Liposuction ile Birlikte Başka Ameliyat Yapılır mı?

1.89K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0

Hocam merhaba ben 42 yaşındayım iki tane doğum yaptım sonrasında doğum kilolarımı verdim ama bölgesel fazlalıklarım kaldı o yüzden yağ aldırmak istiyorum. Hocam aynı zamanda da doğumdan sonra emzirme kaynaklı göğüslerim sarktı ve içi boşaldı. Bu durumdan hoşnut değilim ama bıçak altına yatmakta beni korkutmakta o yüzde tek bir operasyonda hem meme estetiği hemde yağ almayı yapabilir misiniz. Teşekkürler

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba ,Tabi ki Liposuction girişimi sırasında başka operasyonlarda yapılmaktadır. Liposuction bir vücut şekillendirme operasyonudur. Vücut yapısını şekillendirmek amacıyla hasta karın germe, meme şekillendirme ve popo estetiğini Liposuction girişimi ile kombinleyebilir. Kombine yapılan ameliyatların hasta için avantajı da vardır. Hem tek bir anestezi altında gerçekleştirilmesi hemde tek bir kesi ile yapılmasında kaynaklı oluşacak olan iz minimum seviyeye düşer. Bu duruma hasta geldiğinde ihtiyacına göre muayene sırasında karar vermekteyiz, eğer ihtiyaç varsa kombine estetik yapılmaktadır.Sağlıklı günler dilerim

11 Cevap

0

Doktor Hanım merhaba, ben meme büyütme yaptırmaya karar vermiştim. Aslında göbek yağlarımı da aldırmak istiyorum sanırım ona da ameliyat gerekliymiş. Liposuction ile birlikte başka ameliyat yapılır mı? Aynı anda meme büyütme de olsam?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet, Liposuction bazı farklı ameliyatlarla kombine şekilde uygulanabilir. Aslına bakarsanız meme büyütme ve Liposuction sıklıkla bir arada gerçekleştirdiğimiz operasyonlar diyebilirim. Muayene için gelebilirseniz ameliyat için bazı tahlil ve tetkikler isteyeceğim genel sağlık durumunuzu belirlemek amacıyla. Bir sorun yoksa iki operasyon aynı anda yapılabilir. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, arkadaşım önümüzdeki ay liposuction yaptırmayı düşünüyor. Ancak merak ettiğimiz şu, liposuction ile birlikte başka ameliyat da yapılıyor mu? Eğer yapılıyorsa tek liposuction ile sınırlı kalmak istemiyor. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction uygulaması diğer uygulamalar ile kombine edilmeye oldukça müsait bir ameliyattır. Liposuction işleminde bilindiği üzere fazla yağ hücreleri vücuttan atılır. Bazı hastalardan çok fazla yağ alımı gerçekleştiğinde işlem bölgesinde sarkma meydana gelebilir. Sarkıklık durumlarında liposuction’a ek olarak germe işlemi de uygulanır. Aynı zamanda liposuction ile alınan yağlar hasta arzu ederse vücudunun başka bir bölgesine enjekte edilebilir. Örneğin göbek bölgenizden vakum tekniği ile çekilen yağlar poponuza eklenerek daha dolgun bir popo elde edilebilir.

0

Merhaba Leyla Hocam, liposuction işlemine ek olarak başka ameliyatlar da uygulanabilir mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Evet, uygulanabilir. Liposuction başka ameliyatlar ile rahatlıkla kombine edilebilen bir cerrahi operasyondur. Liposuction ile vücuttan çıkarılan fazla yağlar vücudun diğer bölgelerine şekil vermek ve dolgunluk kazandırmak için uygulanabilir. Ayrıca meme estetiği, karın germe gibi diğer operasyonlarda eklenebilir. Eğer liposuction’a ek olarak yaptırmak istediğiniz diğer işlemleri de belirtirseniz size daha kolay yardımcı olabilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, Liposuction ile birlikte başka ameliyat yapılır mı? Hem meme büyütme hem de yağ aldırma yaptırmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, iki ameliyatın birlikte yapılmasının herhangi bir zararı yoktur, yapılabilir. Bu tip ameliyatlar zaten kombine olarak uyguladığımız ameliyatların başında geliyor. Hasta tek seferde genel anestezi alıyor ve iyileşme süreci de eş zamanlı tamamlanıyor. Genel sağlık durumunuzla ilgili bir sorun yoksa iki ameliyatı tek seferde olmanın sakıncası bulunmuyor. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben Liposuction yaptırmak istiyorum. Karın bölgemde yağlanma var ve bu yağlanmanın yok olmasını istiyorum. Aynı zamanda meme dikleştirme de olmak istiyorum. Liposuction ile birlikte başka ameliyat yapılır mı? İkisini aynı anda olabilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ameliyatları çoğu zaman farklı ameliyatlarla kombine şekilde uyguladığımız operasyonlar arasında yer alıyor. Liposuction ile kombine ettiğimiz ameliyatların başında meme dikleştirme, meme büyütme veya küçültme, popo estetiği gibi operasyonlar yer almakta. İki ameliyatın bir arada yapılmasının hiçbir zararı ya da sakıncası bulunmuyor. Liposuction ve meme dikleştirme tek ameliyatta yaptırabilirsiniz.

0

Merhaba Leyla hanım, Liposuction yaptırarak bölgesel yağlarımdan kurtulmak istiyorum aynı zamanda karın germe ameliyatı yaptırarak karın bölgemde oluşan sarkmadan da kurtulmak istiyorum. Bu mümkün mü, Liposuction ile birlikte başka ameliyat yapılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ile birlikte başka bir ameliyat yatırmanızda tıbbi açıdan herhangi bir sorun yok. Zaten birçok kişi daha çekici bir vücuda sahip olabilmek için sizin gibi Liposuction ameliyatı ile birlikte karın germe, meme dikleştirme ya da popo büyütme gibi estetik operasyonları kombine eder. Siz de Liposuction ile bölgesel yağlarınızdan kurtularak sonrasında yaptıracağınız karın germe ameliyatı ile sıkı bir karın bölgesine sahip olabilirsiniz.

0

Merhaba,  vücudum çok şekilsiz, görüntüm beni çok mutsuz ediyor. Belim kalın, popom çok düz, bazı bölgelerimde de yağlanma var aynı zamanda memelerim de sarkık. Öncelikle fazla yağlarımdan kurtulmak istiyorum bu nedenle Liposuction yaptırmayı düşünüyorum. Ama liposuction ile birlikte popomu biraz büyütüp göğüslerimi de toparlatmak istiyorum. Bunları tek bir ameliyatla yapabilir miyiz? Liposuction  ile birlikte başka ameliyat  yapılıyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücudunuzu daha kıvrımlı, daha çekici göstermek için birden fazla cerrahi operasyon yaptırmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Özellikle liposuction diğer cerrahi operasyonlarla kombine edilmeye en uygun estetik prosedürlerden biridir. Çünkü Liposuction da alınan fazla yağlar, vücudun başka bölgelerini şekillendirmek için kullanılabilmektedir. Özellikle kalça bölgesine daha çıkık, daha dolgun bir form kazandırmak için fazla yağlarınızdan yararlanabilirsiniz. Bunun dışında fazla yağların alındığı bölgelerde oluşacak sarkmaları önlemek için germe işlemleri de yapılabilmektedir. Görüldüğü gibi liposuction ile birlikte birçok estetik operasyon aynı anda yapılabilmektedir. Siz de vücudunuzdaki bölgesel fazlalıklarınızdan Liposuction ile kurtulabilir ve liposuction ile elde edilen yağlarla daha dolgun, daha formda görünen göğüslere ve kalçalara sahip olabilirsiniz.

0

Selamlar Leyla Hocam. 44 yaşındayım ve daha önce 2 hamilelik geçirip doğum yaptım. Aldığım kiloların bir bölümünü verdim fakat yine de bir 7-8 kilo kadar fazlam var ve 2 doğum yaptığımdan dolayı karın bölgemde biraz sarkma da oluştu. Liposuction yaptırıp fazla kilolarımın bir kısmından kurtulmak istiyorum. Liposuction ameliyatı ile birlikte başka ameliyat yapılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar. Liposuction operasyonuyla birlikte fazla kilo ve yağlarınızın bir bölümünden kurtulabilirsiniz. Kilo alıp verdikten ve doğum yaptıktan sonra, üzerine yer çekiminin de etkisiyle birlikte sarkmalar olması çok doğaldır. Ayrıca alıanan yağları istenen bölgelere enjeksiyonuda mümkün. Memeye popoya yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bir diğeride, Liposuction ameliyatını karın germe ile birlikte kombine olarak uygulayabiliyoruz. Genel anestezi altında, hastane ortamında gerçekleştiriyorum. Muayene esnasında karnınızdaki sarkmanın seviyesine bakarak tam karın germe mi yoksa mini karın germeye mi ihtiyacınız olduğunu belirliyorum. Eğer ciddi bir sarkmanız varsa tam karın germe operasyonu yapıyorum. Tam karın germe de iki kasık arasından sezaryen kesiğinden daha uzun bir kesi açıp kasları ve deriyi birbirinden ayırıyorum. Sonrasında yeni karnınıza uygun bir şekilde göbek deliğinizi tekrar konumlandırıyorum. Total yani tam karın germe operasyonu yaklaşık 5-6 saat kadar sürmektedir. Eğer mini karın germe gerekiyorsa kesiyi pubik bölgenizin hemen üstünden yapıp gerçekleştiriyorum. Mini karın germe işleminde göbek deliğinizin yeri yeniden konumlandırılmaz. Genellikle yaklaşık 1-2 saat arasında sürer. Ayrıca meme estetiği ile ilgili ameliyatlarda yapılabilir. Doğum ssonrası memelerde sarkma varsa dikleştirme yada meme küçültme yapılabilir.

0

Leyla hanım iyi günler ben meme büyütmek istiyorum göğüslerim çok küçük aynı anda da basen yağlarımı aldırmak istiyorum. Liposakşın başka ameliyatla yapılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Liposuction muhtemelen aynı ortamda diğer ameliyatlarla birleştirdiğim en yaygın kozmetik cerrahi prosedürdür. Aslında liposuction, diğer birçok estetik ve rekonstrüktif prosedürün normal bir parçası olarak kabul edilir. Liposuction sıklıkla meme büyütme, meme küçültme, karın germe ve alt vücut germe gibi diğer vücut şekillendirme ve yüz germe prosedürleri ile aynı anda sıklıkla yapıyorum.

0

İyi günler Leyla Hanım, karın bölgemde sarkma ve eritemediğim yağlanma var. Bu yağlanmanın önüne yaptığım rejimle geçebildim. Biraz yağ fazlalığım var ama onu da liposuctionla aldırmak istiyorum . Liposuction yaptırdığım zaman başka bir ameliyatta aynı anda yapılabilir mi? Mesela karın germe ameliyatı ayna anda olur mu? Bu konuda sizin fikrinize ihtiyacım var. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, Liposuction ile beraber tabii ki başka operasyonlar da yapılabiliyor. Biz aynı anda yapılan ameliyatlara kombine ameliyat adını veriyoruz. Liposuctionla yapılan kombine ameliyatların başında sizin de ihtiyacınız olan yağ aldırma ve karın germe ameliyatı gelmektedir. Vücudun diğer bölgelerinde de liposuction ameliyatıyla beraber gerdirme ameliyatları yapılabilmektedir. Tabii öncelikle kilo fazlası ve obezite durumu olan hastaların bir egzersiz ve rejim programı uygulamasını istiyoruz. Kişinin vücut kitle endeksi 32 birim değerinden aşağıda olduğu zaman kombine olarak bu ameliyatı olabilecek durumda olduğunuz anlaşılır. Liposuction ile beraber yapılan ameliyatlarla bir kerede birden fazla problem çözülmektedir. Kişi her ameliyattan sonra ağrı çekmek yerine kombine ameliyatın sonunda tek ağrı yaşamaktadır. Maliyet açısından da bakıldığı zaman aslında daha avantajlı duruma gelebilen bu operasyonlarla hasta çok daha mutlu olmaktadır. Burada birbirlerini pozitif yönde etkileyerek yapılan ameliyatların sonuçlarının çok daha etkili ve başarılı olduğunu belirtmekte yarar var.

0

Hocam merhaba. Karın bölgesindeki fazla yağlanma için Liposuction ameliyatı olmak istiyorum. Aynı zamanda meme estetiği de olmam mümkün mü? Genel anesteziden korktuğum için tek seansta iki ameliyat olmak istiyorum, sizce bu güvenli mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ile farklı ameliyatlar kombinlenebilir. Genel anestezi altında yapılan bu ameliyatlar sayesinde hastalar hem zamandan hem de ekonomiden kazanabiliyorlar. Karın bölgesinde yapılan Liposuction ile meme estetiği tek seans içinde yapılır, bunun herhangi bir riski yoktur. Kombine ameliyatlar sık sık yaptığımız uygulamalardır. Çok vakti olmayan, yoğun çalışan ve tek ameliyat ile birden fazla sonuç almak isteyen hastalar için kombine ameliyatlar çok avantajlı olmaktadır. Liposuction ile en çok kombinlenen ameliyatlar, karın germe, bacak germe, meme estetiği gibi vücut şeklini değiştiren işlemlerdir. Bu tarz ameliyatları Liposuction ile birleştirerek daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Start typing to see posts you are looking for.