Merhaba, gençlik yıllarımda ortaya çıkan kalça bölgemdeki çatlaklar, özellikle mayo giydiğim zaman kalçamın iki tarafından görülüyor ve ben bu durumdan rahatsızlık duyuyorum. Kalça bölgemdeki çatlaklar nasıl geçer? Tedavi nasıl olmaktadır?

Merhaba, çatlaklar cildin incelerek elastik yapıdaki liflerin deformasyonu sonucunda ortaya çıkarlar. Gençlik ve ergenlik yıllarındaki glukokordikoid hormonunun sebep olduğu değişiklikler sonucunda ortaya çıkan ve yıllar boyu kişinin taşımak zorunda olduğu çatlak izlerinden Fraxel Lazer ile kurtulmak mümkündür. Çatlakların en fazla oluşma yerleri olan kalça, karın bölgesi, bel bölgesi, göğüsler ve diz kapağı arkasında deri gerilmesine bağlı olarak çatlak oluşabilmektedir. Çatlaklar ilk görülmeye başladığı zaman pembe ya da kırmızı renktedir. Bu renk daha sonra cilt rengine bağlı olarak beyaz ya da gri renge dönmektedir.

Çatlak tedavisinde olumlu sonuç alınan Fraksiyonel Lazer uygulaması çatlakların görünümünü azaltmakta etkili bir yöntemdir. Bu uygulamanın yanı sıra mezoterapi yöntemi, PRP, dermaroller ve lazer tedavileriyle beraber cildin yenilenmesine yardımcı kremlerin de kullanılması cilt çatlaklarının geçmesinde yararlı olmaktadır. Fraxel lazerde iki çeşit bulunmaktadır. Cildi soyarak tedavi eden ve cildi soymadan tedavi eden bu iki farklı uygulamada hasta için hangi cihazın uygun olduğunu hekim karar vermelidir.

Fraxel lazer ısı etkisiyle cilt yapısında bulunan kolajenleri sıklaştırır ve böylelikle gözle görülür şekilde çatlaklar sıkılaşır ve azalır. Cildin üst katmanını soyarak cilt yenilemesi yapan Fraxel lazer 2940 nm dalga boyutlu, 2970 nm dalga boyutlu erbium lazerler ve 10600 nm dalga boyuna sahip karbondioksit lazerlerdir. Soymadan cilt yenileyen Fraksiyonel Lazer cihazı 1550 nm, 1540 nm ve 1440 nm dalga boyutlarındadır ve cildin üst katmanında değişiklik yapmadan cildin alt kısmına odaklanmaktadır. Böylelikle deri yüzeyinde yumuşak ve pürüzsüz bir sonuç ortaya çıkmaktadır. Fraxel lazer ile seans seans tedavi olunmalıdır. Ortalama 3 ile 5 seans aralığında Fraxel Lazer yaptırılmalıdır. Seanslar ayda bir yapılmalı, cilt hasara uğratılmamalıdır. İki seans aralığında cilde iyi gelen ve rahatlamasına yardımcı A, C ve E vitaminlerinden oluşan kremlerin kullanılabilmektedir.

Kalçamda yoğun derecede çatlak var. Lazer uygulamasının faydası olur mu? Kalçadaki çatlaklar nasıl geçer?

Merhaba, kalça bölgesinde çatlak görünümü sıklıkla görülen ve tedavi uyguladığımız bir sorundur. Vücuttaki çatlaklar için Fraksiyonel Lazer tedavisiyle çözüm sağlamaktayız. Fraksiyonel Lazer 20-25 dakika civarında süren deri altı ve üstünü onarmayı hedefleyen bir işlemdir. Deri altına yapılan kolajen uyarımı sayesinde gergin ve pürüzsüz bir cilt görünümü de yakalanır.

Fraxel Lazer uygulamasının ne derece fayda sağlayacağını belirlemek için öncelikle çatlak bölgenin incelenerek çatlak derecesi tespit edilmelidir. Çatlak oluşumu ilk zamanlar kırmızı renkte oluşur. Bu dönemde uygulanan lazer tedavisi %100 işlevsel olmaktadır. Çatlaklar zamanla beyaz renge döner ve çizgiler derinleşir. Böyle bir aşamada lazer tedavisi %100 başarı sağlamamaktadır. Fraksiyonel Lazer tedavisinin yanı sıra mezoterapi ya da krem uygulaması gibi kombine işlemler gerekebilir.

Doktor Hanım merhaba, kalçadaki çatlaklar nasıl geçer, tedavisi nasıl olur? Bana bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Merhaba, çatlak tedavisinde benim önerdiğim ve etkilerini de olumlu olarak aldığım Fraxel Dual lazer tedavisi uygulanabilir. Yalnız bu tedavide sonuçları alabilmek için ortalama 4-6 seans işlem uygulanması gerekir. Tabii burada önemli bir faktör de çatlaklarınızın ne aşamada olduğu. Başlangıç aşamasındaki çatlakların tedavisi daha kolaydır ancak rengi beyaza yakın ve uzun süre önce oluşmuş çatlakların tedavisi daha zor olabilir. Daha ayrıntılı bilgiyi sizi muayene ettikten sonra vermem sağlıklı olacaktır. Uygun olduğunuz bir zamanda kliniğimize gelebilirseniz durumunuzu daha detaylı olarak inceleyelim ve tedavi planınızı yapalım. Sevgiler…

Sevgili hocam selamlar, doğum yaptıktan sonra kalçamdaki çatlaklarda olağanüstü bir artış meydana geldi. Kendimi bu şekilde beğenmiyorum. Acaba kalçadaki çatlaklar nasıl geçer? Tavsiyeleriniz nedir?

Merhaba, doğum sonrası çatlak izi artışı sık karşılaştığımız normal bir durum. Çatlak izi tedavisinde uygulanan en etkili yöntem ise Fraxel Dual lazer tedavisidir. Fakat çatlak tedavisinde başlamadan önce emzirme döneminin bitmiş olması gerekir. Eğer böyle bir kararınız var ise öncesinde kliniğimize gelerek muayene olmalısınız. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hocam merhaba, ben kilolu bir kadın değilim. 36 yaşındayım. Ancak son zamanlarda kalçamda çatlak görüntüsü oluştu. Kalçadaki çatlaklar nasıl geçer? Benim için öneriniz ne olur? Kolay gelsin.

Merhaba, çatlak tedavisinde en önemli faktör tedaviye çatlak oluşumundan sonraki en erken süreçte başlamaktır. Çünkü çatlak oluşumundan sonra ne kadar uzun süre geçerse tedavi de o kadar zorlaşır. Tedavi yöntemi için öncelikle sizi muayene etmem ve hem çatlaklarınızın oluşum sürecine hem de yoğunluğuna bakmalıyım. Daha sonra genellikle benim önerdiğim yöntem Fraxel Dual lazer tedavisi oluyor. Ciltte kolajen üretimini tetikleyerek cildin kendini yenilemesini sağlayan bu ileri teknoloji uygulama çoğu hastamda memnun edici sonuçlar verdi. Vakit kaybetmeden muayene için gelmenizi ve tedavi yolumuzu çizmeyi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba hocam, özellikle doğumdan sonra kalçamdaki çatlaklar çoğaldı. Estetik olarak hiç hoşlanmadığım bu görüntüden kurtulmak istiyorum. Kalçadaki çatlaklar nasıl geçer?

Merhaba, doğumdan sonra kadınların vücudundaki çeşitli bölgelerde çatlak oluşumu gözlenir. Kalçalar da bu bölgelerden biridir. Öncelikle çatlak tedavisine yönelik uygulanan en etkili yöntem Fraxel dual lazer tedavisidir. Ancak bu tedaviden faydalanabilmeniz için emzirme dönemini tamamlamış olmalısınız. Bu lazer teknolojisi ile kolajen üretimi desteklenerek cildinizin yenilenmesi sağlanır. Yine de en etkili tedaviyi belirlemek için sizi muayene etmem gerekiyor.

Leyla Hanım merhaba, geçen yıl doğum yaptım. Kalçamda özellikle doğum kilolarından sonra çatlar oldu. Kalçadaki çatlaklar nasıl geçer? Tedavi olabilir miyim? Teşekkürler.

Merhaba, hamilelik sonrasında çatlak oluşumu birçok kadının ortak şikayetidir. Çok sayıda hastam ile doğum sonrasında çatlak tedavisi yaptık ve memnun edici sonuçlar aldık. Çatlak tedavisinde bizim için en önemli kriter zaman. Çatlaklara oluşumundan sonra ne kadar erken müdahale edersek o kadar olumlu sonuçlar alabiliriz.

Çatlaklar ilk ortaya çıktığında mora yakın bir renge sahiptir ve zamanla beyaza döner. Çatlakların rengi ne kadar açıksa tedavisi o kadar zordur. Benim çatlak tedavisinde sıklıkla uyguladığım Fraxel Dual oldukça etkili bir yöntem. Fraxel Dual lazer ile ciltteki kolajen üretimini tetikleyerek cildin kendini yenilemesini sağlıyoruz. Ortalama 4-5 seans uygulama gerektiren bu yöntem %70 olumlu sonuçlar veriyor. Ancak tabi ki en etkili tedavi yöntemini sizi muayene edip gerekli analizleri yapmam neticesinde söyleyebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba hocam, vücudumda çatlak izleri var ama kalçamdakiler bikini giydiğimde çok dikkat çekiyor. Genç bir kadın olduğum için bu durumdan çok rahatsız oluyorum. Kalçamdaki çatlak izlerini nasıl geçirebilirim, çatlak izlerini yok etmek için neler yapmak gerekir?

Merhaba, ciltte oluşan çatlak izlerinin temel nedeni kolajen üretiminin azalması bağlı olarak cildin kendini yenileyememesidir. Bu nedenle çatlak izlerini yok etmek için kolajen üretimini artıracak bir estetik uygulamadan yardım almak gerekir. Kolajen üretimini tetikleyerek cildin sıkılaşmasını ve çatlak izlerinin azalmasını sağlayan en iyi yöntemlerden biri Fraksiyonel lazer teknolojisi kullanan Fraxel Dual’dir.

Fraxel Dual lazer ışınları sayesinde cilt altındaki zarar görmüş dokuların onarılmasını sağlamak için kolajen üretimini artırır. Kalça çatlaklarının geçmesi için de lazer teknolojisinden faydalanmak gerekir. Kalçaya uygulanan lazer tedavisinde lazer ışınları sayesinde cildin kendini yenilemesi sağlanır ve çatlak izlerinin görünümü azaltılır.

Merhaba leyla hanım, kalçamda beyaz renkli çatlaklar var, sanırım ani bir şekilde kilo verdiğim dönemde oluştu. Kalçadaki çatlaklar nasıl geçer, bu konuda neler yapabiliriz? Fraksiyonel lazerle çatlak tedavisi yapıldığını duydum, nedir bu lazerle çatlak tedavisi anlatır mısınız?

Merhaba, genellikle ergenlik döneminden ya da hamilelik sürecinden sonra birçok kadının vücudunda çatlaklar oluşur ya da çok sık kilo alıp veren kişilerin vücudunda çatlak oluşur. Birçok kadını rahatsız eden bu vücut çatlakları üstün teknolojiye sahip bazı lazer cihazlarıyla tedavi edilmektedir. Ancak şu ana kadar kullanılan hiçbir yöntem vücuttaki çatlakları tam anlamıyla yok edemiyor ama gözle görülür bir biçimde vücuttaki çatlakları yok ediyor. Bizim bu konuda kullandığımız yöntem Fraxel Dual teknolojisidir yani sizin de merak ettiğiniz fraksiyonel lazerle çatlak tedavisidir.

Fraxel dual, fraksiyonel lazer dalga boyu sistemini kullanarak cildin onarılmasını ve sıkılaşmasını sağlayan bir estetik uygulamadır. Çatlak tedavisi dışında cilt lekelerinin giderilmesi gibi durumlarda da kullanılmaktadır. Temel çalışma mekanizması lazer ışığı ile cilde derinlemesine işleyerek uygulandığı alandaki kolajen üretimini artırmak ve cildin onarılmasını sağlamaktır. Cildin onarılmasını sağlayarak ciltte gençlik etkisi yaratan oldukça popüler bir tedavi yöntemidir. Siz de kalçadaki çatlakların nasıl geçer diye düşünmek yerine Fraxel Dual teknolojisinden faydalanarak çatlaklarınızdan büyük oranda kurtulabilirsiniz.

Uygulamanın nasıl yapıldığını öğrenmek ve ayrıntılı bilgi için Çatlak Tedavisi sayfamızı ziyaret ediniz.

İyi günler Leyla Hanım, basen ve kalça bölgemde hızlı kilo alıp verdiğim için çatlaklar oluştu. Kullandığım çatlak kremleri ve sıkılaştırıcı kremler hiçbir işe yaramadı. Kalçadaki çatlaklar nasıl geçer hocam?

İyi günler, sizin de belirttiğiniz gibi hızlı kilo alma ve verme sırasında, beslenme hataları yapıldığı zaman ya da hormon değişiklikleri yaşandığı zaman cildin elastik yapısında hasar oluşabilmektedir. Bu hasar genel olarak derinin incelerek elastik liflerin yıpranması şeklinde olmaktadır. Bunun yanı sıra ergenlik yıllarında kişilerde salgılanan glikokordikoid hormonunun neden olduğu değişiklikler sebebiyle deri üzerinde kişinin yıllar boyunca taşıyacağı izler oluşabilmektedir.

Çatlak kremleri ve sıkılaştırıcı özelliği olduğu söylenen kremler cildin altına nüfuz etmediği için ciltte bir yapılandırma olması mümkün değildir. Kliniğimde Fraksiyonel Lazer uygulaması ile çatlak tedavisini uygulamaktayım. Fraksiyonel Lazer cihazı çatlakların görünümünü azaltan medikal tedavi yöntemlerinde tercih edilen bir uygulama yöntemidir. Bu yöntemde mikroskobik düzeydeki lazer kolonları ısı etkisiyle hasarlı deriyi tedavi etmektedir.

Vücuttaki kolajen düzeyini ve yeni hücre oluşumunu hızlandırmaya yardımcı bir tedavi yöntemidir. Uygulamayla deri üzerinde bir ısı meydana gelmektedir. Tedavi edilen kişinin bu ısıdan negatif etkilenmemesi için uygulama öncesinde uyuşturma etkisi gösteren bir krem sürülmesi kişiyi konforlu bir şekilde tedavi almasına yardımcı olmaktadır. Seansa aralıkları en az 15 gün olmalı ve cildin ısı nedeniyle zarar görmesi engellenmelidir. Bu bakımdan hekim gözetiminde uygulanması gereken bir tedavi yöntemidir. Tedavinin sonunda daha pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşulmaktadır.

Merhaba Leyla Hocam , size Marmaristen yazıyorum. Uzun süredir burada yaşıyorum. Biliyorsunuz buranın havası her zaman sıcak ve denize her zaman girilebiliyor. Mayo giydiğim zaman kalçamdaki çatlakların görünmesinden çok rahatsız oluyorum artık. Bir hafta sonra İstanbula geleceğim, kalçadaki çatlakların bir tedavisi var mı? Kalçadaki çatlaklar nasıl geçer?

Merhaba, derideki çatlak oluşumu derinin elastik yapıda olup olmamasına bağlıdır. Cilt elastikiyeti genetik olarak kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Ergenlik, kilo alıp vermedeki hız oranı, beslenme bozuklukları kalça bölgesindeki deri çatlaklarına sebep olmaktadır. Çatlaklara derideki elastik liflerin bozulması da diyebiliriz. Çatlaklar ilk oluşmaya başladıkları zaman kırmızı renkte olurlar. Daha sonra morumsu bir renk alan bu çatlaklar cilt rengine göre beyaz ya da açık gri olabilmektedir.

Medikal estetik uygulamalarda çatlak tedavisinde tercih edilen bir uygulama olan Fraksiyonel Lazer çatlakların görünümünü azaltıcı özelliklere sahiptir. Fraxel Dual Lazer cihazı cilt üzerinde yara yapmadan cilt altına lazer dalga boyutu göndermekte ve cildin sıkılaşmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda ciltteki kolajen yapısında ve pigment hücrelerinde ısı ile değişiklik yapabilmektedir. Uygulamadan sonra soğuk hava tedavisiyle cilde rahatlama hissi verilmektedir. Tedavinin ardından gündelik yaşantıya dönülmesinde herhangi bir problem yoktur. Tedavi ayda bir ya da ayda iki kereden fazla yapılmamalıdır. Uygulamayla beraber kalçalardaki çatlak görünümü azalmakta ve cilt kısmen de olsa hatasız görülebilmektedir.