Brezilya Poposu (BBL), Vücut Şekillendirme

Kalça (Popo) Küçültme

popo küçültme

Kilo vermesi en zor olan yerlerden biri de kalçadır. Aldığı kilosu kalçasında toplanan kişiler, büyük basenleriyle mutsuz olabiliyor. Kıyafet bulmakta zorlanan, yürüme ve spor aktivitelerinde zorlanan kişiler popo küçültme estetiği ile daha fit ve dinamik popo görünümüne kavuşabilir. Büyük kalça bütün vücut simetrisini bozulmasının nedenlerinden biridir. Sık kilo alıp veren kişilerde popo sarkması da görülür. Bu gibi durumlarda kalça küçültme ameliyatı, kalça dikleştirme ile kombine edilmelidir. Kalça küçültme operasyonları genellikle liposuction ile yapılır. Yağ alma yöntemiyle yapılan bu uygulamada kişinin kalçasındaki fazla yağ çekilerek daha küçük popoya sahip olması hedeflenir.

Kalça Küçültme Estetiği Kimlere Uygundur?

Popo küçültme ameliyatları şekilsiz ve estetik olmayan kalçalar için uygundur. Popo görünümünden mutlu olmayan, vücut simetrisini bozan kişiler, kalça küçültme operasyonu ile mutlu olabilir.

Büyük kalça sorunu genetik, yapısal veya kilo nedenli olabilir. Kalça küçültme operasyonundan önce kalçanızda ki yağlanmanın sebebi araştırılarak size en uygun olan ameliyat planı çizilir. Yoğun kilodan dolayı formunu kaybetmiş olan kalçalar için alternatif estetik operasyonları da önerilir. Kalçayı küçültmek için yapılan ameliyatında önemli olan kişinin vücuduna uygun bir popo görüntüsü ortaya çıkarmaktır. Sağlık durumunuz incelendikten sonra vücudunuza ve kilonuza en uygun olan popo görünümü planlanır.

Popo küçültme estetiği nasıl yapılır?

Kalça küçültme ameliyatı genel anestezi altında liposuction uygulaması ile yapılır. Poponun oturma bölgesinin dışındaki bir alandan küçük kanüller yardımıyla deri altındaki yağ dokusu vaser liposuction yöntemi kullanılarak dışarı çekilir.  Kalçaları küçültmek için alınacak yağ dokusunun miktarı kişinin kilosuna ve vücuduna bağlıdır. Popo küçültme uygulamasında belirgin bir iz kalmaz. Eğer yağ dokusu alındıktan sonra kişinin poposunda sarkma veya form bozukluğu görülürse popo dikleştirme ameliyatı ve yağ enjeksiyonu ile dikleştirme de yapılabilir.

Kalça küçültme sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Popo küçültme ameliyatı sonrasında hastanede bir gün kalmanız önerilir. Ameliyattan sonra 3-4 hafta boyunca özel bir korse giyilir. Korse poponuzda oluşacak ödem ve şişliği azaltmaya yardımcı olur ve operasyon sonrası iyileşme zamanını hızlandırır. Popoyu küçültme operasyonu sonrası birkaç gün hareket etmekte zorlanabilirsiniz, bu normaldir. İlk iki hafta yürüyüş dışında bir spor önerilmez. İkinci haftadan sonra yavaş yavaş spor aktivitelerine başlayabilirsiniz. Kalçayı küçültme ameliyatı sonrasında ilk günlerde oturmada zorlanabilirsiniz fakat, ameliyat oturma bölgesine yapılmadığı için sonraki günlerde oturup kalkmakta sıkıntı olmayacaktır.

Kalça küçültme fiyatları nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak popo küçültme fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Kalça (Popo) Küçültme” İçin 84 Soru Soruldu

  1. ebrar dedi ki:

    Merhaba boyum 1.60 kilom 70 kalça ve alt göbek için fiyat alabilir miyim ?

    1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

      Merhaba, göbek ve kalça küçültme istiyorsanız liposuction yapılabilir. Ancak öncelikle sizi görmem ve beklentinizi öğrenmem daha doğru olacaktır. Bunula ilgili klinikle iletişime geçerseniz fiyat ve bilgi vereceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.