Kol sarkmaları nasıl giderilir ve neden olur?

Kol sarkmasının birçok nedeni vardır. Bunların başında yaş ve yer çekiminin etkisi geliyor. Yer çekimi nedeniyle kollarda aşağı doğru bir sarkma görmek mümkündür. Kollardaki sarkmaların bilinen en önemli nedeni ilerleyen yaştır. Yaşın ilerlemesiyle birlikte cilt eski sıkılığını kaybeder ve yerini sarkık bir görünüme bırakır. Her ne kadar spor ve beslenme programıyla kendinize iyi baksanız da yerçekiminin etkisine karşı koymanız imkansızdır. Kol sarkmalarınızı seviyesine göre cerrahi veya ameliyatsız yöntemlerle yok edebilir, daha genç görünüme kavuşmanızı sağlayabiliriz.

Kol sarkmasının derecesi

Kol germe operasyonu öncesi kol sarkıklığının derecesi belirlenmelidir. Kol sarkmasını belirlemek için kollarınızı bedeninizden uzağa paralel bir şekilde uzatmanız önerilir. Böylece kol altındaki sarkıklar daha net görülecektir. Sarkıklığın derecesine göre size en uygun kol germe estetiği önerilecektir. Eğer kol sarkıklığınız yoğun değilse ameliyatsız kol germe işlemlerini değerlendirebilirsiniz.

Yaşlanma

Yaşlanma faktörüyle birlikte kollarda sarkıklık görülebilir, bu çok normaldir. Bunun önüne geçmek için ne kadar erken yaşlarda önlem alırsanız o kadar geç kol sarkması problemiyle yüzleşirsiniz. Kollarınızı sıkı tutacak egzersizler ve kas yoğunluğunuzu arttıracak hareketlerle kollarınızı daha genç göstereceksiniz. Yaşınızın ilerlemesiyle birlikte cilt eski esnekliğini kaybeder. Sıkılığını kaybeden kol derisi de yer çekiminin etkisiyle aşağı doğru sarkar. Egzersiz yaparak bu sarkmayı birkaç sene de olsa ileri atabilirsiniz. .

Yağlanma

Yağlı ve kalın kollarda daha çok sarkma görünebilir. Sık sık kilo alıp vermek kolların aşağı doğru sarkmasına yol açar. Bunun önüne geçmek için kilo verme amaçlı spor yapmalı ve diyet programlarıyla beslenmenizi kontrol altına almalısınız. Kilo verdikten sonra cildinizin sarkmaması için spor ile cilt elastikiyetinizi desteklemeniz önerilir.

Kol sarkmaları nasıl giderilir?

Kol sarkmaları için krem, sıkılaştırıcı korse, kol egzersizleri geçici çözümler sunabilir. Fakat ileri derece kol sarkması olan hastanın bu sorundan kurtulması için tek ve kalıcı çözüm yöntemi ameliyattır. Eğer kol bölgenizdeki yağlanma sizi çok rahatsız ediyorsa ameliyat olmanız kaçınılmazdır.
Kol germe estetiği olan hastaların bu ameliyatı belirli aralıklar ile tekrarlaması gerekmemektedir. Tek seferlik bir ameliyattır. Germe işlemi sonrası kol eski haline dönmez. Ancak hasta aşırı kilo alıp vermeyi alışkanlık haline getirmişse, kol sarkmaları kaçınılmaz olacaktır

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir