Merhaba hocam, 26 yaşında olmama rağmen kaşlarım çok düşük aynı Japonlar gibi oldum çok mutsuzum. Eğer bu yaşta bile kaşlarım düştüyse yaşım ilerledikçe neler olur diye düşünüyorum. Size bir muayeneye gelmek istiyorum, sizi sosyal medyadan takip ediyorum ve çok beğeniyorum. Fakat gelmeden önce kaş düşüklüğü nasıl geçer onu öğrenmek istiyorum.

Merhaba, kaş düşüklüğünün çözümü çok kolay ve birkaç farklı tedavimiz mevcut. Evet yaşınız genç ama sizin gibi genç hastalarım da oldu, bu yaşlarda kaş düşüklüğü yaşayan kişilerin genelde genetik yapılarında kaş düşüklüğü görülüyor. Hem genetik faktörler hem de yer çekiminin etkisiyle kaşlar zamanla düşmeye başlıyor ve mutsuz, yorgun ve yaşlanmış bir ifadeniz oluyor. Öncelikle kaşlarınızın ne kadar düştüğüne bakmalıyız.

İlk uyguladığımız yöntem botox enjeksiyonudur. Botox ile kaş kaldırma etkisi verebiliyoruz. Eğer cerrahi müdahaleden korkuyorsanız ilk olarak botox yaptırmayı deneyebilirsiniz. Sonuç alırsınız fakat etkisi 4-6 ay olduğu için sürekli tekrarlamanız gerekir. Eğer daha kalıcı bir çözüm isterseniz cerrahi operasyon gerekir. Bazı durumlarda göz kapağı sarkmasından dolayı kaşlar düşük görünebiliyor. Eğer sizde de böyle bir durum söz konusuysa üst göz kapağı ameliyatı ile kaş düşüklüğünü çözebiliriz. Poliklinikte 1 saat içinde lokal anestezi altında yapılan fazla olan deriyi alma ameliyatıdır. Eğer göz kapağında sarkmanız yoksa şakak germe ya da endoskopik kaş kaldırma ameliyatları da kaş düşüklüğü için bir çözümdür.

Endoskopik kaş kaldırma ameliyatında saçlarınızın arasına ince küçük kesiler atılır ve kamera altında ameliyat devam eder, kaşlar kaldırılır ve iz saç derisinin içinde olacağı için dışardan belli olmaz. Şakak germe ya da diğer adıyla temporal lift ameliyatı ise şakakların saç dipleriyle birleştiği noktalarda kısa kesiler açılarak yapılır. Burada şakak derisi kaldırılır ve yukarı doğru gerilir. Eğer şakaklarda sarkma yoğun derece görülüyorsa fazla deri çıkarılır.

Bu durumda şakak derisi ile kaşlar ve göz çevresi de yukarı doğru kaldırılarak daha etkili bir germe işlemi yapılır. Bunlar dışında kaş düşüklüğünü ip kullanarak tedavi edip kaşları kaldırabiliyoruz. Yani bu sorunu çözmek için çok fazla seçeneğimiz var. Önemli olan size en uygun olanın uygulanmasıdır. Muayeneye geldiğinizde bunun kararını birlikte verebiliriz.

Doktor Hanım merhaba, benim her iki kaşımda da düşüklük var. Hiç estetik durmuyor. Kaş düşüklüğü nasıl giderilir? Ne yapmam lazım. Yaşım 39.

Merhaba, öncelikle bu düşüklüğün oranına bakmak lazım. Kaş düşüklüğünü elbette giderebiliriz ancak bu orana göre farklı tedavi yöntemleri kullanılırız. Bazen dolguyla kaşları kaldırabiliyoruz ancak bazen de kaş kaldırma ameliyatı daha memnun edici sonuçlar verebiliyor. Dolayısıyla muayene için gelebilirseniz düşüklük oranınızı analiz edip bu doğrultuda size bir tedavi önerebilirim. Sevgiler…

Merhaba hocam, kaşlarımın biri daha düşük. Gittikçe de daha çok düşüyor gibi geliyor. Bu durum bakışlarımı ve ifademi oldukça olumsuz etkiliyor. Acaba kaş düşüklüğü nasıl giderilir? Bu durumu düzeltmek adına ne önerirsiniz? Teşekkürler.

Merhabalar, kaş düşüklüğü genetik faktörler veya başka sebeplere bağlı olarak meydana gelebilir. Kaştaki simetriyi bozan bu durum sizin de ifade ettiğiniz gibi kişinin genel ifadesinde olumsuz bir değişiklik yaratabilir. Kaş düşüklüğü probleminin önüne geçmek için medikal ve cerrahi yöntemler mevcuttur.

Kaş düşüklüğü çok fazla değilse dolgu ile bu sorunun önüne geçilebilir. Eğer şiddetli bir düşüklükten söz ediyorsak kaş kaldırma ameliyatı yapılması gerekebilir. Size tavsiyem en kısa zamanda uzman bir hekime muayene olarak tedavi sürecinizi başlatmanız. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba doktor hanım, sol kaşımda düşüklük var. Bu nedenle kaşlarım eşit görünmüyor ve yüzümde oluşan ifadeden rahatsız oluyorum. Kaş düşüklüğü nasıl giderilir? Bu durumu nasıl düzeltebiliriz? Kolay gelsin.

Merhabalar, kaş düşüklüğü yaşayan hastalarımızın kaşları simetrik olmamakta, bu da beraberinde estetik sorunları açığa çıkarmaktadır. Kaş düşüklüğü tedavisinde uygulanan birçok yöntem mevcuttur. Sizin için en uygun yönteme karar verebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. Muayeneden sonra net bir cevap verebilirim.

Eğer düşüklük çok yoğun değil ise basit bir dolgu işlemi ile kaşlarınızı eşitleyebiliriz. Dolgu ayrıca kaş düşüklüğü tedavisinde çok sık tercih edilen bir uygulamadır. Ancak dolgunun kalıcı olmadığını ve tekrar gerektirdiğini de belirtmem gerekir. Eğer kaş düşüklüğü oldukça yoğunlaşmış ise cerrahi yöntemlere ihtiyaç duyulabilir. Sevgiler.

Merhaba Leyla Hocam, bende kaş düşüklüğü var. Biri diğerinin aşağısında. Bu simetriyi düzeltmek mümkün mü? Kaş düşüklüğü nasıl giderilir? Yanıtlarsanız sevinirim. İyi günler.

Merhaba, kaş düşüklüğünü giderme de farklı yöntemler kullanılabilir. Sizin için uygun yöntemi önermeden önce aradaki simetri farkını görmem gerekli. Örneğin, düşüklük farkınız çok fazla değilse düşük olan kaşınızın altına dolgu yaparız. Bu işlemi düzenli aralıklarla tekrarlanır ve fark kalmaz. Ancak kalıcı bir yöntem olarak kaş kaldırma ameliyatı da önerebilirim. Burada sizin istek ve ihtiyacınız da önemli. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Doktor Hanım, benim iki kaşım arasında düşüklük farkı var. Bir kaşımın şekli gayet güzel ancak diğeri aşağı düşük. Eşitlenmesini sağlamak gerekiyor. Kaş düşüklüğü nasıl giderilir? Teşekkürler.

Merhaba, kaş düşüklüğü ile ilgili alternatif çözüm yolları mevcut. Bu yöntemlerden hangisinin sizin için uygun olacağını muayene etmeden söylemem güç. Ancak iki kaş arasındaki düşüklük farkı çok yüksek değilse kaşın alt kısmına dolgu uygulayarak iki kaşı eşitleyebiliriz. Ancak bu kalıcı bir çözüm olmaz, tekrarlamak gerekir.

Düşüklük farkı fazlaysa ve kalıcı bir çözüm yolu arıyorsanız o zaman size önerim kaş kaldırma ameliyatı yada iple kaş kaldırma olur. Yine de dediğim gibi size net bir yol önerebilmem için sizinle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmam ve iki kaş arasındaki farkı yakından incelemem gerek.

Merhaba hocam, yaşım çok genç olmasına rağmen kaşlarımda bir düşüklük var, aşağı doğru bakıyorlar. Maalesef bu da beni sürekli yorgun ve memnuniyetsiz gösteriyor. Kaş düşüklüğümü tedavi ettirmek istiyorum, kaş düşüklüğü nasıl giderilir, bu konuda neler yapılabilir?

Merhaba, kaş düşüklüğünün tedavisinde hem medikal tedavi yöntemlerinden hem de cerrahi yöntemlerden faydalanabiliriz. Bu nedenle öncelikle hangi yöntemin kullanılacağı belirlenmelidir. Ancak kaş düşüklüğü tedavisinde çok kısa sürede ve çok kolay bir şekilde uygulanabilmesi sebebiyle ağırlıklı olarak kaş dolgusu tercih edilmektedir.

Kaş dolgusunda kaşın alt bölümüne dolgu uygulanır ve kaşın daha yukarıda ve daha hacimli durması sağlanır. Kaş düşüklüğünü ortadan kaldırmak için çok fazla tercih edilen diğer bir uygulama ise kaş kaldırma ameliyatıdır ancak cerrahi bir müdahale olması nedeniyle genellikle genç yaştaki hastalar tarafından tercih edilmiyor.

Merhaba Leyla Hanım, öncelikle iyi günleri dilerim. Kaş düşüklüğü sorunum var. Bu sorunun tedavisinde hangi yöntemler kullanılıyor. Kaş düşüklüğü nasıl giderilir. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

Merhaba, kaş düşüklüğü sorununu ortadan kaldırmak için tercih edebileceğimiz pek çok tedavi yöntemi var. Kaş düşüklüğünün tedavisinde kullanılan ve cerrahi olmayan yöntem kaş dolgusudur. Kaş dolgusu, kaşın alt kısmına uygulanır ve kaşın yukarı doğru kalkması sağlanır. Doğru alanlara uygulanan dolgu ile kaşın hacimli durması sağlanır. Diğer bir yöntem ise kaş kaldırmadır.

Kaş kaldırma anestezi altında gerçekleştirilen cerrahi bir işlemdir. Saçlı deri üzerine açılan küçük bir kesi aracılığıyla kaşın yukarı kalkması sağlanır. İki uygulama arasındaki fark kaş kaldırma ameliyatının kalıcı bir etkiye sahip olmasıdır. Bir başka uygulama ise iple kaş asmadır. Buda kalıcılığı uzun olan bir uygulamadır. Dolgu ise zamanla erir ve yok olur bu nedenle 6 ay gibi düzenli aralıklarla tekrarlanması gerekir.

Merhaba, kaşlarımın hattı çok düşük ve sürekli at kuyruğu yapıyorum. Kaş düşüklüğü nasıl giderilir? Kalıcı bir çözümü var mı?

Merhaba, öncelikli olarak botoks yardımcı olabilir fakat muayene sonrasında karar verilmeli. Sadece botoksun yeterli olmadığı durumlarda kaş kaldırma ameliyatı gerekebilir. Bunun için yaşınız, kaş düşüklüğünün oranı gibi etkenler muayene bulguları açısından tespiti önemli bilgilerdir.