Liposuction Ameliyatı Sonrası Ağrılı Bir Süreç mi?

blank
1 Cevap

Hocam merhaba ben 42 yaşındayım üç çocuğum var doğumlardan sonra kilo verdim ama genetik sanıyorum bölgesel fazlalıklarım özellikle bel çevrem bir türlü erimedi.Sporda yaptım ama kurtulamadım fazla yağlarımdan. Bu yüzden ameliyatı düşünüyorum fakat ameliyattan korkuyorum özelikle ameliyattan sonra çok ağrı hisseder miyim? Çünkü hocam iyileşme boyunca bakmam gereken 3 tane çocuk var o yüzden çok ağrılı geçerse bu benim için çok zor olur. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler hocam.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, operasyon sonrasından sizi çok zorlu bir süreç beklemez. Ameliyat sonrası kendinizi yataktan kalkmaması gereken bir hasta gibi düşünmeyip evin içinde çok ağır olmayan işlerinizi yapabilirsiniz. Sizi çok huzursuz edecek ve dayanamayacağınız bir ağrınız olmayacaktır. Hekiminizin önerdiği ağrı kesiciler ile bu süreyi daha konforlu geçirebilirsiniz. Yaklaşık bir hafta sonra ağrı kesici kullanmaya bile gerek duymaya bilirsiniz. Ancak yaraların mikrop kapmaması ve iltihaplanmanın önüne geçmek için doktorunuzun verdiği antibiyotikleri istenilen süre boyunca düzenli almanız önemlidir. Kendinizi iyi hissetmeye başladığınızda çok ağır işler yapmamak şartı ile iş hayatınıza da dönebilirsiniz. Sağlıkla Kalın.

blank

Hocam lütfen yanıtlayın, liposakşın olsam sonrasında çok acı çeker miyim? Acılar ne kadar sürer?Liposuction Ameliyatı Sonrası Ağrılı Bir Süreç mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Ağrı kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir, ancak çok ağrılı bir uygulama değildir. Korse ağrıların azaltılmasına yardımcı olur. Fakat ameliyat sonrası ağrı şiddetli hissediliyor ise, reçete ettiğim ağrı kesici yardımcı olacak. Hasta ameliyat bölgesinde kısa bir süre hafif bir uyuşukluk hissedebilir, önümüzdeki birkaç hafta içinde durum düzelecektir. Ödem azaldığında liposuction sonrası sonuçlar tam olarak anlaşılabilir.

blank

İyi günler Leyla Hocam, 45 yaşında 2 çocuk annesi ev hanımıyım. Bir çekirdek aile değiliz. Eşimin anne ve babasıyla beraber kalıyoruz. Yoğun bir iş tempom olmadığı için bölgesel fazlalıklarımı eritemiyorum. Komşum liposakşın yaptırırsan hemen kurtulursun yağlarından dedi. Liposakşın olmak istiyorum ama liposakşından sonra fazla ağrım olur mu? Evin tüm yükü benim üzerimde çünkü. Bilgi verirseniz sevinirim, sağolun.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 30, 2020

İyi günler, liposuction ameliyatı vücuttaki eritilemeyen fazlalıklardan kurtulmak için en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Liposuction ameliyatında doku altındaki yağ hücreleri parçalanır ve vücut dışına çok ince kanüller yardımıyla çıkartılır. Liposuction uygulaması sizin zorlanmanıza neden olacak, sürekli yatmanızı gerektirecek bir operasyon değildir. Bu uygulamada vücut dışına yağlar çekildikten sonra hastanın özel bir korse giymesi gerekmektedir. Bu korse sizin hareketlerinizi kısıtlamaz ve vücudunuzu şekilli olarak muhafaza eder. Liposuction uyulamasından sonra doktorun verdiği ağrı kesicilerle oluşabilecek ağrılar en aza indirilir. Kanüllerin koyulma yerlerindeki açıklıktan mikrop girmemesi ve iltihap kapmaması amacıyla doktorun verdiği antibiyotik düzenli olarak kullanılır. Operasyondan sonra ağır olmamak şartı ile yavaş yavaş ev işlerinizi yapabilir, çocuklarınızla ve büyüklerinizle ilgilenebilirsiniz.

blank

Hocam merhaba. İki ay önce burun estetiği oldum. Ameliyat sonrasında çok ağrım oldu. Şimdi Liposuction ameliyatı olmak istiyorum fakat ameliyat ağrısından korkuyorum. Liposuction yağ aldırma ameliyatından sonra çok ağrı olur mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mart 25, 2020

Merhaba, Liposuction çok ağrılı bir ameliyat değildir. Liposuction ameliyatından sonraki ağrı süreci ne kadar yağ alındığı ve hangi teknikle bu yağların dışarı çekildiğine göre değişir. Vaser Liposuction tekniğinde yağlar sıvılaştırılarak dışarı çekildiği için büyük bir kesi açılmaz. Bu nedenle klasik Liposuction’a göre daha hızlı iyileşirsiniz ve ameliyattan sonra daha az ağrınız olur. Vaser Liposuction tekniğinde tek seferde daha fazla yağ çekme özelliği olduğu için iki seans klasik Liposuction ameliyatındaki yağ miktarı tek seansta çekilebilir. Böylece daha az ağrılı bir süreç geçirirsiniz. Genel olarak Liposuction ameliyatından sonra 3-4 gün içinde ayağa kalkabilirsiniz. Size verilen ağrı kesiciler ile daha konforlu bir iyileşme süreci geçirirsiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar