Kol Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

blank
1 Cevap

Merhaba Leyla Hocam, benim doğum sonrası kollarımda çok fazla sarkmalar oldu ne kadar spor yapsam da gevşek kalıyor. Bir arkadaşım başka bir doktorda ameliyat oldu fakat ameliyat izi gözümü korkuttu. Kol germe estetiği ameliyatı sonrası iz kalıyor mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 26, 2020

Merhaba, Üst kol bölgesinde deri ve deri altı dokusu daha gevşektir. Ağır derecede seyreden sarkmaların tek çözümü cerrahi yöntemlerdir. Cerrahi yöntemde kol bölgesindeki fazla yağlar vaser liposuction yöntemiyle alınır ve kalan fazla deri alınıp kol gerilir. Kesi izi kol içinde saklanmaya çalışılır. İz, kolun iç ve alt kısmında kola paralel şekilde uzanır. İz tabii ki kalıyor fakat izi gizleyebildiğimiz kadar içerden yapmaya çalışıyoruz. Kol germe, kol kaldırma veya arm lifting olarak da bilinir. Kol gerdirme işlemi, üst kollarınızın alt kısmındaki sarkma, gevşeme ve deformasyonu tedavi etmek için yapılan cerrahi bir ameliyattır. Kol germe estetiğinde, dirsek ile koltuk altı arasındaki sarkan deri kesilerek dışarı atılır. Kalan deri ise daha sıkı bir görüntü için gerilerek tekrar kol şekillendirilir. Kol germe estetiğinde üst kola boydan boya yapılıyorsa uzun bir iz kalabilir. Kolun arka tarafına gizlenen bu iz kolay kolay görülmez. Bazı kişilerde ise kol sarkması sadece koltuk altı bölgesinde görülür. Bu durumda sadece bu bölgedeki fazla deri kesilir. Minimal sarkmalarda daha az iz kalır. Eğer kollarınızdaki sarkmalar sizi çok rahatsız ediyorsa, ameliyat sonrası oluşan iz genellikle daha az rahatsız edici oluyor. Yine de rahatsız olacaksanız ameliyat sonrası yapabileceğimiz ameliyat izi tedavilerimiz mevcut.

blank

Merhaba hocam kollarımda ki sarkıklık için ameliyat olmak istiyorum ama korktuğum şey izler kalıcı olur mu , ya da iz kalıyor mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 1, 2020

Merhaba hastalarımın en çok sorduğu sorulardan biri, kol germe ameliyatı kollardaki sarkıklık ve yağlanma için yapılan ameliyattır, vaser liposuction ile yağları alıp fazla olan deriyi kesip dikiyoruz, tabi germe işlemlerinde iz kalma ihtimali vardır, fakat ameliyat yapılırken kol içinden dikiş atılıyor ve sonrasında lazer işlemleri ile izleri hafifletiyoruz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar