Liposuction Etkisi Ne Kadar Sürer?

blank
1 Cevap

Doktor hanım ben vücudumda ki şekilsizlikten bölgesel yağlarımdan çok şikayetçiyim. Diyet ve spor yaptım ama basenlerim gitmedi. Sizinde Liposuction ameliyatındaki başarınızı hem okudum hem izledim bana da yardım etmenizi istiyorum ama ben ameliyatın sonuçları kalıcı mı etkisi geçer mi belli zaman sonra bilmek istiyorum. Yanıtlarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Liposuction ameliyatından elde edilen sonuçlar kalıcı sonuçlardır. Ancak vücut konturunun yeniden bozulmasına, yanlış beslenme, yaşlanma, gebelik, genetik yapı, yaşam tarzı, tekrar kilo almak gibi faktörler etki edebilir. Eğer sonuçların kalıcı ve uzun süreli olmasını istiyorsanız diyet ve egzersize devam ederek ideal kilonuzu korumanız gerekmektedir. Aksi takdirde tekrar kilo almak vücudun yeniden yağ depolamasına neden olacaktır.

blank

İyi günler dilerim, diyelim ki liposuction ameliyatı oldum. Bunun kalıcılığı nedir hocam? Liposuction Etkisi Ne Kadar Sürer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Liposuction ile alınan yağ hücreleri kalıcı olarak vücuttan atılır; geri büyümeyecekler. Ancak kilo alınırsa kalan yağ hücrelerinin boyutu büyüyebilir ve bu da liposuction sonuçlarını bozabilir. Optimum sonuçları korumak için, hastalar sağlıklı bir diyet ve egzersiz rejimi izlemelidir. Eğer kilo alıp verme yaşanmazsa sonuçlar kalıcıdır.

blank

Leyla Hanım iyi günler, ben liposuctionla basen bölgemdeki erimeyen yağları aldırmak istiyorum. Pantolon giydiğim zaman basen bölgemdeki şekilsizlik ortaya çıkıyor. Liposuction yaptırdığım zaman etkisi ne kadar sürer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 28, 2020

İyi günler, insan vücudunda büyüme hormonlarının durmasıyla beraber yağ hücrelerinin sayısında da herhangi bir artış olmaz. Ancak yağ hücreleri kilo almaya bağlı olarak hacim olarak büyüme gösterir. Liposuction operasyonunda kişinin bir türlü eritemediği, yağ oranının yüksek olduğu bölgeden çekilen yağ hücrelerinde etkilidir. Diğer bir deyişle Liposuction yağları değil yağ hücrelerini hedef alır bu yüzden de etkisi kalıcıdır. Ancak hareketsizlik, sağlıksız yemek yeme alışkanlıkları, yaşlanma, genetik yapı ne yazık ki yağlanmanın tekrar oluşmasına sebebiyet vermektedir. Bu yağlanma yeniden yapılandırılan vücut formunuzu bozar, yeniden şekilsiz bir görüntü oluşmasına neden olur. Liposuction sonuçlarının kalıcı olması için egzersiz ve diyet programınıza uymanızı tavsiye ediyorum. Sevgiler.

blank

Hocam merhaba. Göğüslerim kadın göğüsleri gibi görünüyor. Erkek olarak büyük göğüslerimden şikayetçiyim. Liposuction ameliyatı olmak istiyorum fakat göğüslerimin tekrar büyümesinden korkuyorum. Sizce erkeklerde görülen büyük meme problemi Liposuction ile kalıcı olarak çözülür mü? Liposuction’ın etkisi ne kadar sürer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mart 25, 2020

Merhaba, Erkeklerde karşımıza çıkan büyük meme problemine Jinekomasti deniyor. Jinekomasti sorunu için Liposuction öneriyoruz. Liposuction ile meme içinde biriken yağ hücrelerini kalıcı olarak dışarı çekerek erkeklere daha maskülen bir göğüs yapısı tasarlayabiliriz. Liposuction ile göğüslerinizdeki yağlanmayı dışarı çektikten sonra aşırı sarkma görünüyorsa bu tip hastalara meme germe ameliyatı da öneriyoruz. Böylece yağlanmanın yarattığı sarkma da aynı ameliyat ile ortadan kaldırılabilir. Jinekomasti ameliyatında klasik Liposuction yerine Vaser Liposuction daha çok tercih ediliyor. Vaser Liposuction sayesinde daha ufak bir ameliyat izi oluyor ve tek seferde daha fazla yağ çekilebiliyor. Liposuction ameliyatının etkileri kalıcıdır, uygulama yapılan bölgedeki yağ hücreleri kalıcı olarak dışarı çekilir. Liposuction sonrasında meme bölgesinde tekrar yağlanma görülmez. Kişi aşırı kilo aldığında, meme bölgesinde hafif de olsa yağlanma görülmesi normaldir fakat Liposuction ameliyat öncesi durumuna kadar ilerlemez. İhtiyaç dahilinde ikinci kere Liposuction yapılabilir.

blank

Hocam selam, aşırı kilolarım yüzünden hamile kalmaktan korkuyorum. Liposuction yaptırdıktan sonra hamile kalabilir miyim? Liposuction ameliyatının etkisi ne kadar sürer? Doğuma kadar yine aşırı kilo alır mıyım?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 1, 2019

Merhaba, Öncelikle şunu belirtmek isterim; Liposuction ameliyatının hamile kalmaya hiçbir engeli veya ilgisi yoktur. Liposuction, uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerini dışarı çekilmesini sağlayan bir ameliyattır. Aşırı kilolu kadınlarda hamilelik süreci zor geçebiliyor. Bu nedenle çocuk doğurmayı planlayan kadınlar için hamile kalmadan önce zayıflamalarını ve daha sağlıklı beslenmelerini öneriyoruz. Bölgesel yağlanmalarından bir türlü kurtulamayan kadınlar Liposuction ameliyatından yardım alabilir. Liposuction ameliyatı ile karın, basen, kol, bacak, uyluk gibi bölgelerden yağ çekimi yapılabiliyor. Genellikle Liposuction ameliyatından sonra tekrar aynı bölgede aşırı yağlanma görülmüyor. Fakat Liposuction ameliyatından sonra beslenme ve spor düzeninize devam etmeli, sağlıksız beslenmeden uzak durmalısınız. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar