Liposuction Ameliyatı Sonrası Hemen Sonuç Alabilirmiyim?

blank
1 Cevap

Merhaba Leyla hanım liposuction ameliyatı olmak istiyorum çok sabırsız biriyim ameliyattan sonra hemen farkı görebilir miyim? cevaplarsanız mutlu olurum. Teşekkürler

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilen başarılı bir operasyon sonrası gözle görülür sonuçlar almak mümkündür. Operasyon sonrasında işlem yapılan bölgelerin inceldiğini ve şekillendiğini hemen görebilirsiniz. Vücut hatlarınızın tam olarak oturması ve net sonucu almak 3. ayın sonuna doğru gerçekleşmeye başlayacaktır.

blank

Hocam liposuction ameliyatından sonra hemen sonuç alınıyor mu ameliyattan sonra hemen incelmeyi görebilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Birçok hasta anında memnuniyet için ameliyattan anlık sonuçlarla ayrılmak ister. Liposuction sonuçlarıyla ilgili gerçek şu ki, çoğu hasta bazı ani etkiler görecek, ancak işlemden sonra bir iyileşme aşaması olacaktır. İyileşme süreniz 4-6 hafta sürer , bu ödemin geçtiği süreçtir. Yaklaşık üç ay sonra tam sonuçlar görülür.

blank

Merhaba Leyla Hocam. Basen bölgem için liposuction ameliyatı olmayı düşünüyorum.  Ancak hemen sonuç görür müyüm yoksa ne kadar süre sonra sonuç görebilirim sormak istedim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba. Liposuction ameliyatı sonrası hemen sonuç görürsünüz ancak başlangıçta ödemleriniz olur ve ödemlerin büyük çoğunluğu ilk ayda geçer tamamen geçmesi 3-6 ay gibi bir süreyi bulabilir. En geç olarak 6 ay sonrasında kesin sonuca ulaşırsınız.

blank

Merhaba Leyla Hanım, oğlumun 1 ay sonra düğünü var. Oğlumun düğününde kayınvalide olarak fit bir görünümde olmak istiyorum bu bakımdan eritemediğim fazlalıklardan liposuction ile kurtulmak istiyorum. Liposuction ameliyatı sonrasında hemen sonuç alabilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 28, 2020

Merhaba, öncelikle belirtmeliyim ki liposuction ameliyatı bir obezite ya da kilo verme operasyonu değildir. Liposuction sağlıklı kişilerin bir türlü eritemedikleri yağların vücut dışına çıkarılması yöntemidir. Liposuction için en uygun adaylar cilt elastikiyetini kaybetmemiş sadece inatçı yağların varlığından rahatsız olan kişilerdir. Liposuction ameliyatından hemen sonra yapılan yerde biraz morarma ve şişlik görülebilmektedir. Bu işlemde yağ hücreleri kalıcı olarak çıkartıldığı için birkaç hafta içerisinde toparlanma görülür. Operasyondan 3-4 hafta sonra egzersiz hareketlerinizi yapmanızda, 6 hafta sonra denize girmenizde herhangi bir mahsur yoktur. İşlemden yaklaşık 3 ay sonra ameliyatın vücudunuzdaki net etkisini görebilirsiniz. Sağlıklı bir diyet ve egzersizle beraber ugulama sonrası tedaviyi takip etmek yeni yağ oluşumunu önlemeye yardımcı olmaktadır. Lipusuction ameliyatının sonuçlarını öncelikle doktorla konuşmak beklentilerinizin de şekillenmesine yardımcı olacaktır.

blank

Hocam merhaba, aşırı kilolarımdan dolayı öz güven sorunu yaşıyorum. Üniversite 4.sınıf öğrencisiyim. Sömestr tatilinde Liposuction ameliyatı olmak istiyorum. İki haftalık tatilde sonuçları hızlıca görebilir miyim? Tatil dönüşü sonra okula başlamak istiyorum, mümkün müdür?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 30, 2019

Merhaba, Liposuction ameliyatından sonra evde 3-4 gün dinlenmeniz yeterli olacaktır. İlk haftadan sonra günlük aktivitelerinize geri dönebilir ve okulunuza başlayabilirsiniz. Liposuction ameliyatında alınan yağlar sayesinde ameliyat sonrasında daha ince görüneceksiniz. Fakat her ameliyatta olduğu gibi Liposuction’da da ödem ve şiş görünme süreci olacaktır. Ödemlerinizden tamamen kurtulmanız bir ayı bulabilir. Doktorunuzun önerdiği korseyi 4 hafta boyunca kullanmak, vücudunuzun şeklini almasına yardımcı olur. Ortalama 3 ay içinde vücudunuz yeni şeklini alacak, daha ince görüneceksiniz. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar