Kol Germe Sonrası Kollarımı Ne Zaman Kullanabilirim?

blank
1 Cevap

İyi çalışmalar hocam ben kol germe ameliyatı olacağım bunun için işten bir hafta izin almayı düşünüyorum. Sonrasında çalışmaya dönmem lazım kol germe operasyonu sonrasında kollarımı ne zaman kullanabilirim.

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Kol germe ameliyatından sonraki ikinci gün duş almaya başlayabilirsiniz. Günlük hayatınızda kollarınızı 3.günden itibaren kullanabilirsiniz fakat spor yapmak için mutlaka 6 hafta boyunca beklemenizi öneririz. Kol germe ameliyatından sonra kollarınızı kullanırken kalp hizasının üzerine çıkmamaya özen göstermelisiniz. İlk aylarda ağır bir şey kaldırmamalı, yük taşımamalısınız. Kollarınızdaki dikişlerin tamamen iyileşmesi 2 haftayı bulacaktır. Sevgiler.

blank

İyi günler Leyla Hanım, kollarımın altında sarkmalar var, bunun için kol germe ameliyatı yaptırmak istiyorum. Ancak benim işim gereği ellerimi ve kollarımı çok yoğun olarak kullanıyorum. Kol germe sonrası kollarımı ne zaman kullanabilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, kol germe ameliyatından sonra hastane kalışınız bir gün olarak belirlenir. Operasyondan sonra ikinci günde duş alabilirsiniz. Yaklaşık olarak 1,5 ay boyunca kol korsesi kullanılır. Kol korsesi hem ödem şişlik ve morlukların azalmasını sağlar, hem de şeklin bozulmasını önler. Normal şartlar içeren rutine bir hafta sonra dönülmektedir ancak kollarınızı yoğun olarak kullandığınızı belirtmişsiniz. Bu bakımdan size minimum iki haftalık bir istirahat öneriyorum. Kol dikişleri bu süre içerisinde iyileşir. Operasyondan sonra 6 hafta boyunca ağır eşyalar taşımamaya özen gösterilmelidir. Kol germe operasyonu sonrasında kollarda yoğun bir ağrı ya da acı hissedilmez, yine de oluşabilecek ağrılar reçetelendirilen ağrı kesiciler ile hafifletilmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar