Liposuction Ameliyatı Sonrası Hemen Sonuç Alabilirmiyim?

1.38K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Merhaba Leyla hanım liposuction ameliyatı olmak istiyorum çok sabırsız biriyim ameliyattan sonra hemen farkı görebilir miyim? cevaplarsanız mutlu olurum. Teşekkürler

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilen başarılı bir operasyon sonrası gözle görülür sonuçlar almak mümkündür. Operasyon sonrasında işlem yapılan bölgelerin inceldiğini ve şekillendiğini hemen görebilirsiniz. Vücut hatlarınızın tam olarak oturması ve net sonucu almak 3. ayın sonuna doğru gerçekleşmeye başlayacaktır.

0

Doktor Hanım merhaba, Liposuction ameliyatı sonrası hemen sonuç alabilir miyim? Operasyonu şimdi alsam yaza kadar iyileşir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bu soruya net bir cevap verebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekiyor. Öncelikle hangi bölgede ya da bölgelerde operasyon yapmamız gerekiyor, ne kadar yağ alımı yapacağız gibi konuları netleştirmemiz lazım. Genel bir bilgi vermem gerekirse Liposuction operasyonu sonrası vücutta ödem oluşumu olabiliyor ve bu ödemin vücuttan tamamen atılma süresi kişiye bağlı olarak 3 ila 6 ay sürebiliyor. Muayene için gelebilirseniz mevcut durumunuza bir bakalım. Buna göre daha net bir zaman konuşalım. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, 2 aya düğünüm var. Kısa zaman içinde fazla yağlarımdan kurtulmak ve fit bir vücuda kavuşmak istiyorum. Bu sebeple liposuction yaptırmak istiyorum ancak liposuction ameliyatı sonrası hemen sonuç almam mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction uygulama sonrası hemen etki eden bir operasyondur. Liposuction yönteminde vakumlama tekniğinden yararlanılarak kişinin fazla yağ hücrelerinin vücuttan kolaylıkla atılması sağlanır. İşlem sonrası ise vücudunuzdaki değişimi anında hissetmeniz mümkündür. Ancak yine de en etkili sonucu görmek ve vücut hatlarınızın tam olarak oturmasını isterseniz 3 ay beklemeniz gerekir. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba kolay gelsin, diyet ve sporla bir noktaya kadar zayıflayabiliyorum. Hayal ettiğim vücuda bir türlü kavuşamadım. Daha fazla beklemek istemiyorum. Liposuction ile anında sonuç alınabildiğini duydum. Bu doğru mu? Eğer doğru ise en kısa sürede liposuction yaptırmak istiyorum. Çok teşekkürler şimdiden.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction vücudunuzda bölgesel yağlanmaya neden olan fazla yağ hücrelerinin vakum tekniği ile vücuttan atılması işlemidir. Tek seferde bu işlem halledildiğinden ameliyattan hemen sonra gözle görülür bir değişim ortaya çıkar. Ancak operasyonunu etkilerini tam olarak gösterebilmesi için 3 ay gibi bir süre beklenmesi gerekmektedir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

0

Leyla Hocam merhaba, benim bel bölgemde kalıcı yağlanma var. Bunun için liposuction olmak istiyorum. Liposuction ameliyatı sonrası hemen sonuç alabilir miyim? Bir davet için hazırlanıyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction inatçı yağlanmaları için oldukça etkili bir çözüm yöntemidir. Sonuç alma süreniz için bir yorum yapmadan önce sizi muayene etmeliyim. Öncelikle yağ oranına bakmalıyız. Çünkü tek seferde sizin kilonuzda 5-6 kiloya denk gelecek şekilde 2-3 kilo kadar bir yağ alımı yapabiliriz. Eğer daha fazla oranda yağ varsa 6 hafta arayla 2 uygulama gerçekleştirmek lazım. Tek seferde işlemi tamamlasak da sonuçlar için 3- 6 ay zaman geçmesi gerekli. Çünkü operasyon sonrası vücutta ödem oluşur ve bu ödemin vücuttan atılması belirli bir zaman alır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben vücudumda bölgesel yağlanmalardan şikayetçiyim. Özellikle göbek ve basen bölgemde diyetle ya da sporla gitmeyen yağlanmalar var. Liposuction ameliyatı sonrası hemen sonuç alabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ameliyatı ile bölgesel yağlanmalardan kurtularak vücudunuzun forma girmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu noktada operasyon gerçekleştirilecek bölgedeki yağ oranı bizim için çok önemli. Bu yağların 3- 4 kilo kadarını tek seferde alabiliriz. Aynı bölgede daha fazla yağlanma varsa bunların da alınması uygunsa iki operasyon arasında 6 hafta kadar bir zaman geçmeli. Farklı bölgeler için alımların tek seferde olmasının bir zararı yok, yapılabilir. Liposuction ameliyatının ertesi gününde ne yazık ki sonuç vermez. Operasyon sonrası vücutta ödem oluşur ve bu da tam sonucun ortaya çıkmasını engeller. Kişiye bağlı olarak tam sonuçlar 3 ila 6 aylık bir zaman geçtikten sonra görülür.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı