Kol Germe Estetiği (Brachioplasty)

Kol Sarkmaları Nasıl Giderilir ve Neden Olur?

Kol sarkmasının birçok nedeni vardır. Bunların başında yaş ve yer çekiminin etkisi geliyor. Yer çekimi nedeniyle kollarda aşağı doğru bir sarkma görmek mümkündür. Kollardaki sarkmaların bilinen en önemli nedeni ilerleyen yaştır. Yaşın ilerlemesiyle birlikte cilt eski sıkılığını kaybeder ve yerini sarkık bir görünüme bırakır. Her ne kadar spor ve beslenme programıyla kendinize iyi baksanız da yerçekiminin etkisine karşı koymanız imkansızdır. Kol sarkmalarınızı seviyesine göre cerrahi veya ameliyatsız yöntemlerle yok edebilir, daha genç görünüme kavuşmanızı sağlayabiliriz.

Kol sarkmasının derecesi tedaviyi değiştirir mi?

Kol germe operasyonu öncesi kol sarkıklığının derecesi belirlenmelidir. Kol sarkmasını belirlemek için kollarınızı bedeninizden uzağa paralel bir şekilde uzatmanız önerilir. Böylece kol altındaki sarkıklıklar daha net görülecektir.  Sarkıklık derecesi sadece derinin sarkmasına mı bağlı yoksa yağlanmadan dolayı ağırlık ağırlık etkisi ile mi oluşuyor belirlenmelidir. Sarkıklığın derecesine göre size en uygun kol germe estetiği önerilecektir. Eğer kol sarkıklığınız yoğun değil ve sadece derinin gevşemesine bağlı ise ameliyatsız kol germe işlemlerini değerlendirebilirsiniz. Ancak yağla beraber sarkma mevcut ise liposuction ile bu sarkma bir miktar giderilebilir. Ancak ileri düzeyde deri gevşekliğine bağlı sarkmalarda cerrahi olarak fazla derinin çıkarılması daha uygun olacaktır.

Yaşlanmaya bağlı kol sarkması

Yaşlanma faktörüyle birlikte kollarda sarkıklık görülebilir, bu çok normaldir. Bunun önüne geçmek için ne kadar erken yaşlarda önlem alırsanız o kadar geç kol sarkması problemiyle yüzleşirsiniz. Kollarınızı sıkı tutacak egzersizler ve kas yoğunluğunuzu arttıracak hareketlerle kollarınızı daha genç göstereceksiniz. Yaşınızın ilerlemesiyle birlikte cilt eski esnekliğini kaybeder. Sıkılığını kaybeden kol derisi de yer çekiminin etkisiyle aşağı doğru sarkar. Egzersiz yaparak bu sarkmayı birkaç sene de olsa ileri atabilirsiniz. . Ancak spora rağmen sarkma sarkma başladığında erken dönemde medikal cihazlarla ameliyatsız kol germe yapmak bu sürecin ilerlemesini yavaşlatacaktır. Bu cihazlar kol derisindeki kolajen lifleri uyararak sıkılaşmayı sağladığından uzun süreçte sarkmanın azalmasına ve cildin sıkılaşmasına neden olacaktır.

Yağlanmaya bağlı kol sarkması

Yağlı ve kalın kollarda daha çok sarkma görünebilir. Sık sık kilo alıp vermek kolların aşağı doğru sarkmasına yol açar. Bunun önüne geçmek için kilo verme amaçlı spor yapmalı ve diyet programlarıyla beslenmenizi kontrol altına almalısınız. Kilo verdikten sonra cildinizin sarkmaması için spor ile cilt elastikiyetinizi desteklemeniz önerilir. Kilo verme ile beraber yağ dokusu kaybı ile de kol sarkması görülebilir. Eğer zayıflamaya rağmen kollarda incelme olmaz ise liposuction ile yağların alınması hem kolları inceltecek hem de sarkmayı giderecektir. Zayıflama sonrası kol sarkmasının derecesine göre medikal cihazlar ile yada ameliyat ile kol germe yapılabilir.

Kol sarkmaları nasıl giderilir?

Kol sarkmaları için krem, sıkılaştırıcı korse, kol egzersizleri geçici çözümler sunabilir. Fakat ileri derece kol sarkması olan hastanın bu sorundan kurtulması için tek ve kalıcı çözüm yöntemi ameliyattır. Eğer kol bölgenizdeki yağlanma sizi çok rahatsız ediyorsa ameliyat olmanız kaçınılmazdır.
Kol germe estetiği olan hastaların bu ameliyatı belirli aralıklar ile tekrarlaması gerekmemektedir. Tek seferlik bir ameliyattır. Germe işlemi sonrası kol eski haline dönmez. Ancak hasta aşırı kilo alıp vermeyi alışkanlık haline getirmişse, kol sarkmaları kaçınılmaz olacaktır.

Kol germe ameliyatı nedir?

Kol germe ameliyatı kolun iç yüzünden fazla derinin çıkarıldığı ve kol derisinin tekrar gerilerek dikildiği , dikişlerin iç kol yüzeyine yerleştirilmesinden dolayı dışardan görülmeyen bir cerrahi işlemdir. 1-2 hafta korse giymeyi gerektirir. Sonuç kesin ve etkilidir.

Kol sarkması tedavi fiyatları?

Kol sarkması fiyatları kol germe için yapılacak tedaviye göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak kol sarkması tedavi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.