Kol Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

1.08K görüntülenmeKol Germe Estetiği (Brachioplasty)
0
1 Yorum

Merhaba Leyla Hocam, benim doğum sonrası kollarımda çok fazla sarkmalar oldu ne kadar spor yapsam da gevşek kalıyor. Bir arkadaşım başka bir doktorda ameliyat oldu fakat ameliyat izi gözümü korkuttu. Kol germe estetiği ameliyatı sonrası iz kalıyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Üst kol bölgesinde deri ve deri altı dokusu daha gevşektir. Ağır derecede seyreden sarkmaların tek çözümü cerrahi yöntemlerdir. Cerrahi yöntemde kol bölgesindeki fazla yağlar vaser liposuction yöntemiyle alınır ve kalan fazla deri alınıp kol gerilir. Kesi izi kol içinde saklanmaya çalışılır. İz, kolun iç ve alt kısmında kola paralel şekilde uzanır. İz tabii ki kalıyor fakat izi gizleyebildiğimiz kadar içerden yapmaya çalışıyoruz. Kol germe, kol kaldırma veya arm lifting olarak da bilinir. Kol gerdirme işlemi, üst kollarınızın alt kısmındaki sarkma, gevşeme ve deformasyonu tedavi etmek için yapılan cerrahi bir ameliyattır. Kol germe estetiğinde, dirsek ile koltuk altı arasındaki sarkan deri kesilerek dışarı atılır. Kalan deri ise daha sıkı bir görüntü için gerilerek tekrar kol şekillendirilir. Kol germe estetiğinde üst kola boydan boya yapılıyorsa uzun bir iz kalabilir. Kolun arka tarafına gizlenen bu iz kolay kolay görülmez. Bazı kişilerde ise kol sarkması sadece koltuk altı bölgesinde görülür. Bu durumda sadece bu bölgedeki fazla deri kesilir. Minimal sarkmalarda daha az iz kalır. Eğer kollarınızdaki sarkmalar sizi çok rahatsız ediyorsa, ameliyat sonrası oluşan iz genellikle daha az rahatsız edici oluyor. Yine de rahatsız olacaksanız ameliyat sonrası yapabileceğimiz ameliyat izi tedavilerimiz mevcut.

0

Doktor Hanım merhaba, ben son 1 yılda çok kilo verdim. Bu yüzden kol germe yaptırmam lazım. Yaşım 32. Kol germe ameliyatı sonrası iz kalır mı diye merak ediyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüksek oranda kilo vermek vücudun farklı bölgelerinde sarkmalara neden olabilir. Kollar da bu bölgelerin başında geliyor. Öncelikle sarkma oranınıza bakarız. Fazla değilse medikal yöntemler ile tedavi ederiz. Eğer ki ameliyat gerekli ise bu ameliyatta germe işlemi yapmak için attığımız minimal boyuttaki kesiyi kol altına atıyoruz. Ameliyat sonrasında bu izi görüyor olabilirsiniz ancak zaman geçtikçe iz iyileşecek ve gittikçe belirsiz bir hale dönüşecektir. İz tedavisi için iz kremleri ya da lazer gibi yöntemler ile de tedavi mümkün. Bu konuda endişe etmenize hiç gerek yok. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, kol germe ameliyatı olmak istiyorum ancak bir endişem var. Acaba kol germe ameliyatı sonrası iz kalır mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kol germe ameliyatı cerrahi bir operasyondur. Cerrahi operasyonların hepsinde kesi açılarak işlem uygulandığından iz kalma riski bulunur. Eğer iz kalma endişesi taşıyorsanız Thermage ve Ultrashaoe V3 gibi ameliyatsız yöntemleri de deneyebilirsiniz. Sevgiler.

0

Selamlar hocam, kollarımdaki bu yağlanma beni çok rahatsız ediyor. Belim zayıf ve bacaklarım da normal kalınlıkta ancak kollarım genetik yapım gereği sarkık ve kalınlar. Bu durumu düzeltmek adına kol germe ameliyatı olmayı düşündüm ancak sonrasında iz kalır mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, kol germe ameliyatı yaptırmadan önce muayene olmanızda fayda var. Kollarınızdaki sarkma ve yağlanmanın şiddetine göre hangi estetik işlemin yapılacağına karar verilmelidir. Eğer kol germe ameliyatı olmanız uygun görülürse kollarınızda iz kalması kaçınılmaz olacaktır. Çünkü bu cerrahi işlemde kollarınıza açılan kesiler sayesinde cilt altındaki yağ dokusu alınır ve kolların daha sıkı hale getirilip toparlanması sağlanır. Açılan bu yara izleri zamanla daha az belirgin olsa da cildiniz eskisi gibi pürüzsüz olmaz. Ancak ameliyatın yanı sıra Thermage ve Ultrashape gibi ameliyatsız uygulamalar da mevcut. Eğer bu operasyonlar uygun görülürse iz kalma riski olmayacaktır.

0

Leyla Hocam iyi günler, 54 yaşındayım. Kol germe ameliyatı olmak istiyorum. Giydiğim kıyafetleri de ameliyat izi görünsün istemiyorum. Kol germe ameliyatı sonrası iz kalır mı? Bilgi verir misiniz? İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yaşın ilerlemesine bağlı olarak birçok kadın hastam kollarında sarkma olması problemiyle kapımı çalıyor. Kol germe ameliyatları ile bu sorunu net olarak halledip, kolları estetik görüntüsüne geri kavuşturabiliriz. Bu ameliyatta kolun alt kısmına küçük bir kesi atıyoruz. Bu kesiyi en görünmeyecek kısımda ayarlamaya dikkat ediyoruz. Operasyondan sonra hafif bir iz göze çarpsa da zaman içerisinde bu iz belli belirsiz bir hal alır. Kullanacağınız iz kremleri de bu izin giderilmesinde çok etkili. Operasyondan sonraki bir ayın sonunda doktorunuzdan uygun kremi önermesini isteyebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 33 yaşındayım. Son 2 senedir sıkı bir diyet ve egzersiz programı uyguladım. 90 kilodan 65 kiloya düştüm. Kollarımda özellikle kilo verdikten sonra sarkma oldu. Ameliyat olmak istiyorum ama kol germe ameliyatı sonrası iz kalır mı diye merak ediyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, aşırı kilo alıp vermeler sonucu vücudun bazı bölgelerinde sarkmalar yaşanması çok normaldir. Kollar da bu sarkmaların en yoğun göründüğü bölgelerimizden biridir. Kol germe ameliyatında biz cildi en gergin ve estetik görüntüdeki haline getiririz. Fazla deriyi de keserek atarız. Bu işlemi gerçekleştirmek için cilde küçük bir kesi atarız. Bu kesiyi kolun alt tarafına ve en görünmeyecek kısmına atmaya özen gösteririz. Ameliyat sonrası hafif bir iz kalır. İlk zamanlar daha belirgin olmasına rağmen zaman geçti biraz daha belirsizleşir. Ameliyat sonrası iz kremleriyle bu görüntüyü hafifletebilir, ilerleyen zamanda lazerle iz tedavisi yaptırarak bu izi belli belirsiz hale getirebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar