Merhaba Leyla hanım liposuction ameliyatı olmak istiyorum çok sabırsız biriyim ameliyattan sonra hemen farkı görebilir miyim? cevaplarsanız mutlu olurum. Teşekkürler

Merhaba uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilen başarılı bir operasyon sonrası gözle görülür sonuçlar almak mümkündür. Operasyon sonrasında işlem yapılan bölgelerin inceldiğini ve şekillendiğini hemen görebilirsiniz. Vücut hatlarınızın tam olarak oturması ve net sonucu almak 3. ayın sonuna doğru gerçekleşmeye başlayacaktır.

Merhaba Leyla Hocam. Basen bölgem için liposuction ameliyatı olmayı düşünüyorum. Ancak hemen sonuç görür müyüm yoksa ne kadar süre sonra sonuç görebilirim sormak istedim.

Merhaba. Liposuction ameliyatı sonrası hemen sonuç görürsünüz ancak başlangıçta ödemleriniz olur ve ödemlerin büyük çoğunluğu ilk ayda geçer tamamen geçmesi 3-6 ay gibi bir süreyi bulabilir. En geç olarak 6 ay sonrasında kesin sonuca ulaşırsınız.

Merhaba, 2 ay içerisinde Liposuction yaptıracağım. Liposuction sonrası hemen sonuç alır mıyım?

Merhaba, liposuction sonrası hemen sonuç almak mümkün değildir. Liposuction bir ameliyattır. Minik kesilerle gerçekleştirilir. Vücudun iyileşme süreci ve ameliyat bölgesinin şekillenmesi için beklemek gerekir. İlk zamanlar uygulama bölgesinde şişlik ve ödem oluşumu görülecektir. Kişinin bu dönemde korse kullanması gerekir.

Liposuction etkisi uygulama bölgesi ve liposuctionun hangi teknikle uygulandığına göre değişmektedir. Kişinin genetik özellikleri ve ameliyat bölgesine gösterdiği özen de liposuction etkisinin oluşumu üzerinde önemlidir. Liposuction sonrası ortalama en az 6 aylık bir süreç gereklidir. Bu süreç sonunda uygulama bölgesi tam anlamıyla istenen forma kavuşur.

Doktor Hanım merhaba, Liposuction ameliyatı sonrası hemen sonuç alabilir miyim? Operasyonu şimdi alsam yaza kadar iyileşir miyim?

Merhaba, bu soruya net bir cevap verebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekiyor. Öncelikle hangi bölgede ya da bölgelerde operasyon yapmamız gerekiyor, ne kadar yağ alımı yapacağız gibi konuları netleştirmemiz lazım. Genel bir bilgi vermem gerekirse Liposuction operasyonu sonrası vücutta ödem oluşumu olabiliyor ve bu ödemin vücuttan tamamen atılma süresi kişiye bağlı olarak 3 ila 6 ay sürebiliyor. Muayene için gelebilirseniz mevcut durumunuza bir bakalım. Buna göre daha net bir zaman konuşalım. Sevgiler…

Merhaba hocam, 2 aya düğünüm var. Kısa zaman içinde fazla yağlarımdan kurtulmak ve fit bir vücuda kavuşmak istiyorum. Bu sebeple liposuction yaptırmak istiyorum ancak liposuction ameliyatı sonrası hemen sonuç almam mümkün mü?

Merhaba, liposuction uygulama sonrası hemen etki eden bir operasyondur. Liposuction yönteminde vakumlama tekniğinden yararlanılarak kişinin fazla yağ hücrelerinin vücuttan kolaylıkla atılması sağlanır. İşlem sonrası ise vücudunuzdaki değişimi anında hissetmeniz mümkündür. Ancak yine de en etkili sonucu görmek ve vücut hatlarınızın tam olarak oturmasını isterseniz 3 ay beklemeniz gerekir. Sevgiler.

Leyla Hanım merhaba kolay gelsin, diyet ve sporla bir noktaya kadar zayıflayabiliyorum. Hayal ettiğim vücuda bir türlü kavuşamadım. Daha fazla beklemek istemiyorum. Liposuction ile anında sonuç alınabildiğini duydum. Bu doğru mu? Eğer doğru ise en kısa sürede liposuction yaptırmak istiyorum. Çok teşekkürler şimdiden.

Merhabalar, liposuction vücudunuzda bölgesel yağlanmaya neden olan fazla yağ hücrelerinin vakum tekniği ile vücuttan atılması işlemidir. Tek seferde bu işlem halledildiğinden ameliyattan hemen sonra gözle görülür bir değişim ortaya çıkar. Ancak operasyonunu etkilerini tam olarak gösterebilmesi için 3 ay gibi bir süre beklenmesi gerekmektedir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Leyla Hocam merhaba, benim bel bölgemde kalıcı yağlanma var. Bunun için liposuction olmak istiyorum. Liposuction ameliyatı sonrası hemen sonuç alabilir miyim? Bir davet için hazırlanıyorum. Teşekkürler.

Merhaba, liposuction inatçı yağlanmaları için oldukça etkili bir çözüm yöntemidir. Sonuç alma süreniz için bir yorum yapmadan önce sizi muayene etmeliyim. Öncelikle yağ oranına bakmalıyız. Çünkü tek seferde sizin kilonuzda 5-6 kiloya denk gelecek şekilde 2-3 kilo kadar bir yağ alımı yapabiliriz. Eğer daha fazla oranda yağ varsa 6 hafta arayla 2 uygulama gerçekleştirmek lazım. Tek seferde işlemi tamamlasak da sonuçlar için 3- 6 ay zaman geçmesi gerekli. Çünkü operasyon sonrası vücutta ödem oluşur ve bu ödemin vücuttan atılması belirli bir zaman alır. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hanım merhaba, ben vücudumda bölgesel yağlanmalardan şikayetçiyim. Özellikle göbek ve basen bölgemde diyetle ya da sporla gitmeyen yağlanmalar var. Liposuction ameliyatı sonrası hemen sonuç alabilir miyim?

Merhaba, Liposuction ameliyatı ile bölgesel yağlanmalardan kurtularak vücudunuzun forma girmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu noktada operasyon gerçekleştirilecek bölgedeki yağ oranı bizim için çok önemli. Bu yağların 3- 4 kilo kadarını tek seferde alabiliriz. Aynı bölgede daha fazla yağlanma varsa bunların da alınması uygunsa iki operasyon arasında 6 hafta kadar bir zaman geçmeli. Farklı bölgeler için alımların tek seferde olmasının bir zararı yok, yapılabilir. Liposuction ameliyatının ertesi gününde ne yazık ki sonuç vermez. Operasyon sonrası vücutta ödem oluşur ve bu da tam sonucun ortaya çıkmasını engeller. Kişiye bağlı olarak tam sonuçlar 3 ila 6 aylık bir zaman geçtikten sonra görülür.

Merhaba Leyla hanım, yakın bir zamanda düğünüm var, düğünde öncesinde Liposuction yöntemiyle vücudumdaki fazla yağlardan kurtulmak istiyorum ama liposuction ne zaman yaptırmalıyım bilmiyorum. Liposuction ameliyatı sonrasında sonucu hemen görmek mümkün mü?

Merhaba, Liposuction tek seferde vücut yağlarınızdan kurtulmanızı sağlayan bir vücut şekillendirme yöntemidir. Liposuction ameliyatı ile kişinin ihtiyacına göre vücuttan ortalama olarak 5 ila 8 litre arasında bir yağ kütlesi alınabildiği için uygulamanın hemen sonrasında vücudunuzdaki değişimi görebilirsiniz.

İyi günler. Vücudumdaki fazlalıklardan kurtulabileceğim ve hemen sonucu görebileceğim bir yöntem arıyorum, Liposuction ameliyatı sonrası hemen sonuç alabilir miyim? Diyet, spor gibi yöntemlerle sonuç hemen görülmediği için motivasyonum düşüyor ve bırakıyorum. Etkilerini hemen görebileceğim bir yöntemle fazla kilolarımdan kurtulmak istiyorum. Hocam bana bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim.

Merhaba, Liposuction diyet, spor gibi eylemlerle vücuttan atılamayan yağlardan kurtulmak için tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Hızlı ve etkili sonuç alınabildiği için birçok kadın ve erkek tarafından kullanılmaktadır. Liposuction’da vakumlama yöntemi ile bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulursunuz, operasyon sırasında yağlar doğrudan vücuttan atıldığı için gözle görülebilir sonucu operasyonun hemen ardından görebilirsiniz. Aynı Liposuction, bölgesel olarak uygulanabilen bir vücut şekillendirme operasyonu olduğu için işlemden sonra daha kıvrımlı ve estetik görünen bir vücuda sahip olursunuz. En etkili ve gözle görülür sonuç ise yaklaşık üç ay sonra olacaktır. Bu süre içerisinde vücut şekliniz oturacak, vücut hatlarınız belirginleşecek ve çekici bir görünüm kazanacak.

Hocam liposuction ameliyatından sonra hemen sonuç alınıyor mu ameliyattan sonra hemen incelmeyi görebilir miyim?

Birçok hasta anında memnuniyet için ameliyattan anlık sonuçlarla ayrılmak ister. Liposuction sonuçlarıyla ilgili gerçek şu ki, çoğu hasta bazı ani etkiler görecek, ancak işlemden sonra bir iyileşme aşaması olacaktır. İyileşme süreniz 4-6 hafta sürer , bu ödemin geçtiği süreçtir. Yaklaşık üç ay sonra tam sonuçlar görülür.

Merhaba Leyla Hanım, oğlumun 1 ay sonra düğünü var. Oğlumun düğününde kayınvalide olarak fit bir görünümde olmak istiyorum bu bakımdan eritemediğim fazlalıklardan liposuction ile kurtulmak istiyorum. Liposuction ameliyatı sonrasında hemen sonuç alabilir miyim?

Merhaba, öncelikle belirtmeliyim ki liposuction ameliyatı bir obezite ya da kilo verme operasyonu değildir. Liposuction sağlıklı kişilerin bir türlü eritemedikleri yağların vücut dışına çıkarılması yöntemidir. Liposuction için en uygun adaylar cilt elastikiyetini kaybetmemiş sadece inatçı yağların varlığından rahatsız olan kişilerdir.

Liposuction ameliyatından hemen sonra yapılan yerde biraz morarma ve şişlik görülebilmektedir. Bu işlemde yağ hücreleri kalıcı olarak çıkartıldığı için birkaç hafta içerisinde toparlanma görülür. Operasyondan 3-4 hafta sonra egzersiz hareketlerinizi yapmanızda, 6 hafta sonra denize girmenizde herhangi bir mahsur yoktur. İşlemden yaklaşık 3 ay sonra ameliyatın vücudunuzdaki net etkisini görebilirsiniz. Sağlıklı bir diyet ve egzersizle beraber ugulama sonrası tedaviyi takip etmek yeni yağ oluşumunu önlemeye yardımcı olmaktadır. Lipusuction ameliyatının sonuçlarını öncelikle doktorla konuşmak beklentilerinizin de şekillenmesine yardımcı olacaktır.

Hocam merhaba, aşırı kilolarımdan dolayı öz güven sorunu yaşıyorum. Üniversite 4.sınıf öğrencisiyim. Sömestr tatilinde Liposuction ameliyatı olmak istiyorum. İki haftalık tatilde sonuçları hızlıca görebilir miyim? Tatil dönüşü sonra okula başlamak istiyorum, mümkün müdür?

Merhaba, Liposuction ameliyatından sonra evde 3-4 gün dinlenmeniz yeterli olacaktır. İlk haftadan sonra günlük aktivitelerinize geri dönebilir ve okulunuza başlayabilirsiniz. Liposuction ameliyatında alınan yağlar sayesinde ameliyat sonrasında daha ince görüneceksiniz. Fakat her ameliyatta olduğu gibi Liposuction’da da ödem ve şiş görünme süreci olacaktır. Ödemlerinizden tamamen kurtulmanız bir ayı bulabilir. Doktorunuzun önerdiği korseyi 4 hafta boyunca kullanmak, vücudunuzun şeklini almasına yardımcı olur. Ortalama 3 ay içinde vücudunuz yeni şeklini alacak, daha ince görüneceksiniz. Sevgiler.