Liposuction ile birlikte başka ameliyat yapılır mı?

blank
1 Cevap

Hocam merhaba ben 42 yaşındayım iki tane doğum yaptım sonrasında doğum kilolarımı verdim ama bölgesel fazlalıklarım kaldı o yüzden yağ aldırmak istiyorum. Hocam aynı zamanda da doğumdan sonra emzirme kaynaklı göğüslerim sarktı ve içi boşaldı. Bu durumdan hoşnut değilim ama bıçak altına yatmakta beni korkutmakta o yüzde tek bir operasyonda hem meme estetiği hemde yağ almayı yapabilir misiniz. Teşekkürler

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba ,Tabi ki Liposuction girişimi sırasında başka operasyonlarda yapılmaktadır. Liposuction bir vücut şekillendirme operasyonudur. Vücut yapısını şekillendirmek amacıyla hasta karın germe, meme şekillendirme ve popo estetiğini Liposuction girişimi ile kombinleyebilir. Kombine yapılan ameliyatların hasta için avantajı da vardır. Hem tek bir anestezi altında gerçekleştirilmesi hemde tek bir kesi ile yapılmasında kaynaklı oluşacak olan iz minimum seviyeye düşer. Bu duruma hasta geldiğinde ihtiyacına göre muayene sırasında karar vermekteyiz, eğer ihtiyaç varsa kombine estetik yapılmaktadır.Sağlıklı günler dilerim

blank

Selamlar Leyla Hocam. 44 yaşındayım ve daha önce 2 hamilelik geçirip doğum yaptım. Aldığım kiloların bir bölümünü verdim fakat yine de bir 7-8 kilo kadar fazlam var ve 2 doğum yaptığımdan dolayı karın bölgemde biraz sarkma da oluştu. Liposuction yaptırıp fazla kilolarımın bir kısmından kurtulmak istiyorum. Liposuction ameliyatı ile birlikte başka ameliyat yapılır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhabalar. Liposuction operasyonuyla birlikte fazla kilo ve yağlarınızın bir bölümünden kurtulabilirsiniz. Kilo alıp verdikten ve doğum yaptıktan sonra, üzerine yer çekiminin de etkisiyle birlikte sarkmalar olması çok doğaldır. Ayrıca alıanan yağları istenen bölgelere enjeksiyonuda mümkün. Memeye popoya yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bir diğeride, Liposuction ameliyatını karın germe ile birlikte kombine olarak uygulayabiliyoruz. Genel anestezi altında, hastane ortamında gerçekleştiriyorum. Muayene esnasında karnınızdaki sarkmanın seviyesine bakarak tam karın germe mi yoksa mini karın germeye mi ihtiyacınız olduğunu belirliyorum. Eğer ciddi bir sarkmanız varsa tam karın germe operasyonu yapıyorum. Tam karın germe de iki kasık arasından sezaryen kesiğinden daha uzun bir kesi açıp kasları ve deriyi birbirinden ayırıyorum. Sonrasında yeni karnınıza uygun bir şekilde göbek deliğinizi tekrar konumlandırıyorum. Total yani tam karın germe operasyonu yaklaşık 5-6 saat kadar sürmektedir. Eğer mini karın germe gerekiyorsa kesiyi pubik bölgenizin hemen üstünden yapıp gerçekleştiriyorum. Mini karın germe işleminde göbek deliğinizin yeri yeniden konumlandırılmaz. Genellikle yaklaşık 1-2 saat arasında sürer. Ayrıca meme estetiği ile ilgili ameliyatlarda yapılabilir. Doğum ssonrası memelerde sarkma varsa dikleştirme yada meme küçültme yapılabilir.

blank

Leyla hanım iyi günler ben meme büyütmek istiyorum göğüslerim çok küçük aynı anda da basen yağlarımı aldırmak istiyorum. Liposakşın başka ameliyatla yapılır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Liposuction muhtemelen aynı ortamda diğer ameliyatlarla birleştirdiğim en yaygın kozmetik cerrahi prosedürdür. Aslında liposuction, diğer birçok estetik ve rekonstrüktif prosedürün normal bir parçası olarak kabul edilir. Liposuction sıklıkla meme büyütme, meme küçültme, karın germe ve alt vücut germe gibi diğer vücut şekillendirme ve yüz germe prosedürleri ile aynı anda sıklıkla yapıyorum.

blank

İyi günler Leyla Hanım, karın bölgemde sarkma ve eritemediğim yağlanma var. Bu yağlanmanın önüne yaptığım rejimle geçebildim. Biraz yağ fazlalığım var ama onu da liposuctionla aldırmak istiyorum . Liposuction yaptırdığım zaman başka bir ameliyatta aynı anda yapılabilir mi? Mesela karın germe ameliyatı ayna anda olur mu? Bu konuda sizin fikrinize ihtiyacım var. Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 30, 2020

İyi günler, Liposuction ile beraber tabii ki başka operasyonlar da yapılabiliyor. Biz aynı anda yapılan ameliyatlara kombine ameliyat adını veriyoruz. Liposuctionla yapılan kombine ameliyatların başında sizin de ihtiyacınız olan yağ aldırma ve karın germe ameliyatı gelmektedir. Vücudun diğer bölgelerinde de liposuction ameliyatıyla beraber gerdirme ameliyatları yapılabilmektedir. Tabii öncelikle kilo fazlası ve obezite durumu olan hastaların bir egzersiz ve rejim programı uygulamasını istiyoruz. Kişinin vücut kitle endeksi 32 birim değerinden aşağıda olduğu zaman kombine olarak bu ameliyatı olabilecek durumda olduğunuz anlaşılır. Liposuction ile beraber yapılan ameliyatlarla bir kerede birden fazla problem çözülmektedir. Kişi her ameliyattan sonra ağrı çekmek yerine kombine ameliyatın sonunda tek ağrı yaşamaktadır. Maliyet açısından da bakıldığı zaman aslında daha avantajlı duruma gelebilen bu operasyonlarla hasta çok daha mutlu olmaktadır. Burada birbirlerini pozitif yönde etkileyerek yapılan ameliyatların sonuçlarının çok daha etkili ve başarılı olduğunu belirtmekte yarar var.

blank

Hocam merhaba. Karın bölgesindeki fazla yağlanma için Liposuction ameliyatı olmak istiyorum. Aynı zamanda meme estetiği de olmam mümkün mü? Genel anesteziden korktuğum için tek seansta iki ameliyat olmak istiyorum, sizce bu güvenli mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mart 25, 2020

Merhaba, Liposuction ile farklı ameliyatlar kombinlenebilir. Genel anestezi altında yapılan bu ameliyatlar sayesinde hastalar hem zamandan hem de ekonomiden kazanabiliyorlar. Karın bölgesinde yapılan Liposuction ile meme estetiği tek seans içinde yapılır, bunun herhangi bir riski yoktur. Kombine ameliyatlar sık sık yaptığımız uygulamalardır. Çok vakti olmayan, yoğun çalışan ve tek ameliyat ile birden fazla sonuç almak isteyen hastalar için kombine ameliyatlar çok avantajlı olmaktadır. Liposuction ile en çok kombinlenen ameliyatlar, karın germe, bacak germe, meme estetiği gibi vücut şeklini değiştiren işlemlerdir. Bu tarz ameliyatları Liposuction ile birleştirerek daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar