Dolgu Uygulamaları

Jawline Dolgusu

jawline dolgusu

Jawline dolgusu, estetik trendleri arasında ilk sıralara hızlıca yükselmesinin nedeni, yüz hatlarını belirginleştirdiği ve çeneyi daha öne doğru taşıdığı için yüze genel olarak estetik bir görünüm kazandırmasıdır. Yüzünde cerrahi işlem olmadan çene hattını iyileştirmek, estetik görünüme kavuşmak ve altın orana sahip olmak isteyen hastalar tercihini kolay uygulanır olması nedeni ile Jawline dolgusundan yana kullanıyor.

Javline estetiğinde en çok kullanılan, Jawline yani çene ucu dolgusu Hyaluronik asit içerikli dolgular ile yapılır. Vücudumuzda doğal olarak bulunan Hyaluronik asit dolgusu, vücutta alerjik reaksiyona sebep olmaz. FDA onaylı Jawline dolgusu sayesinde siz de yüz hatlarınızı yeniden şekillendirilebilir ve çene hattınızın daha keskin, belirgin olmasını sağlayabilirsiniz.

Jawline dolgusu nedir?

Jawline dolgusu, çene ucundan kulağın önlerine doğru uzayan mandibular kemik hattına istenen bölgeleri belirginleştirmek ve yeniden şekillendirmek için yapılan dolgu işlemidir. Dolgu uygulamasında çene ucundan başlayarak kulaklara kadar olan çizginin belirginleştirilmesi amaçlanır. Jawline dolgusu, çene hattının daha belirgin olmasını ve çene kontürünün ortaya çıkmasını sağlar. Çene bölgesi, yüzün tamamını etkileyen önemli bir kısımdır.

Küçük çene yüzü olduğundan daha zayıf gösterirken, büyük çene ise yüze erkeksi bir ifade katar. Erkeke ve kadınlarda farklı şekillerde uygulanır. Erkeke jawline hattında çene mandibular kemiklerinin daha belirgin olması erkeksi bir görünüm oluşturduğundan erkekler tarafından bu görünüm aranır. Kadınlarda ise çenenin genişlemeden belirginleşmesi ve yüzün kalp şeklinde görünmesi aranan bir özelliktir.  Dolgu sayesinde çene ucundaki şekil bozukluğu giderilerek yüze V şekli kazandırılması amaçlanır.

Jawline dolgusunda uygulayan doktorun estetik ve yüze bütünsel bakış açısı, yüzün yeniden şekillendirilmesinde istenen etkinin yaratılması açısından önemlidir.

Jawline dolgusunun etkileri nelerdir?

 • Yüz, boyun ve gıdı arasında denge sağlanır
 • Yüze V şekli verilir
 • Keskin hatları olan çene görünümü yaratılır
 • Gıdı problemi gizlenir
 • Çene ucu daha belirgin olur
 • Yüzün oval görünümü ön plana çıkartılır
 • Çene bölgesindeki kırışıklık giderilir
 • Çene hattı yeniden şekillendirilir.
 • Küçük çene sorunu ortadan kalkar
 • Eğer hastanın çene ucu çok sivri ise, Jawline dolgusu ile çene daha yuvarlak gösterilir.

jawline dolgusu

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Jawline estetiği, Hyaluronik asit içerikli dolgularla yapılır. Yüz dolgularında kullanılan Hyaluronik asit su tutma özelliği nedeni ile yeterli hacim verme yeteneğinden dolayı en sık uygulanan  dolgu çeşitlerinden biridir. Öncelikle hastanın çene çevresine anestezik etkili krem uygulanır. Çene ucuna, çene yanlarına daha doğrusu hastanın ihtiyacı olan noktalarına javline dolgusu enjekte edilir.

Jawline dolgusu yapıldıktan sonra uygulama bölgesinde şişlik ve sertlik hissedilmesi ve hatta dolgunun ele gelmesi normaldir. En geç 2 hafta içinde bu etkiler geçecek ve dolgunun çenenizle uyum içinde olduğunu göreceksiniz. 2.haftadan itibaren dolgu yumuşar ve doğal çene dokunuz gibi hissetmeye başlarsınız.

Jawline Dolgusu Kalıcı mı?

Dolgu uygulamaları kalıcı değildir. Çene dolgusunun ne kadar kalıcı olduğu, kullanılan dolgu malzemesinin kalitesine ve markasına göre farklılık gösterir. Quartz Poliklinik’te kullanılan Hyaluronik asit dolgusunun kalıcılığı 12 ay ila 18 ay arasında değişkenlik gösterir. İlk defa dolgu yaptıranların dolgusu daha hızlı erirken, ikinci dolgu uygulamasından sonra dolgunun kalıcılığı da artacaktır.

Javline Dolgusu Çift Çene Görünümünü Düzeltir mi?

Çene dolgusu verdiği hacim ile yüzle boyun arasında özellikle kaybolmuş keskin hattın yeniden kazandırılmasında ve kavline şekillendirmede kullanılır. Eğer çift çene görünümü çok ileri boyutta değilse, jawline dolgusu ile hat belirginleşince çift çene görünümü hatta gıdı görünümü kaybolur. Ancak sarkma ve çift çene görünümü ileri boyutta ise istenen etkiyi vermeyebilir.

Jawline Dolgusu Hakkında

Amaç Çene hattının şekillendirilmesi
Operasyon Süresi 15-30 dakika
İyileşme Süresi 1 Gün
Anestezi Lokal Anestezi Uygulanır.
Kalıcılık Süresi 12 – 18 ay
Kimler Yaptırabilir? 18 yaşını geçmiş ve sağlık problemi olmayan herkes yaptırabilir.
Ağrılı mı? Ağrısızdır.
Operasyon Riskli Midir? Herhangi bir riski bulunmamaktadır.
Sonuçlar Hemen görülür.
İz Kalır Mı? İz Kalmaz.

Jawline Dolgusunda Hangi Dolgu Kullanılır?

Jawline hattını belirginleştirmek için hangi dolgunun kullanılacağı ve içeriklerinin etkinliği uygulama yapılmadan önce doktorunuzla konuşarak şekillendirmek daha doğru olacaktır.

Hyalüronik Asit İçerikli Dolgular:

Vücutta doğal olarak bulunan hyalüronik asit su tutma ve hacim verme nedeni ile dolgu maddelerinde en sık kullanılan maddedir. Aynı zamanda ciltte kolajen üretimini arttırması, cildi  canlandırması nedeni ile tercih edilir. Alerji yapma özelliği yok denecek kadar azdır. Belirli bir süre enjekte edildiği yerde su tutarak ve hacim vererek kalıcılığını korur. ancak belirli bir süre sonra vücut tarafından emilerek kaybolur. Bu nedenle kalıcılık süresi enjekte edildiği bölgeye göre değimekle beraber12-18 ay arasında değişkenlik gösterir. Ancak bazen kişilerde metabolizma hızına göre bu süre daha da kısa olabilir.

Kalsiyum hidroksiapatit içerikli dolgular:

Kalsiyum Hidroksiapatit de zaten vücudumuzda kemiklerde doğal olarak bulunan bir maddedir. Kalsiyum içerikli dolgular hyalüronik asit içerikli dolgulara göre daha uzun süre kalıcıdır ve etki süreleri daha uzundur. Ayrıca javline hacmini ve şeklini sağlarken, kolajen üretimini uyararak cildin yenilenmesini sağlar.

Polilaktik asit içerikli dolgular

Uygulama tarzı ve madde etkinliği diğer dolgulardan biraz daha farklıdır. Enjeksiyondan sonra etkisi 2 hafta sonra ortaya çıkar ve kalıcılığı 2 sene kadar sürebilir. Ancak uygulama şekli biraz daha farklıdır.

Jawline Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jawline dolgusu sonrası bir miktar ödem olması normaldir. Bu 1-3 gün içerisinde geçecektir. Eğer uygulama sırasında küçük bir kılcal damar zedelenirse morarma görülebilir. Oluşan morluk bir hafta içinde geçecektir. Enjeksiyon sonrası yüzünüze güneş koruyucu sürülecektir ve ilk gün bu bölgeyi enfeksiyon ve leke oluşumu açısından korumanız istenir. Yaklaşık bir hafta boyunca dolgular uygulanan alanda hissedilebilir. Ancak bu his daha sonra dolguların dokuların arasına yerleşmesi ile hissedilmez olur. Doktorunuz bu süreçte size bu bölgeye masaj yapmanızı önerebilir.

Jawline Dolgusu Fiyatları Nelerdir?

Jawline dolgusu, kullanılan dolgu markası, miktarı ve uygulayan doktora göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak javline dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Jawline Dolgusu Soru ve Cevapları

Jawline Dolgusu” İçin 220 Soru Soruldu

 1. ED dedi ki:

  fiyat bilgisi alabilir miyim?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, jawline dolgu fiyatları, ihtiyacınız olacak dolgu miktarına göre değişkenlik gösterebilir. Size bu konuda mail ilettik. Bize fotoğraflarınızı iletebilirseniz daha net bir bilgi verebiliriz.

 2. harun dedi ki:

  fiyat bilgisi alabilir miyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, jawline dolgu fiyatlandırması yapılacak dolgu miktarına ve markasına göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle bize 05442684433 ten ulaşabilirsiniz. Ayrıca size maillede dönüş yaptık.

 3. Rabia dedi ki:

  Fiyat öğrenebilir miyim ?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 4. nazan_f dedi ki:

  fiyat bilgisi alabilir miyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 5. Jale dedi ki:

  Merhaba fiyat öğrenebilir miyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 6. Serap dedi ki:

  Merhaba
  Fiyat bilgisi rica edebilir miyim?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 7. Gase dedi ki:

  Merhaba fiyat alabilir miyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 8. Kaan dedi ki:

  Merhaba, fiyat nedir ?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 9. Dilay dedi ki:

  Merhabalar fiyat alabilir miyim 🙂

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 10. D T dedi ki:

  Fiyat bilgisi alabilir miyim lutfen?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir