Merhaba hocam,yıllardır kollarımda sarkmalar var, spor yapsam da bir kısmı gidiyor ve bir kısmı asla gitmiyor beni çok üzüyor bu durum. Artık ince kollarım olsun istiyorum. İnternette çok fazla krem satılıyor ama güvenemiyorum. Kol sarkması için kremler işe yarar mı?

Merhaba, evet piyasada kol sarkması için çok fazla ürün satılıyor, fakat maalesef kol sarkması problemi krem ile çözülemez. Piyasada birçok krem elastin ve kolajen içerir bu yüzden kısa bir süreliğine kollarınızı gergin hissedebilirsiniz, fakat maalesef bu kremlerin emilmesi pek mümkün değildir.

Cildin sıkılaşması için kolajenin ve elastinin cilt altından yeniden üremesi ya da onarılması gerekir. Bunun için ameliyatlı ve ameliyatsız çözümlerimiz mevcut. Eğer spor yapan biriyseniz ve çok fazla sarkmanız yoksa Thermage CPT sizin için en iyi sonuç verecek uygulamadır. Termaj uygulaması radyo frekans dalgalarını kullanarak deri altını ısıtır. Isının artması ile birlikte kolajen dokusu uyarılır ve vücut kolajen üretimini hızlandırır. Kolajen, vücudun sıkılığını arttıran ve derinin kendini toparlamasına yardımcı olan bir maddedir. Thermage CPT uygulaması ortalama 1-1,5 saat sürer. Sonucu ise hemen işlem sonrası görürsünüz.

Thermage dışında 4-5 seans Accent Prime yaptırabilirsiniz. Accent Prime aynı zamanda, ince çizgiler, dengesiz cilt tonu ve cilt gevşekliği gibi yaşla ilişkili cilt kusurlarını, önemli ölçüde iyileştirilebilir. Tedaviler mevcut endikasyonları etkili bir şekilde ele alırken, aynı zamanda cildin gelecekteki yaşlanmaya karşı güçlendirilmesine de yardımcı olur. Ciltteki kollajen liflerini küçültmek için Unipolar RF enerjisini kullanılır ve daha genç görünümlü bir cilt için yeni kolajen oluşumunu destekler. Son kararı sizi muayene ettikten sonra verebilirim.

Doktor Hanım merhaba, kol sarkması için krem işe yarar mı? Hangi markayı tavsiye edersiniz? 40 yaşındayım.

Merhaba, hiçbir krem kol sarkmasının tedavisinde kullanılmaz. Ancak kol sarkmaları tedavisi olan bir rahatsızlıktır. Tedavi yöntemini belirlemede kollardaki sarkmanın ne oranda olduğu önemlidir. Eğer başlangıç aşamasında bir sarkmanız varsa Thermage CPT, Ulthera ya da mezoterapi gibi medikal yöntemler ile tedavinizi gerçekleştirebiliriz. Ancak ileri oranda sarkma mevcutsa o zamanda germe ameliyatı sorunu çözecektir. Uygun bir zamanda muayene için kliniğimize gelebilirseniz gerekli analizleri yapıp tedavinizi planlayabiliriz. Sevgiler…

Merhaba doktor hanım, kollarımda ciddi sarkmalar var. Özellikle mide ameliyatı sonrası epey kilo verince arttılar. Acaba kol sarkması için krem işe yarar mı?

Merhaba, krem ve benzeri dermatolojik ürünler kollarda sarkıklıkları yok etmez. Bu şekilde ancak vakit kaybetmiş olursunuz. Siz ciddi sarkmalarınız olduğundan bahsetmişsiniz. Ciddi sarkıklıklara sahip hastalarımız için genellikle kol germe ameliyatı önermekteyiz. Bunun yanı sıra kol germe tedavisinde Thermage ve Ultrashape V3 gibi ameliyatsız yöntemler de mevcuttur. Ancak sizi muayene etmeden net bir cevap vermem çok zor. Sevgiler.

Hocam merhaba kolay gelsin, araştırmalarıma göre kol sarkmasını giderecek birtakım kremler mevcut piyasada. Benim de kollarımdaki sarkma günden güne şiddetini artırıyor. Krem işe yarar mı? Bu konudaki öneriniz nedir?

Merhaba, kol sarkmasını düzeltebileceğini iddia eden çok fazla krem bulunmaktadır. Piyasa bu ürünlerle doludur ancak bu tarz ürünler kol sarkmasının önüne maalesef geçmemektedir. Belki düzenli bir kullanımda bir süre etkisini azaltabilir ancak kalıcı ve etkili bir çözüm olduğunu söylemek doğru değildir.

Kol sarkmalarını tedavi etmek için ya ameliyat olmalı, ya da ameliyatsız diğer estetik işlemlere başvurmalısınız. Ancak sizi muayene etmeden hangi tedavi yönteminin daha uygun olduğunu belirlemem çok zor. Bu nedenle kollarınızdaki sarkmalardan şikayetçiyseniz en kısa zamanda alanında uzman bir hekime muayene olarak tedavi sürecinizi başlatmanızı öneririm.

Leyla Hocam merhaba, 35 yaşındayım. Kollarımda hafif bir sarkma oldu. Diyetle çok kilo verdim 25- 30 kilo kadar falan. Kol sarkması için krem işe yarar mı? Önerdiğiniz bir ürün var mı? İyi günler.

Merhaba, kilo alıp vermeler ile birlikte yaşın da ilerlemesiyle kollarda sarkma olması çok normal bir durumdur. Ancak sarkmanın derecesi ne olursa olsun hiçbir krem bunu tedavi etmez. Sarkmaların tedavisinde sarkmanın derecesi çok önemli. Önce bunu analiz etmek gerek. Sonrasında eğer uygunsa gerekli medikal tedavi yöntemlerini kullanabiliriz. Ancak bu yöntemlerin yeterli gelmeyeceğini analiz edersek kol germe ameliyatı en etkili çözüm olacaktır.

Muayene için uygun bir zamanda gelebilirseniz, sarkmanın oranına bir bakalım ve sizin için en etkili tedavi yönteminin ne olabileceğini değerlendirelim. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hanım merhaba, 50 yaşındayım. Kollarımda sarkmalar oluştu. Kol sarkması için krem işe yarar mı? Yoksa ameliyat şart mı? Bilgi rica ediyorum. Teşekkürler.

Merhaba, özellikle 40 yaş üstü kadınlardan kol sarkması problemi ile kapımı çalan birçok hastam mevcut. Kollarımızda ya da vücudumuzun farklı bölgelerinde farklı sebeplerden dolayı sarkmalar meydana gelebilir. Ve yaşa bağlı ya da aşırı kilo alıp verilmesine bağlı oluşabilecek bu durumlar cilt elastikiyeti ile ilgilidir.

Bu tip sarkmalarda hiçbir egzersiz ya da hiçbir krem derdinize derman olmaya yetmeyecektir. Kol sarkmasının en etkili çözüm yolu kol germe ameliyatlarıdır. Benim önerim muayene olarak bu tedavi için uygun olup olmadığınızı öğrenmeniz olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla hocam, kol sarkması için satılan kremler işe yarıyor mu? Bu kremlerden kullansam kollarımdaki sarkık görüntüden kurtulabilir miyim? Yaşım çok ilerlemiş vaziyette değil ama kollarımdaki sarkmalar için aynı şeyi söyleyemiyorum. Kollarımda oluşan bu sarkmadan bir şekilde kurtulmalıyım. Bana bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Merhaba, kol sarkmalarının birincil sebebi yaşın ilerlemesi nedeniyle cilt elastikiyetinin azalmasıdır, ancak genetik faktörlerden dolayı erken yaşlarda da ciltte sarkmalar oluşabilir. Kollarda ya da vücudun farklı bölümlerinde oluşan sarkmaların giderilmesi için eğer varsa fazla derinin kesilip alınması gerekir.

Cilt elastikiyetini çok kaybetmemişse ve ortaya fazla deri yoksa cildin sıkılaşmasını sağlayan kolajenin artırılmasını sağlamak gerekir. Piyasada satılan kremlerin kolajen üretimini tetiklemesi mümkün değildir çünkü kremlerin etkisi cilt yüzeyiyle sınırlıdır. Ancak kolajen üretiminin artırılması için uygulanacak yöntemlerin cilt altına etki edebilmesi gerekir. Bu nedenle krem vb. yöntemlerle vakit kaybetmek yerine alanında uzman bir estetik ve plastik cerrahi uzmanıyla görüşüp bir gençleştirme yönteminden faydalanmalısınız.

Merhaba, 35 yaşındayım, yaşım çok ileri olmamasına rağmen kollarımda sarkma meydana geldi. Henüz çok ilerlemiş vaziyette değil ama bu kadar erken başladıysa çok zaman geçmeden ortaya çok kötü bir görünüm çıkar diye düşünüyorum.

Bu nedenle çok vakit kaybetmeden ne gibi önlemler alabilirim diye araştırmaya başladım ve bazı kremler buldum ancak emin olamadım. Kol sarkması için krem işe yarar mı sizce?

Merhaba, kollarımızdaki sarkma genellikle yaşın ilerlemesinden ve çok sık kilo alıp vermekten kaynaklanır. Vücut yaşlandıkça kolajen üretimi azaldığı için cilt zamanla elastikiyetini kaybetmeye başlar. Kollardaki deri hassas ve ince olduğu için yaşlanmanın etkilerinin hissedildiği ilk bölgelerden olur ve sarkma meydana gelir. Bu sarkmaların tedavisi için piyasada satılan bir süre krem var fakat bu kremlerin var olan sarkmayı gidermesi gibi bir durum söz konusu olamaz.

Kremler sadece yaşlanmanın etkilerini geciktirebilir ama bu da uzun vadeli bir çözüm değildir. Sadece krem kullanarak kollarınızın sarkmasına engel olamazsınız. Ancak bazı estetik uygulamalar cilt altı yağ dokusunun erimesine yardımcı olur ve cildin sıkılaşmasını sağlar. Thermage ve Ultrashape V3 bu konuda öne çıkan uygulamalardandır. Sahip oldukları teknolojiler sayesinde hem yağlarınızdan kurtulursunuz hem de cildiniz sıkılaşır.

İyi günler hocam, kolsuz bluz giydiğim zaman kollarımın sarkık görüntüsü hiç hoşuma gitmiyor. Eski canlı ve gergin kollarıma internette satılan kremlerle kavuşabilmem mümkün mü? Bu kremlerin kol sarkmasına etkisi var mıdır?

İyi günler, İnternette ya da piyasada satılan ve içeriğinde kolajen ve elastan bulunan kremler kol sarkması problemini çözmeye yetmemektedir. Kolajen ve elastanın cilt yüzeyine sürülmesi kollardaki sarkmayı toparlama özelliğinde olmamaktadır. Kremleri sürmeyle beraber cildinizde gerginlik ve sıkılaşma hissi yaşanabilmektedir ancak bu kesinlikle kalıcı bir tedavi yöntemi değildir.

Kolajen ve elastan ancak cilt altında yapılandırma özellikleri açığa çıkartılarak deri sarkmalarına bir çözüm sağlamaktadır. Kol sarkmaları için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Unipolar RF, Thermal CPT ve Accent prime tedavi yöntemleri ile yaş ve yerçekimi ile bağdaşan kol sarkmalarının tedavisi yapılabilmektedir. Hangi tedavi yönteminin sizin için etkili olacağını sizi muayene ettikten sonra karar verebilirim.

İyi günler Leyla Hanım, ben 50 yaşındayım. Kollarımda özellikle kollarımın alt bölümünde sarkmalar var. Kol egzersizleri yapıyorum ama işe yaramıyor. Acaba kol sıkılaştırıcı kremler kullansam kollarımdaki sarkmalar düzelir mi? Kol sarkması için krem işe yarar mı yoksa yalan mı?

İyi günler, yaşın ilerlemesiyle beraber kol altlarında sıkça gördüğümüz kol sarkmaları için piyasada alternatif tıp diye tabir edilen tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Kol sıkılaştıcı etkisi olduğu söylenen kremler cildin yüzeyine sürüldüğü için kol sarkmasına kalıcı bir cevap vermemektedir. Kremlerin içeriğinde kolajen bulunmaktadır ancak kolajenin cilt yüzeyinden etki etme oranı son derece azdır. Bu kremler kullanıldıktan sonra ciltte gerginlik hissi bırakabilirler ancak belirttiğim gibi bu sadece derinin yüzeyinde olan bir histir ve kremler cilt altına etki etmemektedirler.

Kol altı deri sarkması problem, için ameliyatlı ve ameliyatsız tedavi yöntemlerimiz bulunmaktadır. Kollarınızdaki sarkmanın derecesine göre uyguladığımız tedavi yöntemleri mevcut. Thermage CPT ve Accent Prime uygulamaları fazla kol sarkması bulunmayan hastalar için idealdir. Daha sarkık kol altlarında ameliyatlı tedavi yöntemini uygulamaktayız. Kliniğimize gelerek sizin için uygun olan tedavi yöntemini belirleyebilmekteyim.