Karın Germe mi? Thermage mı?

1.33K görüntülenmeKarın Estetiği
0
1 Yorum

İyi akşamlar hocam ben 30 yaşındayım henüz doğum yapmadım. Daha önce kilo vermeme bağlı olarak karnımda hafif sarkma var. Bunun için mini karın germe ameliyatı düşünüyorum. Sizce mini karın germe mi yoksa ameliyatsız faklı bir çözüm var mıdır? bu konuda bilgi verir misiniz?

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Mini karın germe benim aslında çok fazla inanmadığım bir ameliyat. Fakat karın kasları güçlüyse, karında herhangi bir bombelik yoksa, gebelikler geçirilmediyse, göbek deliği normal yerindeyse ve altta bir sarkıklık varsa o zaman mini karın germeden bahsedebiliriz. Mini karın germe sadece cilt dokusunun alındığı bir karın germedir. Genellikle kas onarımı yapılmaz. Ancak çok zayıf hastalarım oluyor. Gebelik geçirilmiş, kaslarda ayrım olmuş, çok fazla sarkıklık yok ve göbek deliği olması gereken yerde oluyor. İşte o zaman mini karın germe yaparken minik bir cilt dokusu çıkartırken aynı zamanda kası da onarmak gerekiyor. O zaman bu hastalarda mini karın germede mini cilt çıkartırken göbek deliğinin yerini koruyarak bütün kasları dikerek birbirine yaklaştırdığımız aynı zamanda da biraz cilt çıkarttığımız bir ameliyat olarak bahsedebilirim. Bunun haricinde cerrahi müdahale yapmadığımız bazı hastalarımın çok minimal sarkmaları varsa, çatlakları varsa ve ameliyat olmak istemiyorsa o zaman önerebileceğim ameliyatsız yöntemlerden en iyisi Thermage. Karın Thermage’ı oldukça başarılı. Eğer hastanın çok fazla yağ dokusu yoksa, yağ alındığı zaman sarkma ihtimali yoksa o zaman bunu önerebilirim. Thermage FDA onaylı çok iyi bir cihazdır. Yüze uyguladığımızda nasıl bir değişim oluyorsa karında da gerçekleşiyor. Yine çatlaklar için yine Thermage yapıp üzerine Fraksiyonel Lazer ile tedaviyi öneriyorum. O zaman başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Sevgiler.

0

Hocam sizce karın germe mi Thermage mı? Hangisi daha etkili ve uzun süreli sonuçlar veriyor? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, maalesef kişiyi görmeden ve muayene etmeden doğru bir yanıt vermem zor. Çünkü karındaki sarkmanın şiddeti ve oluşma nedeni tedavi sürecinde etkin olan önemli unsurlardır. Şiddetli ve yoğun bir sarkma var ise Thermage başlı başına yeterli olmayabilir. Bu durumda cerrahi yöntemlere başvurabiliriz. Sevgiler.

0

Hocam merhaba, karın bölgemdeki sarkma için estetik yaptırmak istiyorum. Sizce karın germe mi daha iyi yoksa Thermage mı? Öneriniz nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sizi muayene etmeden sorunuza doğru bir cevap vermem mümkün değil. Karın bölgenizdeki yağlanma oranı ve sarkma düzeyine göre doğru bir tedavi planlaması yapabiliriz. O nedenle en kısa sürede uzman bir hekime muayene olarak uygun tedavi sürecini başlatmanızı öneririm. Eğer sadece deride hafif bir sarkma varsa uygun olabilir. Ancak sarkma fazla ise cerrahi yaklaşım daha doğru olacaktır.

0

Leyla Hocam merhaba, benim göbeğimde sarkma söz konusu. 42 yaşındayım. Tedavi yöntemlerini araştırıyorum. Karın Germe mi? Thermage mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bu soruya cevap verebilmek için mutlaka sizi muayene etmem lazım. Sarkmalar evet, yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkabilir ancak her yaşta sarkmanın boyutu farklı etkenlerden de etkilendiği için kişiden kişiye farklılık gösterir. Eğer sarkma fazla değilse medikal bir germe yöntemi olan Thermage etkili sonuçlar verecektir. Ancak yüksek oranda sarkma varsa Liposuction ve karın germe operasyonu beklenen sonuçları vermede çok daha etkili olacaktır. Uygun bir zamanda gelip muayene olmanızı öneriyorum. Bu şekilde durumu analiz edip en etkili tedavi yolunu çizmemiz mümkün olur. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, benim alt göbek bölgemde sarkma var. Ancak hangi yöntemle tedavi olacağımı bilmiyorum. Sizin öneriniz ne olur? Karın Germe mi? Thermage mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, size özel olarak bir tedavi yöntemini ne yazık ki sizi muayene etmeden sunmam imkansız. Karın germe cerrahi bir işlem, Thermage ise ameliyatsız bir germe işlemi. Öncelikle alt karın bölgenizdeki yağ oranını ve derideki deformasyonu görmeliyim. Eğer yağ oranınız çok fazlaysa o zaman size öncelikle Liposuction ve buna kombine şekilde karın germe ameliyatı yapmamız gerekir. Ancak bölgedeki daha hafif bir sarkmaysa o zaman ameliyatsız bir şekilde de sorunu çözeriz. Thermage uygulaması ile radyofrekans dalgaları aracılığıyla ciltte kolajen üretimini tetikler, maksimum 6 ay içerisinde ciltte gözle görülür bir sıkılaşma ve pürüzsüzleşme sağlayabiliriz. Doğru yöntemi tespit etmek ve etkili bir tedavi planı oluşturmak adına sizi muayene olmak üzere sizi görmek isterim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, yaşlanmanın etkisiyle metabolizmam yavaşladı. Artık hem çok kolay kilo alıyorum hem de cildimin birçok yerinde sarkma oluşmaya başladı. Vücudumda en çok karın bölgem bu durumdan etkilendi, yağlamaya ve sarkmaya başladı. Karın bölgemin sıkı ve fit görüntüsünü geri kazanmak istiyorum sizce  bunun için karın germe ameliyatı mı yoksa Thermage mı yaptırmalıyım ?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, iki estetik uygulama da aynı amaca hizmet eder; ciltteki kusurları yok etmek ve cildin sıkılaşmasını sağlamak. Karın germe ameliyatını genellikle cilt elastikiyeti ciddi seviyede azalmış ve çok sarkmış kişilerde kullanıyoruz. Burada bahsedilen cilt sarkması ileri seviyede bir cilt sarkmasıdır, fazla deri kesilip alınmadan cildin toparlanamayacak olmasını ifade eder. Thermage CPT gibi ameliyatsız vücut gençleştirme uygulamalarında ise ciltte sarkma gibi sorunlar oluşur ancak cildin elastikiyetini çok kaybetmemiş olması gerekir. Yani bir kişiye karın germe ameliyatı mı yoksa Thermage gibi ameliyatsız vücut germe uygulaması mı yapılacağına karar verebilmem için öncelikle ciltte oluşan hasarı görmem gerekir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı