Botox®

Gummy Smile Botoks

gummy smile botoks

gummy smile botoks Gummy smile botoks yani diş eti gülüşü kadınlarda özgüven sorununa neden olur. Kendine güven duygusunun ilk anahtarı olan gülme eylemi, herkes için aynı mutluluğu yaratmaz. Kişinin gülme çizgisi, diş etinin üzerinde ise güldüğü zaman estetik olmayan diş etlerinin göründüğü bir görüntü meydana gelebilir.

Mükemmel bir gülüş için kusursuz dişlere ve kusursuz damak yapısına sahip olmak gerekir. Yüz yapısı ile uyumlu ve dengeli ağız yapısı kişilere daha samimi, güvenli gülüşler sağlar. Hayatınızın en keyifli anlarında doyasıya gülmek için gummy smile botoks yaptırabilirsiniz.

Gülüşü doğrudan etkileyen kasların normalin üzerindeki reaksiyonunu azaltmak için botulinum toksin kullanılır. İhtiyaca göre 2, 4 bazen de 5 ayrı noktaya uygulanan enjeksiyon ile 4-6 aya kadar etkili kusursuz gülüşe sahip olabilirsiniz.

Gummy smile botoks gülüşümü değiştirir mi?

Gülme çizgisinin yukarıda olması, kişinin diş etinin her güldüğünde görünmesi estetik bir görüntü oluşturmaz. Gülüş sırasında üst ve alt dudakların uyumu, bu uyumun içinde ön dişlerin yeri de çok önemlidir. Normal şartlarda, üst dudak üst çene ön kesici dişlerin 2/3ünü kapsamaktadır.

Üst dudakların altından 2-4 mm ön kesimi dişler görünür. Özellikle kadınlarda görülen bazı durumlarda ön kesicilerin uzun olması gülüş sırasında ön üst dişlerin daha görünür olmasına yol açar. Bu durumda gülüş sırasında üst kesiciler tamamen görünür olur hatta üst gingiva dene diş eti 1-2 mm da ortaya çıkar.

Üst dudaklar, bazı durumlarda gülme olmadan bile maxilla ön kesici dişleri ortaya çıkarır hatta diş etlerini de gösterir. Bu vakalara gummy smile denilir. Gummy smile tedavisi diş tedavileri ile beraber botoks uygulaması ile kombinlenebilir. Yani diş eti botoksu da denen bu uygulama üst dudaği bir miktar aşağı indirerek diş etlerinin görünmesini engeller. 

Gummy Smile tedavisi ile güvenli gülüşler

Gummy smile probleminden sorumlu olan kas levator labi süperior alaque nasi, levator labii superioris, depressor septi nasi, zigomatik majör ve zigomatik minor kasıdır. Botox işlemi, aktif hareketlerle birlikte üst dudak ve diş arasında kalan dişetinin görünen kısmına ve yönüne göre enjeksiyon uygulanacak kaslar belirlenir.

Botulinum toksin, tekrarlayan yüz hareketlerinden ve mimiklerden dolayı oluşan hat ve kırışıklıkların giderilmesinde etkili olan bakteriyel kökenli bir toksin tedavisidir. Bu uygulama tıpta ilk olarak şaşılık sorunu için kullanılmış ve bu uygulamada göz çevresindeki kırışıklara iyi geldiği keşfedilmiştir.

Botulinum toksin işlemi diş sıkma, gıcırdatma, temporo-mandibular eklem sorunları ve mimik kaslarının düzeltilmesi için kullanıldığı gibi gummy smile sorunu için de uygundur. Gummy smile botoks uygulaması için Botulinum toksin tip A olarak adlandırılan bir protein kullanılır.

Botox, Clostridium botulinum adı verilen bir bakteri tarafından üretilir. Botoks burada diş etlerine değil üst dudağa uygulanır ve gülüşü ve ağız kullanımını bozmayacak şekilde yapılması önemlidir.

Gummy Smile Botoks nasıl yapılır?

Gummy smile botoks uygulaması öncesinde lokal anestezik krem sürülerek kişinin rahat bir uygulama geçirilmesi amaçlanır. Daha sonra Nazolabial çizgi üzerinde uygun görülen kası gevşetecek noktalara botoks enjeksiyonları uygulanır. Botoks uygulaması 5-10 dakika sürer, hastalar işlem sonrası günlük hayatına devam edebilir.

Gummy smile botoks oldukça etkin bir uygulamadır, ancak bazen üst dudak ne kadar aşağı inse de diş etleri görünebilir. Bunun için gummy smile botoks öncesi doktorunuzdan görüş alabilirsiniz veya bir miktar kapanma az da olsa gülüşün kalitesini değiştirebilir. 

Gummy smile botox kalıcı mıdır?

Botox işleminin kalıcılığı 3-6 ay arasıdır. Etkinin devam etmesi için enjeksiyonlara devam etmeniz önerilir. Zamanla bu bölgedeki kaslar zayıflar ve botoks uygulama aralıkları açılır. 

Gummy Smile Botoks Fiyatı Nedir?

Gummy smile botoks fiyatları kullanılan botox dozuna göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca botoks fiyatlarını belirleyen bir diğer unsurda doktorun tecrübesidir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Gummy Smile Botoks fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir