanılan ameliyatsız teknikler elbette var. Göz çevresindeki kırışıklıklar için botox kullanılabilir ama siz kırışıklıklarınız derinleştiğini belirtmişsiniz. Genellikle derin kırışıklıklar için dolgu uygulamasından faydalanıyoruz, normal dolgulardan farklı olan hyaluronik asit bazlı dolgu maddesi göz çevresinde oluşan kırışıklıklar dışında gözaltında oluşan morluk ve torbalanmalar için de kullanılanılabilir. Göz çevrenizde oluşan tüm sorunlara tek seferde cevap verebilecek olan bu dolgu maddesi diğer dolgu maddelerinden farklıdır. Hyaluronik asit bazlı bu dolgu maddesi protein, vitamin vb. açısından oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Bu dolgu göz çevresine uygulandığında içeriğindeki vitamin, mineral vb. sayesinde cildin onarılmasını sağlar ve göz çevresinin gençleşmesine yardımcı olur.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı