Liposuction Ameliyatı Sonrası Ağrılı Bir Süreç mi?

1.63K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Hocam merhaba ben 42 yaşındayım üç çocuğum var doğumlardan sonra kilo verdim ama genetik sanıyorum bölgesel fazlalıklarım özellikle bel çevrem bir türlü erimedi.Sporda yaptım ama kurtulamadım fazla yağlarımdan. Bu yüzden ameliyatı düşünüyorum fakat ameliyattan korkuyorum özelikle ameliyattan sonra çok ağrı hisseder miyim? Çünkü hocam iyileşme boyunca bakmam gereken 3 tane çocuk var o yüzden çok ağrılı geçerse bu benim için çok zor olur. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler hocam.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, operasyon sonrasından sizi çok zorlu bir süreç beklemez. Ameliyat sonrası kendinizi yataktan kalkmaması gereken bir hasta gibi düşünmeyip evin içinde çok ağır olmayan işlerinizi yapabilirsiniz. Sizi çok huzursuz edecek ve dayanamayacağınız bir ağrınız olmayacaktır. Hekiminizin önerdiği ağrı kesiciler ile bu süreyi daha konforlu geçirebilirsiniz. Yaklaşık bir hafta sonra ağrı kesici kullanmaya bile gerek duymaya bilirsiniz. Ancak yaraların mikrop kapmaması ve iltihaplanmanın önüne geçmek için doktorunuzun verdiği antibiyotikleri istenilen süre boyunca düzenli almanız önemlidir. Kendinizi iyi hissetmeye başladığınızda çok ağır işler yapmamak şartı ile iş hayatınıza da dönebilirsiniz. Sağlıkla Kalın.

0

Doktor Hanım merhaba, ben bel ve göbek bölgem için Liposuction yaptırmak istiyorum. Bazı kişiler ameliyat sonrasının zor olduğunu yazmış. Liposuction ameliyatı sonrası ağrılı bir süreç mi gerçekten?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction operasyonu yaparken hastaya genel anestezi uyguluyoruz. Dolayısıyla operasyon sırasında acı ya da ağrı duyulmuyor. Operasyondan sonraki ilk 2-3 gün ağrı hissedildiği doğru. Ancak bu ağrıyı hafifletmek üzere ağrı kesiciler uygulanıyor. İlerleyen süreçte de zaten ağrı hissi kendiliğinden azalarak kayboluyor. Doktorunuzla karşılıklı iletişimle ilaçlar yardımıyla bu süreci en az ağrı ile geçirebilirsiniz. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, acaba liposuction ameliyatı sonrasında süreç nasıl ilerliyor? Çok sancılı bir dönem bizi bekler mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction ameliyatında hasta anestezi etkisinde olacağından dolayı işlem esnasında herhangi bir ağrı veya acı hissi duyulmaz. İşlem bitiminde bir gece hastanede dinlenmeniz gerekir. Daha sonra istirahatinize evde devam edebilirsiniz. Uygulama sonrası çok şiddetli bir ağrı oluşmaz, genellikle basit ağrı kesiciler ile kolayca toparlayabilirsiniz. Liposuction sonrası bir müddet işlem bölgesine korse takmanız gerekir. Korse vücudunuzun şekillenmesinde ve daha az ağrı hissetmenizde çok önemli bir rol oynar. Her cerrahi operasyon sonrası görüldüğü gibi liposuction sonrası da ameliyat bölgesinde ödem, şişlik ve morarma gibi komplikasyonlar oluşabilir. Ancak endişe edilecek bir durum yoktur, bu komplikasyonlar geçici bir süre vücudunuzda yaşar. Tamamen iyileşme süresi 1,5 aya kadar uzanabilir. Bu süreç boyunca vücudunuzu çok yormamanız önemlidir.

0

 Merhabalar doktor hanım, liposuction olmak istiyorum ancak işlem sonrası iyileşme süreci çok ağrılı geçiyor mu? Bilgi alabilirsem çok sevinirim iyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction ameliyatı esnasında hastaya anestezi verildiğinden işlem sırasında hasta herhangi bir ağrı veya acı hissetmez. Ancak ameliyat sonrasında tedavi bölgesinde hafif ağrılar hissedilebilir. Bu ağrılar doktorunuzun size vereceği ağrı kesiciler ile kolaylıkla hafifler. Liposuction uygulamasında açılan kesiler oldukça minik olduğundan diğer cerrahi operasyonlara kıyasla işlem sonrası daha az ağrı hissedersiniz. Bu durum da iyileşme sürecinizi daha konforlu geçirmenize olanak tanıyacaktır.

0

Leyla Hocam iyi günler. Ben basen bölgemdeki yağları aldırmak istiyorum. Diyet ya da sporla çözemedim. Ancak endişelerim var. Liposuction ameliyatı sonrası ağrılı bir süreç mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Bu yüzden ameliyat esnasında ağrı ya da acı hissi duyulmaz. Ameliyattan sonraki 2- 3 gün biraz ağrılı olabilir. Ancak kuvvetli ağrı kesiciler yardımıyla bu ağrıların da şiddeti azaltılır. Ağrılar sadece ameliyat olduğunuz yani yağlarınız alınan bölgede olur. Sızlama ve batma şeklinde hissedilir. Bütün bunlar dayanılmayacak ağrılar değildir. Endişe etmenize gerek yok. Doktorunuz uygun görüyorsa ve genel sağlık durumunuz da uygunsa ameliyat olabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, bundan 3 yıl önce meme büyütme ameliyatı yaptırdım. Sonrası benim için biraz ağrılı bir süreç oldu. Şimdi de bölgesel yağlarım için Liposuction olmak istiyorum ama yine ağrılarım olur diye korkuyorum. Liposuction ameliyatı sonrası ağrılı bir süreç mi? Bilgilendirebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction uygulamasını genel anestezi altında gerçekleştiriyoruz. Dolayısıyla operasyon sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissi yaşamazsınız. Operasyon sonrası 2- 3 gün süresinde biraz ağrı yaşayabilirsiniz ancak doktorunuzun size önereceği kuvvetli ağrı kesiciler ile bu ağrıların şiddeti azalacaktır. Ağrınız sadece yağ alınan bölgede görülür. Hafif sızlama ve batmalar şeklinde hissedilebilir. Yine de ağrının şiddetinin dayanılmayacak seviyelerde olmadığını ve korkmanızı gerektirecek ağrılara maruz kalmayacağınızı söyleyebilirim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı