Liposuction ile birlikte başka ameliyat yapılır mı?

1.27K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Hocam merhaba ben 42 yaşındayım iki tane doğum yaptım sonrasında doğum kilolarımı verdim ama bölgesel fazlalıklarım kaldı o yüzden yağ aldırmak istiyorum. Hocam aynı zamanda da doğumdan sonra emzirme kaynaklı göğüslerim sarktı ve içi boşaldı. Bu durumdan hoşnut değilim ama bıçak altına yatmakta beni korkutmakta o yüzde tek bir operasyonda hem meme estetiği hemde yağ almayı yapabilir misiniz. Teşekkürler

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba ,Tabi ki Liposuction girişimi sırasında başka operasyonlarda yapılmaktadır. Liposuction bir vücut şekillendirme operasyonudur. Vücut yapısını şekillendirmek amacıyla hasta karın germe, meme şekillendirme ve popo estetiğini Liposuction girişimi ile kombinleyebilir. Kombine yapılan ameliyatların hasta için avantajı da vardır. Hem tek bir anestezi altında gerçekleştirilmesi hemde tek bir kesi ile yapılmasında kaynaklı oluşacak olan iz minimum seviyeye düşer. Bu duruma hasta geldiğinde ihtiyacına göre muayene sırasında karar vermekteyiz, eğer ihtiyaç varsa kombine estetik yapılmaktadır.Sağlıklı günler dilerim

0

Doktor Hanım merhaba, ben meme büyütme yaptırmaya karar vermiştim. Aslında göbek yağlarımı da aldırmak istiyorum sanırım ona da ameliyat gerekliymiş. Liposuction ile birlikte başka ameliyat yapılır mı? Aynı anda meme büyütme de olsam?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet, Liposuction bazı farklı ameliyatlarla kombine şekilde uygulanabilir. Aslına bakarsanız meme büyütme ve Liposuction sıklıkla bir arada gerçekleştirdiğimiz operasyonlar diyebilirim. Muayene için gelebilirseniz ameliyat için bazı tahlil ve tetkikler isteyeceğim genel sağlık durumunuzu belirlemek amacıyla. Bir sorun yoksa iki operasyon aynı anda yapılabilir. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, arkadaşım önümüzdeki ay liposuction yaptırmayı düşünüyor. Ancak merak ettiğimiz şu, liposuction ile birlikte başka ameliyat da yapılıyor mu? Eğer yapılıyorsa tek liposuction ile sınırlı kalmak istemiyor. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction uygulaması diğer uygulamalar ile kombine edilmeye oldukça müsait bir ameliyattır. Liposuction işleminde bilindiği üzere fazla yağ hücreleri vücuttan atılır. Bazı hastalardan çok fazla yağ alımı gerçekleştiğinde işlem bölgesinde sarkma meydana gelebilir. Sarkıklık durumlarında liposuction’a ek olarak germe işlemi de uygulanır. Aynı zamanda liposuction ile alınan yağlar hasta arzu ederse vücudunun başka bir bölgesine enjekte edilebilir. Örneğin göbek bölgenizden vakum tekniği ile çekilen yağlar poponuza eklenerek daha dolgun bir popo elde edilebilir.

0

Merhaba Leyla Hocam, liposuction işlemine ek olarak başka ameliyatlar da uygulanabilir mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Evet, uygulanabilir. Liposuction başka ameliyatlar ile rahatlıkla kombine edilebilen bir cerrahi operasyondur. Liposuction ile vücuttan çıkarılan fazla yağlar vücudun diğer bölgelerine şekil vermek ve dolgunluk kazandırmak için uygulanabilir. Ayrıca meme estetiği, karın germe gibi diğer operasyonlarda eklenebilir. Eğer liposuction’a ek olarak yaptırmak istediğiniz diğer işlemleri de belirtirseniz size daha kolay yardımcı olabilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, Liposuction ile birlikte başka ameliyat yapılır mı? Hem meme büyütme hem de yağ aldırma yaptırmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, iki ameliyatın birlikte yapılmasının herhangi bir zararı yoktur, yapılabilir. Bu tip ameliyatlar zaten kombine olarak uyguladığımız ameliyatların başında geliyor. Hasta tek seferde genel anestezi alıyor ve iyileşme süreci de eş zamanlı tamamlanıyor. Genel sağlık durumunuzla ilgili bir sorun yoksa iki ameliyatı tek seferde olmanın sakıncası bulunmuyor. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben Liposuction yaptırmak istiyorum. Karın bölgemde yağlanma var ve bu yağlanmanın yok olmasını istiyorum. Aynı zamanda meme dikleştirme de olmak istiyorum. Liposuction ile birlikte başka ameliyat yapılır mı? İkisini aynı anda olabilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ameliyatları çoğu zaman farklı ameliyatlarla kombine şekilde uyguladığımız operasyonlar arasında yer alıyor. Liposuction ile kombine ettiğimiz ameliyatların başında meme dikleştirme, meme büyütme veya küçültme, popo estetiği gibi operasyonlar yer almakta. İki ameliyatın bir arada yapılmasının hiçbir zararı ya da sakıncası bulunmuyor. Liposuction ve meme dikleştirme tek ameliyatta yaptırabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar