Liposuction ameliyatını ne zaman düşünmeliyim ?

931 görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Leyla hanım merhaba, ben 38 yaşındayım şuan 75 kiloyum epey kilo verdim diyet ve sporuma da mümkün olduğunca devam ediyorum. Ama bölgesel olarak beni rahatsız eden fazlalıklarım hala var. Bunlar için Liposuction ameliyatı istiyorum. Sizce tam olarak ameliyatı ne zaman yaptırmalıyım? Cevaplarsanız sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, diyet yapıyorsunuz aynı zamanda sporla da destekliyorsunuz ama buna rağmen bölgesel olarak kaybolmayan inatçı yağlarınız varsa ve yağlanma artışınız devam ediyorsa Liposuction ameliyatını düşünebilirsiniz. Aynı zamanda daha düzgün, ince ve biçimli vücut hatlarına sahip olmak isteyen kişiler içinde uygun bir tekniktir. Özellikle kadınlarda inatçı karın yağları, basen bölgesi, bacaklar ve kalça bölgelerinde tercih edilir.Sağlıklı günler dilerim.

0

Doktor Hanım merhaba, 3 ay önce doğum yaptım. Hamilelikte çok kilo almıştım ve vermekte zorlanıyorum. Göbek bölgemde zaten inatçı yağlanma vardı ve ameliyat olmak istiyordum araya doğum girdi. Bu durumda Liposuction ameliyatını ne zaman düşünmeliyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dediğiniz gibi hamilelik esnasında alınan bazı kilolar kişide kalıcı olabiliyor. Ancak öncelikle bilmelisiniz ki Liposuction bir kilo verme yöntemi değil vücut şekillendirme operasyonudur. Bu yüzden öncelikle sizi bir muayene edip ihtiyaçlarınızı ve ihtiyaçlarınıza yönelik tedavi yöntemlerini belirlememiz lazım. Zamanlama olarak ise doğumdan sonra 3 ay çok kısa bir süre. Ben tedaviler ile ilgili eğer emzirme dönemi bitti ise ve üzerinden 6 ay beklenmesini öneriyorum. Bu süre içerisinde vücut normal formuna girmiş oluyor. Ancak öncesinde de muayene için gelebilirsiniz. Sevgiler…

0

Leyla Hanım merhaba, fazla kilosu olan biri liposuction yaptırabilir mi? Yoksa önce zayıflaması mı gerekir? Benim kilom fazla. Acaba liposuction ameliyatını ne zaman düşünmeliyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction ameliyatı bir kilo verme yöntemi olarak asla görülmemelidir. Bu uygulama ideal kilosunda olan ancak bölgesel yağlanma sıkıntısı çeken kişiler için uygundur. O nedenle eğer kilonuz var ise öncesinde ideal kilonuza inmeniz gerekir. Ancak ideal kilonuza ulaşmanız yetmez. Liposuction yaptırabilmeniz için kronik rahatsızlığınızın olmaması önemlidir. Eğer kronik bir hastalıkla mücadele ediyorsanız da işlem öncesi doktorunuzun söylediği tetkikleri yaptırmanızda fayda var. Kapsamlı bir muayene olmadan liposuction yaptırmanız önerilmez.

0

Merhabalar Leyla Hanım, liposuction yaptırmayı düşünüyorum ancak kilom bunun için uygun mu emin değilim. Aynı zamanda aile geçmişimizde şeker hastası olan çok. Bu durum ameliyat için bir risk teşkil eder mi? Liposuction ameliyatını ne zaman düşünmeliyim bilgi verirseniz memnun olurum. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction ameliyatı aşırı kilolu ve obez kişiler için uygun değildir. Eğer öyle olduğunuzu düşünüyorsanız öncelikle ideal kilonuza ulaşmanız gerekir. Liposuction bir zayıflama veya kilo verme yöntemi değildir. Vücut şekillendirme operasyonudur. Bu nedenle bu işlemi yaptırabilmeniz için ideal kilonuza yakın olmanız şarttır. Aile geçmişinizde şeker hastası kişilerin bulunması liposuction için bir risk teşkil etmiyor. Ancak operasyonu olacak kişi şeker hastası ise bu durum sıkıntılara yol açabilir. Bu nedenle kronik rahatsızlığı bulunan kişiler liposuction öncesi birtakım testlerden geçmeli ve ortaya çıkabilecek olası riskler ortadan kaldırılmalıdır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, 6 ay önce doğum yaptım. Basen bölgemdeki yağlar iyice fazlalaştı. Bunlar için Liposuction olmak istiyorum. Liposuction ameliyatını ne zaman düşünmeliyim? Yanıtlarsanız sevinirim. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction inatçı yağlanmalar için oldukça verimli sonuçlar aldığımız bir çözüm yolu. Ancak öncelikle sizi muayene edip vücutta gerekli analizleri yapmam gerek. Çünkü bazı yağlanmalar için medikal yöntemler de uygulayabiliyoruz. Uygunluğunuza bir bakalım önce derim. Zamanlamaya gelince ben doğumdan sonra 9- 10 ay kadar vücudun eski formuna dönmesini beklemeyi öneriyorum. Çünkü bu sürede bazı yağlar da kendiliğinden vücuttan atılacaktır. 6 ay kadar sonra muayene için gelebilirseniz etkili bir zayıflama planı yapabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, ben 3 ay önce normal doğum yaptım. Doğum öncesinde de bölgesel yağlanmalarım vardı, hamilelikle birlikte daha da arttı. Aldırmak istiyorum. Liposuction ameliyatını ne zaman düşünmeliyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, doğum sonrası vücudun normale dönmesi doğumun üzerinden 9- 10 ay kadar bir sürenin geçmesini gerektirir. Doğumdan sonra vücut bazı kiloları kendisi atar. Liposuction yöntemini bu süreden sonra da gitmeyen yağların alınmasında kullanabiliriz. Benim önerim doğum yaptığınız günden itibaren 1 yıl bekleyin. Eğer veremediğiniz kilolarınız mevcut kalırsa ve genel sağlık durumunuz ile ilgili olarak operasyon olmanızı engelleyici bir neden yoksa Liposuction ameliyatı olabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı