Liposuction ameliyatını ne zaman düşünmeliyim ?

blank
1 Cevap

Leyla hanım merhaba, ben 38 yaşındayım şuan 75 kiloyum epey kilo verdim diyet ve sporuma da mümkün olduğunca devam ediyorum. Ama bölgesel olarak beni rahatsız eden fazlalıklarım hala var. Bunlar için Liposuction ameliyatı istiyorum. Sizce tam olarak ameliyatı ne zaman yaptırmalıyım? Cevaplarsanız sevinirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, diyet yapıyorsunuz aynı zamanda sporla da destekliyorsunuz ama buna rağmen bölgesel olarak kaybolmayan inatçı yağlarınız varsa ve yağlanma artışınız devam ediyorsa Liposuction ameliyatını düşünebilirsiniz. Aynı zamanda daha düzgün, ince ve biçimli vücut hatlarına sahip olmak isteyen kişiler içinde uygun bir tekniktir. Özellikle kadınlarda inatçı karın yağları, basen bölgesi, bacaklar ve kalça bölgelerinde tercih edilir.Sağlıklı günler dilerim.

blank

İyi günler Leyla Hanım,  sizi ve yaptığınız işlemleri instagramdaki sayfanızdan severek takip ediyorum. 46 yaşındayım ve 2 çocuk annesiyim. Aslında son derece aktif bir hayat sürdürürken aniden şirketimin kapanmasından dolayı iki yıl önce işsiz kaldım ve tekrar işe giremedim. Bu süre içerisinde depresyondan dolayı yaklaşık 50 kilo aldım. Ancak sıkı bir rejim ve sporla 28 kilo verdim. Liposuction ameliyatı ne zaman düşünmeliyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, yaşanan sıkıntılı süreçlerden sonra kişilerin kilo alması normal kabul edilmektedir. Ancak kişinin bu önlenmesi zor duruma müdahale edip diyet ve spor programlarıyla eski haline dönmesi sıkı bir azim ve istikrar gerektirmektedir. Yapılan diyet ve egzersiz programları kimi zaman inatçı yağların erimesinde işe yaramamaktadır. Liposuction ameliyatı rejim ve spor uygulamalarıyla belli bir oranda zayıfladıktan sonra kişinin vücudundan gitmeyen inatçı vücut yağlarının vücut dışına çıkarılmasıdır. Liposuction kişinin vücut hatlarını belirlemek ve şekil vermek amacıyla yapılır. Bu ameliyatı yapmadan önce kişinin vücut kitle endeksi hesaplanır. Vücut kitle endeksinin 32 birim değerden az olması halinde liposuction ameliyatı yapılır. Liposuction için kişinin obez olmaması gerekir aynı zamanda kişinin cildinin esnek yapıda olması liposuction ameliyatlarından sonrasarkma olmaması için önemlidir. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar