Kendi Yağınız ile Vücut Şekillendirme

Kendi yağınız ile vücut şekillendirme son yılların en avantajlı estetik işlemlerinden biridir. Kendi vücudunuzdan alınan yağlar sayesinde hem vücudunuz incelecek, hem de alınan yağlar zayıf veya basık bölgelerinize enjekte edilerek vücudunuz kum saati şeklini alacaktır. Yağ enjeksiyonları, hastanın kendi vücudundan alındığı için herhangi bir alerji riski yoktur. İnce kanüllerle yapılan bu işlem sonrasında vücudunuz da veya yüzünüz de belirgin bir estetik izi görülmez. Eğer siz de daha ince görünmek, fazla bölgesel yağlardan kurtulmak aynı zamanda dolgun vücudunuzun çekiciliğini korumak istiyorsanız yağ enjeksiyonlarını araştırlamalısınız.

Vucüt Yağlar nasıl çekilir?

Yağ enjeksiyonu ile vücut şekillendirme işleminin ilk adımı fazla yağlarınızın Vaser liposuction ile çekilmesidir. Kişinin fazla yağları Vaser liposuction ile çekilerek yağların canlı kalması sağlanır. Ultrasound teknolojisi kullanılarak en hassas yağlar bile vücut şekillendirme de kullanılabilir. Göbek, karın, gıdı, basen ve bacak bölgelerinden fazla yağlar alınabilir. İnce kanüllerle yağların çekileceği bölgeye giriş yapılır ve yağlar canlı olarak dışarı çıkılır. Yağların kalitesini arttırmak için öncelikle ayrıştırma yapılır. Sonrasında ise canlılığını koruyan yağlar, hastanın belirlediği bölgelere enjekte edilir. Kişinin kendi yağı ile meme büyütme, bacak düzeltme, kalça büyütme ve yüz dolgusu gibi işlemler yapılabilir.

Yağ enjeksiyonunun avantajları nelerdir?

Yağ enjeksiyonu, kişinin vücudundaki zayıf ve basık bölgeleri en doğal şekilde doldurur. Zayıf kalça, küçük meme gibi problemler yağ enjeksiyonu ile ameliyat olmadan halledilebilir. Yağ enjeksiyonu sadece dolgunlaştırmak için değil kırışıkları yok etme ve lifting etkisi için de tercih edilir. Kırışıklara enjekte edilen yağlar, kırışıkların açılmasını ve daha az belirgin olmasını sağlar. Aynı şekilde yüzünüzde lifting etkisi de isterseniz doğru bölgelere yağ enjeksiyonu yaptırarak daha kalkık yüz hatlarına sahip olabilirsiniz. Yaş faktörünün artması ile birlikte vücuttaki yağ oranı azalıyor. Yağ oranın azalması kişinin yüzünde ve vücudunda çökük ve eşit olmayan görüntülerin ortaya çıkmasına neden olur. Yağ enjeksiyonu sayesinde vücuttaki değişiklik eşitlenir, erkeklerin vücuduna daha maskülen, kadınların ise daha seksi görünmesi sağlanır.

Yağ enjeksiyonu hangi bölgelere yapılabilir?

Yağ enjeksiyonu yüze ve vücudun her yerine yapılabilir. En çok yağ enjeksiyonu talep edilen bölgelerin başında memeler geliyor. Meme büyütme için ortalama 300-400 cc arasında vücuttan yağ çekilir. Enjekte edilen bu yağların yarısı kalıcılığını korurken, yüzde %50si zamanla eriyerek vücuttan atılır. Yağ enjeksiyonu en çok kalça bölgesine, bacaklara, memelere, yüze ve çene bölgesinde tercih ediliyor.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir