Merhaba Hocam, kalçalardaki selülitler nasıl geçer? Ben 22 yaşındayım vücudumun başka hiçbir bölgesinde selülit problemi yaşamıyorum fakat kalçalarımdaki selülitlerden çok büyük sıkıntı yaşıyorum bunlardan erkenden kökünden kurtulmak istiyorum ne önerirsiniz?

Merhaba, selülit tüm kadınların en büyük kabuslarından birisidir. Selülit derinin hemen altında buluna septalar arasına sıkışan ve şişen yağ hücreleri sonucunda oluşuyor. Bu septaları deri altında minik odacıklar oluşturan duvarlar olarak düşünebiliriz. Klasik selülit tedavi uygulamaları bu septaları ortadan kaldırmayı hedeflese dahi bu çok da kolay değildir. Kalıcı çözüm için VASER teknolojisi liposuction (yağ aldırma) uygulamalarında standartları çok yukarıya çekmiştir.

VASER ultrasonic liposuction teknolojisinin 3. kuşağı olarak estetik cerrahi uygulamalarında yerini almıştır. Kulaklarımızın algılama eşiğinin altındaki ses dalgalarının titreşimi ile yağ hücreleri de titrer ve bir üzümün salkımından ayrılması gibi bağlantılarından ayrılır. Bu şekilde sıvılaşan yağlar dokulara zarar vermeyen VentX kanülleri ile emilerek vücuttan uzaklaştırılır. Utrasonik ısınma ile deri altına yaklaşılarak derinin sıkılaşması da sağlanmaktadır. Selülit Tedavisinde VASER smooth etkisi ultrasonik liposuction teknolojisi olan VASER sayesinde kendini güncellemiş ve selülite yönelik hem septaları ortadan kaldıran, hem septalar arasındaki yağ dokuyu eriten hem de deride sıkılaşmaya neden olan yeni problarla taçlandırılmıştır. Gelinen son noktada bu uygulama “Smooth VASER” olarak adlandırılmaktadır. Birçok lipödem hastasında da ileri derecede selülit olur ve onlar da Smooth VASER’ den fayda görmektedir. Kalıcı önerebileceğim çözümün başında vaser liposuction gelir.

Doktor Hanım merhaba, kalçadaki selülit nasıl geçer? Eylül ayında arkadaşlarımla tatile çıkacağım. Şimdiden tedavi olmak istiyorum.

Merhaba, selülit tedavisi ne yazık ki bu kadar kısa sürede sonuçlanmaz. İstenilen sonuçların alınması VelaShape 3 gibi gelişmiş teknolojili bir uygulama ile bile ortalama 3 ila 6 ay arasında değişen bir zaman dilimi gerektirir. Dolayısıyla tedaviniz bu tatiliniz için yetişmez ancak sonraki süreçlerde aynı rahatsızlığı yaşamamanız adına mutlaka muayene için kliniğimize beklerim. Sevgiler…

Merhabalar hocam, kalçamda son zamanlarda çok fazla selülit oluşumu gözlemledim. Şikayetçi olduğum bu durumdan bir an evvel kurtulmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Merhaba, selülit tedavisinde en sık başvurduğumuz işlemler VelaShape3, thermage ve mezoterapi gibi etkili medikal uygulamalardır. Bunların arasında ise en öne çıkan operasyon VelaShape 3’tür. Çoğunlukla 3 ila 4 seans arasında süren bu uygulama yüksek bir performans sergiler ve hastalar operasyondan oldukça tatminkâr ayrılır. Eğer kararlıysanız sizi en yakın zamanda kliniğimizde görmek isteriz. Sevgiler.

Leyla Hocam merhaba, bendeki selülitler en çok kalça bölgemde. Sizden kalçadaki selülit nasıl geçer diye öğrenmek istiyorum. Nasıl tedavi olacağım? Teşekkürler.

Merhaba, selülit tedavisinde bölge fark etmeksizin medikal tedavi yöntemlerini kullanırız ve oldukça da etkileyici sonuçlar alırız. Kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte ortalama 3- 6 ay içerisinde selülit görüntüsü bölgede yok denecek kadar azalır. Ben genellikle VelaShape 3 cihazı ile uygulama gerçekleştiriyorum. Oldukça ileri teknolojili olan bu cihaz, ilk seanstan itibaren etkisini göstermeye başlıyor ve ortalama 4 seans sonunda etkileyici sonuçlar veriyor. Uygun bir zamanda muayene için gelirseniz sizin için en etkili yöntemi belirler ve tedavi planınızı oluşturabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

Selamlar Leyla Hocam, kalçalarımda çok fazla selülit var. Hiç estetik durmayan bu görüntüye bir an önce elveda demek istiyorum. O nedenle de size danışmak istedim. Acaba kalçadaki selülit nasıl geçer?

Merhabalar, selülit maalesef birçoğumuzda bulunan ve vücudumuzda barınmasından oldukça şikayetçi olduğumuz bir durumdur. Ancak doğru tedavi yöntemleri ile selülit oluşumunun önüne geçmek mümkün. Kalçalarda oluşan selülit tedavisinde çoğunlukla VelaShape 3, thermage ve mezoterapi gibi medikal işlemlerden faydalanırız. Özellikle VelaShape 3 uygulaması selülit tedavisinde oldukça etkili olan ve başarılı sonuçlar aldığımız bir uygulamadır. Genellikle 3-4 seans süren bu uygulamadan oldukça tatmin edici sonuçlar elde etmek mümkün. Ancak sizi muayene etmeden net bir bilgi de söylemek istemem. Sevgiler.

Leyla Hanım merhaba, benim kalçalarımda çok selülit var. 44 yaşındayım. Yaza kadar tedavi olmak istiyorum. Arkadaşlarımla tatile gideceğim. Bu görüntüden bir an evvel kurtulmak istiyorum. Kalçalardaki selülit nasıl geçer yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Merhaba, selülit birçok kadının ortak derdidir. Sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz, bol bol su içmek, alkol ve sigaradan uzak durmak selülitlerin oluşumunun önüne geçen faktörler olsa da genetik yatkınlık lardan dolayı ne yazık ki selülit oluşumunu tam manasıyla engelleyemez. Kol, karın, bacak ve kalçada sıklıkla görülen selülitlerini tedavi ettirmek için kapımı çalan çok sayıda hastam bulunuyor. Selülit tedavisinde farklı medikal tedavi yöntemleri bulunuyor. Ancak özellikle VelaShape 3 yöntemi benim sıklıkla kullandığım, etkileyici sonuçlar aldığım ve hastalarım için de memnun edici sonuçlar veren bir tedavi yöntemi. Bu yöntem ile kalçanın sıkılaşması ve selülit görüntüsünün azalması sağlanıyor. İlk seanstan itibaren etkileri görülen bu uygulama, ortalama 4 seans kadar sonra gerçek etkilerini gösteriyor. Size özel tedaviyi belirleme de tabi ki genel bilgilerin yanı sıra sizin ihtiyaçlarınızı da tespit edip gerekli analizleri yapmamız lazım. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla hanım, fiziki görüntümden oldukça memnunum ama maalesef kalçamda selülit oluşuyor. Beslenme oldukça dikkat ediyorum ama maalesef egzersiz yapacak fırsatım olmuyor bu yüzden kalçamdaki selülit görüntüsünden kurtulamıyorum. Bu konuda ne yapmam gerekiyor, hangi uygulama ile kalçadaki selülit geçer?

Merhaba, selülit tedavisinde kullanılan birçok yöntem vardır ama biz genellikle VelaShape 3 cihazını kullanmayı tercih ediyoruz. VelaShape 3, üstün teknolojisi sayesinde cilt altına kızılötesi ışınlar gönderir, radyofrekans enerjisi yayar ve aynı zamanda vakum yöntemiyle cilde masaj yapar. Üç farklı özelliği bünyesinde barındıran VelaShape ciltte selülit oluşumuna neden olan yağ hücrelerinin erimesini sağlayarak cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Selülit tedavisinde VelaShape 3 dışında kullanılan birçok yöntem var ancak kalçadaki selülit görünümün azalmasında en çok etkili olabilecek yöntem VelaShape 3’tür.

Merhaba Leyla hanım, kalçamda portakal kabuğu görüntüsü yani selülit oluştu. Ne yaptıysam bu selülitli görüntüden kurtulamadım. Bu konuda ne yapmam gerekiyor, kalçadaki selülit nasıl geçer?

Halk arasından portakal kabuğu görüntüsü olarak bilinen selüliit, birçok kadın için sorun yaratan bir cilt bozukluğudur. Cilt yüzeyinde çukurumsu ve iniş çıkışlı bir görüntü yaratır. Estetik bir görünüme sahip olmayan bu durum birçok kadın tarafından oldukça rahatsız edici bulunur ve tedavi edilmek istenir. Özellikle kalça ve bacaklarda bulunan selülit, kollarda karın bölgesinde de oluşabilir. Birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilen selülit tedavisi için de kullanılabilen bir sürü tedavi yöntemi vardır ancak genellikle selülit tedavisinde VelaShape 3 cihazı kullanılır. Velashape 3 kalçadaki selülit görünümünü azaltmak için kullanıldığında kalçanın sıkılaşmasını ve selülit görünümünün azalmasını sağlar. Etkili bir sonuç alabilmek için 4 seans kadar devam edilmelidir. Ancak Velashape 3 selülit tedavisinde kullanılan tedavi yöntemi değildir. Kendinize uygun tedavi yöntemini bulabilmek için öncelikle alanında uzman bir plastik cerrahi uzmanına görünmenizi tavsiye ederim.

İyi günler Leyla Hanım, kalçadaki selülitler nasıl geçer? oturarak iş yaptığım ve biraz da abur cubur yemeği sevdiğim için selülitler oluştu. Bu oluşumlardan nasıl kurtulabilirim, tedavi yapılabiliyor mu?

İyi günler,kadınlarda görülme olasılığı %90 ları bulunan selülit oluşumunun altındaki nedenler hareketsiz hayat tarzı, anne- babadan gelen kalıtsal faktörler, hormonal bozukluklar, sağlıksız beslenme, sigara kullanımı ve kilonun hızla alınıp verilmesidir. Çok fazla oturmanın da selülite sebep olduğuna yönelik kanıtlar mevcuttur. Yaşın ilerlemesiyle beraber selülitin görülme oranı daha da artmaktadır. Bunun nedeni yaşın ilerlemesiyle beraber cildin yumuşaması ve esnekliğini kaybetmesidir. Ayrıca sedanter yani hareketsiz bir hayat tarzı da selülit oluşumunu artırmaktadır. Selülit oluşumundan kalıcı olarak kurtulmak için cerrahi olarak liposuction ile üst teknoloji ürünü Vaser Liposuction kullanılmasını desteklemekteyim. Vaser Liposuctionın kullanım mantığı diğer liposuctionlar ile aynı olmakla beraber ultrason dalgalarının kullanılması ile bir üst seviyeye çıkmaktadır. Ultrasound dalgaları cilt altındaki yağ dokusunu özel bir ses dalgasıyla parçalayıp sıvılaştırmaktadır. Ciltten ayrılan yağ hücreleri kanüller aracılığıyla vücut dışına çıkarılmaktadır. Böylece tek seferde fazla oranda yağ alınması mümkün olmaktadır. Vaser teknolojisi selülit ve yağ oluşumuna neden olan septaları hızla yoketmekte aynı zamanda derinin sıkılaşmasını sağlamaktadır. Vaser Liposuction ile kolay ve konforly bir şekilde yağlarınızdan kurtulabilir, düzgün ve gergin bir kalçaya sahip olabilirsiniz.

Merhaba Leyla Hanım, ben Ukraynaliyim. Hostesim. Türkiyeye çok geliyorum. Arkadaşım size gelmiş, çok memnun kalmış. Benim kalçamda selülite var, G-string giydiğimde çok kötü görünüyor. Kalçadaki selülite nasil geçer?

Merhaba, selülit kadınlarda yaygın olarak görülen bir cilt rahatsızlığıdır. Genel olarak kalça basen ve bacak bölgesinde görülen selülit estetik bakımdan hoş görünmemektedir. Kadınlar özellikle plaj ve havuz gibi ortamlarda selülitlerinin görünmesinden rahatsız olurlar ve bu yüzden kendilerini güvende hissetmezler. Çeşitli şekillerde selülitli bölgelerini gizlemeye çalışırlar. Selülitli bölgelerin çözümü cerrahi olarak liposuction ile kısa sürede giderilebilir. Özellikle son teknoloji cihazlarla artık çok kolay. Kliniğimde kullandığım ultrasonic liposuction teknolojisinin 3.kuşağı olan Vaser teknolojisiyle selülitler kalıcı şekilde ortadan kaldırılmaktadır. Vaser Liposuction bu anlamda standartların çok üstünde bir teknoloji ürünüdür. Ultrasonografik ses dalgalarının kullanılarak problemli bölgelerdeki yağın parçalanarak sıvı şekilde aspire edilmesi işlemidir. Vaser teknolojisi hem selülit oluşumuna neden olan septaları ortadan kaldırmaktadır hem de derinin sıkılaşmasını sağlayan problarla donatılmıştır. Portakal kabuğu görünümü hızla düzelmektedir. Diğer yöntemlerin aksine kullanılan ses dalgaları bağ dokusu ya da damar dokularına zarar vermemektedir. Vaser Liposuction bu anlamda kalça bölgesindeki inatçı selülitlerin kalıcı olarak giderilmesinde önemli bir noktadadır.