Lip Lift

Kalıcı Dudak Estetiği

kalıcı dudak estetiği

kalıcı dudak estetiğiKalıcı dudak estetiği lip lift olarak bilinir. Lip lift yani dudak kaldırma ameliyatı daha genç ve kalkık üst dudak görünümü isteyen kişiler için ideal bir operasyondur. Daha genç ve güvenli bir gülümse yaratmak için kalıcı dudak estetiği, üst dudağın pozisyonunu daha yükseğe çeken bu işlem iki amacı hedefler. Biri üst dudak kaldırma, diğeri de dudakların köşesini kaldırmaktır. Bugün sizlere üst dudak kaldırma ameliyatının inceliklerini açıklayacağız. Gülümsemenize tıpkı bir melek dokunuşu yaparak sizlere daha genç ve masum bir ifade katan lip lift uygulaması üst dudak doldurma işlemlerine göre daha doğal görünür.

Kalıcı Dudak Estetiği hangi bölgeye yapılır?

Kalıcı dudak estetiğinde hedeflenen bölge üst dudaktır. Çünkü dudak şeklini asıl belirleyen üst dudağın konumlanması, burun ile ilişkisi ,filtrum denen burun dudak arası mesafenin uzunluğu ve şekli, üst dudak hattının belirginliğidir. Üst dudak kaldırma ameliyatı lip lift, üst dudak ve burun tabanı arasındaki cilt mesafesini kısaltır, üst dudağı hafif dışa döndürerek kalınlaştırır. Tüm bu etki kalıcı olarak uzun yıllar devam eder. Ayrıca dışarıdan görülen pembe dudak miktarını arttırır, dişleri daha fazla ortaya çıkarır ve size daha dolgun, daha genç görünen dudaklar yaratır.

Köşe dudak kaldırma ise dudaklarınızın sadece kenarlarını kapsar ve yüz hatları sürekli asık görünen kişilerin dudaklarını kaldırarak daha neşeli bir görünüm yaratır. Eğer kişilerde hem üst dudak mesafesi uzunluğu, hem de asık dudak görünümü varsa lip lift ameliyatında her iki problem de düzeltilebilir.

Lip Lift Ameliyatı neden yapılır?

  • Daha kalkık bir üst dudak yaratılır,
  • Gülerken görünen dişler kapatılır,
  • Burun ve dudak arasındaki mesafe kısaltılır,
  • İnce dudaklar kalınlaştırılır,
  • Dudak köşeleri kaldırılır,
  • Hüzünlü dudak görünümü düzeltilir
  • Dudaklara melek kanadını anımsatan çekici bir görünüm verilir.

Lip lift kalıcı dudak estetiği isteyen Herkese Uygun mu?

Burun dudak arası mesafesi uzun olan ve ince üst dudaklara sahip,18 yaşından itibaren her yaş grubuna lip lift estetiği uygulanabilir. Bazı kişilerde burun ile dudak arasındaki mesafe doğuştan uzunken, bazı kişilerde ise bu yaşlılıkla birlikte gelir. Genç yaştaki hastalar lip lift ameliyatı ile daha genç ve çekici dudaklara kavuşur. Yaşlı hastalar ise yaş faktörünün getirdiği dudak burun mesafesinden kaynaklı yüzün uzun ve yaşlı görünümünden ve dudak etrafı çizgilenmesinden kalıcı dudak estetiği ile kurtulabilir, dudakları daha kalkık görünebilir.

Bunların yanı sıra lip lift estetiğinin en büyük etkilerinden biri de sürekli yapılan üst dudak dolgusunun yarattığı ördek dudak görüntüsünü yok etmektir. Özellikle yanlış dudak dolgusu yaptıran kişilerde yapay dudaklar görülebiliyor. Bu görüntüyü ortadan kaldırmak doğal ve kusursuz dudaklara sahip olmak için kalıcı dudak estetiği lip lift yaptırabilir, dudak dolgusunun yarattığı sahte görüntüden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Ek olarak, dolgu uygulamalarından sonra ördek dudakları olarak bilinen fenomeni yaşayan hastalar, bir Lip Lift prosedürü ile geniş bir iyileşme göreceklerdir. Bu dudak kaldırma prosedüründen sonra, dudak dolgu maddeleri kullanılsa da artık ördek dudak görünümünü tamamen yok eder.

Burun ile Dudak Arasındaki Mesafe nedir?

Burun tabanı ile üst dudak çizgisi arasındaki mesafe kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Kadınlar için bu uzunluk genellikle 1-1.2 cm arasındadır. Erkekler için ise burun ile üst dudak arasındaki mesafe ortalama olarak 1.3 -1.5 cm arasında değişir. Bu mesafeden daha uzun olan kişilerde gözle görülür bir problem ve estetik olmayan görüntü meydana gelir. Yüz yaşlı ve uzun görünür. 

Unutmayın, yaşlandıkça bu mesafe uzamaya devam edecektir. Yaşlandıkça, vücudun tüm kemikleri (yüz dahil) geri çekilir ve yüzün etinin daha fazla asılmasına izin verir. Yüzün yumuşak dokusu ve yağı atrofi ile erir, böylece cildin kendisi de düşer. İdeal, genç bir dudak genellikle dolgun, üst çizgisi belirgin ve biraz kalkıktır. Dudağın pembe kısmı ideal olarak, genel olarak bıyık alanının hacminin 1 / 3ü / 1 / 2si kadar olmalıdır.

Kalıcı dudak estetiği nasıl yapılır?

Üst dudak kaldırma ameliyatı lokal anestezi altında gerçekleşir. Dudak alanı uyuşturularak kişiye rahat bir uygulama sağlar. Burun tabanındaki cilt kesilerek üst dudak kaldırılır. Bu işlemde kaslar ve ya sinirler kesilmez. Burnun hemen altına bir kesi yapılır ve küçük bir deri şeridi ve doku çıkarılır. Dudak, yaklaşık 1/8 dişe maruz kalan ve dudağın pembe kısmının hacmini sürekli olarak artıran yeni pozisyonuna yükseltilir. Ameliyat yaklaşık 1 saat sürer. Dikişler estetik olarak kapatılır.

Kalıcı dudak estetiği sonucu, ağız ve dudaklara daha genç ve dinç bir şekil verir. Dişler daha fazla görülecek ve hasta neredeyse her zaman daha mutlu ve rahat görünecektir. Yüze genç ve dinamik bir görünüm verir.

Kalıcı dudak estetiği fiyatları nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak kalıcı dudak estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.