Liposuction Etkisi Ne Kadar Sürer?

1.71K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Doktor hanım ben vücudumda ki şekilsizlikten bölgesel yağlarımdan çok şikayetçiyim. Diyet ve spor yaptım ama basenlerim gitmedi. Sizinde Liposuction ameliyatındaki başarınızı hem okudum hem izledim bana da yardım etmenizi istiyorum ama ben ameliyatın sonuçları kalıcı mı etkisi geçer mi belli zaman sonra bilmek istiyorum. Yanıtlarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Liposuction ameliyatından elde edilen sonuçlar kalıcı sonuçlardır. Ancak vücut konturunun yeniden bozulmasına, yanlış beslenme, yaşlanma, gebelik, genetik yapı, yaşam tarzı, tekrar kilo almak gibi faktörler etki edebilir. Eğer sonuçların kalıcı ve uzun süreli olmasını istiyorsanız diyet ve egzersize devam ederek ideal kilonuzu korumanız gerekmektedir. Aksi takdirde tekrar kilo almak vücudun yeniden yağ depolamasına neden olacaktır.

0

Doktor Hanım merhaba, ben göbek ve bel bölgesi yağlanmalarından rahatsızım. Liposuction etkisi ne kadar sürer? Bu sürekli tekrar etmesi gereken bir tedavi yöntemi acaba?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction operasyonunda yağlarla birlikte yağ üreten hücrelerin de bir kısmını alırız. Dolayısıyla Liposuction olan bölge hiçbir zaman ilk haline dönmez. Ancak tabi bu bir daha vücutta yağ oluşmayacağı anlamına gelmez. Hem sağlığınız için hem de operasyonun kalıcılığını sağlamak için sağlıklı bir beslenme programı ile düzenli egzersizleri mutlaka sürekli biçimde yapmanız gerekir. Bu şekilde operasyon etkisinin kalıcılığı da artacaktır. Rahatsızlık duymanız halinde Liposuction operasyonu tekrar uygulanabilir. Sevgiler…

0

Hocam selamlar, liposuction işleminin etkisi ne kadar sürer? Bir bilgi vermeniz mümkün mü? Şimdiden çok teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction uygulaması sonrası sağlıklı bir beslenme alışkanlığı ve hareketli bir yaşam tarzı benimserseniz işlem kalıcılığını ömür boyu sürdürür. Liposuction ameliyatında fazla yağ hücreleri vücuttan atılır. Uygulama sonrası eskisi gibi kolayca kilo almanız mümkün değildir ancak bu asla kilo almayacağınız anlamına gelmez. Eğer sağlıklı beslenmeye dikkat etmez ve hareketsiz kalırsanız liposuction uygulaması kalıcılığını sürdüremez. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhabalar Leyla Hanım, bölgesel yağlanmanın önüne yaptığım hiçbir diyet ve egzersiz programı ile geçemediğimden dolayı liposuction yaptırmak istiyorum. Ancak bu uygulamanın etkisi ne kadar sürüyor bir fikrim yok. Rica etsem bilgi alabilir miyim? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction cerrahi bir işlem olması nedeniyle kalıcı bir uygulamadır. Ancak işlemin kalıcılık süresi aynı zamanda size de bağlıdır. Liposuction vücuttaki yağ hücrelerinin sayısını azaltarak bölgesel yağlanmayı önler. Böylece daha biçimli ve formda bir vücut hattı elde edilir. Eğer liposuction sonrası sağlıklı beslenme ve hareketli bir yaşam tarzını benimserseniz liposuction işleminin etkisi ömür boyu devam eder. Ancak uygulama sonrası dikkatli davranmazsanız tekrar kilo alma ihtimaliniz çok yüksektir. Fakat vücudunuzdaki yağ hücrelerinin sayısı azaldığı için eskiye oranla kilo almanız daha zor olacaktır.

0

Leyla Hocam merhaba, Liposuction etkisi ne kadar sürer? Bir daha olmak gerekli mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction etkisi kilonuzu koruduğunuz sürece ömürlüktür. Operasyon sonrası dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Örneğin beslenme programlarınızdan hamur işi ve tatlıyı çıkarmalısınız. Protein ağırlıklı besinler tüketmelisiniz. Egzersiz programlarını hayatınıza dahil etmelisiniz. Biz liposuction ile erimeye direnç gösteren yağları gerekli bölgeden alıyoruz. Bu esnada yağ üreten yağ hücrelerinin de bir kısmını temizliyoruz. Yani yağ üretimi hiçbir zaman ilk günkü gibi olmuyor ve vücut eski haline dönmüyor ancak kilo aldığınızda kalan hücreler büyür. Operasyon etkisinin ilk zamanki gibi kalmasını istiyorsanız egzersiz ve sağlıklı beslenmeyi hayatınızın bir parçası yapmanız lazım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhabalar, benim göbek bölgemde yağlanma var. Hiçbir diyet programı ya da egzersizle bu yağlardan kurtulamadım. Kalıcı bir çözüm arıyorum. Liposuction etkisi ne kadar sürer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, genetik faktörler, bünye yapısı, yanlış beslenme alışkanlıkları ya da hareketsiz bir hayat gibi faktörler kilo almaya sebebiyet verir. Vücudumuzdaki bazı bölgelerimiz çok kolay kilo alır ancak aldığı bu kiloları da o kadar kolay veremez. Aksine bölgesel yağlanma olan kısımlar, kiloların en zor verildiği alanlardır. Bu bölgelerdeki inatçı yağlardan kurtulmak ve vücudu gerekli estetik şekle sokmak için Liposuction sıklıkla tercih ettiğimiz ve başarılı sonuçlar aldığımız bir tedavi yöntemi. Bu yöntem ile alınan yağlarla birlikte vücutta yağ üretimine sebep olan yağ hücrelerinin de bir kısmı alınmış olur. Dolayısıyla bu bölge aşırı kilo alımı olmadığı sürece eski haline geri dönmez. Ancak bu hiçbir şekilde kilo alınmayacağı anlamını taşımaz. Operasyon sonrasındaki fit görüntüyü korumak istiyorsanız, doğru beslenme planlarını ve düzenli egzersizleri hayatınıza dahil etmenizi öneririm. Bu şekilde kalıcılığı arttırabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı