Göz çevresini ameliyatsız gençleştirmek mümkün mü?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam, benim göz kapaklarımda düşüklük var ama ameliyat olmaktan korkuyorum. Ameliyat olmadan göz çevresini gençleştirmek mümkün mü? Bilgi verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Ultera FDA onaylı bir cihazdır. Bu cihazı özellikle göz alanını açmak için kullanıyoruz. Biliyorsunuz özellikle göz kapağı üzerine biriken düşük kaşlar vardır. Bu köşe kaldırmak için kaşın dış hattına uygulama yapıyoruz. Ultera uygulaması özel ve güçlü bir uygulamadır. Bu uygulamayı yılda bir defa yapabilirsiniz. Tharmage uygulaması yine göz kapağı ameliyatı düşünmeyen hastalarıma önerdiğim kendi başlığı olan bir uygulamadır. Bunlar farklı uygulamalar, farklı teknolojiler ama hepsi FDA onaylı ve güçlü cihazlardır. Eğer siz 15 yıl etkili bir yöntem isterseniz burada olay cerrahiye döner. O zaman bu göz kapağındaki sarkıklıklar, göz hattının aşağıya bakan ve üzgün gösteren durumlarda cerrahi ameliyat yapmak gerekiyor mutlaka. Dış kantüsü belki yerinden ayırıp yukarıya asmak gerekiyor. Bunlar daha büyük ameliyatlar ama daha kalıcı sonuçlar elde ediyoruz. Alt ve üst göz kapağında özellikle altta çukurlaşma ve torbalaşmalar varsa mutlaka cerrahi ameliyat yapmak gerekiyor. Alt göz kapağında kirpiklerin hemen altından üst göz kapağında ise kıvrım yerinden bir kesi yaparak bu bölgedeki hem fazla cildi alıyoruz hem de özellikle alt göz kapağındaki yağ dokusunu yeniden şekillendiriyoruz.Sevgiler.

blank

Merhabalar. Göz çevremde çöküklük, morluk ve ince çizgilerim var. Ameliyat olmak istemiyorum. Göz çevresini ameliyatsız gençleştirmek mümkün mü?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 17, 2020

Merhaba. Ameliyattan çekinen, ameliyat olmak istemeyen hastalarımız için en uygun yöntem dolgu uygulamalarıdır. Vücudumuzda hali hazırda bulana hyaluronik asit içeren dolgular vücudumuzla uyumludur. Bu dolgularla çökük kalmış bölgeleri doldurarak kaldırmak, göz altındaki morlukları gidermek mümkündür. Göz çevrenizdeki ince çizgilere botoks uygulaması da yapılabilir. Botoks ile ince çizgilerini giderebiliriz. Ayrıca nem dolguları bütün yüze uygulanabilir . Nem dolgusu çok ince bir yapıya sahip dolgu çeşididr. Daha çok cildi güzelleştirmek ve ince kırışıklıkları açmak için kullanılır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar