Karın Germe mi? Thermage mı?

blank
1 Cevap

İyi akşamlar hocam ben 30 yaşındayım henüz doğum yapmadım. Daha önce kilo vermeme bağlı olarak karnımda hafif sarkma var. Bunun için mini karın germe ameliyatı düşünüyorum. Sizce mini karın germe mi yoksa ameliyatsız faklı bir çözüm var mıdır? bu konuda bilgi verir misiniz?

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Mini karın germe benim aslında çok fazla inanmadığım bir ameliyat. Fakat karın kasları güçlüyse, karında herhangi bir bombelik yoksa, gebelikler geçirilmediyse, göbek deliği normal yerindeyse ve altta bir sarkıklık varsa o zaman mini karın germeden bahsedebiliriz. Mini karın germe sadece cilt dokusunun alındığı bir karın germedir. Genellikle kas onarımı yapılmaz. Ancak çok zayıf hastalarım oluyor. Gebelik geçirilmiş, kaslarda ayrım olmuş, çok fazla sarkıklık yok ve göbek deliği olması gereken yerde oluyor. İşte o zaman mini karın germe yaparken minik bir cilt dokusu çıkartırken aynı zamanda kası da onarmak gerekiyor. O zaman bu hastalarda mini karın germede mini cilt çıkartırken göbek deliğinin yerini koruyarak bütün kasları dikerek birbirine yaklaştırdığımız aynı zamanda da biraz cilt çıkarttığımız bir ameliyat olarak bahsedebilirim. Bunun haricinde cerrahi müdahale yapmadığımız bazı hastalarımın çok minimal sarkmaları varsa, çatlakları varsa ve ameliyat olmak istemiyorsa o zaman önerebileceğim ameliyatsız yöntemlerden en iyisi Thermage. Karın Thermage’ı oldukça başarılı. Eğer hastanın çok fazla yağ dokusu yoksa, yağ alındığı zaman sarkma ihtimali yoksa o zaman bunu önerebilirim. Thermage FDA onaylı çok iyi bir cihazdır. Yüze uyguladığımızda nasıl bir değişim oluyorsa karında da gerçekleşiyor. Yine çatlaklar için yine Thermage yapıp üzerine Fraksiyonel Lazer ile tedaviyi öneriyorum. O zaman başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Sevgiler.

blank

Merhaba doktor hanım, ben 33 yaşındayım bir doğum yaptım. Doğumdan sonra  karnım biraz sarktı. Ameliyat olmaktan biraz korkuyorum. Yine de bana karın germe ameliyatı mı önerirsiniz yoksa thermage diye bi yöntem varmış sıkılaştırıcı özelliği de bulunuyormuş, o yöntemden mi önerirsiniz? Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, öncelikle karın bölgenizin hangi yönteme uygun olduğunu belirlemek amacıyla muayene ediyorum. Muayene sırasında cilt kalitesine ve hastamın ihtiyacı olan uygulamanın hangisi olduğunu tespit ediyorum. Karnınızın biraz sarktığını belirtmişsiniz. Özellikle alt karın bölgesinde hafif sarkıklık olan hastalarda Thermage CPT yöntemini kullanıyorum. Thermage CPT yöntemi derinin alt tabakalarına kadar inen radyofrekans dalgalarıyla kolajen üretimini tetikleyerek destekler. Böylelikle uzun vadede sıkılaşma ve gergin bir cilt görülür. Thermage CPT cihazımızda iki farklı başlık bulunuyor. Birisi yüz bölgesi için daha dar diğeri ise vücut için özel olarak tasarlanmış daha geniş başlık tasarımına sahip. Bu başlık cilt üzerindeki etkisinin daha fazla olduğu bir tasarımda bulunuyor. Cilt yapınız burada önemli. Kaliteli dediğimiz toparlanmaya müsait bir cilt yapınız varsa uygulamadan daha uzun süre verim alabiliyorsunuz. Genel olarak hastalarıma yılda bir kez yaptırmalarını öneriyorum. Karın bölgesi çatlaklarının kaybolması, selülit görünümünün azaltılması ve karın toparlanmasını sağlamak amacıyla kullanıyoruz. Etkisini artırmak için uygulamadan sonraki ilk gün sıkı tayt uygulaması yaparak işlem etkisinin uzun süre kalmasını sağlıyoruz. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar